
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
19 серпня 2019 року м. Житомир
справа № 240/9932/19
категорія 111030000
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Горовенко А.В., перевіривши виконання вимог законодавства при поданні позовної заяви фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
встановив:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом в якому просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області №0070905013, №0070925013, №0070935013 від 29.07.2019 про стягнення авансових внесків єдиного податку в розмірі 3524,02 грн та штраф у розмірі 1762,01 грн.
Перевіряючи адміністративний позов на його відповідність вимогам статті 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку, що дана позовна заява не відповідає положенням даної статті з наступних підстав.
Відповідно до частини 3 статті 161 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Зміст прохальної частини позовної заяви свідчить, що фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 заявлено позовні вимоги майнового характеру.
Позивачем не долучено до позовної заяви документів, які б свідчили про сплату нею судового збору.
Натомість, одночасно з позовною заявою позивачем подано до суду клопотання про звільнення від сплати судового збору або його відстрочення (вх.№1869/19). В обґрунтування заявленого клопотання зазначає, що просить суд звільнити її від сплати судового збору враховуючи її становище, яке полягає в тому, що вона сплатила податки за які податковим органом їй виставлено податкову вимогу та податкове повідомлення-рішення.
З приводу заявленого позивачем клопотання про звільнення від сплати судового збору або його відстрочення, суд зазначає наступне.
Судовий збір за подання до суду даної позовної заяви, слід обраховувати відповідно до розміру ставок, встановлених Законом України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року №3674-VI (в редакції Закону України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів від 3 жовтня 2017 року №2147-VIII), (далі - Закон №3674-VI).
Відповідно до частин 1 та 2 статті 8 Закону №3674-VI суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати за умов, коли: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Однак позивачем у клопотанні не наведено жодної з вище перелічених підстав, за наявності яких вона може бути звільнена судом від сплати судового збору чи його сплату може бути відстрочено.
Відсутність у фізичної особи-підприємця коштів у зв"язку зі сплатою податкових зобов"язвнь не є показником майнового стану позивача та обставиною, що свідчить про неможливість сплати судового збору у даній адміністративній справі.
Доказом, який може свідчити про важке матеріальне становище може бути довідка про доходи, отримані позивачем за минулий звітний період, видана органом фіскальної служби, на обліку в якого перебуває позивач.
З огляду на викладене, суд, розглянувши клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору або його відстрочення, не знайшов обґрунтованих підстав для його задоволення.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону №3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону №3674-VI визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою-підприємцем ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з абзацом 3 частини 1 статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" з 1 січня 2019 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1921 грн.
Таким чином, при зверненні до суду з даним позовом за позовні вимоги майнового характеру, а саме за скасування податкового повідомлення-рішення №0070905013; 0070925013; 0070935013 від 29.07.2019 у розмірі 5286,03 грн, позивачу необхідно сплатити судовий збір у сумі розміром 768,4 грн ((1921 грн х 0,4) = 768,4 грн).
Частинами першою та другою статті 169 КАС України, визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням вищевикладеного позовну заяву слід залишити без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом подання до суду:
- документу про сплату судового збору з розрахунку 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 768,4 грн ((1921 грн х 0,4) = 768,4 грн) за платіжними реквізитами для перерахування судового збору.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 243, 248, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, Житомирський окружний адміністративний суд,-
ухвалив:
1. У задоволенні клопотання фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору або його відстрочення за подання до суду позовної заяви до Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, - відмовити.
2. Позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, - залишити без руху.
3. Встановити позивачу строк для усунення зазначених недоліків позовної заяви - 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
4. Роз`яснити позивачу, що у випадку невиконання вимог ухвали у встановлений судом строк позовну заяву буде повернено.
5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя А.В. Горовенко