
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
13 серпня 2019 року м. Київ № 640/14330/19
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Мазур А.С., ознайомившись sз позовною заявою та доданими до неї матеріалами
за позовом ОСОБА_1 до Приватного виконавця виконавчого округу Лановенко Людмили Олегівни про визнання протиправною та скасування постановивід 12.07.2019 про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника,В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Приватного виконавця виконавчого округу Лановенко Людмили Олегівни про визнання протиправною та скасування постанови приватного виконавця виконавчого округу міста Києва від 12.07.2019 про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи, зокрема, відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд встановив, що остання не відповідає вимогам статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини першої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною першою статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Згідно з пунктом 1 частини другої статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Предметом позову у цій справі є вимоги про визнання протиправною та скасування постанови приватного виконавця виконавчого округу міста Києва від 12.07.2019 про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника.
Проте, в тексті позовної заяви, позивачем не зазначено коли саме остання отримала оскаржувану постану, що позбавляє суд можливості встановити, чи дотримані позивачем строки звернення до суду з даним адміністративним позовом.
Відповідно до частини першої статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Враховуючи вищенаведене, позивачу необхідно подати до суду письмові пояснення із зазначенням дати отримання оскаржуваної постанови, а у разі пропуску визначеного строку на звернення до суду, заяву про поновлення пропущеного строку з обґрунтуванням поважності причин пропуску, встановленого законом строку.
Разом з тим, відповідно до частини третьої статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Так, на підтвердження сплати судового збору до адміністративного суду з даним адміністративним позовом, у переліку доданих до позовної заяви додатків, позивачем зазначено: "Докази сплати судового збору".
Однак згідно з актом відділу документального обігу, контролю та забезпечення розгляду звернень громадян (канцелярія) Окружного адміністративного суду міста Києва від 01.08.2019 №1896 указаний документ в додатках до позову відсутній.
Відтак, позивачем не надано доказів сплати судового збору або доказів звільнення від його сплати, що є недоліком позовної заяви, та підлягає усуненню позивачем у встановленому Законом порядку.
При усуненні недоліків слід врахувати, що правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, визначено Законом України "Про судовий збір"
Згідно положень частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем судовий збір сплачується в розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно зі змістом заявлених позовних вимог ціна позов становить 35 835, 53 грн.
Таким чином, у даному випадку судовий збір дорівнює 1 921,00.
Відповідно до частини першої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення вищевказаних недоліків в межах десяти днів з дня отримання цієї ухвали суду.
Виявлені недоліки позовної заяви підлягають усуненню позивачем шляхом подання до суду письмових пояснень щодо дотримання строку звернення до суду з даним адміністративним позовом та доказу сплати судового збору у порядку та розмірі встановленому Закон України «Про судовий збір».
Керуючись статтями 122, 123, 160, 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Надати позивачу десятиденний строк з дня отримання цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені частиною четвертою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала, відповідно до змісту частини другої статті 256 та пункту 5 частини першої статті 294 Кодексу адміністративного судочинства України, набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена лише у випадку порушення правил підсудності.
Суддя А.С. Мазур