
Справа № 592/3520/19
Провадження № 3/592/706/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 серпня 2019 року м.Суми
Суддя Ковпаківського районного суду м. Суми Князєв Віктор Борисович, з участю прокурорів Сумської місцевої прокуратури Чухна А.В. та Мухи О.О., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Суми справу про адміністративне правопорушення щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м.Суми, громадянки України, працюючої з 15.09.2006 р. по 31.05.2017 р. головним спеціалістом у відділі з організації діяльності ради СМР, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 12.10.1996 р. Центральним ВВС СМУ УМВС України в Сумській області, ІПН НОМЕР_2 ,
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
встановив:
Відповідно до розпорядження міського голови №225-к від 15.09.2006 р. ОСОБА_1 було призначено на посаду головного спеціаліста у відділі з організації діяльності ради СМР. Розпорядженням міського голови від 22.05.2017 р. №188-к ОСОБА_1 31.05.2017 р. було звільнено з посади головного спеціаліста за угодою сторін згідно п.1 ст.36 КЗпП України. Зазначена вище посада відповідно до ст.15 ЗУ від 07.06.2001 р. №2498-ІІІ «Про службу в органах місцевого самоврядування» відноситься до посад в межах шостої категорії. Розпорядженням Сумського міського голови від 10.09.2008 р. №258-к ОСОБА_1 присвоєно 12 ранг посадової особи органів місцевого самоврядування. Відповідно до ст.2 ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування»,- посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно - розпорядчих та консультативно - дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету. Згідно положення про відділ з організації діяльності ради СМР, затвердженого рішенням СМР від 22.02.2017 р. №1789-МР, цей відділ є виконавчим органом СМР, працівники відділу утримуються за рахунок місцевого бюджету і на них поширюється дія ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про державну службу». Відповідно до ч.1 ст.1 ЗУ «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб`єктом декларування і зобов`язана подавати відповідну декларацію. У ході перевірки встановлено, що ОСОБА_1 в 2018 р. несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, що передбачено ч.2 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції», Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №2 від 10.06.2016 р. «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.07.2006 р. за №958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016 р., яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 р. №1153/29283. ОСОБА_1 повинна була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік до 01.04.2018 р. Під час аналізу публічної частини в інформаційно - телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування», встановлено, що щорічна декларація за 2017 р. ОСОБА_1 була подана 10.04.2018 р., що виходить за межі термінів, які визначені в ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції». Також, відповідно листа Управління інформаційно - аналітичних систем та захисту інформації НАЗК від 22.02.2019 р. №71-03/13995/19 надана послідовність дій користувача ОСОБА_1 за період з 01.05.2017 р. до 11.02.2019 р., з якої встановлено дату та час подання нею щорічної декларації, а саме: 10.04.2018 р. о 19 год. 24 хв. Таким чином, відповідно до ч.2 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 будучи особою, що припинила виконання функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно подала без поважних причин щорічну декларацію (після звільнення) осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2017 рік.
В суді правопорушник - ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КпАП України, не визнала та зазначила, що в кінці березня з СМР їй нагадали про необхідність подання декларації (після звільнення). З метою подання декларації вона намагалась увійти до реєстру подання декларації, але не змогла цього зробити тому що не мала доступу до почти, з якої реєструвалася на сайті реєстру. До почти мають доступ тільки працівники СМР. На сайті ПриватБанку вона оформила новий електронний підпис у березні 2018 р., та звернулася до СМР з проханням надати їй тимчасовий доступ до робочої пошти з метою подання декларації. Після отримання доступу до робочої пошти вона подала декларацію на сайт ЄДРПД 10.04.2018 р. з домашнього комп`ютера. На вищезазначений сайт вона намагалася зайти у березні з власних поштових скриньок, також відправляла 2 листа до служби підтримки ЄДРПД, з проханням допомогти їй повторно зареєструватися, але відповіді не отримала.
Прокурори Сумської місцевої прокуратури Чухно А.В. та Муха О.О. обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, підтримали і зазначили про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а тому просили призначити покарання правопорушнику у вигляді штрафу.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , прокурорів Чухна А.В. та Мухи О.О. та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами.
Зокрема, протоколом адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, № 101/2019 від 28.02.2019 р. (а.с.1-7), яким встановлено факт вчинення порушення ОСОБА_1 вимог Закону України «Про запобігання корупції»; послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_1 (а.с.10-14); витягом з «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», з якого вбачається дата публікації документу - 10.04.2018 р., декларація (після звільнення) (а.с. 15); рішенням VІІ скликання ХХІ сесії Сумської міської ради від 22.02.2017 р. №1789-МР «Про внесення змін до рішення Сумської міської ради від 27.04.2016 р. №668-МР «Про Положення про відділ з організації діяльності ради Сумської міської ради» (нова редакція) (а.с.19); Положенням про відділ з організації діяльності ради СМР (а.с.20-27); письмовими поясненнями ОСОБА_1 (а.с.8).
Таким чином, факт скоєння ОСОБА_1 правопорушення щодо несвоєчасного подання декларації в порядку ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» суд вважає доведеним, а її дії кваліфікує за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно положення ст. 33 КУпАП,- при накладенні адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Призначаючи адміністративне стягнення ОСОБА_1 , суд враховує характер вчиненого правопорушення, ступінь суспільної небезпеки вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , яка раніше не судима.
У відповідності до ст.ст. 34-35 КУпАП, обставин, що пом`якшують або обтяжують відповідальність, суд не вбачає.
На підставі вищенаведеного, враховуючи характер скоєного правопорушення та особу правопорушника, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави.
На підставі ст. 40-1 КУпАП з правопорушника необхідно стягнути на користь держави судовий збір в розмірі 384,20 грн.
Керуючись ст.ст. 33-34, 40-1, ч. 1 ст. 172-6, ст.ст. 252, 280, 283-285 КУпАП, суд, -
постановив:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 384,20 грн. за наступними реквізитами: одержувач - ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106, ЄДРПОУ - 37993783, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), МФО - 899998, рахунок - 31211256026001, код платежу - 22030106, призначення платежу - судовий збір згідно постанови суду, ЄДРПОУ суду - 02886462.
Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Ковпаківський районний суд м. Суми.
Суддя В.Б. Князєв