
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
15 серпня 2019 рокуСєвєродонецькСправа № 360/2480/19
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Смішлива Т.В., розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовом адвоката Скворцової Алли Юріївни в інтересах ОСОБА_1 до Старобільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
11 червня 2019 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов адвоката Скворцової Алли Юріївни в інтересах ОСОБА_1 до Старобільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області, з такими вимогами:
1) визнати протиправним та скасувати рішення відповідача від 12.04.2019 № 9 про відмову у призначенні/перерахунку позивачу пенсії за віком на пільгових умовах на його заяву, подану разом із додатками 04.04.2019;
2) визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо не зарахування до пільгового стажу позивачу періоду роботи з 03.09.1979 по 31.12.1997 в Луганському державному авіаційному підприємстві "Луганські авіалінії";
3) зобов`язати відповідача зарахувати до пільгового стажу позивача періоди роботи з 03.09.1979 по 31.12.1997 в Луганському державному авіаційному підприємстві "Луганські авіалінії";
4) зобов`язати відповідача повторно розглянути заяву позивача від 04.04.2019 та вирішити питання про призначення позивачу пенсії за вислугу років.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач 04.04.2019 звернувся до Новоайдарського відділу обслуговування громадян Старобільського об`єднаного Управління Пенсійного фонду України Луганської області із заявою про призначення пенсії за вислугу років. Заяву зареєстровано 04.04.2019 за № 266. Однак відповідач своїм рішенням від 12.04.2019 відмовив Позивачу у призначенні пенсії за вислугу років, посилаючись на відсутність необхідного стажу в умовах праці, що дають право на пенсію за вислугу років. Відповідно до листа відповідача від 18.04.2019 № 3227/03-10, згідно з пакету документів, наданих позивачем для призначення пенсії, зокрема документів про стаж (трудової книжки НОМЕР_1 від 03.09.1979 та за даними Реєстру індивідуальних відомостей про застраховану особу (ф ОК 5), загальний стаж роботи позивача становить 27 років 5 місяців 17 днів. За даними Реєстру індивідуальних відомостей про застраховану особу в спеціальний стаж зараховано загальний період, який склав 7 років 1 місяць 26 днів з 1998 року.
Також, у листі відповідача зазначено, що стаж роботи в спеціальних та важких умовах як авіатехніка, який складає 18 років 3 місяці 29 днів (з 03.09.1979 по 31.12.1997) лише за записами трудової книжки не зараховується, оскільки не містить головної інформації про роботу в особливих та важких змовах праці повний робочий день, періоди перебування у відпустках без збереження заробітної плати тощо.
Позивач вважає рішення відповідача від 12.04.2019 № 9 про відмову в призначенні пенсії за вислугу років не законним, а бездіяльність відповідача щодо не зарахування стажу роботи в спеціальних та важких умовах за період з 03.09.1979 по 31.12.1997 ротивоправною.
Відповідачем 25.07.2019 за вх. № 39391/2019 надав до суду відзив на позовну заяву (арк.спр. 127-128), в якому, зазначив, що згідно «Переліку посад і робіт інженерно-технічного складу авіації, які дають право на пенсію за вислугу років», затвердженого Постановою КМУ від 21.07.1992 № 418 (зі змінами) (далі - Перелік), право на пенсію за вислугу років мають зазначені в цьому Переліку працівники, в тому числі і авіаційні техніки (механіки, мотористи) всіх найменувань, які безпосередньо зайняті повний робочий день на роботах по оперативному і періодичному (гарантійному) аеродромному технічному обслуговуванню повітряних суден (крім працівників, зайнятих на зазначених роботах поза аеродромними умовами в спеціально обладнаних приміщеннях) на підприємствах, в об`єднаннях, льотно-випробних (контрольно-випробних) підрозділах військових частин і підприємств системи Міністерства оборони, МВС і КДБ колишнього Союзу PCP, Міністерства Оборони, МВС і СНБ України (вільнонайманий склад), науково-дослідних та авіаційно- спортивних організаціях, а також у льотних і навчально-льотних загонах навчальних закладів авіації.
Зайнятість зазначених працівників на роботах, які дають право на вислугу років підтверджується довідками, виданими відповідними підприємствами.
Тобто, підтвердженням стажу роботи із шкідливими та важкими умовами праці є: трудова книжка з оформленими належним чином записами про займану посаду (професію) та періоду виконуваної роботи, та уточнююча довідка, передбачена пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою КМУ від 12.08.1993 року № 637 (зі змінами).
Згідно пакету документів, наданих ОСОБА_1 для призначення пенсії, зокрема документів про стаж (трудової книжки НОМЕР_1 від 03.09.1979 та за даними Реєстру індивідуальних відомостей про застраховану особу (ф ОК-5), загальний страховий стаж роботи позивача становить 27 років 5 місяців 17 днів. За даними Реєстру індивідуальних відомостей про застраховану особу в спеціальний стаж зараховано загальний період, який склав 7 років 1 місяць 26 днів, а саме періоди: з 01.01.1998 по 23.10.2003 - 5 років 9 місяців 23 дні; з 15.06.2004 по 31.12.2004 - 0 років 6 місяців 20 днів; з 01.01.2005 по 01.08.2005 та з 13.09 2005 по 23.11.2005 - 0 років 9 місяців 13 днів, що не відповідає нормам Закону № 1788 для нарахування пенсії за вислугу років згідно п. 2 Розділу XV «Прикінцеві положення» Закону № 1058.
Щодо зарахування стажу роботи в спеціальних та важких умовах в якості авіатехніка у період, який складає 18 років 3 місяці 29 днів (з 03.09.1979 по 31.12.1997), відповідач зазначив, що відповідний період лише за записами трудової книжки не зараховується, оскільки не містить головної інформації про роботу в особливих та важких умовах праці: повний робочий день, періоди перебування у відпустках без збереження заробітної плати тощо, з огляду на що відповідач просив залишити без задоволення адміністративний позов адвоката Скворцової Алли Юріївни в інтересах ОСОБА_1 .
Ухвалою суду від 18 червня 2019 року позовну заяву адвоката Скворцової Алли Юріївни в інтересах ОСОБА_1 залишено без руху (арк.спр. 64-65).
Ухвалою суду від 02 липня 2019 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін (арк.спр. 1-3).
Ухвалою суду від 01 серпня 2019 року вирішено подальший розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін (арк.спр. 131).
Представник позивача у судове засідання не прибув, надав заяву від 08 серпня 2019 року про розгляд справи без його участі (арк.спр.135).
Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження згідно з вимогами частини дев`ятої статті 205 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 72-77 КАС України, суд встановив наступні фактичні обставини та відповідні їм правовідносин.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , місце перебування: АДРЕСА_1 , що підтверджується (арк. спр. 12-15).
04.04.2019 позивач звернувся до Старобільського ОУПФУ із заявою № 266 про призначення пенсії за вислугою років (арк.спр. 116), надавши (свідоцтво, атестат) диплом про навчання НОМЕР_3 , довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру, документ про місце проживання № НОМЕР_4 , заяву про призначення пенсії № 266, паспорт НОМЕР_5 , трудову книжки від № НОМЕР_1 , що фактично визнається відповідачем і не є спірним питанням у даній справі.
У розписці - повідомленні до заяви № 266 зазначено строк подання документів, яких недостатньо для призначення пенсії, на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, строк подання - 04.07.2019 (арк.спр. 116-117).
Рішенням Старобільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області від 12.04.2019 № 9 відмовлено в призначенні пенсії ОСОБА_1 за віком на пільгових умовах за заявою від 04.04.2019 у зв`язку з відсутністю необхідного стажу в умовах праці, що дають право на пенсію за вислугою років згідно діючого законодавства. Крім того зазначив, в рішенні зазначено, що відповідно до пункту 2 (дріб 1) Розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» працівникам, які мають вислугу та стаж, необхідний для призначення пенсії за вислугу років передбачений пунктом «в» статті 54 Закону України «Про пенсійне забезпечення » згідно Переліку посад і робіт інженерно - технічного складу авіації, які дають право на пенсію за вислугу років затвердженого Постановою КМУ від 21.07.1992 № 418 (зі змінами внесеними згідно з Постановою КМУ № 550 від 22.05.1996) Пенсія за вислугу років працівникам інженерно - технічного складу авіації (авіаційним технікам) які безпосередньо зайняті повним робочий день на роботах по оперативному і періодичному гарантійному) аеродромному технічному обслуговуванню повітряних суден призначається за умови досягнення чоловіками 55 років і при наявності загального стажу роботи в цивільній авіації не менше 25 років, із них не менше 20 років на зазначених посадах. Зайнятість зазначених працівників на роботах, які дають право на вислугу років, підтверджується довідками, виданими відповідними підприємствами. Довідку ОСОБА_1 про зайнятість на роботах, що дають право на призначення пенсій за вислугу років, не надано, оскільки підприємство знаходиться на непідконтрольній Україні території і тому заявлено прохання зарахувати стаж згідно Індивідуальних відомостей про застраховану особу (далі ОК-5). Згідно ОК-5 стаж роботи в пільгових умовах склав 7 років 1 місяць 26 днів, а саме періоди - з 01.01.1998 по 23.10.2003 - 5 років 9 місяців 23 днів; з 15.06.2004 по 31.12.2004 - 0 років 6 місяців 20 днів; з 01.01.2005 по 01.08.2005 та з 13.09 2005 по 23.11.2005 - 0 років 9 місяців 13 днів, що не відповідає нормам Закону для нарахування пенсії за вислугу років згідно п. 2 (дріб 1) Розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне забезпечення». Період роботи на зазначеній роботі з 03.09.1979 по 31.12.1997 (тобто 18 років 3 місяці 29 днів) не зараховано до стажу, що дає право на - призначення пенсії за вислугу років, оскільки відсутні довідки підприємства про повну зайнятість на зазначеній роботі. (арк.спр. 112).
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з такого.
Відповідно до ст. 3 Конституції України права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов`язком держави.
Відповідно до ст. 8 Конституції України визнається і діє принцип верховенства права. Конституція має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України та повинні відповідати їй. Чинні міжнародні договори, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України (ч. 1 ст. 9 Конституції України).
Відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Виключно законами України визначаються, зокрема: права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод; основні обов`язки громадянина; основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення; засади регулювання праці і зайнятості, шлюбу, сім`ї, охорони дитинства, материнства, батьківства; виховання, освіти, культури і охорони здоров`я, екологічної безпеки (пункти 1, 6 статті 92 Конституції України).
Відповідно до частини першої статті 1 Закону № 1788 громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв`язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.
У відповідності до статті 62 Закону № 1788 основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 1 Порядку № 637 основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
Згідно із пунктом 20 Порядку № 637 у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.
У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.
У відповідності до абзацу сьомого пункту 20 Порядку № 637 у разі коли підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються на тимчасово окупованій території України або в районах проведення антитерористичної операції, спеціальний трудовий стаж може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Таким чином, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка, а уточнюючі довідки підприємств необхідні в разі відсутності відповідних відомостей у трудовій книжці.
Згідно з статтею 54 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (в редакції на момет виникнення спірних правовідносин), право на пенсію за вислугу років мають такі категорії робітників і службовців авіації, а також льотно-випробного складу, незалежно від відомчої підпорядкованості підприємств, установ і організацій, в яких вони зайняті: працівники льотного і льотно-випробного складу після досягнення 50 років і за наявності вислуги років на цих посадах станом на 1 квітня 2015 не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок та після цієї дати при набутті вислуги років на цих посадах: з 1 квітня 2019 року по 31 березня 2020 року - не менше 27 років 6 місяців у чоловіків і не менше 22 років 6 місяців у жінок.
Згідно Переліку посад і робіт інженерно-технічного складу авіації, які дають право на пенсію за вислугу років, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1992 року № 418, право на пенсію за вислугу років мають, зокрема, авіаційні техніки (механіки, мотористи) всіх найменувань, які безпосередньо зайняті повний робочий день на роботах по оперативному і періодичному (гарантійному) аеродромному технічному обслуговуванню повітряних суден (крім працівників, зайнятих на зазначених роботах поза аеродромними умовами в спеціально-обладнаних приміщеннях) на підприємствах, в об`єднаннях, льотно-випробних підрозділах військових частин і підприємств Міністерства оборони, тощо.
Зайнятість зазначених працівників на роботах, які дають право на пенсію за вислугу років, підтверджується довідками, виданими відповідними підприємствами, об`єднаннями й організаціями.
При цьому, статтею 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" передбачено, що основним документом, який підтверджує наявний трудовий стаж, є трудова книжка.
Таким чином, основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка. Проте, якщо у трудовій книжці не зазначені відомості про умови праці та характер виконуваної роботи, то для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.
Тобто, за приписами наведеної норми уточнюючі довідки для підтвердження спеціального трудового стажу необхідно надавати лише в разі коли відсутні відповідні відомості в трудовій книжці.
Аналогічну правову позицію висловив Верховний Суду в постановах від 12 лютого 2019 року у справі №337/1297/17 (2-а/337/118/2017) та від 21 березня 2019 року у справі №227/4564/16-а.
Відповідно до трудової книжки НОМЕР_1 , виданої на ім`я ОСОБА_1 в ній містяться наступні записи:
- з 01.09.1977 по 1979 навчання в Слов`янському училищі цивільної авіації;
- 03.09.1979 прийнятий на посаду авіа механіка 3 розряду до авіаційно-технічної бази Ворошиловградського об`єднаного авіазагону;
- 07.01.1980 переведений на посаду авіаційного техніка 3 класу 4 розряду;
- 01.08.1988 переведений авіатехніком СД виробничих змін оперативного техобслуговування літаків 3 класу 4 розряду;
- 01.10.1991 присвоєно 2 клас 5 розряд авіатехніка по аеродромному обслуговуванню планера і двигуна;
- 30.12.1994 Луганський об`єднаний авіазагін перейменовано в Луганське авіаційне підприємство;
- 25.11.1997 Луганське державне авіаційне підприємство перейменовано в Луганське державне авіаційне підприємство «Луганські авіалінії»;
- 25.06.2003 Луганське державне авіаційне підприємство «Луганські авіалінії» перейменоване у Відкрите акціонерне товариство «Авіакомпанія Луганські авіалінії»
- 01.10.2003 присвоєно 6 розряд авіатехніка (категорія С);
- 23.10.2003 звільнений за власним бажанням, ст. З8 КЗпП України;
- 15.06.2004 прийнятий на посаду авіатехніка категорії С (6 розряд) по ПД (планеру і двигуна) оперативному технічному обслуговуванню повітряних суден до Відкритого акціонерного товариства «Авіакомпанія Луганські авіалінії»;
- 01.08.2005 звільнений за власним бажанням за ст. 38 КЗпП України;
- 13.09.2005 прийнятий на посаду авіатехніка по планеру і двигуна категорії «С» по оперативному обслуговуванню літаків в АТБ у ВАТ «Авіакомпанія Луганські авіалінії»;
- 23.11.2005 звільнений за власним бажанням, ст. 38 КЗпП України (арк.спр. 16-19).
Отже, посади зазначені в трудовій книжці позивача віднесені до Переліку посад і робіт інженерно-технічного складу авіації, які дають право на пенсію за вислугу років, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1992 року № 418.
При цьому Старобільським об`єднаним управлінням Пенсійного фонду України Луганської області зараховано ОСОБА_1 стаж роботи в пільгових умовах 7 років 1 місяць 26 днів, а саме періоди - з 01.01.1998 по 23.10.2003 - 5 років 9 місяців 23 днів; - з 15.06.2004 по 31.12.2004- 0 років 6 місяців 20 днів - з 01.01.2005р. по 01.08.2005 та з 13.09 2005 по 23.11.2005р.- 0 років 9 місяців 13 днів.
Період роботи на зазначеній роботі з 03.09.1979 по 31.12.1997 (18 років 3 місяці 29 днів) не зараховано до стажу, що дає право на - призначення пенсії за вислугу років, оскільки відсутні довідки підприємства про повну зайнятість на зазначеній роботі.
Постановою КМУ від 12.06.1993 р. № 637 прийнятий Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, в якому в п. 1.2 зазначено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка, за відсутності її або відповідних записів у ній, трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, а також архівними установами.
Пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії визначено, що у разі коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу необхідно надавати уточнюючі довідки.
Позивачем на підтвердження про повну зайнятість на згаданих вище роботах, надано до суду, накази по особовому складу, накази про введення нових умов оплати праці на авіаційно-технічній базі, та архівні довідки про заробітну плату (арк.спр. 71-105).
Разом з тим, судом також встановлено, що вищезгадані накази позивачем разом з заявою про призначення пенсії від 04.04.2019 до Старобільського об`єднаного управлінням Пенсійного фонду України Луганської області не надавались, тобто відповідач їх не досліджував та не надав їм оцінки.
Також, в рішенні про відмову у призначенні пенсії від 12.04.2019 № 9 відповідач зазначає, що довідки ОСОБА_1 про зайнятість на роботах, що дають право на призначення пенсій за вислугу років не надав, а тому пільговий стаж заразараховувався згідно індивідуальних відомостей про застраховану особу (далі ОК-5). При цьому, суд зазначає, що період роботи з 03.09.1979 по 31.12.1997 в Луганському державному авіаційному підприємстві "Луганські авіалінії" не зараховано до пільгового стажу за відсутності вказаних довідок, незважаючи на те, що зазначені записи у трудовій книжці виконані належними посадовими особами, засвідчені підписами начальниками відділів кадрів відповідних підприємств та скріплені їх печатками.
Трудова книжка не містить інформації про те, що призивач працював на вищезазначених роботах не повний робочий день.
Що стосується обраного способу захисту порушених прав позивача, суд зазначає таке.
Стаття 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) гарантує, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
Під ефективним засобом (способом) необхідно розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект. Тобто ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.
Отже, обираючи спосіб захисту порушеного права, слід зважати й на його ефективність з точки зору статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Частиною другою статті 9 КАС України визначено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Зважаючи на обставини справи, враховуючи, що настання для позивача негативних наслідків пов`язано із прийняттям Старобільським ОУПФУ Луганської області рішення від 12.04.2019 № 9, суд вважає за необхідне визнати таке рішення протиправним та скасувати його.
Що стосується вимог позивача щодо визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання відповідача зарахувати до пільгового стажу певні періоди роботи позивача, суд зазначає таке.
Статтею 58 № 1058-IV визначено, що Пенсійний фонд є органом, який призначає пенсії та підготовляє документи для її виплати. Тобто, Пенсійний фонд має виключну компетенцію в питаннях призначення пенсії.
З урахуванням дискреційних повноважень пенсійного органу на прийняття рішення про призначення пенсії та визначення підстав, за яких призначається пенсія або приймається рішення про відмову в її призначенні, суд дійшов до висновку про зобов`язання відповідача повторно розглянути заяву позивача про призначення пенсії за віком на пільгових умовах згідно Закону № 1058-IV, з урахуванням висновку суду.
Правову позицію, що вирішення питання призначення пенсії є виключною компетенцією Пенсійного фонду, у зв`язку з чим належним способом захисту прав позивача є зобов`язання відповідача повторно розглянути заяву про призначення пенсії на пільгових умовах, а не зобов`язання відповідача призначити таку пенсію позивачу, висловлено Верховним Судом у постанові від 07 березня 2018 року у справі № 233/2084/17 (реєстраційний номер рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень 72694515).
З огляду на встановлені обставини справи та наведені норми законодавства, якими регулюються спірні відносини, суд дійшов висновку дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог.
Щодо розподілу судових витрат суд зазначає наступне.
Ухвалою суду від 02.07.2019 відстрочено позивачу сплату судового збору по даній адміністративній справі у розмірі 1536,80 грн до ухвалення судового рішення в даній справі.
Відповідно до частини другої статті 133 КАС України, якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо сплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі.
Згідно з частиною третьою статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених вимог.
Оскільки позовні вимоги фактично підлягають задоволенню, лише з корегуванням способу захисту порушених прав позивача, суд дійшов висновку, що всі судові витрати в сумі 1536,80 грн, слід стягнути до Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтями 2, 9, 90, 139, 241-246, 255, 371 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_2 інтересах ОСОБА_1 до Старобільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії, задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Старобільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області від 12 квітня 2019 року № 9 про відмову в призначенні пенсії за вислугою років віком на пільгових умовах ОСОБА_1 .
Зобов`язати Старобільське об`єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області (код ЄДРПОУ 41246506, місцезнаходження: 93704, Луганська область, м. Старобільськ, кв. Дружби, 1-а) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ) від 04 квітня 2019 року, зареєстровану за № 266, про призначення пенсії за вислугою років на пільгових умовах з урахуванням висновків суду, викладених у цьому рішенні.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Старобільське об`єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області до Державного бюджету України судові витрати зі сплати судового збору в сумі 1536,80 грн (одна тисяча п`ятсот тридцять шість грн 80 коп.).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Суддя Т.В. Смішлива