Постанова № 83708989, 19.08.2019, Бердянський міськрайонний суд Запорізької області

Дата ухвалення
19.08.2019
Номер справи
310/4216/19
Номер документу
83708989
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 310/4216/19

3/310/1229/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 серпня 2019 рокум. Бердянськ

Суддя Бердянського міськрайонного суду Запорізької області Полянчук Б.І., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який працює директором товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма «Щедрий Лан», який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ст. 166-22 ч. 3 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

07.06.2019 року стосовно ОСОБА_1 як директора ТОВ Агрофірма «Щедрий Лан» складено адміністративні протокол за ст. 166-22 ч. 3 КУпАП в якому зазначено, що 29 травня 2019 року о 12 годині 30 хвилин на території TOB Агрофірми «Щедрий лан», яка розташована за адресою: вул. Свободи, 14, с. Осипенко, Бердянського району. Запорізької області, 71160, при проведенні планового заходу державного нагляду (контролю) встановлено порушення п. 1 частини другої статті 40, п. 2 частини другої статті 40, п. 5 частини другої статті 40, ті. 6 частини другої статті 40, п. 7 частини другої статті 40, п.9 частини другої статті 40, частина третя статті 40, пункт 1 частини п`ятої статті 40, п. 1 частини сьомої статті 40, п. 2 частини сьомої статті 40, п. 3 частини сьомої статті 40, п. 1 частини першої статті 44 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» № 771, а саме:

Потужності для первинної продукції не підтримуються в чистоті, а саме: зерносховища не зачищені, на території наявні розсипи продукції рослинного походження. Відсутні графіки прибирання та журнали, що підтверджують проведення даних робіт. В зерносховищах розкидані віники та інший інвентар, що використовується працівниками підприємства. На території відсутній майданчик для чищення та миття обладнання та автотранспортних засобів.

Обладнання, інвентар та транспортні засоби не підтримуються у чистоті шляхом чищення, миття та дезінфекції, а саме: відсутні графіки прибирання та журнали, що підтверджують проведення даних робіт.

До виробництва допускається персонал, який не пройшов навчання щодо гігієнічних вимог до виробництва та обігу харчових продуктів - відсутнє документальне підтвердження.

Не здійснюються ефективні заходи щодо боротьби зі шкідниками, а саме: двері знаходяться в неналежному стані (мають отвори та щілини), що сприяє потраплянню шкідників.

Побічні продукти, що утворилися в процесі зберігання продуктів рослинного походження зберігаються не відповідним чином, а саме: на причепі поряд із зерносховищем.

Не використовуються результати досліджень (випробувань) зразків, а саме: при прийманні та/або розміщенні продукції рослинного походження на зберігання не проводиться визначення наявності небезпечних факторів (хімічних, фізичних та біологічних чинників, хвороб).

Засоби захисту рослин використовуються не відповідним чином, а саме: відсутні допуски (посвідчення) на право здійснення робіт з пестицидами, відсутні наряди на виконання робіт. Наряди на проведення робіт із ЗЗР співробітниками підприємства відсутні.

Записи про заходи, які вживаються для управління небезпечними факторами відсутні, а саме: записи стосовно умов зберігання продукції рослинного походження (температури та вологості в насипу зерна, в зерносховищі та назовні) та записи щодо проведення робіт з очищення.

Відсутні записи щодо використання засобів захисту рослин, а саме: записи щодо найменування препаратів, якими проведені роботи з дезінсекції, дератизації та фумігації.

Відсутні записи щодо наявності шкідливих організмів чи хвороб,

що можуть вплинути на безпечність харчових продуктів рослинного

походження, а саме: акти обстеження харчових продуктів рослинного

походження з метою визначення його стану.

Відсутні записи щодо відповідних досліджень (випробувань) зразків харчових продуктів рослинного походження та інших зразків, а саме: відсутні журнали реєстрації результатів випробувань (досліджень проведених власною лабораторією, протоколів та/або висновків експертизи акредитованих лабораторій) під час здійснення операцій з приймання та формування партій перед відвантаженням.

Не надано документального підтвердження про дезінфекцію транспортних засобів, що використовуються для перевезення харчових продуктів - за що передбачена відповідальність згідно ч. 3 ст. 166-22 КУпАП про порушення значень параметрів безпечності об`єктів санітарних заходів.

ОСОБА_1 в судові засідання 25.06.2019 року та 19.08.2019 року не з`явився. Ухилився від отримання судових повістки на 25.06.2019 року і вона повернулася до суду з відміткою про причини невручення - «за закінченням терміну зберігання». Судова повістка про виклик в суд на 19.08.2019 року вручена 13.07.2019 року члену сім`ї ОСОБА_2 . При вирішенні питання про можливість розгляду справи у відсутності ОСОБА_1 слід взяти до уваги, що при складанні протоколу про адміністративні правопорушення від 07.06.2019 року ОСОБА_1 повідомлено, що розгляд адміністративної справи відбудеться в Бердянському міськрайонному суді Запорізької області по вул. Консульській, 64, однак він достовірно знаючи про знаходження на розгляді в суді адміністративної справи в суд не з`явився та її розглядом не цікавився, а ухилився від отримання судових повісток. Враховуючи, що така поведінка ОСОБА_1 призвела до затягування розгляду справи і строки притягнення останнього до адміністративної відповідальності закінчуються, вважаю можливим розглянути справу за відсутності останнього.

З цього приводу Європейський Суд з прав людини у рішенні «Пономарьов проти України» від 03.04.2008 року наголосив, що «сторони в розумінні інтервалу часу мають вживати заходів, щоб дізнатися про стан відомого їм судового провадження». Крім того, враховуючи принцип судочинства, зазначений у практиці ЄСПЛ, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суд вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством (стаття 1 КУпАП).

Згідно ч. 3 ст. 166-22 КУпАП порушення значень параметрів безпечності об`єктів санітарних заходів, встановлених законодавством про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів, - тягне за собою накладення штрафу на громадян від п`ятдесяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 166-22 КУпАП підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 07.06.2019 року, актом, складеним за результатами проведення планового заходу державного контролю стосовно додержання операторами ринку гігієнічних вимог щодо поводження з харчовими продуктами №978/15 від 07.06.2019 року.

Дослідивши матеріали справи та беручи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, обставини, що обтяжують та пом`якшують відповідальність, вважаю за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 166-22 КУпАП та призначити йому адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Керуючись ст. ст. 40-1, 166-22, 213, 221, 283-285, 294 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 166-22 КУпАП і застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 грн. 00 коп. стягнувши суму на р/р 31119106008011, отримувач: Бердянське УК/Бердянськ/21081100, код ЄДРПОУ отримувача: 38042560, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО ГУДКСУ) 899998, призначення платежу: адміністративні штрафи та інші санкції.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 384 грн. 20 коп., стягнувши суму на р/р 31211256026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір у справі про адміністративне правопорушення.

Постанова про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.

Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.

Суддя