
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
19 серпня 2019 р. Справа № 480/3186/19
Суддя Сумського окружного адміністративного суду А.Б. Діска, розглянувши матеріали адміністративного позову Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області про скасування постанови,-
В С Т А Н О В И В:
До Сумського окружного адміністративного суду звернулося Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області з адміністративним позовом до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області про скасування постанови від 20.06.2019 року ВП № 59349027 про відкриття виконавчого провадження в частині стягнення з Сумського ОУПФУ Сумської області штрафу у сумі 5100,00 грн.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
За наслідками перевірки позовної заяви та доданих до неї доказів встановлено, що позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ст.ст. 160-161 КАС України.
Відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
У позовній заяві заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору у зв`язку з відсутністю коштів, призначених для цієї мети.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору врегульовані Законом України "Про судовий збір".
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
З позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено вимогу немайнового характеру про скасування постанови державного виконавця про відкриття виконавчого провадження.
Законом України "Про судовий збір" передбачено, що за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, ставка судового збору складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1921,00 грн).
Стаття 8 Закону України "Про судовий збір" передбачає умови для відстрочення, розстрочення або звільнення від сплати судового збору. Однак, норми вказаної статті не розповсюджуються на суб`єкта владних повноважень.
Крім того, стаття 5 Закону України "Про судовий збір" містить пільги щодо сплати судового збору. При цьому, даною нормою органи Пенсійного фонду України не звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.
Враховуючи вищевикладене, суд відмовляє в задоволенні клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору.
З огляду на те, що позивачем не сплачений судовий збір, необхідно надати суду докази сплати судового збору в сумі 1921,00 грн. відповідно до ставок, визначених Законом України "Про судовий збір". Дані кошти повинні бути перераховані за наступними реквізитами:
Отримувач УК у м. Суми/м.Суми/22030101
Код ЄДРПОУ 37970593
Рахунок 34312206084030
Банк отримувача Державне казначейство України
МФО 899998
У призначенні платежу платник судового збору повинен вказати слова "судовий збір", код ЄДРПОУ суду, до якого він звертається, пункт з таблиці ставок судового збору, за яким визначено розмір судового збору.
Крім того, згідно з п. 5 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначається виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
З позовної заяви встановлено, що предметом оскарження даної справи є виконавче провадження, відкрите з примусового виконання постанови №58230893, виданої 06.05.2019 року Відділом примусового виконання рішень УДВС ГТУЮ у Сумській області. Також у позові зазначено, що Сумським об`єднаним управлінням ПФУ Сумської області на виконання вимог провадження № 58230893 виконано рішення суду в повному обсязі.
При цьому, в матеріалах, наданих суду, відсутнє рішення суду, про яке зазначає позивач, не вказано яким чином було виконано рішення суду та не надано жодних обґрунтувань та підтверджень вказаному, що позбавляє суд можливості повно дослідити обставини справи.
Вказаний недолік може бути усунуто шляхом надання рішення суду, яке було підставою відкриття виконавчого провадження та доказів його виконання Сумським об`єднаним управлінням ПФУ Сумської області.
Крім того, ч. 2 ст. 94 КАС України передбачено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом.
Згідно з ч. 5 ст. 94 КАС України учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Позивачем разом із позовною заявою подано до суду докази по справі (додатки), однак жоден письмовий доказ не засвідчено належним чином.
Вказаний недолік може бути усунуто шляхом подання додатків до позовної заяви, засвідчених належним чином.
Також суд зазначає, що за приписами ч. 1 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до ч. 1-2 ст. 287 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Позовну заяву може бути подано до суду, зокрема, у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч. 6 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви позивач просить скасувати постанову Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області від 20.06.2019 року, при цьому до суду звернувся лише 12.08.2019 року.
Позивач зазначає, що отримав оскаржувану постанову 01.08.2019 року, однак доказів на підтвердження вказаного не надав.
Таким чином, позивачем пропущено десятиденний строк звернення до суду з даною позовною заявою.
Разом з тим, суд зазначає, що заяви про поновлення пропущеного строку на звернення до суду з даним позовом та доказів поважності причин пропуску такого строку позивачем суду не надано.
Враховуючи викладене, позивачу необхідно усунути вказаний недолік позовної заяви шляхом подання до суду заяви про поновлення пропущеного строку звернення до суду з даною позовною заявою і доказів поважності причин пропуску такого строку.
Згідно з частиною 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 122-123, 160-161, 169, 248, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про звільнення від сплати судового збору - відмовити.
Позовну заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області про скасування постанови - залишити без руху.
Надати позивачу 10-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява підлягає поверненню позивачу.
Копію ухвали направити особі, що звернулась із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя А.Б. Діска