
Справа № 128/2064/19
ПОСТАНОВА
Іменем України
16 серпня 2019 року м.Вінниця
Вінницький районний суд Вінницької області
в складі:
головуючої судді Ганкіної І.А.,
при секретарі Жигаровій Д.О.
прокурорі Лисенко В.О.
за участю правопорушника ОСОБА_1
розглянувши справу про адміністративне правопорушення за матеріалами, які надійшли з Департаменту захисту економіки Управління захисту економіки у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, громадянки України, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , працюючої директором ТОВ «ВПМ ЛТД»
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
УСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , будучи відповідно до п.п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону), примітки до статті 1726 КУпАП, суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог абзацу першого частини першої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», не своєчасно, без поважних причин подала декларацію суб`єкта декларування пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб`єктом декларування та зобов`язана подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Факт ознайомлення ОСОБА_1 з спеціальними обмеженнями, встановлені Законом України «Про запобігання корупції» підтверджується відомістю Агрономічної сільської ради «Про отримання інформації щодо обов`язку подати електронну декларацію у порядку та в строки визначені чинним законодавством» від 2019 року.
Таким чином, ОСОБА_1 зобов`язана була подати декларацію суб`єкта пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, а саме період з 01 січня до 31 грудня 2017 року.
За результатами моніторингу загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщенні на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 лише 24.06.2019 року о 17:48 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.
ОСОБА_1 у поясненні повідомила, що декларацію за 2017 рік вчасно подати не змогла у зв`язку із тим, що отриманий нею електронний цифровий ключ не надавав змогу зайти на офіційний сайт Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. З даною проблемою ОСОБА_1 до НАЗК не зверталась, намагалась вирішити самостійно. 24.06.2019 року ОСОБА_1 за допомогою ПрАТ «ПриватБанк» згенерувала електронний цифровий ключ, після чого, 24.06.2019 року о 17:48 подала щорічну декларацію за 2017 рік.
Враховуючи вище викладені факти ОСОБА_1 , будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абзацу другого ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», 24.06.2019, тобто несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В подальшому ОСОБА_1 , будучи відповідно до п.п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 1726 КУпАП, суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог абзацу першого частини першої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», не своєчасно, без поважних причин подала декларацію суб`єкта декларування пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб`єктом декларування та зобов`язана подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Факт ознайомлення ОСОБА_1 з спеціальними обмеженнями, встановлені Законом України «Про запобігання корупції» підтверджується відомістю Агрономічної сільської ради «Про отримання інформації щодо обов`язку подати електронну декларацію у порядку та в строки визначені чинним законодавством» від 2019 року.
Таким чином, ОСОБА_1 зобов`язана була подати декларацію суб`єкта пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік, а саме період з 01 січня до 31 грудня 2018 року.
За результатами моніторингу загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщенні на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 лише 24.06.2019 року о 17:52 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік.
Своїми діями ОСОБА_2 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст.173-2 ч. 1 КПАП України.
В судовому засіданні ОСОБА_2 пояснила, що не мала наміру порушувати закон та вважала, що діє у відповідності до вимог законодавства. Декларації вона намагалася підписати електронними ключем АТ КБ «Приват Банк», де мала ключ як директор товариства. Оскільки дані по ключам як фізичною особою так і директора юридичної особи однакові, вона вважала, що підписує даним ключем правомірно і не розуміла чого система не пропускає її електронний підпис. З цього приводу вона списувалася з сайтом однак, належного пояснення, чого система не приймає її електронний підпис, не отримала. Пізніше вже в червні вона спиталася у знайомих, що робити і отримала новий електронний ключ та знову направила декларацію, але вже поза строком передбаченим для подання декларацій. Порушення допустила ненавмисно, що просить врахувати.
Дослідивши адміністративні матеріали та оцінивши докази у їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджена у повній мірі письмовими доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 185 від 29.07.2019 року та протоколом № 186 від 29.07.2019, поясненнями правопорушника, викладками з сайту Єдиний державний реєстр декларацій.
На підставі вищевикладеного та враховуючи характер вчиненого ОСОБА_2 правопорушення, обставини його вчинення, дані про її особу, суд вважає з метою виховання ОСОБА_2 в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненням як нею так і іншими особами нових правопорушень, можливим застосувати щодо неї адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Статтею 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
У разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Враховуючи зазначене, зОСОБА_2 слід стягнути судовий збір у розмірі 384 грн 20 коп.
Керуючись ст.ст.40-1, ч. 1 ст. 172-6, 284, 294 КУпАП, Законом України «Про судовий збір», суд, –
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винною ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1020 гривень 00 копійок, в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір, що становить 384 (триста вісімдесят чотири) грн 20 коп. (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, рахунок: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Строк пред`явлення постанови до виконання 3 (три) місяці.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя І.А. Ганкіна