
Справа № 344/9567/19
Провадження № 3/344/3172/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 серпня 2019 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , жителя АДРЕСА_1 , фізичної особи-підприємця, за ч.1 ст.155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И Л А:
Як вбачається з протоколу №501 про адміністративне правопорушення від 23.05.2019, ОСОБА_1 , будучи посадовою особою, вчинив порушення встановленого порядку проведення розрахунків, а саме порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації, здійснення продажу товарів, які не обліковані у встановленому порядку, не забезпечено відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, чим було порушено п.12, 13 ст.3 Закону України від 06.07.1995р. № 265/95-ВР «Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (із змінами та доповненнями), чим відповідальність передбачена ч.1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 у судове засідання в черговий раз не з`явився, хоча належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи. 26.07.2019 ОСОБА_1 подано до суду письмове клопотання про відкладення розгляду справи 31.07.2019, зазначивши, що до 25.08.2019 він та його адвокат не будуть мати змоги з`явитися до суду, оскільки в цей період перебуватимуть у відпустках. Однак, з даного приводу будь-яких підтверджуючих документів суду не надано. Крім того, 26.07.2019 ОСОБА_1 подано письмове клопотання про закриття провадження у справі про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 155-1 КУпАП згідно п. 8 ст. 247 КУпАП. Також 08.08.2019 ОСОБА_1 подано до суду письмову заяву про відкладення розгляду справи 08.08.2019, при цьому одночасно просив врахувати обставини, викладені у клопотаннях від 26.07.2019. 16.08.2019 ОСОБА_1 у судове засідання не з`явився та станом на час розгляду справи жодних клопотань про відкладення розгляду справи не надходило. Судом вже неодноразово відкладався розгляд справи про адміністративне правопорушення, тому суд розцінює це виключно як спробу уникнути відповідальності за правопорушення шляхом затягування розгляду справи та строків притягнення до адміністративної відповідальності. За таких обставин, керуючись ст. 268 КУпАП, вважаю, що справу можна розглянути за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи, вважаю наступне.
Згідно з положеннями ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до п. 12 та п. 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 №265/95-ВР суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов`язані вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку. Забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Як вбачається з матеріалів справи, посадовими особами Головного управління ДФС у Івано-Франківській області у період 20 травня 2019 року до 23 травня 2019 року проведено перевірку господарської одиниці кафе «Жако», що розташоване за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. В.Стуса, 17А, суб`єкта господарської діяльності ФОП ОСОБА_1 в присутності останнього, за результатами якої складено акт (довідку) 090077 про результати фактичної перевірки від 23.05.2019. Даний акт перевірки підписаний ОСОБА_1 без зауважень.
Відповідно до даного акту перевірки, посадовими особами контролюючого органу встановлено ряд порушень ФОП ОСОБА_1 , в тому числі п.12, п.13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», п. 177.10. ст.177 Податкового Кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VІІ. Після чого, ГУ ДФС у Івано-Франківській області відповідно прийнято податкове повідомлення-рішення №0004731407 від 11.06.2019 року, яким за вказані порушення на підставі п.п. 54.3.3 пункту 54.3 ст. 54 Податкового Кодексу України та ст. 20 Закону України від 06.07.1995р. № 265/95-ВР «Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" до суб`єкта господарювання - ФОП ОСОБА_1 застосовано штрафні санкції за порушення законодавства про патентування норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів у розмірі 5340 грн., які останнім сплачено, що підтверджується копією квитанції, долученої до письмового клопотання.
Тобто, зазначену суму штрафних санкцій застосовано до суб`єкта господарювання ФОП ОСОБА_1 , а не до посадової особи.
Також слід зазначити, що приписи ч.1 статті 155-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення передбачають відповідальність осіб, які здійснюють розрахункові операції, а також посадових осіб за порушення проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Відповідно до ст.61 Конституції України, ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення.
Зважаючи на те, що головним управлінням ДФС в Івано-Франківській області до суб`єкта господарювання ФОП ОСОБА_1 застосовано фінансові санкції, а у даній справі йде мова про притягнення посадової особи ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, у задоволенні клопотання про закриття провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 155-1 КУпАП згідно п. 8 ст. 247 КУпАП відмовлено.
Вина ОСОБА_1 у вчиненому доводиться даними з протоколу №501 про адміністративне правопорушення від 23.05.2019, копією акту (довідки) 090077 про результати фактичної перевірки від 23.05.2019, копією письмових пояснень ОСОБА_1 , іншими матеріалами справи.
Таким чином, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч.1 ст. 155-1 КУпАП як порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст. 155-1 КУпАП.
За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 155-1 КУпАП, повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Керуючись ст. ст. 9, 33, 155-1, 221, 268, 283, 284, 285 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И Л А :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п`ять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача(МФО) 899998, рахунок отримувача 31211256026001; код класифікації доходів бюджету 22030106- 384 грн. 20 коп. судового збору.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя О.Зеленко