
328/1772/19
13.08.2019
3/328/476/19
П О С Т А Н О В А
Іменем України
13 серпня 2019 року м.Токмак
Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Коваленко П.Л., за участю особи, відносно якої складено протокол ОСОБА_1 , прокурора Бебешка А.С., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління захисту економіки в Запорізькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки міста Токмак Запорізької області, громадянки України, депутата Токмацької міської ради, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не притягувалася до адміністративної відповідальності,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
До Токмацького районного суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією №379 від 10.07.2019 та додані матеріали, відповідно до якихдепутат Токмацької міської ради ОСОБА_1 , будучи, згідно з п.п.«б» п.1 ч.1 ст.3, ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст.172-6 КУпАП, суб`єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, достовірно знаючи про необхідність подання у період часу з 01.01.2019 по 01.04.2019 декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік, у порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №2 подала її несвоєчасно, лише 03.04.2019, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП (в редакції Закону № 1700-VII від 14.10.2014) - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6КУпАП не визнала, суду пояснила, що декілька разів заходила на сайт Єдиного державного реєстру декларацій, однак заповнити декларацію не вдавалося, так як не було допуску. Інших поважних причини несвоєчасного подання декларації суду не пояснила.
Прокурор у судовому засіданні зазначив, що дійсно ОСОБА_1 вчинено правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, та вважає необхідним накласти стягнення у вигляді мінімального розміру штрафу, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП
Вислухавши пояснення учасників провадження, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до ст.49 Закону України «Про місцеве самоврядування в України» повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів.
25.10.2015 відповідно до протоколу Токмацької міської виборчої комісії Запорізької області про результати виборів депутатів Токмацької міської ради у багатомандатному виборчому окрузі, до Токмацької міської ради було обрано депутатом сьомого скликання ОСОБА_1 .
25.11.2015 відбулось засідання першої сесії сьомого скликання Токмацької міської ради, на якому було оголошено про обрання ОСОБА_1 депутатом Токмацької міської ради та визнано її депутатські повноваження.
Відповідно до примітки до ст.172-6 КУпАП, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до ч.1 та ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що до осіб, які зобов`язані подавати декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, визначені ч.1 та ч.2 цієї статті, відносяться особи, зазначені у п.1, п.п. «а» і «в» п.2, п.5 ч.1 ст.3 цього Закону.
Згідно з п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є депутати місцевих рад.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи депутатом Токмацької міської ради, відповідно до ст.1, п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3, ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст.172-6 КУпАП, є суб`єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Проте встановлено, що відповідно до публічної частини Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування депутат Токмацької міської ради ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://nazk.gov.ua, лише 03.04.2018, що є порушенням вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 відповідальність за яке встановлена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується наступними дослідженими матеріалами справи: протоколом про адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією №379 від 10.07.2019, копією відомостей з публічної частини з Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, поясненнями правопорушника ОСОБА_1 , копією протоколу Токмацької міської виборчої комісії Запорізької області про результати виборів депутатів Токмацької міської ради у багатомандатному виборчому окрузі від 25.10.2015, копією протоколу першої сесії Токмацької міської ради від 25.11.2019, копією декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 за 2018 рік, копією листа НАЗК №71-03/45078/19 від 29.05.2019.
При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 , суддя, відповідно до ст.33 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, як таку, що раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, працює, відсутність обставин, що обтяжують покарання, визначених ст.35 КУпАП, мету адміністративного стягнення, відповідно до ст.23 КУпАП та вважає необхідним накласти стягнення у вигляді мінімального розміру штрафу, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП у вигляді 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень 00 копійок.
Крім того, згідно зі ст.40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення сплачується судовий збір, розмір і порядок сплати якого встановлюється законом.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.4 Закону України «Про судовий збір», ст.ст.9, 23, 33, 40-1, ч.1 ст.172-6, 251, 252, 245, 283-285, 294 КУпАП, суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винною ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , рнокпп НОМЕР_1 , у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Притягнути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП та призначити стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить суму у 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в дохід держави судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп.
Реквізити для сплати судового збору: отримувач: Токмацьке УК /м. Токмак/22030101, код отримувача ЄДРПОУ: 37942194, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО): 899998, номер рахунку: 31210206008014, код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу: судовий збір за накладення адміністративного стягнення.
Штраф має бути сплачений не пізніше, як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у вищезазначений строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік вчиненого правопорушення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга подається до Запорізького апеляційного суду через Токмацький районний суд Запорізької області.
Cуддя: