Рішення № 83597924, 12.08.2019, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.08.2019
Номер справи
420/901/19
Номер документу
83597924
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 420/901/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 серпня 2019 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Балан Я.В., розглянувши у порядку письмового провадження, за наявними матеріалами, адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Військової прокуратури Південного регіону України, про визнання протиправною бездіяльність, зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду з позовною заявою звернувся ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Військової прокуратури Південного регіону України, про:

визнання протиправною бездіяльність Військової прокурати Південного регіону України, щодо ненадання довідки-розрахунку про грошове забезпечення майора ОСОБА_1 з урахуванням основних і додаткових виплат за посадою старшого слідчого військової прокуратури Одеського гарнізону станом на 01 березня 2018 року для перерахунку пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №103 від 22 лютого 2018 року у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13 лютого 2008 року;

зобов`язання Військової прокуратури Південного регіону України надати до Одеського обласного військового комісаріату довідку-розрахунок про грошове забезпечення майора ОСОБА_1 за посадою старшого слідчого військової прокуратури Одеського гарнізону станом на 01 березня 2018 року;

визнання протиправною бездіяльність Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, щодо ненадання до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області довідки-розрахунку про грошове забезпечення майора ОСОБА_1 з урахуванням основних і додаткових виплат за посадою старшого слідчого військової прокуратури Одеського гарнізону станом на 01 березня 2018 року та дії щодо надання до Головного управління Пенсійного фонду України у Одеській області довідки-розрахунку про грошове забезпечення майора ОСОБА_1 за посадовим окладом командира взводу;

зобов`язання Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Одеській області довідку-розрахунок грошового забезпечення майора ОСОБА_1 за посадою старшого слідчого військової прокуратури Одеського гарнізону на 01 березня 2018 року, для перерахунку і виплати пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №103 від 22 лютого 2018 року у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13 лютого 2008 року;

визнання протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо невжиття заходів отримання достовірної довідки про посадовий оклад майора ОСОБА_1 за посадою старшого слідчого військової прокуратури Одеського гарнізону станом на 01 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №103 від 22 лютого 2018 року в порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13 лютого 2008 року та здійснення перерахунку пенсії виходячи з недостовірної довідки;

зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок розміру пенсії майора ОСОБА_1 з урахуванням основних і додаткових виплат за посадою старшого слідчого військової прокуратури Одеського гарнізону станом на 01 березня 2018 року, здійснивши виплату перерахованої пенсії без обмеження граничного розміру починаючи з 01 січня 2018 року.

Адміністративний позов мотивовано наступним.

На думку ОСОБА_1 , після скасування посади «прокурор-криміналіст» та її виключення зі схеми посадових окладів працівників прокуратури, вказана посада прирівнюється до посади «старшого слідчого прокуратури». Під час проведення перерахунку пенсії позивача на підставі Постанови Кабінету Міністрів №103 від 21 лютого 2018 року, Військова прокуратура Південного регіону України не надіслала до Одеського обласного військового комісаріату довідку про грошове забезпечення прирівняної посади «старшого слідчого прокуратури» Одеського гарнізону станом на 01 березня 2018 року. Одеський обласний військовий комісаріат не звернувся до Військової прокуратури Південного регіону України за інформацією про грошове забезпечення прирівняної посади «старшого слідчого прокуратури» Одеського гарнізону, а самостійно виготовив довідку про грошове забезпечення, інформація в якій, на думку позивача, не відповідає дійсності. Управління Пенсійного фонду, побачивши помилковість та очевидну невідповідність цієї довідки тим даним, що знаходяться у пенсійній справі позивача, не здійснило ніяких дій для того, щоб встановити фактичний посадовий оклад за прирівняною на цей час посадою в органах військової прокуратури та не звернулось до Одеського обласного військового комісаріату за наданням фактичної довідки про посадовий оклад за посадою «старшого слідчого прокуратури» Одеського гарнізону.

ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ У СПРАВІ ТА КЛОПОТАННЯ УЧАСНИКІВ СПРАВИ

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 15 березня 2019 року, вищезгадану позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі. Постановлено проводити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 03 квітня 2019 року, вирішено продовжити розгляд адміністративної справи №420/901/19 за правилами загального позовного провадження.

23 травня 2019 року, продовжено строк підготовчого провадження на тридцять днів.

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 11 червня 2019 року, провадження по адміністративній справі №420/901/19 зупинено до 02 серпня 2019 року, у зв`язку з наданням часу для примирення сторін.

У підготовче засідання, призначене на 06 серпня 2019 року, особи, які беруть участь у розгляді справи - не з`явились. Про дату, час та місце розгляду справи належним чином та своєчасно повідомлялись.

Відповідно до ч.4 ст.229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

06 серпня 2019 року, провадження по адміністративній справі №420/901/19 поновлено у зв`язку з недосягненням примирення сторін, закрито підготовче засідання по справі та призначено справу до судового розгляду суті.

06 серпня 2019 року, через канцелярію Одеського окружного адміністративного суду, від представника позивача надійшло клопотання про продовження розгляду справи у порядку письмового провадження (вх.№28083/19 від 06.08.2019р.).

Враховуючи положення ч.9 ст.205 КАС України, та клопотання представника позивача, розгляд справи здійснено судом без участі сторін у порядку письмового провадження.

Пунктом 10 частини 1 статті 4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів.

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 12 серпня 2019 року, у задоволені клопотання представника позивача, про зупинення провадження по адміністративній справі №420/901/19 до вирішення Великою палатою Верховного Суду апеляційної скарги на зразкове рішення у справі №240/6263/18 - відмовлено.

У встановлений судом строк, відповідачами надано відзиви (вх.№12493/19 від 08.04.2019р., вх.№12710/19 від 08.04.2019р., вх. №17849/19 від 20.05.2019р.) на позовну заяву.

Відзив Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області обґрунтований наступним.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджено постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008 року. Військова прокуратура Південного регіону України відповідно до статті 7 закону України «Про прокуратуру» №1697-VII від 14 жовтня 2014 року, входить до системи прокуратури України на правах регіональної прокуратури. При цьому, серед уповноважених органів, передбачених абз.1 п.2 Порядку №45, відсутній такий орган державної влади, як Генеральна прокуратура України, тому зазначений орган про підстави перерахунку Пенсійним фондом не повідомлявся.

Механізм повідомлення Пенсійним фондом України не передбачених Порядком №45 державних органів, до яких відряджалися особи та у подальшому звільнялися - відсутній.

Головне управління призначає/перераховує пенсії лише на підставі документів, які надходять від уповноважених органів (у даному випадку - Міністерства оборони України та обласного військового комісаріату, який надає довідку), оскільки розрахунок вислуги років та визначення розміру грошового забезпечення військовослужбовців чи окремих його складових для обчислення/перерахунку пенсії до компетенції органів Пенсійного фонду не належить.

На думку Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, зі сторони головного управління відсутні будь-які дії/бездіяльність протиправного характеру, оскільки головне управління під час перерахунку пенсії позивача дотримувалося виключно правил встановлених порядком №45, а саме - здійснило перерахунок пенсії на підставі довідки, що надійшла від уповноваженого органу, де особа проходила службу (а.с.111-113).

Відзив Військової прокуратури Південного регіону України обґрунтований наступним.

Відповідно до Порядку №45 від 13.02.2008 року, подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України №3-1 від 30.01.2007 року, визначено, що документи для призначення та проведення перерахунку пенсій подаються до органів Пенсійного фонду України уповноваженими підрозділами міністерств та інших державних органів.

Відповідно до п. 2.8 Інструкції з організації роботи із соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей у Міністерстві оборони України, затвердженої наказом МО України №937 від 31.12.2014 року, на обласні військові комісаріати покладається: визначення розміру грошового забезпечення для обчислення і перерахунку пенсій органами, що призначають пенсії, зокрема, відповідно до Порядку №45. У разі, якщо розмір грошового забезпечення на день призначення пенсій особам, звільненим з військової служби, та членам їх сімей змінився, обласний військовий комісаріат складає довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій згідно з нормами, що діють на день призначення пенсії за відповідною посадою; складання та подання до органів, що призначають пенсії, довідок про розмір грошового забезпечення пенсіонерів із числа осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей під час перерахунків пенсій; ведення обліку осіб, звільнених з військової служби, яким були відповідно до Закону оформлені документи для призначення (перерахунку) пенсій.

Згідно з п.3 Порядку №45 особам, що відряджалися для виконання службових обов`язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв`язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, перерахунок пенсій провадиться на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, виданих зазначеними органами, установами, організаціями і підприємствами.

Зазначені довідки надсилаються до державних органів, у яких особи проходили службу до відрядження, а їх уповноважені органи подають довідки у п`ятиденний строк головним управлінням Пенсійного фонду України.

Водночас Одеський ОВК, ГУ ПФУ в Одеській області не направляли до Військової прокуратури Південного регіону України вказані запити та списки пенсіонерів, на підставі яких, відповідно до вимог Порядку №45 має бути підготовлена довідка про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 .

Отже, Військова прокуратура Південного регіону України позбавлена можливості видавати довідки про розмір грошового забезпечення, на підставі яких здійснюється перерахунок пенсії звільненим військовослужбовцям (облік яких у прокуратурі не здійснюється), за відсутності списків вказаних осіб, які формуються органами, до повноважень яких входить облік пенсіонерів-військовослужбовців (обласні військові комісаріати, головні управління Пенсійного фонду України).

Разом з тим, Одеським обласним військовим комісаріатом, після отримання відповідних списків пенсіонерів з органів Пенсійного фонду України, надано вказані списки до органу державної влади до якого відряджався ОСОБА_1 - Генеральної прокуратури України.

Проте, Генеральною прокуратурою України надано відповідь, що з огляду на відсутність нормативно-правового акту Уряду щодо прирівняння посад в органах прокуратури, які ліквідовано, до посад, які передбачені діючим штатним розписом, надати довідку про розмір грошового забезпечення за вказаними посадами не видається можливим (а.с. 118-124).

Відзив Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки обґрунтований наступним.

Після надходження до Одеського обласного військового комісаріату з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області відповідного списку осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, в якому перебували відомості стосовно позивача, Одеським обласним військовим комісаріатом, як відповідним уповноваженим органом, було підготовлено довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії.

Виходячи з вимог чинного у той час законодавства України, у підготовленій Одеським обласним військовим комісаріатом довідці про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , Одеським обласним військовим комісаріатом було зазначено відомості про посадовий оклад, відомості про оклад за військовим званням, відомості про надбавку за вислугу років. При цьому, посадовий оклад було визначено в розмірі, що відповідає посаді, яку займав позивач на дату відрядження до органів прокуратури, а розмір надбавки за військове звання та розмір відсоткової надбавки за вислугу років враховані у розмірах, які були у позивача на дату звільнення.

Пунктом 1 Постанови КМУ №103 від 21.02.2018 року, Кабінет міністрів України прийняв рішення перерахувати пенсії за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення зі служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади). Крім того, пункт 1 постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 року, який передбачає вищезазначену умову, на час виготовлення військкоматом довідки був чинний, не був скасований та повинен був бути обов`язково застосований під час підготовки відповідної довідки.

Таким чином, оскільки позивач до відрядження до Генеральної прокуратури займав посаду у Збройних силах, у даному випадку, при обчисленні відповідного розміру посадового окладу позивача, який був зазначений у довідці військкомату, було застосовано розмір посадового окладу за посадою, яку позивач займав у Збройних Силах на дату відрядження та військове звання та розмір відсоткової надбавки за вислугу років - на дату звільнення.

Наголошувалося, що на день звільнення з військової служби ОСОБА_1 , не займав посаду старшого слідчого. На день свого звільнення, ОСОБА_1 , обіймав посаду прокурора-криміналіста, а тому, вимога про застосування під час визначення грошового забезпечення та під час проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 , посади старшого слідчого є безпідставною та необґрунтованою.

Крім того, у зв`язку з проведенням переформування Одеського обласного військового комісаріату в Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, наразі, Міністром оборони України не приймалось рішення про уповноваження територіального центру комплектування та соціальної підтримки на підготовку довідок про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій (а.с.148-155).

ОБСТАВИНИ СПРАВИ ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ

ОСОБА_1 , з 22 вересня 1992 року по 16 січня 1995 року, займав посаду бортового оператора у 208 окремій вертолітній ескадрильї радіоелектронної боротьби (а.с.45).

Згідно наказу Міністра оборони України №036 від 16 січня 1995 року, ОСОБА_1 , вибув до подальшого проходження військової служби у розпорядження Генерального прокурора України (а.с.46).

З 24 травня 1996 року по 09 квітня 1999 року, ОСОБА_1 , займав посаду воєнного прокурора (криміналіста) Військової прокуратури Одеського гарнізону (а.с.46).

09 квітня 1999 року, начальником Генерального штабу Збройних Сил України, першого заступника Міністра оборони України генерала-полковника В. Шкідченко, майора Козіка Олега Сергійовича, прокурора-криміналіста військової прокуратури Одеського гарнізону Південного регіону України, звільнено з військової служби у запас за пунктом 65, підпункту «в» (за станом здоров`я) (а.с.91).

З 03 липня 1999 року, майору ОСОБА_1 була призначена пенсія по інвалідності за посадою прокурор-криміналіст Одеського гарнізону (а.с.89, 90).

01 січня 2018 року, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області, на виконання постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 року "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", за нормами чинними на 01 березня 2018 року, керуючись Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13 лютого 2008 року, ОСОБА_1 , проведено перерахунок пенсії (а.с.88).

Основний розмір пенсії позивача після проведення перерахунку становить (з урахуванням доплати) - 13005,26 гривень та складається з 80 % від: посадового окладу - 3440,00 гривень; окладу за військовим званням - 1340,00 гривень; надбавки за вислугу років 45% - 2151,00 гривень. Сума доплати до попереднього основного розміру пенсії 6074,26 гривень. Підсумок пенсії з надбавками - 13636,06 гривень.

Вищевказаний перерахунок пенсії ОСОБА_1 , було здійснено на підставі довідки №ЮО96046 від 02 квітня 2018 року, виданої Одеським обласним військовим комісаріатом, згідно якої визначено розмір посадового окладу, окладу за військовим званням та відсоткової надбавки за вислугу років ОСОБА_1 за відповідною посадою прокурора криміналіста військової прокуратури Одеського гарнізону (бортового оператора ескадрильї) (а.с.98).

На думку позивача, діями Управління Пенсійного фонду, Одеського обласного військового комісаріату, а також військової прокуратури Південного регіону України, стосовно прирівнювання посади ОСОБА_1 , «прокурор-криміналіст» до посади «бортового оператора ескадрильї», а не до посади «старшого слідчого прокуратури», а також проведення перерахунку пенсії без включення додаткових виплат, порушуються його права та інтереси, гарантовані статтею 46 Конституції України та Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у зв`язку з чим, позивач звернувся до суду з даною позовною заявою.

РЕЛЕВАНТНІ ДЖЕРЕЛА ПРАВА ТА ВИСНОВКИ СУДУ

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ від 09 квітня 1992 року (далі - Закон №2262-ХІІ).

Зазначеним законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

За правилами статті 1 Закону №2262-ХІІ, особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом, при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби України, мають право на довічну пенсію за вислугу років.

Відповідно до ч.4 ст.63 Закону №2262-ХІІ, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Частиною 4 ст.27 Закону України «Про прокуратуру» №1697-VII від 14 жовтня 2014 року (далі - Закон №1697-VII) передбачено, що військовослужбовці військової прокуратури у своїй діяльності керуються Законом України «Про прокуратуру» і проходять військову службу відповідно до Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» та інших законодавчих актів України, якими встановлено правові та соціальні гарантії, пенсійне, медичне та інші види забезпечення, передбачені законодавством для осіб офіцерського складу Збройних Сил України.

У відповідності до ч.4 ст.83 Закону №1697-VII, на військовослужбовців військової прокуратури поширюються усі передбачені Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та іншими законодавчими актами про військову службу соціальні і правові гарантії.

30 серпня 2017 року, Кабінетом Міністрів України прийнято постанову «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» №704 (далі - постанова №704).

На виконання постанови №704 та положень ч.4 ст.63 Закону №2262-ХІІ Кабінетом Міністрів України 21 лютого 2018 року, прийнято постанову «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» №103 (далі - постанова №103), якою встановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом №2262-ХІІ до 01 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01 березня 2018 року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» №704 від 30 серпня 2017 року.

Відповідно до п.7 Постанови №103 Міністерству оборони, Міністерству внутрішніх справ, Міністерству інфраструктури, Міністерству юстиції, Державній службі з надзвичайних ситуацій, Службі безпеки, Службі зовнішньої розвідки, Адміністрації Державної прикордонної служби, Адміністрації Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації, Державній фіскальній службі, Національній гвардії, Управлінню державної охорони після набрання чинності цією постановою забезпечити оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про розміри грошового забезпечення, визначені в пункті 1 цієї постанови, відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13 лютого 2008 року.

Згідно п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008 року (далі - Порядок №45), пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон), у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.2 Порядку №45 Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

У п.3 Порядку №45 зазначено, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Довідки видаються на осіб, які звільнені із служби:

у Національній гвардії України - державним органом, у якому вони перебували на пенсійному обліку до 1 січня 2007 року;

у штабах і військах Цивільної оборони України, що ліквідовані, органах та підрозділах служби цивільного захисту та Держтехногенбезпеки - ДСНС;

у розвідувальних підрозділах органів державної безпеки колишнього Союзу РСР та Служби безпеки України, що ліквідовані, - Службою зовнішньої розвідки за відповідними посадами у такому державному органі на момент виникнення права на перерахунок пенсії;

в органах, у підрозділах, закладах та установах виконання покарань МВС, у Державній кримінально-виконавчій службі (Державному департаменті з питань виконання покарань, Державній пенітенціарній службі, Мін`юсті) - Мін`юстом;

в апараті МВС, органах та підрозділах МВС, в закладах, на підприємствах та в установах, що належать до сфери управління МВС (крім органів, підрозділів, закладів та установ, передбачених абзацами четвертим, п`ятим і сьомим цього пункту) - МВС.

Особам, що відряджалися для виконання службових обов`язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв`язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, перерахунок пенсій провадиться на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, виданих зазначеними органами, установами, організаціями і підприємствами.

У разі ліквідації таких органів, установ, організацій чи підприємств довідки видаються правонаступниками, а у разі їх відсутності або перейменування (відсутності) посад - у порядку, встановленому Мінсоцполітики.

Зазначені довідки надсилаються до державних органів, у яких особи проходили службу до відрядження, а їх уповноважені органи подають довідки у п`ятиденний строк головним управлінням Пенсійного фонду України.

Відповідно до п.4 Порядку №45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Як було встановлено судом, ОСОБА_1 з 16 січня 1995 року, відряджено до подальшого проходження військової служби у розпорядження Генерального прокурора України з посади бортового оператора (на МІ-8ППА, МІ-8МТ) 208-мої окремої вертолітної ескадрильї радіоелектронної боротьби Збройних Сил (а.с.45).

Відповідно до п.2.8 Інструкції з організації роботи із соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей у Міністерстві оборони України. затвердженого наказом Міністерства оборони України №937 від 31.12.2014 року, на обласні військові комісаріати зокрема покладається:

- визначення розміру грошового забезпечення для обчислення і перерахунку пенсій органами, що призначають пенсії, відповідно до Закону, постанов Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року N 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їх сімей" (зі змінами) та від 13 лютого 2008 року N 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. N 393" (зі змінами) і Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (зі змінами), затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року N 3-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за N 135/13402 (зі змінами) (далі - Порядок подання документів для призначення пенсій). У разі якщо розмір грошового забезпечення на день призначення пенсій особам, звільненим з військової служби, та членам їх сімей змінився, обласний військовий комісаріат складає довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій згідно з нормами, що діють на день призначення пенсії за відповідною посадою;

- складання та подання до органів, що призначають пенсії, довідок про розмір грошового забезпечення пенсіонерів із числа осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей під час перерахунків пенсій;

- ведення обліку осіб, звільнених з військової служби, яким були відповідно до Закону оформлені документи для призначення (перерахунку) пенсій, з урахуванням вимог Закону України "Про захист персональних даних".

Таким чином, суд зазначає, що уповноваженим органом Міністерства оборони України, у розумінні вимог Порядку №45, є обласні військові комісаріати, якими здійснюється облік осіб, звільнених з військової служби.

Судом встановлено, що після надходження до Одеського обласного військового комісаріату з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області відповідного списку осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, в якому перебували відомості стосовно позивача, Одеським обласним військовим комісаріатом, як відповідним уповноваженим органом Міністерства оборони України, було підготовлено довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії.

Матеріалами справи підтверджено, що на підставі довідки Одеського обласного військового комісаріату № ЮО96046 від 02 квітня 2018 року, згідно якої за посадою прокурор криміналіст Військової прокуратури Одеського гарнізону (бортовий оператор ескадрильї), за нормами, чинними на 01.03.2018 року, посадовий оклад становить 3440,00 гривень, оклад за військовим званням майора становить 1340,00 гривень, надбавка за вислугу років (45%) становить 2151,00 гривень. Усього 6931,00 гривень (а.с.98).

При цьому, суд звертає увагу на те, що посадовий оклад було зазначено у розмірі, що відповідає посаді, яку займав позивач на дату відрядження до органів прокуратури, а розмір надбавки за військове звання та розмір відсоткової надбавки за вислугу років - враховані у розмірах, які були у позивача на дату звільнення, що відповідає п.1 постанови КМУ №103 від 21.02.2018 року.

Таким чином, суд дійшов висновку, що оскільки позивач до відрядження займав посаду у Збройних Силах, у даному випадку, при обчисленні відповідного розміру посадового окладу позивача, який був зазначений у довідці військкомату, було застосовано розмір посадового окладу за посадою яку займав позивач у Збройних Силах на дату відрядження у розпорядження до Генеральної прокурори України та військове звання та розмір відсоткової надбавки за вислугу років на дату звільнення, що відповідає вимогам ст.63 Закону №2262-XII та п.1 постанови КМУ №103 від 21.02.2018 року.

Стосовно розміру посадового окладу - 3440,00 гривень, врахованого під час перерахунку пенсії ОСОБА_1 , суд зазначає наступне.

Зі змісту Схем тарифних розрядів за основними типовими посадами, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017 року та Схем тарифних розрядів за основними типовими посадами, затверджених наказом Міністерства оборони України №90 від 01.03.2018 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за №315/31767, вбачається, що на даний час посада бортового оператора не передбачена.

Тому, під час складання довідки про розмір грошового забезпечення, Одеським обласним військовим комісаріатом було застосовано роз`яснення, викладені у листі Департаменту фінансів Міністерства оборони України №248/3/6/837 від 27.03.2018 року (а.с.207).

Згідно листа №248/3/6/837 від 27.03.2018 року, у разі неможливості встановлення розміру посадового окладу за відповідною посадою на дату відрядження або якщо до відрядження особа не займала посаду в Збройних Силах, необхідно враховувати 12 тарифний розряд (мінімальний за офіцерською посадою командира взводу відповідно до п.3 телеграми Міністра оборони України №248/1479 від 06.03.2018 року).

Пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017 року, установлено, що розміри посадових окладів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу, визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом ( у даному випадку на 01 січня 2018 року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14.

Відповідно до Додатку 1 до постанови Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017 року, Тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу, 12 тарифний розряд відповідає тарифному коефіцієнту 1,95.

Відповідно до ст..7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» №2246-VІІІ від 07.12.2017 року, з 01 січня 2048 року, прожитковий мінімум для працездатних осіб було встановлено у розмірі 1762,00 гривень.

Таким чином, керуючись п.1 Примітки до Додатку 1 до постанови Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017 року, за наслідком заокруглення до десяти гривень, посадовий оклад ОСОБА_2 , було визначено у розмірі 3440,00 гривень (а.с.199-201).

Стосовно твердження ОСОБА_1 , щодо прирівнювання посади «прокурор криміналіст», з якої звільнявся позивач, до посади «старшого слідчого військової прокуратури», суд зазначає наступне.

Протягом діяльності органів прокуратури, з метою удосконалення організації її роботи та змін в законодавстві, неодноразово відбувалося перейменування посад або їх ліквідація. Не виключення і посада «прокурор-криміналіст», з якої звільнено ОСОБА_1 .

При цьому порядок проведення перерахунку раніше призначених пенсій згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ від 09.04.1992 року, визначено постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №45 від 13.02.2008 року та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України № 393 від 17 липня 1992 року (далі - Порядок).

Абзацом десятим пункту 3 Порядку визначено, що у разі перейменування (відсутності) посад довідки видаються у порядку, встановленому Мінсоцполітики.

Такий порядок видачі довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії особам, звільненим з військової служби, та деяким іншим особам, що відряджалися для виконання службових обов`язків до органів державної влади, місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств, ліквідованих без визначення правонаступника, та були звільнені зі служби у зв`язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, або у разі перейменування (відсутності) посад затверджено наказом Міністерства праці та соціальної політики України №195 від 19.07.2010 року, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України за № 675/17970 від 12.08.2010 року (далі - наказ № 195).

Пунктом 3 наказу №195 визначено, що якщо на момент виникнення права на перерахунок пенсії посада, з якої особа звільнена з військової служби у зв`язку з виходом на пенсію, відсутня в схемах посадових окладів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України для відповідного органу державної влади, до якого відряджалися особи для виконання службових обов`язків, довідки видають ці органи державної влади в порядку, визначеному пунктом 6 Порядку видачі довідок про заробітну плату для перерахунку пенсій державним службовцям у разі ліквідації органів, з яких особа вийшла на пенсію, а також перейменування (відсутності) посад, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України і Головного управління державної служби України від 03.12.2003 № 319/144, тобто посада прирівнювалася за посадовим окладом до посади керівних працівників чи спеціалістів у межах відповідної категорії у відповідному державному органі, з якого особа вийшла на пенсію.

Чинність цього пункту наказу Міністерства праці та соціальної політики України і Головного управління державної служби України законодавчо давало право при перерахунку пенсії прирівнювати ліквідовані (перейменовані) посади до відповідних існуючих.

Зокрема, це стосується і посади ОСОБА_1 , звільненого з органів військової прокуратури Одеського гарнізону Південного регіону України з посади прокурора-криміналіста.

Так, посадовий оклад за посадою «прокурор-криміналіст» гарнізонів у липні 1999 року (звільнення з військової прокуратури ОСОБА_1 ) був визначений додатком 3 до постанови Кабінету Міністрів України «Про умови оплати праці працівників органів прокуратури» №38 від 21.01.1993 року, разом з такою категорією посади, як «старший слідчий».

У подальшому, посадовий оклад за посадою «прокурор-криміналіст» гарнізонів визначався:

- додатком 38 до постанови Кабінету Міністрів України № 2288 від 13.12.1999 року, «Про впорядкування умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, судів та інших органів» також разом з такою категорією посади, як «старший слідчий»;

- додатком 40 до постанови Кабінету Міністрів України № 268 від 09.03.2006 року, «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» знову разом з такою категорією посад, як «старший слідчий» та з 01.05.2007 року, добавились категорії посад, як «старший помічник прокурора» та «слідчий з особливо важливих справ».

14.06.2012 року, набрала чинності Постанова № 505, у схемах посадових окладів якої посада «прокурор-криміналіст» відсутня.

Однак, на підставі наказу № 195, посада «прокурор-криміналіст» прирівнювалася за посадовим окладом у межах відповідної категорії у відповідному державному органі, з якого особа вийшла на пенсію:

- з 14.06.2012 року до 12.10.2015 року, згідно із додатком 3 Постанови № 505 у межах відповідної категорії посад таких, як «старший прокурор прокуратури», «слідчий в особливо важливих справах» і «старший слідчий»;

- з 13.10.2015 року до 14.12.2015 року, згідно із додатком 6 Постанови № 505 з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України № 763 від 30.09.2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України № 505 від 31 травня 2012 року» у межах відповідної категорії посад таких, як «старший слідчий» і «прокурор прокуратури»;

- з 15.12.2015 року до 20.07.2017 року, згідно із додатком 7 Постанови №505 з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України №763 від 30.09.2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України № 505 від 31 травня 2012 року» у межах відповідної категорії посад таких, як «старший слідчий» і «прокурор прокуратури».

Відповідно до п. 1 наказу Міністерства соціальної політики України, Національного агентства України з питань державної служби № 454/64 від 23.03.2017 року (опубліковано в Офіційному віснику України № 57 від 21.07.2017 року) визнано таким, що втратив чинність, наказ Міністерства праці та соціальної політики України, Головного управління державної служби України №319/144 від 03.12.2003 року.

Таким чином, з 21.07.2017 року, на законодавчому рівні відсутній порядок дій при перерахунку пенсії у разі відсутності посад у схемах посадових окладів, затверджених Кабінетом Міністрів України.

З огляду на викладене, наразі, для прирівнювання посади «прокурор-криміналіст» за посадовим окладом до посади «старший слідчий» відсутні законодавчі підстави, оскільки встановлювати співвідношення (відповідність) посад, ані керівництво Генеральної прокуратури України, ані будь-яких інших їх посадових осіб закон не уповноважив, а Міністерством соціальної політики України до цього часу не внесено відповідних змін до свого наказу №195.

Дана інформація підтверджується листами Генеральної прокуратури України №18-875вих-18 від 19.06.2018 року, №05/3-3671вих-19 від 07.06.2019 року, №18-1358вих-19 від 17 липня 2019 року та листом Міністерства соціальної політики України «Про перерахунок військових пенсій», наявних у матеріалах справи (а.с.126, 158-159, 162-163).

Стосовно довідки, наданої ОСОБА_1 , Військовою прокуратурою Південного регіону України №18-3062вих18 від 04.07.2018 року, відносно грошового забезпечення старшого слідчого Військової прокуратури Одеського гарнізону станом на 01.10.2017 року та на 01.03.2018 року (а.с.52), суд зазначає, що наразі, Військова прокуратура Південного регіону України не є уповноваженим органом, який готує довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії позивача, відповідно до п.3 Порядку №45.

Враховуючи вищевикладене, суд не вбачає бездіяльності ані Військової прокуратури Південного регіону України, ані Одеського обласного військового комісаріату щодо ненадання довідки про грошове забезпечення ОСОБА_1 , за посадою «старшого слідчого військової прокуратури», а також Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, щодо перерахунку пенсії майору ОСОБА_1 , оскільки вищевказаними органами були вчинені відповідні дії згідно чинного на той час законодавства, що підтверджується матеріалами адміністративної справи.

Стосовно здійснення перерахунку ОСОБА_1 , без урахування додаткових виплат, суд зазначає наступне.

Статтею 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року Кабінету Міністрів України делеговано право встановлювати умови, порядок та розміри пенсійних виплат при перерахунку пенсії військовослужбовців, які фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України, у зв`язку зі зміною грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, що узгоджується з функціями Уряду України, визначеними в пунктах 2, 3 статті 116 Конституції України.

Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" перерахунок пенсії військовослужбовцям та деяким іншим особам здійснюється із урахуванням трьох складових оновленого грошового забезпечення, визначеного на 1 березня 2018 року - окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.

Врахування інших видів грошового забезпечення цією постановою не передбачено.

За приписами частини 5 статті 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом у рішенні по справі №240/6263/18 від 13 березня 2019 року.

Згідно ст.17 Закону України «Про виконання рішень і застосування практики Європейського Суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію і практику Суду як джерело права.

Так, у п.29 Рішення Європейського суду з прав людини від 09.12.1994р. Справа «РуїзТоріха проти Іспанії» (серія А, №303А) Суд повторює, що згідно з його установленою практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтованості рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення.

Таким чином, на підставі ст. 8 КАС України, згідно якої усі учасники адміністративного процесу є рівними та ст. 9 КАС України, згідно якої розгляд і вирішення справ у адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, з`ясувавши обставини у справі, перевіривши всі доводи і заперечення сторін та надавши правову оцінку наданим доказам, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 не підлягають задоволенню.

Розподіл судових витрат.

Відповідно до ч. 1 ст. 143 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.

У зв`язку з відмовою у задоволенні позовних вимог, розподіл судових витрат відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України не здійснюється.

Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 143, 173-183, 242-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

В И Р І Ш И В:

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (65107, м. Одеса, вул. Канатна 83, код ЄДРПОУ 20987385), Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (65044, м. Одеса, вул. Пироговська 6, код ЄДРПОУ 08402040), Військової прокуратури Південного регіону України (65012, м. Одеса, вул. Пироговська 44, код ЄДРПОУ 38296363), про визнання протиправною бездіяльність Військової прокурати Південного регіону України, щодо ненадання довідки-розрахунку про грошове забезпечення майора ОСОБА_1 з урахуванням основних і додаткових виплат за посадою старшого слідчого військової прокуратури Одеського гарнізону станом на 01 березня 2018 року для перерахунку пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №103 від 22 лютого 2018 року у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13 лютого 2008 року; зобов`язання Військової прокуратури Південного регіону України надати до Одеського обласного військового комісаріату довідку-розрахунок про грошове забезпечення майора ОСОБА_1 за посадою старшого слідчого військової прокуратури Одеського гарнізону станом на 01 березня 2018 року; визнання протиправною бездіяльність Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, щодо ненадання до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області довідки-розрахунку про грошове забезпечення майора ОСОБА_1 з урахуванням основних і додаткових виплат за посадою старшого слідчого військової прокуратури Одеського гарнізону станом на 01 березня 2018 року та дії щодо надання до Головного управління Пенсійного фонду України у Одеській області довідки-розрахунку про грошове забезпечення майора ОСОБА_1 за посадовим окладом командира взводу; зобов`язання Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Одеській області довідку-розрахунок грошового забезпечення майора ОСОБА_1 за посадою старшого слідчого військової прокуратури Одеського гарнізону на 01 березня 2018 року, для перерахунку і виплати пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №103 від 22 лютого 2018 року у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13 лютого 2008 року; визнання протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо невжиття заходів отримання достовірної довідки про посадовий оклад майора ОСОБА_1 за посадою старшого слідчого військової прокуратури Одеського гарнізону станом на 01 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №103 від 22 лютого 2018 року в порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13 лютого 2008 року та здійснення перерахунку пенсії виходячи з недостовірної довідки; зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок розміру пенсії майора ОСОБА_1 з урахуванням основних і додаткових виплат за посадою старшого слідчого військової прокуратури Одеського гарнізону станом на 01 березня 2018 року, здійснивши виплату перерахованої пенсії без обмеження граничного розміру починаючи з 01 січня 2018 року - відмовити.

У зв`язку з відмовою у задоволенні позовних вимог, розподіл судових витрат відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України не здійснюється.

Рішення набирає законної сили згідно статті 255 КАС України - після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду згідно статті 295 КАС України подається до П`ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційні скарги подаються учасниками справи через Одеський окружний адміністративний суд.

Суддя Балан Я.В.

.