Ухвала суду № 83724295, 15.08.2019, Господарський суд Рівненської області

Дата ухвалення
15.08.2019
Номер справи
918/1337/14
Номер документу
83724295
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

33013 , м. Рівне, вул. Набережна, 26А

__________________

УХВАЛА

м. Рівне

"15" серпня 2019 р. Справа № 918/1337/14

Господарський суд Рівненської області у складі судді Марач В.В., при секретарі судового засідання Ярощук О.П., розглянувши в матеріалах справи

за позовом Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України"

до відповідача Комунального підприємства "Здолбунівкомуненергія" Здолбунівської міської ради

про стягнення заборгованості, інфляційних втрат, 3% річних та штрафних санкцій у розмірі 747 709 грн. 45 коп.

скаргу Акціонерного товариства "НАК Нафтогаз України" на дії державного виконавця Здолбунівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області в частині винесення постанови про зупинення вчинення виконавчих дій ВП № 47301846 від 18.04.2019р. з примусового виконання наказу господарського суду Рівненської області

За участю представників сторін:

від позивача (скаржника): не з`явився;

від відповідача: Педич Д.П.;

від органу ДВС: не з`явився.

В судовому засіданні оголошувалася перерва з 11:00 год. до 15:00 год.

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Господарського суду Рівненської області від 04.11.2014 р. у справі № 918/1337/14 позов Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" до Комунального підприємства "Здолбунівкомуненергія" Здолбунівської міської ради задоволено частково. Стягнуто з Комунального підприємства "Здолбунівкомуненергія" Здолбунівської міської ради на користь Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" - 600 000 грн. 00 коп. - основного боргу, 77 329 грн. 21 коп. - інфляційних втрат, 12 519 грн. 27 коп. - 3% річних, 27 959 грн. 94 коп. - пені, 14 356 грн. 13 коп. витрат по сплаті судового збору.

Постановою Рівненського апеляційного господарського суду від 23.12.2014 року апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" на рішення господарського суду Рівненської області від 04.11.2014 р. по справі №918/1337/14 залишено без задоволення, а рішення господарського суду Рівненської області від 04.11.2014р. по справі №918/1337/14 залишено без змін.

11.03.2015 року на примусове виконання вказаного рішення видано наказ № 918/1337/14.

01.07.2019 р. Акціонерне товариство "НАК Нафтогаз України" (змінена назва ПАТ "НАК Нафтогаз України") звернулось в Господарський суд Рівненської області із скаргою, в якій просить суд:

- визнати неправомірними дії заступника начальника Здолбунівського районного відділу державної виконавчої служби щодо винесення постанови 18.04.2019 року про зупинення вчинення виконавчих дій у виконавчому провадженні ВП №47301846 з примусового виконання наказу господарського суду Рівненської області від 11.03.15 №918/1337/14;

- визнати неправомірною бездіяльність заступника начальника Здолбунівського районного відділу державної виконавчої служби щодо не надсилання на адресу Стягувача постанови 18.04.2019 року про зупинення вчинення виконавчих дій у виконавчому провадженні ВП №47301846 з примусового виконання наказу господарського суду Рівненської області від 11.03.15 №918/1337/14;

- зобов`язати заступника начальника Здолбунівського районного відділу державної виконавчої служби усунути порушення прав Стягувача порушеного в результаті зупинення вчинення виконавчих дій та не надсилання постанови від 18.04.2019 року у виконавчому провадженні ВП №47301846 з примусового виконання наказу господарського суду Рівненської області від 11.03.15 №918/1337/14;

- зобов`язати Здолбунівський районний відділ державної виконавчої служби повідомити Суд та Стягувача про виконання Ухвали в разі задоволення скарги.

В обгрунтування скарги зазначає, що постанова від 18.04.19 про зупинення вчинення виконавчих дій винесена державним виконавцем в межах виконавчого провадження ВП № 47301846 з грубим порушенням вимог Закону України «Про виконавче провадження» та Закону України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії», так як заборгованість за наказом господарського суду Рівненської області від 11.03.15 №918/1337/14 у повному обсязі не стягнута, а включення боржника до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості, не є підставою для зупинення виконавчого провадження та заходів примусового виконання судових рішень щодо стягнення з нього заборгованості, яка не стосується неповних розрахунків за енергоносії і не визначена Законом України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу". У зв`язку з чим, вважає, що вказана постанова підлягає скасуванню.

Ухвалою Господарського суду Рівненської області від 01.07.2019 року скаргу Акціонерного товариства "НАК Нафтогаз України" на дії державного виконавця Здолбунівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області в частині винесення постанови про зупинення виконавчого провадження ВП № 47301846 з примусового виконання наказу Господарського суду Рівненської області від 11.03.2015 р. № 918/1337/14 прийнято до розгляду та призначено розгляд скарги у судовому засіданні. Повідомлено державного виконавця відділу державної виконавчої служби Здолбунівського районного відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції Рівненської області про прийняття скарги.

05.07.2019 року від Здолбунівського районного відділу ДВС ГТУЮ у Рівненській області до суду надійшло пояснення на скаргу в якій Відділ заперечує проти скарги посилаючись при цьому на те, що державний виконавець оскаржувану постанову виніс правомірно на підставі п.10 частини першої ст. 34, ст. 35 Закону України «Про виконавче провадження», так як боржника включено до реєстру підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості відповідно до Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії". Ухвалами Господарського суду Рівненської області від 09.07.2019 року та 30.07.2019 року розгляд скарги відкладався.

Представник Здолбунівського районного відділу ДВС в судове засідання 15.08.2019 року не з`явився, про дату, час та місце розгляду скарги повідомлений належним чином. Крім того, Здолбунівський районний відділ ДВС подав суду клопотання про розгляд скарги без участі його повноважного представника.

Представник Позивача в судовому засіданні Скаргу підтримав, однак після оголошення перерви в судове засідання не з`явився. Про дату, час і місце судового засідання після перерви представник Позивача повідомлений належним чином, про що свідчить його підпис у розписці.

Комунальне підприємство "Здолбунівкомуненергія" Здолбунівської міської ради Рівненської області письмових пояснень на скаргу суду не надало, представник його в судових засіданнях проти її задоволення заперечив з тих же підстав, що і Відділ ДВС. Крім того представник боржника зазначив, що відповідно до частини 4 статті 34 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження з підстави, передбаченої пунктом 10 частини першої цієї статті, зупиняється у частині стягнення заборгованості за спожитий природний газ, використаний станом на 1 липня 2016 року для виробництва теплової та електричної енергії, послуг з опалення та постачання гарячої води (з урахуванням суми неустойки (штрафу, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість за спожитий природний газ), крім заборгованості, раніше реструктуризованої (розстроченої та/або відстроченої), у тому числі згідно з рішенням суду.

Розглянувши документи і матеріали, які подані учасниками судового процесу, заслухавши пояснення присутніх представників сторін, з`ясувавши обставини на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, безпосередньо дослідивши докази у справі, господарський суд дійшов висновку, що скарга Акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" на дії державного виконавця Здолбунівського районного відділу ГТУЮ у Рівненській області не підлягає задоволенню. При цьому господарський суд керувався наступним.

Рішенням Господарського суду Рівненської області від 04.11.2014 р. у справі № 918/1337/14 позов Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" до Комунального підприємства "Здолбунівкомуненергія" Здолбунівської міської ради задоволено частково. Стягнуто з Комунального підприємства "Здолбунівкомуненергія" Здолбунівської міської ради на користь Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" - 600 000 грн. 00 коп. - основного боргу, 77 329 грн. 21 коп. - інфляційних втрат, 12 519 грн. 27 коп. - 3% річних, 27 959 грн. 94 коп. - пені, 14 356 грн. 13 коп. витрат по сплаті судового збору.

Постановою Рівненського апеляційного господарського суду від 23.12.2014 року апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" на рішення господарського суду Рівненської області від 04.11.2014 р. по справі №918/1337/14 залишено без задоволення, а рішення господарського суду Рівненської області від 04.11.2014р. по справі №918/1337/14 залишено без змін.

11.03.2015 року на примусове виконання вказаного рішення видано наказ № 918/1337/14.

20 квітня 2015 року державним виконавцем Здолбунівського районного відділу ДВС ГТУЮ у Рівненській області винесено постанову ВП №47301846 про відкриття виконавчого провадження з примусового виконання вищевказаного наказу Господарського суду Рівненської області.

До Здолбунівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області від боржника надійшло повідомлення, що його включено до Реєстру підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості відповідно до Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих і організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії", з виконавчих проваджень стягувачами за якими є Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", її дочірня компанія "Газ України", Публічне акціонерне товариство "Укртрансгаз", постачальники електричної енергії, а боржниками - підприємства, що виробляють теплову енергію, транспортують та постачають теплову енергію, надають послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води, та підприємства централізованого водопостачання та водовідведення, що надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, послуги з постачання холодної води та послуги з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем).

В зв`язку з зазначеним, керуючись п.10 частини першої ст. 34, ст. 35 Закону України «Про виконавче провадження» державним виконавцем Здолбунівського районного відділу державної виконавчої служби 18.04.2019 року винесено постанову про зупинення вчинення виконавчих дій у виконавчому провадженні №47301846.

Статтею 1 Закону України «Про виконавче провадження» у редакції від 02.06.2016 року № 1404-VIII встановлено що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів ( посадових осіб) це сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Згідно з ст.18 Закону України «Про виконавче провадження», виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

Виконавець зобов`язаний: здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом; надавати сторонам виконавчого провадження, їхнім представникам та прокурору як учаснику виконавчого провадження можливість ознайомитися з матеріалами виконавчого провадження; розглядати в установлені законом строки заяви сторін, інших учасників виконавчого провадження та їхні клопотання; роз`яснювати сторонам та іншим учасникам виконавчого провадження їхні права та обов`язки.

Виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право: проводити перевірку виконання боржниками рішень, що підлягають виконанню відповідно до цього Закону; проводити перевірку виконання юридичними особами незалежно від форми власності, фізичними особами, фізичними особами-підприємцями рішень стосовно працюючих у них боржників; з метою захисту інтересів стягувача одержувати безоплатно від державних органів, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, посадових осіб, сторін та інших учасників виконавчого провадження необхідні для проведення виконавчих дій пояснення, довідки та іншу інформацію, в тому числі конфіденційну; вимагати від матеріально відповідальних і посадових осіб боржників - юридичних осіб або боржників - фізичних осіб надання пояснень за фактами невиконання рішень або законних вимог виконавця чи іншого порушення вимог законодавства про виконавче провадження.

Відповідно до ст.19 Закону України «Про виконавче провадження», сторони зобов`язані невідкладно, не пізніше наступного робочого дня після настання відповідних обставин, письмово повідомити виконавцю про повне чи часткове самостійне виконання рішення боржником, а також про виникнення обставин, що обумовлюють обов`язкове зупинення вчинення виконавчих дій, про встановлення відстрочки або розстрочки виконання, зміну способу і порядку виконання рішення, зміну місця проживання чи перебування (у тому числі зміну їх реєстрації) або місцезнаходження, а боржник - фізична особа - також про зміну місця роботи.

Особи, які беруть участь у виконавчому провадженні, зобов`язані сумлінно користуватися усіма наданими їм правами з метою забезпечення своєчасного та в повному обсязі вчинення виконавчих дій.

Статтею 339 ГПК України передбачено, що сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу порушено їхні права.

Статтею 343 ГПК України встановлено, що у разі встановлення обґрунтованості скарги суд визнає оскаржувані рішення, дії чи бездіяльність неправомірними і зобов`язує державного виконавця або іншу посадову особу органу державної виконавчої служби, приватного виконавця усунути порушення ( поновити порушене право заявника).

Законом України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії» № 1730-VIII, що набув чинності 30.11.2016, визначено комплекс організаційних та економічних заходів, спрямованих на забезпечення сталого функціонування теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення.

Метою вказаного закону є поліпшення фінансового становища теплопостачальних підприємств життєзабезпечення, запобігання їхнього банкрутства, забезпечення фінансової стабільності та уникнення кризових ситуацій під час проходження опалювального періоду. Врегульовує питання щодо заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії, а саме спожиті природний газ, електричну енергію (ст.ст.1, 2 Закону № 1730-VIII).

Вказаним Законом внесені зміни до ст. 34 Закону України «Про виконавче провадження».

Зокрема, частиною 2 ст.34 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що виконавець не пізніше наступного робочого дня, коли йому стало відомо про обставини, що зумовлюють зупинення вчинення виконавчих дій, їх зупиняє і виносить відповідну постанову.

За умовами п.10 ч.1 ст.34 Закону України «Про виконавче провадження», виконавець зупиняє вчинення виконавчих дій у разі, включення підприємств, що виробляють, транспортують та постачають теплову енергію, надають послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води, підприємств централізованого водопостачання та водовідведення, що надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, послуги з постачання холодної води та послуги з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), до Реєстру підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості відповідно до Закону України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії», з виконавчих проваджень, стягувачами за якими є Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України», її дочірня компанія «Газ України», Публічне акціонерне товариство «Укртрансгаз», постачальники електричної енергії, а боржниками - підприємства, що виробляють теплову енергію, транспортують та постачають теплову енергію, надають послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води, та підприємства централізованого водопостачання та водовідведення, що надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, послуги з постачання холодної води та послуги з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем).

Виконавче провадження з підстави, передбаченої п.10 ч.1 ст.34 Закону України «Про виконавче провадження», зупиняється у частині стягнення заборгованості за спожитий природний газ, використаний станом на 1 липня 2016 року для виробництва теплової та електричної енергії, послуг з опалення та постачання гарячої води (з урахуванням суми неустойки (штрафу, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість за спожитий природний газ), крім заборгованості, раніше реструктуризованої (розстроченої та/або відстроченої), у тому числі згідно з рішенням суду (ч.4 ст.34 Закону України «Про виконавче провадження»).

Із аналізу вказаних правових норм слідує, що п.10 ч.1 ст.34 Закону України «Про виконавче провадження» врегульовано питання зупинення виконавчого провадження залежно від того хто є стягувачем (Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України», її дочірня компанія «Газ України», Публічне акціонерне товариство «Укртрансгаз», і постачальники електричної енергії) та боржниками (підприємства, що виробляють теплову енергію, транспортують та постачають теплову енергію, надають послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води, та підприємства централізованого водопостачання та водовідведення, що надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, послуги з постачання холодної води та послуги з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем)). Даною нормою зупинення виконавчого провадження не ставиться в залежність від того яка сума заборгованості за спожитий природний газ використаний станом на 1 липня 2016 року існує на момент зупинення, від того на яку суму цієї заборгованості та за які періоди (чи до 01.07.2016р., чи до набрання чинності Законом України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії" чи після набрання чинності) нарахована неустойка, інфляційні та проценти річних. При цьому важливим є сам факт наявності виконавчого провадження щодо стягнення заборгованості за спожитий природний газ використаний станом на 1 липня 2016 року чи стягнення неустойки (штрафу, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість за спожитий природний газ та включення боржника до Реєстру підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості відповідно до Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії".

Частиною 4 ст.34 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, в якій частині може бути зупинено виконавче провадження за спожитий природний газ використаний станом на 1 липня 2016 року, а саме, крім заборгованості, раніше реструктуризованої (розстроченої та/або відстроченої), у тому числі згідно з рішенням суду.

У спірному виконавчому проваджені стягується борг за рішенням господарського суду Рівненської області від 04.11.2014 року у справі № 918/1337/14, яким стягнуто з Комунального підприємства "Здолбунівкомуненергія" Здолбунівської міської ради на користь Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" - 600 000 грн. 00 коп. - основного боргу, 77 329 грн. 21 коп. - інфляційних втрат, 12 519 грн. 27 коп. - 3% річних, 27 959 грн. 94 коп. - пені, 14 356 грн. 13 коп., що були нараховані за порушення термінів оплати за поставлений природний газ протягом січня-грудня 2013 року за Договором купівлі-продажу природного газу № 13/2657-БО-28 від 25.12.2012 року.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (департамент економіки систем життєзабезпечення) листом від 13.06.2017 року за №8/10-1058-17 направило повідомлення Комунальному підприємству "Здолбунівкомуненергія" Здолбунівської міської ради про те, що останнє включено до Реєстру підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості відповідно до Закону України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії».

Судом встановлено, що договір про реструктуризацію заборгованості за спожитий природний газ, використаний відповідачем станом на 01.07.2016р., з КП "Здолбунівкомуненергія" не укладався, оскільки сума боргу сплачена останнім добровільно. Враховуючи імперативні приписи ч.2 ст. 34 Закону України «Про виконавче провадження» і те, що у спірному виконавчому провадженні стягувачем є постачальник природного газу; боржником є підприємство, що надає послуги з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії; боржник включений до Реєстру теплопостачальних, теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання та водовідведення, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії; за рішенням суду стягується заборгованість (пеня, 3% річних та інфляційні втрати) за придбаний за спожитий природний газ використаний станом на 1 липня 2016 року і підпадає під дію норм Закону України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії», державний виконавець був зобов`язаний зупинити виконавче провадження № 47301846 з примусового виконання наказу господарського суду Рівненської області від 11.03.2015 № 918/1337/14.

За таких обставин, суд доходить висновку, що в задоволенні скарги АТ «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» на дії органу державної виконавчої служби слід відмовити.

Аргументи скаржника зводяться до неправильного трактування норм Закону України «Про виконавче провадження» та Закону України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії».

Необгрунтованим та безпідставним є посилання представника НАК "Нафтогаз України" на обставини встановлені судом в Ухвалі від 08.04.2019р. у даній справі, так як вказана Ухвала постановлена за наслідками розгляду скарги Позивача на дії органу ДВС в частині винесення постанови про закінчення виконавчого провадження № 47301846 і обставини викладені в ухвалі стосувалися саме правомірності закінчення виконавчого провадження, а не його зупинення.

В той же час суд зазначає, що представник АТ НАК "Нафтогаз України" оскаржуючи постанову про зупинення виконавчого провадження у Скарзі обгрунтовує незаконність закінчення виконавчого провадження.

Додатково суд зазначає, що Реєстр підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості та Реєстр підприємств, які беруть участь у врегулюванні заборгованості за спожиті енергоносії - це два різні реєстри, діяльність яких регулюється двома окремими нормативними актами (Закон України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу» та Закон України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії»). Скаржник посилається на рішення Конституційного Суду та судову практику господарських судів, що стосується відносин, які виникають з підприємствами, що внесені до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості. Однак, підставою зупинення згідно п. 10 ч. 1 ст. 34 Закону України «Про виконавче провадження» в редакції від 2016р. є внесення підприємства до Реєстру підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії.

Безпідставним є і посилання скаржника на те, що Здолбунівський районний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області не надсилав йому постанову про зупинення виконавчого провадження від 18.04.2019р. ВП № 47301846. Підтвердженням направлення скаржнику постанови про зупинення виконавчого провадження від 18.04.2019р. ВП № 47301846 є Список №207 згрупованих поштових відправлень від 20.04.2019 (п.1), де зазначено що ПАТ "НАК "Нафтогаз України" відправлено відправлення за №3570500556236, яке отримане останнім 25.04.2019, що підтверджується з веб-порталі Укрпошти. Вказані докази додані органом ДВС до пояснень на скаргу.

Статтею 343 Господарського процесуального кодексу України, встановлено що за результатами розгляду скарги суд постановляє ухвалу. У разі встановлення обґрунтованості скарги суд визнає оскаржувані рішення, дії чи бездіяльність неправомірними і зобов`язує державного виконавця або іншу посадову особу органу державної виконавчої служби, приватного виконавця усунути порушення (поновити порушене право заявника). Якщо оскаржувані рішення, дії чи бездіяльність були прийняті або вчинені відповідно до закону, в межах повноважень державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби, приватного виконавця і право заявника не було порушено, суд постановляє ухвалу про відмову в задоволенні скарги.

Відтак, з огляду на вищенаведене, та те, що скаржник - Акціонерне товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" не довів належними та допустимими доказами неправомірність дій державного виконавця Здолбунівського районного відділу державної виконавчої служби в частині винесення постанови від 18.04.2019 року про зупинення вчинення виконавчих дій у виконавчому провадженні №47301846, скарга АТ НАК "Нафтогаз України" задоволенню не підлягає.

Керуючись статтями 232-235, 342, 343 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ

Відмовити Акціонерному товариству "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України"" в задоволенні скарги на дії державного виконавця Здолбунівського районного відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Рівненській області в частині винесення постанови про зупинення вчинення виконавчих дій від 18.04.2019р. ВП №47301846.

Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення. Ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Ухвала може бути оскаржена до Північно-західного апеляційного господарського суду, через місцевий суд, що її постановив, або безпосередньо до апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст ухвали підписано 19 серпня 2019 року.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://rv.arbitr.gov.ua.

Суддя Марач В.В.