Постанова № 83683701, 15.08.2019, Новоайдарський районний суд Луганської області

Дата ухвалення
15.08.2019
Номер справи
419/2099/19
Номер документу
83683701
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 419/2099/19

Провадження № 3/419/821/2019

ПОСТАНОВА

15 серпня 2019 року Новоайдарський районний суд Луганської області

у складі: головуючого судді – Іванової О. М.,

при секретарі – Шапка О. О.,

за участю: прокурора – Пивоварова Д. О.,

особи, відносно якої складений протокол про

адміністративне правопорушення – ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Новоайдар Луганської області справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від начальника Управління захисту економіки в Луганській області ДЗЕ Національної поліції України у відношенні:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, який працював на посаді майстра лісу Охтирського лісництва ДП "Новоайдарське ЛМГ", який зареєстрований та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше до адміністративної відповідальності не притягався,

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №176 від 02.08.2019 року, складеного оперуповноваженим відділу протидії зловинам у кредитно - фінансовій, банківських сферах та зовнішньоекономічній діяльності УЗЕ в Луганській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, ОСОБА_1 інкримінується вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, що полягає в несвоєчасному, без поважних причин, поданні до офіційного веб-сайту НАЗК декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік.

Як вбачається зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення, наказом ДП «Новоайдарське лісомисливське господарство» від 18.07.2013 року №58-к ОСОБА_1 призначено на посаду майстра лісу Охтирського лісництва.

ДП «Новоайдарське лісомисливське господарство» відповідно до вимог ЗУ «Про запобігання корупції», 28.02.2018 майстера лісу Охтирського лісництва ОСОБА_1 було ознайомлено з необхідністю подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Наказом ДП «Новоайдарське лісомисливське господарство» «Про припинення трудового договору» від 20.04.2018 року № 31-к ОСОБА_1 було звільнено з посади майстра лісу Охтирського лісництва ДП «Новоайдарське лісомисливське господарство».

Абзацом другим частини 2 статті 45 Закону визначено, особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Згідно ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Таким чином, майстер лісу ОСОБА_1 припинивши у 2018 році діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зазначену у п.п. «е» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону є суб`єктом, на якого поширюється дія Закону та зобов`язаний був наступного року після припинення діяльності подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Підпунктом 3 пункту 5 Розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування затвердженого Рішенням № 3 Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 р. за № 959/29089) встановлено, що декларація суб`єкта декларування, визначеного в абзаці другому ч.2 ст. 45 Закону, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня наступного після такого припинення року, що охоплює попередній рік.

Відповідно до інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, (https://public.nazk.gov.ua/search) встановлено, що ОСОБА_1 лише 29.06.2019 р. о 09 год. 03 хв. подав декларацію особи, уповноважену на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік.

Відповідно до інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, (https://public.nazk.gov.ua/search) встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік 28.03.2018 року, тобто вчасно, що також підтверджує обізнаність ОСОБА_1 , з вимогами Антикорупційного законодавства.

Поважних причин щодо несвоєчасного подання декларації особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування у ОСОБА_1 , як суб`єкта, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, не встановлено.

Згідно з ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відповідальність за вказаною статтею настає за умови несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи особою, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування зазначену у підпункті «е» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону, в порушення вимог абзацу другого частини 2 статті 45 Закону несвоєчасно 29.06.2019 року о 09 годині 03 хвилин без поважних причин подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину в скоєнні адміністративного правопорушення визнав, щиро розкаявся, та пояснив, що декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік дійсно ним було подано несвоєчасно.

Заслухавши думку прокурора, який вважав, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, вислухавши пояснення ОСОБА_1 та дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №176 від 02.08.2019 року (а.с.2-8), витягом з офіційного веб-сайту НАЗК (а.с.9-15), копією наказу №58-к від 18.07.2013 року про прийняття на роботу ОСОБА_1 (а.с.19), копією наказу №31-к про припинення трудового договору з ОСОБА_1 (а.с.19), копією посадової інструкції майстра лісу ДП "Новоайдарське ЛМГ" (а.с.20-22), копією особової картки працівника ОСОБА_1 (а.с.23), копією Антикорупційної програми ДП "Новоайдарське ЛМГ" з відміткою про ознайомлення з нею (а.с.24-36), копією Антикорупційної програми ДП "Новоайдарське ЛМГ" з відміткою про ознайомлення з нею (а.с.37-46), письмовими поясненнями ОСОБА_1 (а.с.47) та іншими матеріалами справи.

Відповідно до п.п. "е" п. 1 ч. 1 ст. 3 ЗУ "Про запобігання корупції" суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є посадові та службові особи органів прокуратури, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України, дипломатичної служби, державної лісової охорони, державної охорони природно-заповідного фонду, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної податкової політики та державної політики у сфері державної митної справи.

Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 1 ЗУ «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Подання зазначеної Декларації відбувається у порядку, затвердженому рішенням № 3 Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 959/29089) «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

Згідно ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відповідальність за вказаною статтею настає за умови несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Враховуючи дані про особу правопорушника, який протягом року до адміністративної відповідальності не притягався, ступінь його провини, його відношення до скоєного адміністративного правопорушення, обставини справи, зважаючи, що в результаті вчинення правопорушення збитків суспільним інтересам або громадянам діями ОСОБА_1 не заподіяно, суд вважає доцільним, призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Керуючись ст.ст. 1, 3, 45 ЗУ "Про запобігання корупції", ч. 1 ст. 172-6, ст.ст. 283, 284 КУпАП, суд –

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 850 (вісімсот п`ятдесят) грн у дохід держави на наступні платіжні реквізити: отримувач коштів УК у Новоайдарському районі 21081100, р/р 31113106012207, код ЄДРПОУ 37895134, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, призначення платежу *;101; 3321317218; штраф (як засіб процесуального примусу), накладений на ОСОБА_1 , за постановою № 419/2099/19.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , судовий збір у сумі 384,20 грн на наступні платіжні реквізити: отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) 899998; рахунок отримувача 31211256026001; код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу *;101; НОМЕР_1 ; судовий збір при накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 , Новоайдарський районний суд Луганської області.

Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови через Новоайдарський районний суд Луганської області.

Суддя О. М. Іванова