Ухвала суду № 83699306, 31.07.2019, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.07.2019
Номер справи
160/6680/19
Номер документу
83699306
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

31 липня 2019 року Справа №160/6680/19

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Кальника В.В.

за участі:

секретаря судового засідання Туренко К.М.

представника позивача ОСОБА_1 .І.

представника відповідача Залати А.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпрі клопотання представника позивача про призначення судово-економічної експертизи по справі за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Дніпропетровського окружного адміністративного суду знаходиться справа №160/6680/19 за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень Головного управління ДФС у Дніпропетровській області №0567601305 від 29.12.2018 року; №0567661305 від 29.12.2018 року; №0567651305 від 29.12.2018 року; №0567581305 від 29.12.2018 року; №0567761305 від 29.12.2018 року; №0567591305 від 29.12.2018 року; №0567671305 від 29.12.2018 року.

31.07.2019 року в судовому засіданні представником позивача заявлено клопотання про призначення у справі судово-економічної експертизи. Зауважено, що з огляду на численну кількість первинної документації, великий період, який було охоплено перевіркою, а також, з огляду на той факт, що сторони не можуть дійти згоди зі спірних питань, зокрема в частині визначення розміру перевищення граничної суми доходу платника єдиного податку III групи, представник позивача вважає за необхідне поставити питання стосовно призначення судово-економічної експертизи та надати перелік питань, з яких, на думку представника позивача, необхідне спеціальне експертне знання.

Представник позивача у своєму клопотанні про призначення судово-економічної експертизи просить на вирішення експерта поставити наступні питання:

- чи підтверджуються документально висновки акту № 66506/04-36-13/2148400331 від 20.11.2018р. Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області про отримання ФОП ОСОБА_2 доходу:

- у період з 01.01.2015 р. по 31.122017 р. у сумі 27 811 555,88 грн.;

- у 2015 році у сумі 10 648 980,51 грн.;

- у 2016 році у сумі 6 901 539,92 грн.;

- у 2017 році у сумі 10 261 135,45 грн.;

- чи підтверджуються документально висновки акту № 66506/04-36-13/2148400331 від 20.11.2018р. Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області про заниження ФОП ОСОБА_2 податку на доходи фізичних осіб у розмірі 1 788 678,15 грн. у тому числі по періодам: - 2017 рік - 1 781 077,37 грн.;

- чи підтверджуються документально висновки акту № 66506/04-36-13/2148400331 від 20.11.2018р. Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області про заниження ФОП ОСОБА_2 єдиного податку у сумі 289 769,96 грн., у тому числі по періодам: - 2016 рік - 289 796,96 грн.;

- чи підтверджуються документально висновки акту № 66506/04-36-13/2148400331 від 20.11.2018р. Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області про не нарахування та не сплату ФОП ОСОБА_2 до бюджету суми ПДВ у розмірі яка складає 2 050 702 грн., у тому числі по періодам: січень 2017 - 175 790 грн., лютий 2017 - 336 882 грн., квітень 2017 - 141 725 грн., травень 2017 - 204 087 грн., червень 2017 - 38 215 грн., липень 2017 - 214 877 грн., серпень 2017 - 72 465 грн., вересень 2017 - 64 013 грн., жовтень 2017 - 653 531 грн., листопад 2017 - 149 117 грн.;

- чи підтверджуються документально висновки акту № 66506/04-36-13/2148400331 від 20.11.2018р. Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області в частині не складання ФОП ОСОБА_2 податкових накладних в електронній формі усього на суму ПДВ 2 050 702 грн., у тому числі по періодам: січень 2017 - 175 790 грн., лютий 2017 - 336 882 грн., квітень 2017 - 141 725 грн., травень 2017 - 204 087 грн., червень 2017 - 38 215 грн., липень 2017-214 877 грн., серпень 2017-72 465 грн., вересень 2017 - 64 013 грн., жовтень 2017 - 653 531 грн., листопад 2017 - 149 117 грн.;

- чи підтверджуються документально висновки акту № 66506/04-36-13/2148400331 від 20.11.2018р. Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області в частині не надання ФОП ОСОБА_2 податкових декларацій з податку на додану вартість за звітний період лютий - грудень 2017 р.;

- чи підтверджуються документально висновки акту № 66506/04-36-13/2148400331 від 20.11.2018р. Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області в частині не подання ФОП ОСОБА_2 податкової декларації про майновий стан і доходи за 1 квартал 2017 року.

Представник позивача у судовому засіданні клопотання підтримав, просив його задовольнити в повному обсязі. Також, в судовому засіданні повідомив, що позивач готовий оплатити експертизу.

Представник відповідача в судовому засіданні проти проведення судово-економічної експертизи заперечував.

Суд, розглянувши клопотання, заслухавши думку учасників судового розгляду та з`ясувавши питання, які необхідно поставити на вирішення експерту, дійшов висновку про наявність достатніх підстав для призначення судово-економічної експертизи.

Відповідно до пункту 3 частини 3статті 44 КАС України, учасники справи мають право подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.

Відповідно до частини 1 статті 102 Кодексу адміністративного судочинства України суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) жодною стороною не наданий висновок експерта з цих самих питань або висновки експертів, надані сторонами, викликають обґрунтовані сумніви щодо їх правильності.

Аналіз наведеної норми свідчить про те, що підставою для призначення судової експертизи є необхідність з`ясування обставин, які потребують спеціальних знань, тобто тих, що виходять за межі знань осіб, які беруть участь у справі, та судді, котрий розглядає справу.

Крім того, як випливає з приписів ч.1 ст.102 Кодексу адміністративного судочинства України, призначення експертизи віднесено на розсуд суду, який приймає рішення з огляду на конкретні обставини справи, необхідність застосування спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, та неможливості встановлення фактичних обставин справи.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що з метою правильного встановлення обставин у справі, доцільно призначити по справі судово-економічну експертизу.

З огляду на викладене, клопотання представника позивача про призначення судової економічної експертизи є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Відповідно до пункту 4 частини 2 статті 236 КАС України суд має право зупинити провадження у справі в разі призначення судом експертизи - до одержання її результатів.

Оскільки проведення експертизи потребує значного часу, суд вважає за доцільне зупинити провадження у справі №160/6680/19 на час проведення такої експертизи.

Керуючись ст. ст.102, 236, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 - задовольнити.

Призначити у справі №160/6680/19 за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, судово-економічну експертизу, на вирішення якої поставити питання:

1. Чи підтверджуються документально висновки акту № 66506/04-36-13/2148400331 від 20.11.2018р. Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області про отримання ФОП ОСОБА_2 доходу:

- у період з 01.01.2015 р. по 31.122017 р. у сумі 27 811 555,88 грн.;

- у 2015 році у сумі 10 648 980,51 грн.;

- у 2016 році у сумі 6 901 539,92 грн.;

- у 2017 році у сумі 10 261 135,45 грн.

2. Чи підтверджуються документально висновки акту № 66506/04-36-13/2148400331 від 20.11.2018р. Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області про заниження ФОП ОСОБА_2 податку на доходи фізичних осіб у розмірі 1 788 678,15 грн. у тому числі по періодам: - 2017 рік - 1 781 077,37 грн.

3. Чи підтверджуються документально висновки акту № 66506/04-36-13/2148400331 від 20.11.2018р. Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області про заниження ФОП ОСОБА_2 єдиного податку у сумі 289 769,96 грн., у тому числі по періодам: - 2016 рік - 289 796,96 грн.

4. Чи підтверджуються документально висновки акту № 66506/04-36-13/2148400331 від 20.11.2018р. Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області про не нарахування та не сплату ФОП ОСОБА_2 до бюджету суми ПДВ у розмірі, яка складає 2 050 702 грн., у тому числі по періодам: січень 2017 - 175 790 грн., лютий 2017 - 336 882 грн., квітень 2017 - 141 725 грн., травень 2017 - 204 087 грн., червень 2017 - 38 215 грн., липень 2017 - 214 877 грн., серпень 2017 - 72 465 грн., вересень 2017 - 64 013 грн., жовтень 2017 - 653 531 грн., листопад 2017 - 149 117 грн.

5. Чи підтверджуються документально висновки акту № 66506/04-36-13/2148400331 від 20.11.2018р. Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області в частині не складання ФОП ОСОБА_2 податкових накладних в електронній формі усього на суму ПДВ 2 050 702 грн., у тому числі по періодам: січень 2017 - 175 790 грн., лютий 2017 - 336 882 грн., квітень 2017 - 141 725 грн., травень 2017 - 204 087 грн., червень 2017 - 38 215 грн., липень 2017-214 877 грн., серпень 2017-72 465 грн., вересень 2017 - 64 013 грн., жовтень 2017 - 653 531 грн., листопад 2017 - 149 117 грн.

6. Чи підтверджуються документально висновки акту № 66506/04-36-13/2148400331 від 20.11.2018р. Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області в частині не надання ФОП ОСОБА_2 податкових декларацій з податку на додану вартість за звітний період лютий - грудень 2017 р.

7. Чи підтверджуються документально висновки акту № 66506/04-36-13/2148400331 від 20.11.2018р. Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області в частині не подання ФОП ОСОБА_2 податкової декларації про майновий стан і доходи за 1 квартал 2017 року.

Проведення експертизи доручити Дніпропетровському науково-дослідному інституту судових експертиз (49000, Дніпропетровська обл., місто Дніпро, Січеславська Набережна, будинок 17, офіс 361, код ЄДРПОУ 26238495).

Попередити експерта про кримінальну відповідальність за статтями 384, 385 КК України.

Оплату за проведення експертизи відповідно до вимог статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України покласти на позивача - фізичну особу-підприємця ОСОБА_2 .

Зупинити провадження у справі №160/6680/19 на час проведення експертизи до одержання результатів експертизи.

Для проведення судово-економічної експертизи направити до Дніпропетровського науково-дослідного інституту судових експертиз матеріали справи №160/6680/19.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Третього апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцати днів з дня складення повного тексту ухвали.

Повний текст ухвали складено 02 серпня 2019 року.

Суддя В.В. Кальник