
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"16" серпня 2019 р. справа № 300/1693/19
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Чуприна О.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Калуської міської ради Івано-Франківської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСББ "Богдан Хмельницький", ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , про зобов`язання до вчинення дій щодо повторного здійснення оцінки і відбору громадських проектів "Благоустрій та озеленення території скверу на "п`ятачку", "Project капітальний ремонт підвального приміщення багатоповерхівки під влаштування фітнесзалу, модернізація під`їзного освітлення, газонокосарка", "Благоустрій двору та будинку по АДРЕСА_1 "Від краси довкілля - до краси душі", "Квітуче рідне місто", "Яблучний сквер", "Волейбольний майданчик", "Сквер павутинка", "Річкова алея", із врахуванням відповідних обставин, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (надалі по тексту також - позивач) 13.08.2019 звернулася в суд із вказаним адміністративним позовом.
Пунктом 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі по тексту також - КАС України) встановлено, що суддя після одержання позовної заяви, серед іншого, з`ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
З`ясовуючи відповідність адміністративного позову вимогам, визначених КАС України, необхідно вказати, що за змістом пунктів 5, 9 частини 5 статті 160 вказаного Кодексу, у позовній заяві, поряд з іншим, зазначається виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
Частиною 1 статті 2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Із змісту позовної заяви слідує, що ОСОБА_1 просить зобов`язати Калуську міську раду Івано-Франківської області (надалі по тексту також - відповідач) повторно здійснити оцінку і відбір громадських проектів "Благоустрій та озеленення території скверу на "п`ятачку", "Project капітальний ремонт підвального приміщення багатоповерхівки під влаштування фітнесзалу, модернізація під`їзного освітлення, газонокосарка", "Благоустрій двору та будинку по АДРЕСА_1 "Від краси довкілля - до краси душі", "Квітуче рідне місто", "Яблучний сквер", "Волейбольний майданчик", "Сквер павутинка", "Річкова АДРЕСА_2 ", із врахуванням таких наступних обставин: 1) граничний термін прийому проектів 31 травня 2019 року; 2) наявність згоди співвласників багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 на проведення капітального ремонту підвальних приміщень; 3) можливість подання громадських проектів, які відносяться до типу "комунальне господарство" та здійснення їх на об`єктах та землях ОСББ; 4) можливість направлення громадського проекту на доопрацювання; 5) відхилення громадський проектів лише з підстав, вичерпний перелік яких зазначено у пункті 9.11 Положення про бюджетування за участі громадськості (Бюджет участі) міста Калуша, з одночасним перенесенням терміну голосування з вересня 2019 року на більш пізній термін. В обґрунтування зазначеного вказує на незаконність окремих положень рішення комісії відповідача з питань Бюджету участі від 26.06.2019.
При цьому, суддя звертає увагу на те, що у позовній заяві не зазначено жодного обґрунтування щодо порушення рішенням комісії з питань Бюджету участі від 26.06.2019, діями чи бездіяльністю Калуської міської ради Івано-Франківської області безпосередньо прав, свобод, інтересів ОСОБА_1 як позивача.
В тому числі позивач не назначає, яке саме відношення ОСОБА_1 , ОСББ "Богдан Хмельницький", ОСОБА_2 , ОСОБА_3 мають до громадських проектів "Благоустрій та озеленення території скверу на "п`ятачку", "Project капітальний ремонт підвального приміщення багатоповерхівки під влаштування фітнесзалу, модернізація під`їзногоосвітлення, газонокосарка", "Благоустрій двору та будинку по АДРЕСА_3 Б. АДРЕСА_1 "Від краси довкілля - до краси душі", "Квітуче рідне місто", "Яблучний сквер АДРЕСА_4 , АДРЕСА_4 Волейбольний майданчик", "Сквер павутинка", "Річкова алея", повторну оцінку і відбір по яких вимагає позивач.
Разом з тим, зміст позовної заяви не містить будь-якої інформації про те, яке саме відношення має ОСОБА_1 до спірних правовідносин, та захист яких прав, свобод та інтересів має на меті здійснити позивач.
Водночас, слід відмітити, що за змістом частини 4, 5 статті 49 КАС України у заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі. Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
ОСОБА_1 у позовній заяві від 05.08.2019, визначила третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача, а саме ОСББ "Богдан Хмельницький", ОСОБА_2 і ОСОБА_3 .
Втім, жодного обґрунтування стосовно підстав залучення до участі у справі вказаних осіб, та яким чином судове рішення у адміністративній справі №300/1693/19 в контексті предмету спору може вплинути на їх права та обов`язки, позивачем не наведено.
Також необхідно відмітити, що за змістом пунктів 2, 11 частини 5 статті 160 КАС України, у позовній заяві, серед іншого, зазначається ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу) (пункт 2); власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав (пункт 11).
Однак, вивчення змісту позовної заяви свідчить, про те, що ОСОБА_1 не дотримала обов`язкових вимог до змісту адміністративного позову, а саме не зазначила:
- ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України - Калуської міської ради Івано-Франківської області (відповідача), а також ОСББ "Богдан Хмельницький" (третьої особи);
- реєстраційний номер облікової картки платника податків за його наявності або номер і серія паспорта ОСОБА_2 та ОСОБА_3 (третіх осіб);
- власного письмового підтвердження про те, що нею не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Згідно частини 4 статті 161 КАС України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
У відповідності до частин 1-2, 4-5 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
За змістом пунктів 2, 4 частини 5 статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи зобов`язані, поряд з іншим, сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи, а також подавати наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази.
Суддею з`ясовано, що позивач, не дотримуючись вимог статті 94 КАС України, до матеріалів адміністративного позову долучив документи (докази), які не засвідчені належним чином у вказаному вище порядку, тобто без підпису та зазначення особи, яка засвідчує таким підписом, і дати такого засвідчення.
Зважаючи на вказане, позовну заяву подано без додержання вимог частини 4 статті 49, пунктів 2, 5, 9, 11 частини 5 статті 160, частин 3 і 4 статті 161 та статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху (частина 1, 2 статті 169 КАС України).
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У зв`язку із викладеним, відповідно до частин 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк, достатній для усунення недоліків шляхом приведення у відповідність адміністративного позову до вимог, встановлених частиною 4 статті 49, пунктами 2, 5, 9, 11 частини 5 статті 160, частиною 4 статті 161 та статтею 94 Кодексу адміністративного судочинства України.
На підставі наведеного, керуючись статтями 160, 161, 171, частинами 1, 2 статті 169 та статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Калуської міської ради Івано-Франківської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСББ "Богдан Хмельницький", ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , про зобов`язання до вчинення дій щодо повторного здійснення оцінки і відбору громадських проектів "Благоустрій та озеленення території скверу на "п`ятачку", "Project капітальний ремонт підвального приміщення багатоповерхівки під влаштування фітнесзалу, модернізація під`їзного освітлення, газонокосарка", "Благоустрій двору та будинку по вулиці АДРЕСА_1 Хмельницького АДРЕСА_1 "Від краси довкілля - до краси душі", "Квітуче рідне місто", "Яблучний сквер", "Волейбольний майданчик", "Сквер павутинка", "Річкова алея", із врахуванням відповідних обставин, - залишити без руху.
2. Встановити позивачу з дня вручення цієї ухвали десятиденний строк для усунення вказаних в описовій частині ухвали недоліків шляхом приведення у відповідність адміністративного позову до вимог, встановлених частиною 4 статті 49, пунктами 2, 5, 9, 11 частини 5 статті 160, частиною 4 статті 161 та статтею 94 КАС України.
2.1. Необхідно вказати у позовній заяві:
2.1.1. ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України - Калуської міської ради Івано-Франківської області (відповідача), а також ОСББ "Богдан Хмельницький" (третьої особи).
2.1.2. реєстраційний номер облікової картки платника податків (за його наявності) або номер і серія паспорта ОСОБА_2 та ОСОБА_3 (третіх осіб);
2.1.3. власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
2.1.4. письмове обґрунтування щодо порушення рішенням комісії відповідача з питань Бюджету участі від 26.06.2019, діями чи бездіяльністю Калуської міської ради Івано-Франківської області прав, свобод, інтересів ОСОБА_1 як позивача, в тому числі зазначити про правове відношення ОСОБА_1 до спірних правовідносин, та захист яких прав, свобод та інтересів має на меті здійснити позивач.
2.1.5. яке саме відношення ОСОБА_1 , ОСББ "Богдан Хмельницький", ОСОБА_2 , ОСОБА_3 мають до громадських проектів "Благоустрій та озеленення території скверу на "п`ятачку", "Project капітальний ремонт підвального приміщення багатоповерхівки під влаштування фітнесзалу, модернізація під`їзногоосвітлення, газонокосарка", "Благоустрій двору та будинку по вулиці АДРЕСА_1 "Від краси довкілля - до краси душі", "Квітуче рідне місто", "Яблучний сквер", "Волейбольний майданчик", "Сквер павутинка", "Річкова алея", повторну оцінку і відбір по яких вимагає позивач.
2.1.6. письмове обґрунтування щодо підстав залучення до участі у справі визначених позивачем у позовній заяві третіх осіб, та зазначити, яким чином судове рішення у даній адміністративній справі може вплинути на їхні права та обов`язки;
2.2. Необхідно надати (долучити) до позовної заяви засвідчені у відповідності до статті 94 КАС України:
2.2.1. копії п`яти екземплярів (примірників) всіх письмових документів (доказів), доданих до адміністративного позову.
Роз`яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде повернена позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя /підпис/ Чуприна О.В.