
Справа № 240/451/19 р.
Номер провадження № 3/240/171/19 р.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 серпня 2019 року Суддя Олександрівського районного суду Донецької області Щербак Ю.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Олександрівського ВП Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого в АДРЕСА_1 , зареєстрованого в АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 187 Кодексу України про адміністративне правопорушення,
в с т а н о в и в:
До Олександрівського районного суду Донецької області надійшли справи про адміністративні правопорушення: №240/451/19 (провадження №3/240/171/19), №240/452/19 (провадження №3/240/172/19), №240/453/19 (провадження №3/240/173/19), та №240/454/19 (провадження №3/240/174/19) відносно ОСОБА_1 за вчинення правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187 КУпАП, які постановою Олександрівського районного суду Донецької області від 08.07.2019 року було об`єднано в одне провадження під спільним номером №240/451/19 (провадження №3/240/171/19).
Встановлено, що ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду будучи особою, стосовно якої було встановлено адміністративний нагляд ухвалою Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 27 серпня 2018 року строком на 1 рік.
Цією ж ухвалою встановлено правила: 1) з`являтися за викликом органу ГУ НП України в Донецькій області давати усні та письмові пояснення з питань ,пов`язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;2) повідомляти співробітникам поліції,які здійснюють адміністративний нагляд,про зміну місця роботи чи проживання,а також про виїзд за межі у службових справах;3) в разі виїзду в особистих справах в інший населений пункт та перебування там більше доби зареєструватися у відповідному органі національної поліції; та обмеження: з`являтись на реєстрацію до ГУ НП України в Донецькій області 10-го числа кожного місяця, , які є обов`язковими для виконання ОСОБА_1
Так,зокрема:
- 10 квітня 2019 року , впродовж дня, ОСОБА_1 не прибув на реєстрацію до Олександрівського ВП Краматорського ВП Головного управління національної поліції в Донецькій області, чим порушив обмеження адміністративного нагляду, за що передбачена адміністративна відповідальність за частиною 1 статті 187 КУпАП.
- 12 квітня 2019 року ,близько 17 години, ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду, а саме: не повідомив працівників поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про виїзд за межі району, а саме: у вказаний час перебував за межами Олександрівського району у м.Краматорську Донецької області до 14 квітня 2019 року,чим порушив правила адміністративного нагляду, за що передбачена адміністративна відповідальність за частиною 1 статті 187 КУпАП .
- 10 травня 2019 року , впродовж дня, ОСОБА_1 не прибув на реєстрацію до Олександрівського ВП Краматорського ВП Головного управління національної поліції в Донецькій області, чим порушив обмеження адміністративного нагляду, за що передбачена адміністративна відповідальність за частиною 1 статті 187 КУпАП.
- з 16 по 18 травня 2019 року ОСОБА_1 не з`явився за викликом органу ГУ НП України в Донецькій області для дачі пояснень з питань ,пов`язаних з виконанням правил адміністративного нагляду, чим порушив правила адміністративного нагляду , за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст.187 КУпАП .
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушень, щодо неявки на реєстрацію до Олександрівського ВП, через те, що він шукав собі інше місце проживання .
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, приходжу до такого висновку.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин справи.
Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ухвалою Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 27 серпня 2018 року відносно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, підтверджується письмовими доказами: довідками дільничного офіцера поліції Олександрівського ВП від 11.04.2019 року, 15.04.2019 року, 13.05.2019 року та 20.05.2019року ; рапортами поліцейських Олександрівського ВП Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області від 11.04.2019 року, 15.04.2019 року, 13.05.2019 року та18.05.2019року та поясненнями ОСОБА_1 , за якими встановлена відсутність поважних причин порушення останнім правил та обмежень адміністративного нагляду.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачене ч. 1 ст.187 КУпАП.
Відповідно до побутової характеристики Олександрівської селищної ради від 14 травня 2019 року №30, ОСОБА_1 зареєстрований в АДРЕСА_1 ,але фактично за місцем реєстрації не проживає. ОСОБА_1 ,нещодавно звільнився з місць позбавлення волі, був неодноразово засуджений. Скарг від сусідів не надходило.
Згідно ч. 2 ст. 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставини, що пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 - щире каяття. Обставин, що обтяжують відповідальність - судом не встановлено.
Згідно ст. 38 КУпАП , стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП,провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст.38 КУпАП.
Враховуючи, що строк накладення адміністративного стягнення за вчинені ОСОБА_1 10,12 квітня та 10 травня 2019 року правопорушення за ч. 1 ст. 187 КУпАП закінчився, провадження у справі має бути закрито в цій частині.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, майновий стан та обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення, відповідно до вимог ст. 36 КУпАП, у виді штрафу у розмірі п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» необхідно стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 384,20 грн.
Керуючись ст.ст. 33, 40-1, ч. 2 ст.187, 283,284 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», суддя,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.187 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п`ять ) гривень.
Закрити провадження щодо адміністративних правопорушень від 10,12 квітня та 10 травня 2019 року відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст.187 КУпАП, у зв`язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 коп. за наступними реквізитами: рахунок 31211256026001, отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, код банку отримувача 899998, код класифікації доходів бюджету 22030106, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП).
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Донецького апеляційного суду через Олександрівський районний суд Донецької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Ю.В. Щербак