
Справа №: 486/1160/19 Провадження № 3/486/561/2019
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 серпня 2019 року Южноукраїнський міський суд Миколаївської області
у складі: головуючого судді Савіна О.І.,
при секретарі Архіповій К.В.,
за участі: прокурора Кучерявого В.В.,
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Южноукраїнську Миколаївської області справу про адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією, яка надійшла від Управління захисту економіки в Миколаївській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Сидорівка Арбузинського району Миколаївської області, РНОКПП: НОМЕР_1 , працюючого на посаді начальника зміни аварійно-диспетчерської служби Комунального підприємства «Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство», зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №189 від 24.06.2019 року, ОСОБА_1 , обіймаючи з 29.11.2017 року посаду начальника зміни аварійно-диспетчерської служби Комунального підприємства «Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство», та відповідно до п.п.а) п.2) ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, після встановленого терміну декларування, тобто не пізніше 01.04.2019 року, декларацію посадової особи юридичної особи публічного права за 2018 рік - подав 10.04.2019 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією. На підставі вказаного притягується до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
ОСОБА_1 в судовому засіданні повністю визнав свою вину у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення пов`язаного з корупцією, щиро розкаялась у вчиненому, погодився з думкою прокурора.
Дослідивши письмові матеріали справи судом встановлено, що згідно наказу №145-ОС від 29.11.2017 року ОСОБА_1 , переведений на посаду начальника зміни аварійно-диспетчерської служби Комунального підприємства «Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство» (а.с. 18).
Комунальне підприємство «Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство», згідно статуту КП «ТВКГ», засноване на комунальній власності територіальної громади міста Южноукраїнська та підпорядковане Южноукраїнській міській раді Миколаївської області, а тому, відповідно до глави 7 ЦК України, являється юридичною особою публічного права (а.с. 17).
05.03.2018 року була затверджена посадова інструкція начальника зміни аварійно-диспетчерської служби Комунального підприємства «Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство», з якою ОСОБА_1 ознайомлений особисто 08.03.2018 року. Згідно вказаної інструкції на ОСОБА_1 покладеного обов`язки виконання організаційно-розпорядчих функцій, у зв`язку з чим він являється посадовою особою юридичної особи публічного права. (а.с. 19-24).
У відповідності до п.2) ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є: особи, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: якими, відповідно до пп.а) є посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, особи, які входять до складу наглядової ради державного банку, державного підприємства або державної організації, що має на меті одержання прибутку.
Будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, ОСОБА_1 , у відповідності до п.п.а) п.2) ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являється суб`єктом декларування.
Згідно ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Рішенням НАЗК № 3 від 10.06.2016 року затверджено «Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яким передбачено, що щорічна декларація подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року (Підпункт 1 пункту 5 розділу II Порядку, із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 273 від 06.07.2017).
Зі скріншоту сторінки веб-сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування вбачається, що ОСОБА_1 , декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік подав 10.04.2019 року о 08.43 год. (а.с. 14-15).
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи особою юридичної особи публічного права та відносячись до суб`єкта, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», порушив встановлені Законом терміни подання декларації, особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
За такого, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ч.1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року з наступними змінами і доповненнями, корупційне правопорушення. це діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Частиною 1 ст. 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно до ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тягне за собою накладення штрафу від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У відповідності до вимог ст. 23 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення та для запобігання вчинення нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами.
При накладенні стягнення, згідно положень ст. 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення, враховуються характер правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Дослідивши письмові матеріали справи, виходячи з вимог закону, враховуючи обставини та характер вчиненого правопорушення, дані про особу ОСОБА_1 , ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують відповідальність, а саме, вперше притягнення до адміністративної відповідальності, щире каяття, а тому вважає можливим обмежитись адміністративним стягненням у вигляді мінімального розміру штрафу передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення. На думку суду таке адміністративне стягнення буде достатнім та необхідним для його виправлення та попередження вчинення нових адміністративних правопорушень.
У відповідності до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", з ОСОБА_1 на користь держави підлягають стягненню витрати пов`язані зі сплатою судового збору.
Керуючись ст.ст. 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції», ст.ст. 283, 284, 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, в сумі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 коп..
Стягнути з ОСОБА_1 , на користь держави судовий збір (отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м.Київ/ 22030106; код ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: 899998; рахунок отримувача: 31211256026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір розміром - 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 коп..
Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через Южноукраїнський міський суд Миколаївської області, протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова підлягає виконанню протягом трьох місяців з дня винесення. В разі оскарження постанови, перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Южноукраїнського міського суду Олександр Іванович Савін