Постанова № 83655039, 14.08.2019, Новоайдарський районний суд Луганської області

Дата ухвалення
14.08.2019
Номер справи
419/2090/19
Номер документу
83655039
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 419/2090/19

Провадження № 3/419/817/2019

ПОСТАНОВА

14 серпня 2019 року Новоайдарський районний суд Луганської області

у складі: головуючого судді - Іванової О. М.,

при секретарі - Шапка О. О.,

за участю: прокурора - Лободюка Д. В.,

особи, відносно якої складений протокол про

адміністративне правопорушення - ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Новоайдар Луганської області справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від заступника начальника Управління захисту економіки в Луганській області ДЗЕ Національної поліції України у відношенні:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, маючого середньо - технічну освіту, працюючого на посаді майстра лісу Слов`яносербського лісництва ДП "Новоайдарське ЛМГ", який зареєстрований та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше до адміністравтиної відповідальності не притягався,

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 174 від 01.08.2019 року, складеного оперуповноваженим міжрайонного відділу № 3 Управління захисту економіки в Луганській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, ОСОБА_1 інкримінується вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, що полягає в несвоєчасному, без поважних причин, поданні до офіційного веб-сайту НАЗК декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік.

Як вбачається зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення, наказом Державного підприємства «Новоайдарське лісомисливське господарство» №61/1-к від 20.04.2015 року ОСОБА_1 прийнято на посаду майстра лісу Слов`яносербського лісництва ДП «Новоайдарське ЛМГ» з 20.04.2015 року.

Таким чином, відповідно до пп. «е» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону, додатку до Положення про державну лісову охорону затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.09.2009 № 976 майстер лісу Слов`яносербського лісництва ДП «Новоайдарське лісомисливське господарство» ОСОБА_1 відноситься до посадових та службових осіб державної лісової охорони та є суб`єктом декларування.

Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункту 5 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Таким чином, ОСОБА_1 зобов`язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік до 01.04.2019 року.

Відповідно до відомостей, які вказані у публічній частині інформаційно- телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 подав Декларацію за 2018 рік 01.04.2019 року, тобто несвоєчасно.

Згідно послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі-Реєстр), які вчинив ОСОБА_1 у період з 01.01.2019 року по 22.04.2019 року, встановлено, що останній розпочав роботу з Реєстром 01.04.2019 року о 20:51:30 та о 21:16:33 того ж дня декларація була подана.

14.01.2019 року ОСОБА_1 під підпис було вручено повідомлення про зобов`язання щодо подання декларації.

Зазначене свідчить про обізнаність ОСОБА_1 про необхідність подання декларації, строків та порядку її подання.

Згідно табелів обліку робочого часу, наданих ДП «Новоайдарське ЛМГ» за період з січня 2019 року по березень 2019 року ОСОБА_1 на лікарняному, у відпустці не перебував.

Відповідно до листа Національного агентства № 71-03/38357/19 від 11.05.2019 щодо стану функціонування інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі- ІТС Реєстр) встановлено, що починаючи з 04.03.2019 року у окремих користувачів при роботі з ІТС Реєстр спостерігались помилки, які в повній мірі були усунуті адміністратором ІТЄ Реєстр ДП «УСС» 06.03.2019 року о 14:40.

Інших технічних несправностей та перебоїв у роботі ІТЄ Реєстр, які б завадили поданню документів до ІТЄ Реєстр у період з 01.01.2019 року по 01.05.2019 року, не зафіксовано.

Згідно ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відповідальність за вказаною статтею настає за умови несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Поважних причин щодо несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 , не мав.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно- правову відповідальність.

Таким чином, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді майстра лісу Слов`яносербського лісництва ДП «Новоайдарське лісомисливське господарство» та будучи відповідно до підпункту «е» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія Закону, примітки до статті 172-6 КУпАП суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог, передбачених ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно 01.04.2019 року без поважних причин подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину в скоєнні адміністративного правопорушення визнав, щиро розкаявся, та пояснив, що декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік дійсно ним було подано несвоєчасно.

Заслухавши думку прокурора, який вважав, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, вислухавши пояснення ОСОБА_1 та дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 174 від 01.08.2019 року (а.с.2-8), письмовими поясненнями ОСОБА_1 (а.с.10-11), копією посадової інструкції майстра лісу ДП "Новоайдарське ЛМГ" (а.с.16-17), копією наказу №61/1-к від 20.04.2015 року про прийом на роботу ОСОБА_1 (а.с.19), копією розписки ОСОБА_1 про отримання повідомлення про зобов`язання щодо подання декларації, особою яка займає посаду майстра лісу в ДП "Новоайдарське ЛМГ" (а.с.20), копією особової картки працівника ОСОБА_1 (а.с.21), копіями табелів обліку використання робочого часу (а.с.22-27), копією повідомлення НАЗК про факт несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с.29), витягом щодо послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 (а.с.30), витягом з офіційного сайту АТ КБ "Приватбанк" щодо отримання ОСОБА_1 сертифіката АЦСК АТ КБ "Приватбанк"( а.с.31-32), витягом з офіційного веб-сайту НАЗК (а.с.33-38) та іншими матеріалами справи.

Відповідно до п.п. "е" п. 1 ч. 1 ст. 3 ЗУ "Про запобігання корупції" суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є посадові та службові особи органів прокуратури, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України, дипломатичної служби, державної лісової охорони, державної охорони природно-заповідного фонду, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної податкової політики та державної політики у сфері державної митної справи.

Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 1 ЗУ «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункту 5 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Подання зазначеної Декларації відбувається у порядку, затвердженому рішенням № 3 Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 959/29089) «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

Згідно ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відповідальність за вказаною статтею настає за умови несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Враховуючи дані про особу правопорушника, який протягом року до адміністративної відповідальності не притягався, ступінь його провини, його відношення до скоєного адміністративного правопорушення, обставини справи, зважаючи, що в результаті вчинення правопорушення збитків суспільним інтересам або громадянам діями ОСОБА_1 не заподіяно, суд вважає доцільним, призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Керуючись ст.ст. 1, 3, 45 ЗУ "Про запобігання корупції", ч. 1 ст. 172-6, ст.ст. 283, 284 КУпАП, суд -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 850 (вісімсот п`ятдесят) грн у дохід держави на наступні платіжні реквізити: отримувач коштів УК у Новоайдарському районі 21081100, р/р 31113106012207, код ЄДРПОУ 37895134, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, призначення платежу *;101; 2608600254; штраф (як засіб процесуального примусу), накладений на ОСОБА_1 , за постановою № 419/2090/19.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , судовий збір у сумі 384,20 грн на наступні платіжні реквізити: отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) 899998; рахунок отримувача 31211256026001; код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу *;101; НОМЕР_1 ; судовий збір при накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 , Новоайдарський районний суд Луганської області.

Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови через Новоайдарський районний суд Луганської області.

Суддя О. М. Іванова