Ухвала суду № 83699384, 19.08.2019, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.08.2019
Номер справи
160/7861/19
Номер документу
83699384
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

19 серпня 2019 року Справа 160/7861/19

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Конєва С.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Чечелівського відділу державної виконавчої служби міста Дніпра Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області про визнання протиправною та скасування постанови від 10.07.2019р., -

ВСТАНОВИВ:

12.08.2019р. ОСОБА_1 звернувся з адміністративним позовом до Чечелівського відділу державної виконавчої служби міста Дніпра Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області та просить визнати протиправною та скасувати постанову старшого державного виконавця Корчемкіної М.В. від 10.07.2019р., що постановлена у виконавчому провадженні №51576881 про стягнення з позивача виконавчого збору в розмірі 5162,97 дол. США.

Вивчивши матеріали поданого адміністративного позову, суд приходить до висновку про те, що зазначений позов слід залишити без руху на підставі ч.1 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України, виходячи з наступного.

Так, відповідно до ч.1 ст.287 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Водночас, у частині, що не врегульована ст.287 вказаного Кодексу, вимоги щодо заяви визначаються загальними нормами, зокрема ст.ст. 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Частиною 3 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

За приписами ст. 4 Закону України "Про судовий збір" встановлені ставки судового збору, зокрема, за подання адміністративного позову майнового характеру фізичною особою - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який станом на 01.01.2019р. становить 1921 грн.

Однак, як вбачається із доданих до позову документів, позивачем до адміністративного позову не додано документу про сплату судового збору у розмірі, встановленому ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання даного адміністративного позову майнового характеру фізичною особою у національній валюті в порушення вимог ст. 4 Закону України "Про судовий збір" та ч. 3 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Також і ч.4 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

При цьому, відповідно до ч.4, ч.5 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.

Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Однак, як вбачається зі змісту доданих до позовної заяви ксерокопій документів, вказані ксерокопії документів не засвідчені позивачем у встановленому законодавством порядку згідно до вимог ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв`язку з чим додані до позову ксерокопії документів не є належними доказами у розумінні ст.ст.72-76 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, суд приходить до висновку, що позивачем не додано до позову доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються його позовні вимоги в порушення вимог ч.4 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Окрім того, згідно п.1 ч.2 ст.287 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що позовну заяву може бути подано до суду, зокрема, у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

Частиною 1 ст.123 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Також і відповідно до ч. 6 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Так, як вбачається зі адміністративного позову та доданих до нього документів, позивачем оскаржується постанова державного виконавця про стягнення виконавчого збору від 10.07.2019р., тобто, з урахуванням приписів п.1 ч.2 ст.287 Кодексу адміністративного судочинства України, останній день подання даного адміністративного позову є 22.07.2019р., проте, позивач звернувся з даним адміністративним позовом - 12.08.2019р., що підтверджується штемпелем відділення зв`язку.

При цьому, зі змісту позову вбачається, що з оскаржуваною постановою сторона позивача ознайомилася лише 01.08.2019р., проте позивачем до позовної заяви не додано заяву про поновлення строків звернення до суду з даним позовом, а також і не надано доказів поважності причин його пропуску (докази того, що з оскаржуваною постановою позивач ознайомлений лише 01.08.2019р.) в порушення вимог ч.1 ст.123, ч. 6 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що позивачем позов поданий без додержання вимог, встановлених ст.ст. 123, 161, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому даний позов підлягає залишенню без руху із встановленням позивачеві строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позову без руху.

Вищезазначені недоліки позовної заяви мають бути усунені позивачем у десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позову без руху шляхом надання до канцелярії суду:

- документу про сплату судового збору у розмірі, встановленому ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання даного адміністративного позову майнового характеру фізичною особою у національній валюті у відповідності до вимог ст. 4 Закону України "Про судовий збір" та ч. 3 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України;

- ксерокопії документів доданих до позовної заяви, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, засвідчених у встановленому законодавством порядку згідно до ч.4, ч.5 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України та у відповідності до вимог ч.4 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України;

- заяви про поновлення строків звернення до суду з даним позовом, а також і доказів поважності причин його пропуску (докази того, що з оскаржуваною постановою позивач ознайомлений лише 01.08.2019р.) у відповідності до вимог до вимог ч.1 ст.123, ч.6 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України.

На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст.123, ч. 3, ч.6 ст. 161, ч. 1 ст. 169, ст.ст. 243, 248, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Чечеловського відділу державної виконавчої служби міста Дніпра Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області про визнання протиправною та скасування постанови від 10.07.2019р. - залишити без руху.

Позивачеві у десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позову без руху усунути недоліки позовної заяви шляхом надання до канцелярії суду:

- ксерокопії документів доданих до позовної заяви, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, засвідчених у встановленому законодавством порядку згідно до ч.4, ч.5 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України та у відповідності до вимог ч.4 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України;

- заяви про поновлення строків звернення до суду з даним позовом, а також і доказів поважності причин його пропуску (докази того, що з оскаржуваною постановою позивач ознайомлений лише 01.08.2019р.) у відповідності до вимог до вимог ч.1 ст.123, ч.6 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України;

- документу про сплату судового збору у розмірі, встановленому ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання даного адміністративного позову майнового характеру фізичною особою у національній валюті у відповідності до вимог ст. 4 Закону України "Про судовий збір" та ч. 3 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Реквізити, на які підлягає сплаті судовий збір: р/р отримувача №34316206084014 УДКСУ у Чечелівському районі м.Дніпра, код ЄДРПОУ 37989253, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, код класифікації доходів бюджету 22030101.

Роз`яснити позивачеві, що відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

Ухвала суду не підлягає оскарженню окремо від ухвали про повернення заяви згідно до вимог ст.ст. 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили у строки, встановлені ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя С.О. Конєва