Постанова № 8358743, 09.11.2009, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.11.2009
Номер справи
2а-3790/09/0470
Номер документу
8358743
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

копія

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Категорія статобліку 6.6.2 Справа № 2-а-3790/09/0470

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 листопада 2009 року м. Дніпропетровськ

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Єфанової О.В.

при секретарі Попович Н.М.

за участю:

прокурора Зіма В.Б.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Прокурора Тернівського району м. Кривого Рогу в інтересах держави в особі Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі

до ОСОБА_1

про стягнення заборгованості,-

в с т а н о в и в:

Прокурор Тернівського району м. Кривого Рогу в інтересах держави в особі Південної міжрайонної державної податкової інспекції м. Кривого Рогу звернувся із адміністративним позовом до ОСОБА_1 з позовними вимогами про стягнення суми заборгованості по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.

Позов обґрунтовано тим, що відповідач порушує вимоги чинного законодавства, а саме в результаті несплати податку у строки, встановлені Законом України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» від 11.12.1991 року № 1963 ХП виникла заборгованість у сумі 1350,00 грн. Відповідно до ст. 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи, а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до ст. 2 цього Закону є обєктами оподаткування.

Представник Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі надав заяву про розгляд справи за його відсутності та просив позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Відповідач заперечень на позовну заяву та повноважного представника у судове засідання не направив. Про час і місце розгляду справи відповідач повідомлявся належним чином. Частиною 1 ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» передбачено, що якщо відомості, які внесені до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою. Крім того, згідно цього ж Закону на юридичну та фізичну особу підприємця покладено обовязок вносити зміни до Єдиного державного реєстру підприємців установ та організацій України у разі зміни місця проживання, місцезнаходження фізичної особи підприємця або юридичної особи відповідно. Згідно із ч.8 ст.35 Кодексу адміністративного судочинства України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою вказаною у довідці з Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України, тому суд вважає, що він здійснив всіх заходів для повідомлення відповідача про судовий розгляд справи.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

З матеріалів справи виходить, що транспортний засіб «Зіл» 130, обєм двигуна 6000куб. см., реєстраційний номер НОМЕР_1, належить ОСОБА_1, відповідно до відповіді Криворізького відділення РЕР ДАЇ №14/6 РЕР-4297 від 17.12.2008року

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є обєктами оподаткування.

Транспортний засіб «Зіл» 130, реєстраційний номер НОМЕР_1, зареєстрований в Криворізькому відділенні РЕР ДАЇ в Дніпропетровській області згідно ст. 2 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» є обєктом оподаткування.

Як вбачається з довідки центрального серверу даних зазначений технічний засіб був придбаний ОСОБА_1 15 грудня 1998 року.

Згідно даних Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі, відповідач не сплачує податки з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за період з 2006 року по 2008 рік, таким чином загальна сума заборгованості складає 1350,00 грн.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується: фізичними особами - перед проведенням першої реєстрації в Україні, реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд.

Згідно ст. 2 «Правил проведення державного технічного огляду автомобілів, автобусів, мототранспорту та причепів» затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993 р. N 141, державний технічний огляд (надалі - технічний огляд) транспортних засобів проводиться комісіями з участю працівників Державтоінспекції, органів Міністерства оборони і представників громадськості з метою перевірки їхньої справності, уточнення чисельності та приналежності, підвищення рівня технічного стану, запобігання злочинним посяганням на транспортні засоби. Склад комісії затверджується районними державними адміністраціями.

При проведенні технічного огляду здійснюється контроль за своєчасністю медичного огляду водіїв і сплати податку з власників транспортних засобів.

Відповідно до п. 3.2 ст. 3 «Правил проведення державного технічного огляду автомобілів, автобусів, мототранспорту та причепів» затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993 р. N 141, технічному огляду підлягають автобуси, вантажні автомобілі, пристосовані для перевезення людей - два рази на рік, а у разі використання їх для надання послуг з перевезення пасажирів та спеціалізовані автомобілі для перевезення небезпечних вантажів - щокварталу.

Згідно зі ст. 3 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується у таких розмірах: за автомобілі вантажні з обємом двигуна до 8200 см3. 15 грн. з 100см.3 код 8704.

Станом на 01 лютого 2009 року сума заборгованості ОСОБА_1 перед бюджетом зі сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів складає 1350,00 грн.

Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Стаття 68 Конституції України встановлює, що кожен зобавязаний неухильно додержуватися Конституції України, законів України.

Згідно з п.2 ст. 121 Конституції України прокуратура України становить єдину систему, на яку покладається представництво інтересів держави в суді у випадках, визначених законом.

Відповідно ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу», завданнями органів державної податкової служби є: здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обовязкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають задоволенню повністю.

На підставі викладеного, керуючись ст. 121 Конституції України п.6 ст. 20, ст.36-1 Закону України «Про прокуратуру», ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу», Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», статтями 11, 70, 71, 94, 158-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

п о с т а н о в и в:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (50000, АДРЕСА_1) заборгованість по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в сумі 1350,00 грн. на користь державного бюджету (р/р33218808700026 код платежу 12020200, одержувач УДК у Центрально-міському районі м. Кривому Розі, ОКПО 24237497, банк одержувача УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження відповідно статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України з дня складення в повному обсязі, та подальшої подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови складений 16.11.2009 року.

Суддя (підпис) О.В. Єфанова

З оригіналом згідно

Суддя О.В. Єфанова