
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
12 серпня 2019 року м. Київ № 320/4323/19
Суддя Київського окружного адміністративного суду Головенко О.Д., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Центрального міжрегіонального Управління ДМС у м. Києві та Київській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов"язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Центрального міжрегіонального Управління ДМС у м. Києві та Київській області та просить суд:
визнати протиправною бездіяльність щодо розгляду заяви разом із поданими документами громадянина Ісламської Республіки Іран ОСОБА_1 з підстав визначених ч. 1 ст. 8 Закону України "Про громадянство України" та відсутності рішення;
зобов"язати прийняти рішення по заяві разом із поданими документами громадянина Ісламської Республіки Іран ОСОБА_1 з підставі визначених ч. 1 ст. 8 Закону України "Про громадянство України" на умовах викладених в мотивувальній частині позову;
зобов"язати оформити довідку про реєстрацію громадянином України.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.ст. 160, 161, 172 КАС України; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених КАС України.
Однак, дана позовна заява не відповідає вимогам ст. 161 та 169 КАС України.
Так, ч. 3 ст. 161 КАС України визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом (ч. 2 ст. 132 КАС України).
Положеннями абзацу 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI) визначено, що судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Крім того, п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону № 3674-VI за подання до адміністративного суду фізичною особою адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (768,40 грн.).
Частиною 1 ст. 4 Закону № 3674-VI передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Так, відповідно до Закону України "Про Державний бюджет на 2019 рік" установлено у 2019 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2019 року - 1 921,00 гривні.
Пунктом 2 ч. 3 ст. 6 Закону № 3674-VI визначено, що у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо не прийняття рішення по заяві, яка була подана громадянином Ісламської Республіки Іран ОСОБА_1 , а також зобов"язати прийняти відповідне рішення, таким чином дані позовні вимоги є похідними одна від одної.
Однак, позивач крім вищевказаних позовних вимог просить суд зобов"язати міграційне управління оформити довідку про реєстрацію громадянином України, що на думку суду є окремою вимогою немайнового характеру.
Частинами 1 та 2 ст. 9 Закону № 3674-VI встановлено, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Також, суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Як вбачається з матеріалів поданого адміністративного позову, позивач подав до суду квитанцію про сплату судового збору у розмірі 768,40 грн., однак вказана сума не зарахована до спеціального фонду Державного бюджету України.
Таким чином позивачу за подання даного адміністративного позову слід сплатити до спеціального фонду Державного бюджету України 1 536,80 грн., або надати докази зарахування вже сплаченої суми судового збору у розмірі 768,40 грн. та квитанцію щодо сплати судового збору за другу вимогу немайногово характеру у розмірі 768,40 грн.
Суд звертає увагу позивача на те, що інформацію щодо реквізитів сплати судового збору за подання позовних заяв до Київського окружного адміністративного суду є загальнодоступною, оприлюднена на офіційному веб-порталі "Судова влада України" за інтернет-адресою http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/gromadyanam/tax/, а також розміщена на інформаційних стендах Київського окружного адміністративного суду.
Крім того, позивач у своїй позовній заяві вказує, що звертався у березні 2019 року до Центрального міжрегіонального Управління ДМС у м. Києві та Київській області про набуття громадянства України, однак на день звернення до суду не оримав відповідного рішення, у зв"язку з чим звернувся до суду за захистом своїх прав.
Пунктом 5 ч. 5 ст. 160 КАС України визначено, що у позовній заяві зазначається виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги та зазначються докази, що підтверджують вказані обставини.
Однак позивачем не надано до суду доказів, що підтверджуються вказані ним обставини у позовній заяві, а саме заяву з додатками з якою він звернення до Центрального міжрегіонального Управління ДМС у м. Києві та Київській області про надання громадянства України.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.ст. 160, 161 КАС України, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Частиною 2 ст. 169 КАС України визначено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Вказані недоліки можуть бути усунуті шляхом подачі до суду документу про сплату судового збору в розмірі 1 536,80 грн. або документ, який підтверджуює зарахування вже сплаченої суми судового збору у розмірі 768,40 грн. (квитанція від 12.07.2019 № 57278), квитанцію про сплату судового збору за другу вимогу немайнового характеру у розмірі 768,40 грн., а також докази, що підтверджують вказані у позовній заяві обставини, а саме заяву з додатками з якими позивач звертався до Центрального міжрегіонального Управління ДМС у м. Києві та Київській області про надання громадянства України.
Керуючись ст.ст. 161, 169, 171 КАС України, суд -
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Центрального міжрегіонального Управління ДМС у м. Києві та Київській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов"язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Протягом п"яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом подачі до суду документу про сплату судового збору в розмірі 1 536,80 грн. або документ, який підтверджуює зарахування вже сплаченої суми судового збору у розмірі 768,40 грн. (квитанція від 12.07.2019 № 57278), квитанцію про сплату судового збору за другу вимогу немайнового характеру у розмірі 768,40 грн., а також докази, що підтверджують вказані у позовній заяві обставини, а саме заяву з додатками з якими позивач звертався до Центрального міжрегіонального Управління ДМС у м. Києві та Київській області про надання громадянства України.
Роз`яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 КАСУкраїни.
Копію ухвали надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Головенко О.Д.