
13.08.2019
Єдиний унікальний номер № 331/2090/19
Провадження № 3/331/1069/2019
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 серпня 2019 року місто Запоріжжя
Суддя Жовтневого районного суду міста Запоріжжя Стратій Є.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Головного управління ДФС у Запорізькій області Державної фіскальної служби України, про притягнення: ОСОБА_1 , (паспортні дані відсутні), реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , який працевлаштований на посаді: директора ТОВ «Спецпром-Технологія», сімейний стан – в протоколі не вказано, державна реєстрація місця проживання якого в протоколі не вказано,
-до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
п о с т а н о в и в :
В провадження Жовтневого районного суду міста Запоріжжя надійшов адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 322 від 08 травня 2019 року, директор ТОВ «Спецпром-Технологія», ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) вчинив правопорушення, з податку на прибуток: п. 44.1 ст. 44, п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134, п. 135.1 ст. 135 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (зі змінами та доповненнями), в редакції, що діє після 01.01.2015 року, в результаті чого занижено податок на прибуток за 2017 рік на суму 207 443 грн.;
З податку на додану вартість: п. 198.1, п. 198.2, п. 198.3, п. 198.6 ст. 198, п. 201.4, п. 201.10 ст. 201 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (зі змінами та доповненнями), в результаті чого: занижено податок на додану вартість, що сплачується до державного бюджету (р.18.1 декларації) на суму – 230 492 грн., в тому числі: листопад 2017 року ( з урахуванням уточнюючого розрахунку) – 227 826 грн., січень 2018 року – 2 666 грн.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), паспорті данні: паспорт № НОМЕР_2 громадянин України, місце реєстрації: невідомо; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ; сімейний стан: невідомо;
Дата, час і місце вчинення порушення: Порушення з податку на прибуток вчинене за період 2017 рік, з податку на додану вартість, листопад 2017 рік, січень 2018 рік. Порушення виявлено 08.05.2019 р. за фактичною адресою підприємства: Україна, м. Запоріжжя, вул. Запорізька, буд АДРЕСА_1 9-А, кв. № 48, акт перевірки від 08.05.2019 року за № 259/08-01-14-06/37526180.
Відповідно до вимог ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, серед іншого, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Постановою Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 25.06.2019 року справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , (паспортні дані відсутні), за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення - було повернуто до Головного управління Державної фіскальної служби в Запорізькій області для приведення протоколу про адміністративне правопорушення у відповідність до вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Однак, як вбачається з матеріалів справи, вказані недоліки усунуто не було, що свідчить про неналежне виконання працівниками Головного Управління ДФС у Запорізькій області вимог, вказаних в постанові суду.
Постановою Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 11.07.2019 року справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , (паспортні дані відсутні), за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення - було повернуто до Головного управління Державної фіскальної служби в Запорізькій області для приведення протоколу про адміністративне правопорушення у відповідність до вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Однак, як вбачається з матеріалів справи, вказані недоліки усунуто не було, що свідчить про неналежне виконання працівниками Головного Управління ДФС у Запорізькій області вимог, вказаних в постанові суду.
Так, судом встановлено, що даний протокол про адміністративне правопорушення було складено із порушенням вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до вимог ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Отже, саме в ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення надається перелік тих даних, що обов`язково повинні бути відображені в протоколі для того, щоб він мав відповідну юридичну силу і щоб його неможливо було заперечувати.
Протокол про адміністративне правопорушення є одним з джерел доказів у справі про адміністративне правопорушення, а тому дотримання правил щодо його складання є обов`язковим.
Так, ч. 1 ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
В порушення даних вимог в протоколі відсутні відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, а саме – не зазначено інформації відносно анкетних даних ОСОБА_1 , фактичного проживання, що унеможливлює виклик особи, яка притягається до адміністративної відповідальності для участі в судовому розгляді справи відносно неї, оскільки судом було направлено судові повістки ОСОБА_1 за адресою ТОВ «Спецпром-Технологія», яку вказано в протоколі, однак, повістки було повернуто до суду.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до висновку, що адреса проживання правопорушника при складенні протоколу про адміністративне правопорушення, - не встановлена належним чином, що унеможливлює належним чином вручити ОСОБА_1 повістку про його виклик для участі в розгляді справи про адміністративне правопорушення та, в свою чергу призводить до порушення прав особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Згідно ст. 268, ст. 277-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне сповіщення про місце розгляду і час розгляду. Повістка особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, вручається не пізніше як за три доби до дня розгляду справи в суді.
Враховуючи викладене, оскільки протокол про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 не відповідає вимогам Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд не має можливості провести повне й об`єктивне з`ясування обставин справи з дотриманням процесуальної форми його розгляду, суддя дійшла висновку, що з метою забезпечення повного та всебічного розгляду справи з дотриманням передбаченими ст. 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення прав та охоронюваних законом інтересів особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, даний адміністративний матеріал необхідно повернути до Головного управління Державної фіскальної служби в Запорізькій області для приведення матеріалів справи про адміністративне правопорушення у відповідність до вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Верховним Судом України визнано правильною практику тих судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог статті 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення (п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року № 14).
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 163-1, 254, 256, 268, 278, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
суддя -
п о с т а н о в и в :
Справу про притягнення ОСОБА_1 , (паспортні дані відсутні), до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення - повернути до Головного управління Державної фіскальної служби в Запорізькій області для приведення протоколу про адміністративне правопорушення у відповідність до вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Є.В. Стратій