Рішення № 83699276, 19.08.2019, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.08.2019
Номер справи
140/2166/19
Номер документу
83699276
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 серпня 2019 року ЛуцькСправа № 140/2166/19

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Волдінера Ф.А.,

розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного Фонду України у Волинській області про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі - ГУ ПФУ у Волинській області, відповідач), в якому просить: 1) визнати протиправними дії Головного управлінні Пенсійного фонду України у Волинській області щодо відмови ОСОБА_1 в зарахуванні до пільгового страхового стажу періодів роботи в ДП «Шахта №1» Нововолинська» на посаді гірника з ремонту гірничних виробіток 4 розряду з 02.06.2015 р. по 28.09.2018 р. та відмови у перерахунку розміру пенсії згідно Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» з 18.02.2019 р. (дати призначення пенсії); 2) зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області зарахувати ОСОБА_1 до пільгового страхового стажу періоди роботи в ДП «Шахта №1» Нововолинська» на посаді гірника з ремонту гірничих виробіток 4 розряду з 02.06.2015 р. по 28.09.18 р. та провести перерахунок і виплату пенсії по інвалідності відповідно до Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» з 18.02.2019 р.( дати призначення пенсії по інвалідності).

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 17.07.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження у справі, а також зазначено, що судовий розгляд справи необхідно проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що 31.05.2019 ОСОБА_1 звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії відповідно до Закону України «Про престижність шахтарської праці» та зарахування періоду роботи з 02.06.2015 по 28.09.2018 у ДП шахта № 1 «Нововолинська» на посаді гірника з ремонту гірничих виробіток 4 розряду. Листом від 07.06.2019 № 3548/08-10-15 ГУ ПФУ у Волинській області відмовило в проведенні перерахунку, у зв`язку з відсутністю даних про сплату страхових внесків ДП «Шахта № 1 «Нововолинська» в індивідуальних відомостях про застраховану особу.

Позивач вважає такі дії відповідача протиправними, оскільки із довідок про доходи № 358, 359, 360, 361 від 02.05.2019, виданих ДП «Шахта № 1 «Нововолинська», довідки ДП «Шахта № 1 «Нововолинська» щодо нарахованого та сплаченого ЄСВ за період з 01.06.2015 по 13.06.2019 № 493/14 від 24.06.2019 вбачається, що спірні періоди (з червня 2015 року по 28 вересня 2018 рік ) позивач працював у ДП «Шахта № 1 «Нововолинська» за що була нарахована та виплачена заробітна плата, з якої нарахований ЄСВ.

Так само, відповідно до довідки ДП «Шахта № 1 «Нововолинська» про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, яка була подана відповідачу, підтверджена робота повний робочий день під землею з 02.06.2015 по 28.09.2018 на посаді гірника з ремонту гірничих виробіток 4 розряду, що передбачено Списком №1 розділом 1 підрозділом 1 згідно постанови Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 № 461.

На підставі вищенаведеного позивач просить позов задовольнити повністю.

05.08.2019 від відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву. ГУ ПФУ у Волинській області вважає позовні вимоги ОСОБА_1 безпідставним та таким, що не підлягають задоволенню, оскільки період роботи на ДП «Шахта № 1 «Нововолинська» з 01.06.2015 по 28.09.2018 не зараховано до страхового та пільгового стажу у зв`язку з несплатою роботодавцем за позивача єдиного соціального внеску, у зв`язку з чим підстави для призначення пільгової пенсії відсутні.

Сторони скористались своїм правом на подання до суду заяв по суті справи, в яких письмово виклали свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору, клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін не подали, а тому суд вважає можливим розглянути справу за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 31.05.2019 звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії відповідно до Закону України «Про престижність шахтарської праці», з урахуванням сум, які були утримані із заробітної плати ДП «Шахта № 1 «Нововолинська» та перераховані за період роботи з 02.06.2015 по 28.09.2018, зарахувавши цей період в пільговий стаж.

Рішенням відділу з питань призначення, перерахунку пенсій № 4 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області від 07.06.2019 відмовлено в проведенні перерахунку пенсії відповідно до частини четвертої статті 42 Закону України «Про загальнообов`язкове держане пенсійне страхування», у зв`язку з відсутністю у ОСОБА_1 необхідного страхового стажу.

Підставою для відмови слугувало те, що відповідно до документів пенсійної справи та даних персоніфікованого обліку страховий стаж становить 49 років 03 місяці, в тому числі: пільговий стаж роботи за Списком № 1 шахтарі 14 роки 02 місяці 22 дні. Станом на 31.05.2019 за даними персоніфікованого обліку інформація про сплату внесків за періоди роботи з 01.06.2015 по 28.09.2018 у ДП «Шахта №1 «Нововолинська» відсутня.

Також, листом від 07.06.2019 № 3548/08-10-15 ГУ ПФУ у Волинській області відмовило у призначенні пенсії позивачу згідно з Законом України «Про підвищення престижності шахтарської праці» у зв`язку з відсутністю не менш як 15 років страхового стажу на підземних роботах. У даному листі вказується про те, що за період роботи з 01.06.2015 по 28.09.2018 у ДП «Шахта №1 «Нововолинська» за даними персоніфікованого обліку інформація про сплату внесків відсутня.

З копій трудової книжки ОСОБА_1 серії НОМЕР_1 та довідок ДП «Шахта №1 «Нововолинська» про доходи № 358, 359, 360, 361 від 02.05.2019, довідки ДП «Шахта № 1 «Нововолинська» щодо нарахованого та сплаченого ЄСВ за період з 01.06.2015 по 13.06.2019 № 493/14 від 24.06.2019 слідує, що позивач в період роботи з 02.06.2015 по 28.09.2018 на ДП «Шахта №1 «Нововолинська» працював гірником по ремонту гірничих виробок 4 розряду з повним робочим днем під землею, що передбачено Списком 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.1956 № 461.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд керується таким.

Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» від 02.09.2008 № 345-VI (далі - Закон № 345-VI) дія цього Закону поширюється на працівників, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві, уранові, магнієві (солі калієво-магнієві та солі магнієві) та озокеритні руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості - за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України (далі - шахтарі), та членів їх сімей.

Статтею 8 Закону № 345-VI передбачено, що мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року.

Закон України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV (далі - Закон №1058-IV) визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.

Відповідно до статті 1 Закону №1058-IV у цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:

застрахована особа - фізична особа, яка відповідно до цього Закону підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачуються чи сплачувалися у встановленому законом порядку страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та до накопичувальної системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування;

страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов`язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески;

страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов`язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування;

страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до закону сплачують єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та/або є платниками відповідно до цього Закону.

Відповідно до частини першої статті 21 Закону №1058-IV з метою обліку застрахованих осіб, учасників накопичувальної системи пенсійного страхування та їх ідентифікації, а також накопичення, зберігання та автоматизованої обробки інформації про облік застрахованих осіб і реалізацію ними права на страхові виплати у солідарній системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування та накопичувальній системі пенсійного страхування. у системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування здійснюється персоніфікований облік.

Згідно із абзацом першим частини першої статті 24 Закону №1058-IV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Як передбачено частиною другою статті 24 Закону №1058-IV, страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

За приписами частини четвертої статті 42 Закону №1058-IV у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.

Перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п`ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки, зокрема, у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.

Відповідно до частини першої статті 15 Закону № 1058-IV платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону.

Згідно із частиною другою статті 20 Закону № 1058-IV обчислення страхових внесків застрахованих осіб, зазначених у пунктах 1, 2, 5 - 7, 9, 10, 12, 15, 17 і 18 статті 11 цього Закону, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.

Як передбачено частинами четвертою - шостою, дев`ятою, десятою статті 20 вказаного Закону, сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду, а сум страхових внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування - на банківський рахунок Накопичувального фонду або на банківський рахунок обраного застрахованою особою недержавного пенсійного фонду - суб`єкта другого рівня системи пенсійного забезпечення. Страхові внески сплачуються страхувальниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків. Страхувальники зобов`язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом є: для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 цього Закону, - календарний місяць. Днем сплати страхових внесків вважається: у разі перерахування сум страхових внесків у безготівковій формі з банківського рахунку страхувальника на банківський рахунок органу Пенсійного фонду - день списання установою банку, органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з банківського (спеціального реєстраційного) рахунку страхувальника незалежно від часу її зарахування на банківський рахунок органу Пенсійного фонду. Якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Крім того, згідно із частиною шостою статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VІ за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.

Системний аналіз вказаних вище нормативно-правових актів дає підстави дійти висновку про те, що до страхового стажу зараховується період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески. При цьому, на думку суду, виходячи із змісту наведених вище правових норм, порушення страхувальником вимог законодавства щодо порядку та строків сплати страхових внесків (у зв`язку із чим утворилася заборгованість зі сплати таких внесків) тягне негативні наслідки лише щодо самого страхувальника (зокрема, у вигляді сплати недоїмки, штрафних санкцій та пені) та не може мати негативних наслідків для застрахованої особи у вигляді не зарахування до страхового стажу періоду роботи, протягом якого такій особі нараховувалася заробітна плата, на яку у свою чергу нараховувалися страхові внески, проте не з вини застрахованої особи сплачені страхові внески зараховувалися в рахунок сплати заборгованих страхувальником сум недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.

Як вбачається з матеріалів адміністративної справи спір між сторонами виник щодо не зарахування до страхового та пільгового стажу для перерахунку пенсії періоду роботи позивача з 02.06.2015 по 28.09.2018 у зв`язку з відсутністю даних про сплату страхових внесків.

З копії трудової книжки позивача серії НОМЕР_1 слідує, що ОСОБА_1 02.06.2015 прийнятий на роботу гірником з ремонту гірничих виробіток 4 розряду згідно наказу №1/к від 02.06.2015, та згідно з наказу №100/к від 27.09.2018 звільнений з роботи на підставі п.1 ст. 40 КЗпП України з 28.09.2018.

Як слідує з довідок про доходи ОСОБА_1 № 358, 359, 360, 361 від 02.05.2019 та довідки ДП «Шахта № 1 «Нововолинська» щодо нарахованого та сплаченого ЄСВ за період з 01.06.2015 по 13.06.2019 № 493/14 від 24.06.2019, виданих ДП «Шахта №1 «Нововолинська» у спірний період (з червня 2015 по вересень 2018) позивачу була нарахована та виплачена заробітна плата, на яку нараховано ЄСВ, тому у відповідача були відсутні підстави не зараховувати до страхового та пільгового стажу період роботи позивача з 02.06.2015 по 28.09.2018 у ДП «Шахта №1 «Нововолинська» для перерахунку пенсії на пільгових

При цьому, відсутність за даними системи індивідуальних відомостей про застраховану особу про сплату страхових внесків з 002.06.2015 по 28.09.2018 на ДП «Шахта №1 «Нововолинська» не може бути підставою для не зарахування цих періодів до страхового стажу під час перерахунку пенсії позивачу

Відтак, на думку суду, відповідач протиправно відмовив ОСОБА_1 у зарахуванні до страхового стажу періодів його роботи з 02.06.2015 по 28.09.2018 у ДП «Шахта №1 «Нововолинська».

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Восьмого апеляційного адміністративного суду від 13.12.2018 року в справі №857/268/18.

Відповідно до частин першої та другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З урахуванням зазначеного, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України, приходить до висновку, що позов ОСОБА_1 необхідно задовольнити повністю.

Відтак, порушене право позивача підлягає поновленню шляхом прийняття рішення про визнання протиправними дій Головного управлінні Пенсійного фонду України у Волинській області щодо відмови в зарахуванні до пільгового страхового стажу періоду роботи в ДП «Шахта №1 Нововолинська» на посаді гірника з ремонту гірничих виробіток 4 розряду з 02.06.2015 по 28.09.2018 та відмови у перерахунку розміру пенсії відповідно до Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» з 18.02.2019; зобов`язання Головного управлінні Пенсійного фонду України у Волинській області зарахувати до страхового та пільгового стажу ОСОБА_1 період роботи з 02.06.2015 по 28.09.2018 у ДП «Шахта №1 Нововолинська» та здійснити перерахунок та виплату пенсії по інвалідності згідно Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці`з врахуванням раніше виплаченої пенсії, з 18.02.2019.

Крім того, відповідно до вимог статті 244 КАС України суд під час ухвалення рішення вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати.

Згідно із частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Відповідно до частин першої, третьої статті 132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати, зокрема, на професійну правничу допомогу.

В позовній заяві позивач просив стягнути з відповідача витрати на правову допомогу в розмірі 3000,00 грн.

За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами, за винятком витрат суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката.

Для цілей розподілу судових витрат: розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Вирішуючи питання про відшкодування витрат на правничу допомогу, судом встановлено, що матеріали справи містять договір про надання професійної правничої допомоги від 29.05.2019; акт виконаних робіт на підставі договору про надання професійної правничої допомоги від 29.05.2019 від 08.07.2019; квитанцію до прибуткового касового ордеру від 08.07.2019 № 27/2019; копію свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю № 366 від 12.05.2008.

Суд наголошує, що розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

Разом з тим, на переконання суду, розрахунок витрат на правову допомогу, який додано до матеріалів справи є необґрунтованим та не відповідає складності справи.

Позивачем не доведено, а судом не встановлено обґрунтованість та фактичний обсяг витрат на правничу допомогу у адміністративній справі в розмірі як 3000,00 грн., які позивач просить стягнути, у зв`язку з чим суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для стягнення на користь позивача витрат на професійну правничу допомогу у розмірі 3000,00 грн.

Водночас, враховуючи обсяг наданих адвокатом послуг згідно договору про надання професійної правничої допомоги від 29.05.2019, суд приходить до висновку про наявність підстав для відшкодування позивачеві витрат на правову допомогу в розмірі 1000, 00 грн.

Також, при вирішенні питання щодо розподілу судових витрат суд враховує, що позивач сплатив судовий збір у сумі 768,40 грн. згідно квитанції від 10.07.2019 № 8 (а. с.2).

Отже, на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір в розмірі 768,40 грн. та витрати на правничу допомогу адвоката в розмірі 1000,00 грн.

Керуючись статтями 9, 77, 132, 139, 243, 245, 246, 257, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Головного управлінні Пенсійного фонду України у Волинській області щодо відмови в зарахуванні до пільгового страхового стажу ОСОБА_1 періоду роботи в ДП «Шахта №1 Нововолинська» на посаді гірника з ремонту гірничих виробіток 4 розряду з 02.06.2015 по 28.09.2018 та відмови у перерахунку розміру пенсії відповідно до Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» з 18.02.2019.

Зобов`язати Головне управлінні Пенсійного фонду України у Волинській області зарахувати до страхового та пільгового стажу ОСОБА_1 період роботи з 02.06.2015 по 28.09.2018 у ДП «Шахта №1 Нововолинська» та здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 по інвалідності згідно Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» з врахуванням раніше виплаченої пенсії з 18.02.2019.

Стягнути з Головного управлінні Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Кравчука, 22В, код ЄДРПОУ 13358826) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) судовий збір у розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім) гривень 40 копійок та понесені витрати на професійну правничу допомогу адвоката в розмірі 1000 (одна тисяча) гривень.

Рішення набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 255, 295 КАС України, та може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя Ф. А. Волдінер