
Яготинський районний суд Київської області
Справа № 382/983/18
Провадження 2-а/382/2/19
РІШЕННЯ
Іменем України
08 серпня 2019 року Яготинський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді Литвин Л.І.
при секретарі Чемерис С.О.
за участю адвоката Черних В.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Яготин справу за позовом ОСОБА_1 до Головного Управління Держгеокадастру у Київській області про визнання протиправною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Яготинського районного суду з позовом до Головного Управління Держгеокадастру у Київській області про визнання протиправною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, в котрому зазначено, що він є власником земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_1 , розташованої за адресою: АДРЕСА_1 а з цільовим призначенням - для будівництва та обслуговування житлового будинку. На земельній ділянці розташований будинок, що підтверджується свідоцтвом про право власності на житловий будинок та технічним паспортом на будинок. 14.12.2017 р. державним інспектором у сфері контролю за використанням та охороною земель складено протокол № 109-ДК/0048П/07/01/-17 про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 53 КУпАП. Як зазначено у протоколі, шкода завдана внаслідок використання земельної ділянки не за цільовим призначенням, становить 3794, 52 грн. На підставі даного протоколу винесено постанову № 109-ДК/0045ПУ/08/01/-17 від 14.12.2017 р., про накладення штраф у розмірі 153 грн. Вважає протиправними протокол про адміністративне правопорушення та постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності, оскільки у його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбачений ст. 53 КУпАП. В оскаржуваному протоколі та постанові зазначено, що земельна ділянка використовується не за цільовим призначенням, так як на ній розміщено кафе, а не житловий будинок. Однак, дане твердження відповідача спростовується належними доказами-свідоцтвом про право власності на будинок, технічним паспортом приміщення. Даними доказами підтверджується, що на ділянці за адресою: АДРЕСА_1 , розташовано приміщення житлового будинку. Негативного впливу на земельну ділянку внаслідок експлуатації будинку не здійснюється, за таких обставин твердження відповідача не може бути підставою для висновку про порушення правил використання земель. В протоколі та постанові не вказано про інші порушення, передбачені ст. 53 КУпАП - невиконання природоохоронного режиму використання земель, розміщення, проектування, будівництво, введення в дію об`єктів, які негативно впливають на стан земель, неправильна експлуатація, знищення або пошкодження протиерозійних гідротехнічних споруд, чи інших порушень. Інших обставин, які можуть свідчити про порушення правил використання земель в протоколі не зазначено, відсутні належні докази будь-якого негативного впливу на земельну ділянку чи завдання шкоди. Просив визнати неправомірною та скасувати постанову Головного Управління Держгеокадастру у Київській області № 109-ДК/0045ПУ/08/01/-17 від 14.12.2017 р. про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 53 КУпАП.
В судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги. А також додатково пояснила, що 14.07.2017 р. інспектором Головного Управління Держгеокадастру у Київській області було проведено огляд земельної ділянки по АДРЕСА_1 про що складено акт № 109-ДК/16/АО/10/01/-17. В протоколі про адміністративне правопорушення від 14.12.2017 року № 109-ДК/0048П/07/01/-17, складеного відносно ОСОБА_2 (а.с. 23-25) зазначено, що останнього притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 53 КУпАП, а саме, за те, що земельна ділянка з кадастровим номером НОМЕР_1 площею 0,1550 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , та перебуває у приватній власності ОСОБА_2 , використовується з порушенням вимог п а) ч.1 ст. 96 ЗК України - невиконання вимог щодо використання землі за цільовим призначенням, а саме, на земельній ділянці з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) розташовано кафе "ІНФОРМАЦІЯ_3". 14 грудня 2017 року інспектором винесено постанову № 109-ДК/0045ПУ/08/01/-17 про притягення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності передбаченої ст. 53 КУпАП (порушення вимог п. а ч.1 ст. 96 ЗК України) та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 153 грн. У зазначеному протоколі та постанові про притягненя ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності інспектор Головного Управління Держгеокадастру у Київській області посилається на акт огляду від 14.07.2017 року за № № 109-ДК/16/АО/10/01/-17, хоча у вказаному акті, протоколі та постанові про притягненя ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності, вказані земельні ділянки розташовані за різними поштовими адресами. Представник позивача додатково пояснила, що строки оскаження вказаної постанови позивачем не пропущено, так як постанову про притягнення його до адмінітстративної відповідальності йому вручено не було і про її існування він дізнався лише після отримання виклику до державної виконавчої служби, що підтверджується копією постанови про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності, в якій відсутній підпис правопорушника про ознайомлення та отримання.
Представник відповідача позов не визнав, надав суду відзив, котрий обґрунтований наступним. Позивач звернувся до Яготинського районного суду Київської області зі спливом строку на оскарження. Разом з тим, позивачем не надано жодного доказу та відсутні будь-які посилання на обґрунтовані причини пропуску строку подання скарги на постанову. Положенням про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2015 №: 15 визначено, що Держгеокадастр здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи. Відповідно до підпункту 25 пункту 4 Положення, Держгеокадастр відповідно до покладених на нього завдань організовує та здійснює державний нагляд (контроль) зокрема за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності. Головне управління Держгеокадастру у Київській області є територіальним органом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру та їй підпорядковане. Головне управління відповідно до покладених на нього завдань здійснює державний нагляд (контроль) у частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій та форм власності. Закон України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» від 19.06.2003 № 963-ІУ визначає правові, економічні та соціальні основи організації здійснення державного контролю за використанням та охороною земель і спрямований на забезпечення раціонального використання і відтворення природних ресурсів та охорону довкілля. Державний інспектор у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель Головного управління Держгеокадастру у Київській області - головний спеціаліст відділу контролю за використанням та охороною земель Баришівському, Згурівському, Яготинському районах Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Київській області - Лапада О.В. при здійсненні перевірки дотримання вимог земельного законодавства при використанні земельної ділянки керувався Положенням про Головне управління Держгеокадастру у Київській області затвердженого наказом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 17Л 1.2016 № 308 та Законом. Статтею 4 Закону визначено, що об`єктом державного контролю за використанням та охороною земель є всі землі в межах території України. Статті 9 Закону, державний контроль за використанням та охороною земель, дотриманням вимог законодавства України про охорону земель і моніторинг ґрунтів здійснюються шляхом: проведення перевірок; розгляду звернень юридичних і фізичних осіб; участі у прийнятті в експлуатацію меліоративних систем і рекультивованих земель, захисних лісонасаджень, протиерозійних гідротехнічних споруд та інших об`єктів, які споруджуються з метою підвищення родючості ґрунтів та забезпечення охорони земель; розгляду документації із землеустрою, пов`язаної з використанням та охороною земель; проведення моніторингу ґрунтів та агрохімічної паспортизації земель сільськогосподарського призначення. Статтею 10 Закону визначаються повноваження державних інспекторів у сфері державного контролю за використанням та охороною земель та дотриманням вимог законодавства України про охорону земель, зокрема складати акти перевірок чи протоколи про адміністративні правопорушення у сфері використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства про охорону земель та розглядати відповідно до законодавства справи про адміністративні правопорушення, а також подавати в установленому законодавством України порядку до відповідних органів матеріали перевірок щодо притягнення винних осіб до відповідальності. Крім того, саме 10.03.2017р. набрала чинності Інструкція з оформлення державними інспекторами у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону, земель матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 19.01.2017 № 6, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 07.02.2017 за № 173/30041. Державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель Головного управління Держгеокадастру у Київській області - головний спеціаліст відділу контролю за використанням та охороною земель у Баришівському, Згурівському, Яготинському районах Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Київській області - Лападою О.В. встановлено, що земельна ділянка з кадастровим номером НОМЕР_1 , яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 перебуває в приватній власності гр. ОСОБА_2 . Право власності на земельну ділянку зареєстроване в державному реєстрі прав на нерухоме майно 20.06.2017 р. за № 21066520. Цільове призначення даної земельної ділянки: для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка). На момент обстеження вищезазначеної земельної ділянки встановлено, що на земельній ділянці з кадастровим номером НОМЕР_1 розташовано кафе «ІНФОРМАЦІЯ_2» та здійснюється комерційна діяльність, земельна ділянка забудована та огороджена з двох сторін парканом, про що було складено акт обстеження земельної ділянки від 14.07.2017 р. № 109- ДК/16/АО/10/01/-17. Позивач вважає, що вищевказана земельна ділянка з цільовим призначення для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) використовується без порушень в частині використання земельної ділянки за цільовим призначенням та розміщення на ній будівлі для здійснення комерційної діяльності не завдає жодної шкоди, дані доводи є хибними, оскільки земельна ділянка з кадастровим номером НОМЕР_1 площею 0,1550 га використовується з порушенням вимог п. а) ч.1 ст. 91 Земельного кодексу України - невиконання вимог щодо використання землі за цільовим призначенням. Протокол про адміністративне правопорушення від 14.12.2018 № 190- ДК/0048П/07/01/-18 та постанова про накладення адміністративного стягнення від 14.12.2017 № 109-ДК/0045ПУ/08/01/-17 складені державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель Головного Управління Держгеокадастру у Київській області - головним спеціалістом відділу контролю за використанням та охороною земель у Баришівському, Згурівському, Яготинському районах Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Київській області - Лападою О. В. з дотриманням вимог чинного законодавства. Вищезазначені дії були здійсненні, а документи оформлені Головним управлінням за результатами врахування усіх істотних умов та питань, і можуть мати відношення до предмету перевірки. Разом з тим, вищевказаною постановою встановлено, що гр. ОСОБА_2 заподіяно матеріальну шкоду на суму 3 794 грн. 52 коп., яка розрахована відповідно до Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 25.07.2007 № 963. При накладенні штрафу державний інспектор у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель Головного управління Держгеокадастру у Київській області керувався ст. 53 КУпАП. Разом з тим, ухвалою Яготинського районного суду Київської області від 18.06.2018 р. справа № 382/983/18 Головному управлінню встановлений 3- денний термін для подання відзиву на позов. При цьому п. 5 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дасть змогу відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив до початку першого підготовчого засідання у справі. Просив у задоволенні позову відмовити.
Перевіривши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, дослідивши докази, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.
Статтею 252 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
З Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, Витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, кадастрового плану земельної ділянки (а.с. 3-8) вбачається, що 20.06.2017 р. за ОСОБА_2 зареєстровано право власності на земельну ділянку з кадастровим номером НОМЕР_2 , площею 0,095 га розташованої за адресою: АДРЕСА_1 з цільовим призначенням - для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка).
З Витягу з державного земельного кадастру про земельну ділянку, кадастрового плану земельної ділянки (а.с. 10-14) вбачається, що 04.05.2017 р. здійснена державна реєстрація земельної ділянки з кадастровим номером: НОМЕР_1 площею 0,1550 га з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).
З копії свідоцтва про право власності, виданого на підставі рішення виконкому Панфильської сільської ради Яготинського району Київської області від 30 березня 2007 року № 54 (а.с.15) та технічного паспорту на житловий будинок (а.с.27-29) вбачається, що ОСОБА_2 на праві приватної власності належить житловий будинок з надвірними будівлями, який розташований в АДРЕСА_1 .
З розрахунку розміру шкоди заподіяної внаслідок використання земельної ділянки не за цільовим призначенням, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , (а.с.16-17) вбачається, що розмір заподіяної шкоди становить 3794,52 грн.
З акту обстеження земельної ділянки від 14.07.2017 р. (а.с.59-60), вбачається, що проведено обстеження земельної ділянки, яка розташована за адресою АДРЕСА_1 , в результаті обстеження встановлено, що на даній земельній ділянці розташоване кафе-бар "ІНФОРМАЦІЯ_2" та здійснюється комерційна діяльність. Земельна ділянка, яка належить на праві власності ОСОБА_2 , забудована та огорожена з двох сторін парканом. Загальна площа земельної ділянки, яка використовується для розміщення та функціонування кафе-бару "ІНФОРМАЦІЯ_2 " становить 0,1550 га.
Разом з тим з акту перевірки дотримання вимог земельного законодавства за об`єктом - земельної ділянки від 24.11.2017 року, (а.с.57-58), протоколу про адміністративне правопорушення від 14.12.2017 року № 109-ДК/0048П/07/01/-17, складеного відносно ОСОБА_2 (а.с. 23-25) вбачається, що ОСОБА_2 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 53 КУпАП, а саме, за те, що земельна ділянка з кадастровим номером НОМЕР_1 площею 0,1550 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , та перебуває у приватній власності ОСОБА_2 , використовується з порушенням вимог п а) ч.1 ст. 96 ЗК України - невиконання вимог щодо використання землі за цільовим призначенням, а саме, на земельній ділянці з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) розташовано кафе "ІНФОРМАЦІЯ_3". Шкода заподіяна внаслідок використання земельної ділянки площею 0,1550 га не за цільовим призначенням, становить 3794, 52 грн.
З постанови про накладення адміністративного стягнення від 14 грудня 2017 року № 109-ДК/0045ПУ/08/01/-17 (а.с.19-22) вбачається, що ОСОБА_2 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 53 КУпАП (порушення вимог п. а ч.1 ст. 96 ЗК України) та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 153 грн. Разом з тим підпис правопорушника, про її отримання, у постанові відсутній (а.с.22).
З копії державного акту на право приватної власності на землю серія НОМЕР_3 , виданого 19 травня 2000 р. (а.с. 26) вбачається, що ОСОБА_2 передана у приватну власність земельна ділянка площею 0,4280 гектарів, розташована у АДРЕСА_1 та призначена: 0,2500 га - для будівництва та обслуговування жилого будинку, 0,1780 га - для ведення особистого підсобного господарства.
З акту перевірки дотримання вимог земельного законодавства за об`єктом - земельної ділянки від 31.01.2018 р. та припису від 14.12.2017 р. (а.с. 48, 49-50) вбачається, що за результатами перевірки з питань дотримання вимог земельного законодавства при використанні земельної ділянки, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_2 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 53 КУпАП та видано припис від 14.12.2017 р. № 109-ДК/0031Пр/03/01/-17 щодо усунення виявлених порушень в строк до 12.01.2018 р. Про виконання вимог припису ОСОБА_2 повинен був поінформувати Управління з контролю за використанням та охороною земель ГУ Держгеокадастру у Київській області до 12 січня 2018 року. Про виконання припису ОСОБА_2 у встановлений строк не повідомив, вимоги припису не виконав, порушення не усунув.
В судовому засіданні установлено, що згідно свідоцтва про право власності від 30 березня 2000 року, ОСОБА_2 є власником житлового будинку по АДРЕСА_1 . На підставі державного акту на право приватної власності на землю серія та номер НОМЕР_4 від 19 травня 2000 року позивач є власником земельної ділянки площею 0,25 га, яка призначена для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд та розташована по АДРЕСА_1 . Вказану земельну ділянку 23 лютого 2017 року позивачем було поділено згідно заяви про поділ земельної ділянки серія та номер 344, виданої приватним нотаріусом Яготинського районного нотаріального округу Овчаренко І.Ж.. Внаслідок даного поділу утворилася земельна ділянка площею 0,095 га, кадастровий номер НОМЕР_2 , яка розташована по АДРЕСА_1 та земельна ділянка площею 0,155 га, кадастровий номер НОМЕР_1 , яка розташована по АДРЕСА_1 .14.12.2017 р.
24 листопада 2017 року державним інспектором у сфері держаного контролю за використанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель Головного управління Держгеокадастру у Київській області - головним спеціалістом відділу та контролю за використанням земель у Баришівському, Згурівському, Яготинському районах Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Київській області - Лападою Олександром Володимировичем було складено акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства за об`єктом земельної ділянки №109-ДК/275/АП/09/01/-17, в якому зазначено, що земельна ділянка з кадастровим номером НОМЕР_1 , яка розташована за адресою АДРЕСА_1 перебуває в приватній власності гр. ОСОБА_2 , на ній розташовано кафе «ІНФОРМАЦІЯ_2» та здійснюється комерційна діяльність, земельна ділянка забудована та огороджена з двох сторін парканом. Тобто, земельна ділянка з кадастровим номером НОМЕР_1 , використовується з порушенням вимог п а) ч.1 ст. 96 Земельного кодексу України, а саме невиконання вимог щодо використання землі за цільовим призначенням (а.с.57).
14 грудня 2017 року державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель Головного управління Держгеокадастру у Київській області - головним спеціалістом відділу та контролю за використанням земель у Баришівському, Згурівському, Яготинському районах Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Київській області - Лападою О.В. був складений протокол про адміністративне правопорушення за № 109-ДК/0048П/07/011-17, згідно якого встановлено, що при перевірці дотримання вимог земельного законодавства при використанні земельної ділянки розташованої за адресою АДРЕСА_1 виявлено, що земельна ділянка з кадастровим номером НОМЕР_1 , яка розташована за адресою АДРЕСА_1 використовується не за призначенням, а саме на момент обстеження вищезазначеної земельної ділянки встановлено, що на земельній ділянці з кадастровим номером НОМЕР_1 , розташовано кафе «ІНФОРМАЦІЯ_2» та здійснюється комерційна діяльність, земельна ділянка забудована та огороджена з двох сторін парканом, про що було складено акт обстеження земельної ділянки від 14.07.2017 р. № 109-ДК/16/АО/10/01/-17.
14.12.2017 р. була винесена постанова про накладення адміністративного стягнення №109-ДК/0045ПУ/08/01/-17, згідно якої встановлено, що ОСОБА_2 порушив вимоги пункту а) частини 1 статті 96 ЗК України, а саме, виїздом на місце встановлено, що земельна ділянка з кадастровим номером НОМЕР_1 , яка розташована по АДРЕСА_1 , на момент обстеження вищевказаної земельної ділянки встановлено, що на земельній ділянці розташоване кафе та здійснюється комерційна діяльність, про що було складено акт обстеження земельної ділянки від 14.07.2017 №109-ДК/16/АО/10/01/-17 використовується з порушенням вимог п а) ч.1 ст. 96 Земельного кодексу України - невиконання вимог щодо використання землі за цільовим призначенням.
Враховуючи, що доказів отримання ОСОБА_2 постанови від 14.12.2018 року, до матеріалів справи не додано, суд вважає, що строки звернення до суду позивачем не пропущені, а тому заперечення відповідача стосовно порушення строків звернення до суду позивача, суд до уваги не приймає.
Таким чином із матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_2 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 53 КУпАП, а саме, за те, що земельна ділянка з кадастровим номером НОМЕР_1 площею 0,1550 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , та перебуває у приватній власності ОСОБА_2 , використовується з порушенням вимог п.а) ч.1 ст. 96 ЗК України - невиконання вимог щодо використання землі за цільовим призначенням, а саме, на земельній ділянці з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) розташовано кафе "ІНФОРМАЦІЯ_3". Шкода заподіяна внаслідок використання земельної ділянки площею 0,1550 га не за цільовим призначенням, становить 3794, 52 грн.
Разом з тим з акту обстеження земельної ділянки від 14.07.2017 року №109-ДК/16/АО/10/01/-17 видно, що об`єктом обстеження інспектора є земельна ділянка по АДРЕСА_1 .
З огляду на вищевказане суд вважає, що інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель Головного управління Держгеокадастру у Київській області - головним спеціалістом відділу та контролю за використанням земель у Баришівському, Згурівському, Яготинському районах Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Київській області - Лападою О.В. фактично було обстежено земельну ділянку по АДРЕСА_1 проте ОСОБА_2 притягнуто до відповідальності за порушення у використанні земельної ділянки по АДРЕСА_1 . Тобто встановити який саме об`єкт обстеження за яким ОСОБА_2 було допущено порушення вимог земельного законодавства неможливо, а тому постанова інспектора Лапади О.В. №109-ДК/0045ПУ/08/01/-17 підлягає скасуванню, а вимоги позивача до задоволення.
Керуючись ст.ст. 2, 77, 90, 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_2 до Головного Управління Держгеокадастру у Київській області про визнання протиправною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності задовольнити.
Визнати неправомірною та скасувати постанову Головного Управління Держгеокадастру у Київській області № 109-ДК/0045ПУ/08/01/-17 від 14.12.2017 року відносно ОСОБА_2 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст. 53 КУпАП.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів, з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Л.І. Литвин