
Справа № 128/1923/19
ПОСТАНОВА
Іменем України
19 серпня 2019 року м.Вінниця
Вінницький районний суд Вінницької області
в складі:
головуючої судді Ганкіної І.А.,
при секретарі Жигаровій Д.О.
прокурорі Марченко Д.С.
за участю правопорушника ОСОБА_1
розглянувши справу про адміністративне правопорушення за матеріалами, які надійшли з Департаменту захисту економіки Управління захисту економіки у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
УСТАНОВИВ:
Депутат Агрономічної сільської ради 7 скликання Сапожник Г.П., будучи згідно п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до статті 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, в порушення вимог частини 1 статті 45 Закону, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1726 КУпАП.
Депутат Агрономічної сільської ради ОСОБА_1 , як суб`єкт декларування, зобов`язаний в обов`язковому, визначеному законом порядку подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави та виконувати додаткові заходи фінансового контролю, передбачені ч. 2 ст. 52 Закону.
За результатами моніторингу загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщенні на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 лише 24.06.2019 о 09:29 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік. (https://public.nazk.gov.ua/declaration/ccc1a2db-7fca-4db6-9e7e-6d0495ecad27).
У своєму поясненні від 26.06.2019 ОСОБА_1 повідомив, що декларацію за 2017 рік він подав несвоєчасно через власну неуважність.
Враховуючи вище викладені факти депутат Агрономічної сільської ради 7 скликання ОСОБА_1 , будучи відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 1726 КУпАП, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», не своєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, являється день подання ОСОБА_1 декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, а саме - 24.06.2019.
Місце вчинення правопорушення в даному випадку є не визначеним, оскільки ОСОБА_1 мав можливість подати електронну декларацію через мережу «Інтернет» в будь-якому місці.
В подальшому, Депутат Агрономічної сільської ради 7 скликання ОСОБА_1 , будучи згідно п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону) та примітки до статті 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, в порушення вимог частини 1 статті 45 Закону, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1726 КУпАП.
Депутат Агрономічної сільської ради ОСОБА_1 , як суб`єкт декларування, зобов`язаний в обов`язковому, визначеному законом порядку подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави та виконувати додаткові заходи фінансового контролю, передбачені ч. 2 ст. 52 Закону.
За результатами моніторингу загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщенні на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 лише 22.04.2019 о 14:46 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік. (https://public.nazk.gov.ua/declaration/dca35e56-e536-43d9-8db5-83e05a624586).
У своєму поясненні від 13.06.2019 ОСОБА_1 повідомив, що декларацію за 2018 рік він подав несвоєчасно через власну неуважність.
Враховуючи вище викладені факти депутат Агрономічної сільської ради 7 скликання ОСОБА_1 , будучи відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 1726 КУпАП, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», не своєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, являється день подання ОСОБА_1 декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, а саме - 22.04.2019.
Місце вчинення правопорушення в даному випадку є не визначеним, оскільки ОСОБА_1 мав можливість подати електронну декларацію через мережу «Інтернет» в будь-якому місці.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст.172-6 ч. 1 КПАП України.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що не мав наміру порушувати закон та вважав, що діє у відповідності до вимог законодавства. Декларації він не подав вчасно, через власну неуважність. За 2017році декларацію відправляв син, але в процесі заповнення декларації комп`ютер із технічних причини періодично «висів», в результаті вийшло, що декларація не була відправлена. Щодо не подачі вчасно декларації за 2018 рік, пояснив, що забувся за неї та запізнився з подачею, а коли вже згадав тоді і відправив. Просив суворо не карати. У вчиненому розкаюється.
Дослідивши адміністративні матеріали та оцінивши докази у їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджена у повній мірі письмовими доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 177 від 17.07.2019 року та протоколом № 178 від 17.07.2019, поясненнями правопорушника, викладками з сайту Єдиний державний реєстр декларацій.
На підставі вищевикладеного та враховуючи характер вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, обставини його вчинення, дані про його особу, суд вважає з метою виховання ОСОБА_1 в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненням як ним так і іншими особами нових правопорушень, можливим застосувати щодо нього адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Статтею 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
У разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Враховуючи зазначене, зОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у розмірі 384 грн 20 коп.
Керуючись ст.ст.40-1, ч. 1 ст. 172-6, 284, 294 КУпАП, Законом України «Про судовий збір», суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1020 гривень 00 копійок, в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір, що становить 384 (триста вісімдесят чотири) грн 20 коп. (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, рахунок: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Строк пред`явлення постанови до виконання 3 (три) місяці.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя І.А. Ганкіна