Постанова № 83709035, 14.08.2019, Вознесенівський районний суд міста Запоріжжя (до 25.04.2025 - Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя)

Дата ухвалення
14.08.2019
Номер справи
335/9087/19
Номер документу
83709035
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

1Справа № 335/9087/19 3/335/1476/2019

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 серпня 2019 року м. Запоріжжя

Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Макаров В.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, про притягнення до адміністративної відповідальності:

- ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , працюючої, мешкаючої за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

14.08.2019 року до Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-14 КУпАП, за протоколом № 549 про адміністративне правопорушення від 12.08.2019 року, згідно якого посадова особа головний бухгалтер ТОВ „Фірма АЗОВ" (код ЄДРПОУ 24518523) ОСОБА_1 порушила вимоги п. 198.1, п. 198.3, п. 198.6 ст. 198, п. 2017, п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено податок на додану вартість за перевіряє мий період на суму 58 500 грн., в тому числі: липень 2016 року - 5 000 грн., вересень 2016 року - 32 000 грн., жовтень 2016 року - 10 000 грн., грудень 2016 року - 6 500 грн., лютий 2017 року - 5 000 грн.

Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, суд дійшов до висновку про повернення протоколу про адміністративне правопорушення із долученими до нього матеріалами до Головного управління ДФС у Запорізькій області на дооформлення, з наступних підстав.

Як передбачено ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Згідно зі ст. 248 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.

За змістом ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, зокрема, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; суть адміністративного правопорушення; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це.

В порушення зазначених вимог законодавства в протоколі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 не зазначені: дата та місце її народження, її громадянство, що унеможливлює ідентифікацію особи яка притягається до адміністративної відповідальності.

Як передбачено ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Судом встановлено, що акт документальної позапланової перевірки від 12.08.2019 року , обсяг якого складає 30 аркушів, в матеріалах справи представлений вибірково, не в повному його обсязі.

Враховуючи, що направлений на розгляд до суду протокол про адміністративне правопорушення складений відносно ОСОБА_1 саме на підставі даного акту, то відсутність в акті всіх його сторінок в повному обсязі викликає певні сумніви, позбавляє суд можливості встановити його належність та достовірність, врахувати його як доказ у справі про адміністративне правопорушення, як це передбачено ст. 251 КУпАП.

Пунктом 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року № 14 визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного дооформлення.

З контекстного аналізу змісту ст. ст. 256, 278 КУпАП, при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному всупереч вимогам ст. 256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об`єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному органу, що порушив провадження в адміністративній справі на доопрацювання.

Таким чином, оскільки зазначені вище недоліки унеможливлюють розгляд справи судом, суд повертає протокол із долученими до нього матеріалами до Головного управління ДФС у Запорізькій області, для належного дооформлення.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 7, 254, 251, 256 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Протокол за № 549 від 12.08.2019 року із долученими до нього матеріалами, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, повернути до Головного управління ДФС у Запорізькій області, для належного дооформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя В.О. Макаров