Постанова № 83633203, 14.08.2019, Охтирський міськрайонний суд Сумської області

Дата ухвалення
14.08.2019
Номер справи
583/3174/19
Номер документу
83633203
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 583/3174/19

3/583/908/19

ПОСТАНОВА

Іменем України

14 серпня 2019 року м. Охтирка

Суддя Охтирського міськрайонного суду Сумської області Соколова Н.О., розглянувши матеріали, що надійшли від Управління захисту економіки в Сумській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого ВАТ «Полтава Нафтогаз», столяром будівельником, який мешкає в АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, з участю особи яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

прокурора Парфьонова І.В.,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до наказу військового комісара Охтирського об`єднаного міського військового комісаріату від 16.11.2017 № 172 (по стройовій частині) старшину ОСОБА_1 призначено на посаду оператора відділення військового обліку та бронювання сержантів і солдатів запасу Охтирського об`єднаного міського військового комісаріату з 16.11.2017. Наказом військового комісару Охтирського об`єднаного міського військового комісаріату від 15.05.2018 № 74 (по стройовій частині) старшину ОСОБА_1 , водія відділення забезпечення військового комісара Сумського обласного військового комісаріату від 11.04.2018 № 13-РС відправлено в запас за п.п. «Ж» ч.8 ст. 26 ЗУ «Про військовий обов`язок і військову службу». Отже, відповідно до п.п. «г» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб`єктом декларування.

В ході перевірки встановлено, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді оператора відділення військового обліку та бронювання сержантів і солдатів запасу Охтирського об`єднаного міського військового комісаріату в порушення ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, а саме подав таку декларацію до Єдиного державного реєстру декларацій 03.04.2018, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав, проте зазначив, що подав декларацію 03.04.2018 у зв`язку з виготовлення електронного ключа для допуску в систему електронного декларування, крім того у нього виникли труднощі з приводу входу до системи.

Прокурор в судовому засіданні вважав, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Просив призначити штраф у розмірі мінімальної межі санкції за дане правопорушення.

Заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши надані докази, з`ясувавши думку прокурора, доходжу такого висновку.

Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП визначена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та суб`єктом правопорушень є особи, які, відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», зобов`язані подавати декларацію про отримані доходи або придбання майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України « Про запобігання корупції» особи, зазначені у п. 1, п.п. «а» і «в» п.2, п.5 ч.1 ст. 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до наказу військового комісара Охтирського об`єднаного міського військового комісаріату від 16.11.2017 № 172 (по стройовій частині) старшину ОСОБА_1 призначено на посаду оператора відділення військового обліку та бронювання сержантів і солдатів запасу Охтирського об`єднаного міського військового комісаріату з 16.11.2017. Наказом військового комісара Охтирського ОМВК від 15.05.2018 № 74 старшина ОСОБА_1 виключений зі списків особового складу Охтирського ОМВК (а.с.27-29).

ОСОБА_1 попереджений про спеціальні обмеження, встановлені Законами України «Про запобігання корупції» (а.с. 30).

Згідно з витягом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування вбачається, що начальник продовольчого складу взводу матеріального забезпечення; водій відділення забезпечення; столяр ОСОБА_1 подав щорічну декларацію 03.04.2018 (а.с.10, 25-26).

З витягу послідовності дій користувача інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 за період з 01.01.2018 по 04.04.2019 вбачається, що щорічну декларацію за 2017 рік останній створив, почав заповнювати та подав 03.04.2018 (а.с. 25).

Таким чином, винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП є доведеною.

При призначенні стягнення враховую характер правопорушення, особу, що притягується до адміністративної відповідальності, те, що він вперше притягується до адміністративної відповідальності.

Обставин, що обтяжують відповідальність, не встановлено.

Обставин, що пом`якшують відповідальність не встановлено.

Врахувавши викладене, доходжу висновку про накладення стягнення на ОСОБА_1 у виді штрафу у розмірі найнижчої межі санкції за вказане правопорушення, що відповідає тяжкості та наслідкам скоєного правопорушення, забезпечить недопущення скоєння правопорушень на подальше.

Крім того, відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з особи, що притягується до адміністративної відповідальності, підлягає стягненню судовий збір.

На підставі викладеного, керуючись ст. 40-1, ч. 2 ст. 172-6, ст. 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 1700 грн. в прибуток держави.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в доход держави в розмірі 384,20 грн. (триста вісімдесят чотири грн. 20 коп.), що підлягає сплаті на рахунок: стягувач Державна судова адміністрація України, отримувач коштів ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувач Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, р/о 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу судовий збір пункт 5.

Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Охтирський міськрайонний суд Сумської області протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя Охтирського міськрайонного суду

Сумської області Н.О. Соколова