
Справа №487/3478/19
Провадження №3/487/971/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26.07.2019 року Заводський районний суд м. Миколаєва, у складі головуючого судді Щербини С.В., за участю секретаря судового засідання Домніцької Ю.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Миколаївській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; уродженку м.Євпаторія Кримської області, працює, проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 ,
в скоєнні правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
До Заводського районного суду м. Миколаєва надійшов адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.124 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 26.04.2019 року, ОСОБА_1 26.04.2019 року о 13.10 год., керуючи транспортним засобом «Skoda Fabia» д/н НОМЕР_1 в м. Миколаєві по пр..Центральному 15А, рухаючись заднім ходом не впевнилась в безпеці, та скоїла наїзд на припаркований автомобіль Citroen СН д/н НОМЕР_2 .
В наслідок ДТП транспортні засоби отримали механічні пошкодження.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явилась, надала суду заяву про розгляд справи у її відсутності, провину у скоєнні ДТП визнає.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Відповідно до ст.9 КУпАП, під поняттям адміністративного правопорушення визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, повне, всебічне з`ясування обставин по справі.
Згідно вимог ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до диспозиції ст. 124 КУпАП, порушенням правил дорожнього руху, вважається «порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна».
Відповідно до п.2.3б ПДР, для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов`язаний: бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі;
Відповідно до п. 10.9 ПДР під час руху транспортного засобу заднім ходом водій не повинен створювати небезпеки чи перешкод іншим учасникам руху. Для забезпечення безпеки руху він у разі потреби повинен звернутися за допомогою до інших осіб.
Суд приходить до висновку, що в даній дорожній ситуації водій ОСОБА_1 порушила вимоги п.п. 2.3б, 10.9 ПДР та її дії знаходяться у прямому причинному зв`язку із настанням ДТП.
Зазначене також підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення серії БД № 283245 від 26.04.2019 р, схемою місця ДТП, поясненнями.
Таким чином, суд вважає доведеною вину ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення та кваліфікує її дії по ст. 124 КУпАП.
Суд, з урахуванням викладеного, при визначенні виду адміністративного стягнення, що підлягає накладенню на правопорушника, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність вважає за необхідність накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Керуючись ст. ст. 283,284 п.1, 221 КУпроАП, -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ст.. 124 КУпАП.
Піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 340 грн. (р/с 31114149014001, код платежу 21081300, ЄДРПОУ 37992030, МФО 899998, одержувач: Миколаївське ГУК/Миколаївська обл./21081300, Банк одержувач: Казначейство України (ЕАП)).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави (одержувач коштів: ГУК у м.Києві/22030106, р/р 31211256026001, банк одержувача: ГУДКСУ Казначейство України, код доходів бюджету: 22030106, МФО 899998, ЄДРПОУ 37993783)у сумі 384,20 грн.
Постанова може бути оскаржена, опротестована до Миколаївського апеляційного суду в порядку передбаченому ст.. 294 КУпроАП.
Постанова має бути звернена до виконання протягом 3-х місяців з моменту винесення.
Суддя С.В.Щербина