Постанова № 83662406, 07.08.2019, Дарницький районний суд міста Києва

Дата ухвалення
07.08.2019
Номер справи
753/9882/19
Номер документу
83662406
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/9882/19

провадження № 3/753/3801/19

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"07" серпня 2019 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Коляденко П.Л., розглянувши матеріали, які надійшли із Національного агентства з питань запобігання корупції Департаменту з питань запобігання політичній корупції, про притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючого на посаді керівника політичної партії «За права людини», зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 , як керівник партії, допустив порушення порядку подання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, вчинивши адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-21 КУпАП. Так, політичною партією «За права людини» ( код ЄДРПОУ 20078837) подано Звіт політичної політичної партії, підписаний керівником партії ОСОБА_1 , звітні дані якого не відповідають вимогам законодавства, а саме: згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань: керівником та підписантом Херсонської обласної організації Партії (ЄРДПОУ 26393652) є ОСОБА_2 , проте Звіт цієї місцевої організації підписано Дворянською О.В. без надання належним чином завірених документів, які підтверджують її повноваження на підписання Звіту; керівником та підписантом Закарпатської обласної організації Партії (ЄРДПОУ 39903005) є ОСОБА_3 , проте Звіт цієї місцевої організації підписано ОСОБА_4 без надання належним чином завірених документів, які підтверджують його повноваження на підписання Звіту та Чернівецької обласної організації Партії (ЄРДПОУ 36965907) є ОСОБА_5 , проте Звіт цієї місцевої організації підписано «ОСОБА_6 » без надання належним чином завірених документів, які підтверджують її повноваження на підписання Звіту.

Вказані дані є порушенням ч. 12 ст. 17 Закону України «Про політичні партії в Україні» та п.п. 2 п. 10 розділу ІІ Положення про порядок подання Звіту.

В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Вивчивши матеріали протоколу про адміністративне правопорушення, приходжу до наступного висновку.

Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до вимогст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган /посадова особа/ встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Статтею 252 КУпАП визначено, що орган /посадова особа/ оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно до ст. 280 КУпАП орган /посадова особа/ при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Як зазначено в Акті про проведення аналізу Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, після отримання партією 28.02.2019 року листа з вимогою про надання інформації та відповідної підтверджуючої документації, станом на дату складання акту, після спливу 10 робочих днів з часу отримання вказаного листа, Партією не подано до НАЗК витребуваних документів.

Відповідно до висновку від 29.03.2019 року про результати аналізу Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, встанволено неповноту відображеної у звіті інформації, що є порушенням ч. 9 ст. 17 Закону України «Про політичні партії в Україні» та п. п. 1 п. 10 розділу ІІ Положення про порядок подання звіту.

При цьому в протоколі про адміністративне правопорушення, посадова особа, що склала протокол, посилаючись на дані вказаного Акту та Звіту, з невідомих підстав вказує на порушення ч. 12 ст. 17 Закону України «Про політичні партії в Україні» та п. п. 2 п. 10 розділу ІІ Положення про порядок подання звіту.

Крім того, як вбачається з даних листа, надісланого до НАЗК Політичною партією «За Права Людини» за підписом голови Партії ОСОБА_1 , останнім надано вичерпну інформацію щодо розбіжностей, допущених в прізвищах осіб, що підписали звіти Закарпатської, Чернівецької та Херсонської обалсних організацій Партії, а також щодо відсутності зазначення даних щодо платіжної операції «за закриття рахунку». При цьому, як вбачається з висновку від 29.03.2019 року про результати аналізу Звіту політичної партії, НАЗК погодилось з наданням роз`яснень щодо відомостей про відсутність платіжної операції, однак з незрозумілих причин, передчасно, прийняло рішення про ненадання документів щодо підписантів звітів місцевих організацій Партії.

При цьому, відповідно до положень ч. 2 ст. 251 КУпАП обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Крім того, приймаючи до уваги практику Європейського суду з прав людини, суд позбавлений можливості самостійно здійснювати збір додаткових доказів, що підтверджували би або спростовували би вину правопорушника, і тому судовий розгляд здійснюється на підставі наданих суду матеріалів.

Також, однією з обов`язкових ознак складу правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП, є вина у формі умислу або необережності, а відсутність одного з елементів складу правопорушення свідчить про відсутність складу правопорушення в цілому.

Оцінивши усі наявні у справі докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, приходжу до висновку, що в матеріалах справи не міститья та до суду не подано достатніх доказів на підтвердження того, що ОСОБА_1 допустив порушення порядку подання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, а саме неповно відобразив інформацію у Звіті політичної партії.

Таким чином вина ОСОБА_1 у чиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП, не доведена.

Відповідно до вимог п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 212-21, п. 1 ст. 247, 283-285КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП - закрити, у зв`язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на оскарження.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Київського апеляційного суду через Дарницький районний суд м. Києва.

Суддя