
Справа №701/920/19
Провадження №3/701/309/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 серпня 2019 рокуМаньківський районний суд, Черкаської областів складі: головуючого-судді -Маренюка Віктора Леонідовичапри секретарі -Філіпчак Н. В.з участю прокурора - Руденка Р.М.
розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , не працюючого, перебуваючому на обліку в управлінні соцзахисту населення Маньківської РДА та отримуючому допомогу по догляду за інвалідом 1 групи, або особою, яка досягла 80-річного віку згідно ЗУ "Про пенсійне забезпечення" у період з 24.09.2019р. по даний час, ІПН: НОМЕР_1 , за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
Права, передбачені ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП роз`яснено,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , будучи звільненим з посади молодшого інспектора ДУ "Старобабанська виправна колонія №92" та відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подав декларацію суб`єкта, який припиняє діяльність, пов`язану з виконання функції держави або місцевого самоврядування (після звільнення), оскільки граничний термін подачі був 29.09.2017р., а декларація фактично подана 08.02.2019р., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 , в судовому засіданні вину у вчиненому адміністративному правопорушені визнав повністю.
Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 , винним в скоєнні даного правопорушення та піддати адміністративному стягненню.
Суд, вивчивши матеріали справи, вислухавши думку учасників процесу, вважає, що в діях ОСОБА_1 , вбачається порушення вимог Закону України " Про запобігання корупції", оскільки ОСОБА_1 , будучи звільненим з посади молодшого інспектора ДУ "Старобабанська виправна колонія №92" та відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подав декларацію суб`єкта, який припиняє діяльність, пов`язану з виконання функції держави або місцевого самоврядування (після звільнення), оскільки граничний термін подачі був 29.09.2017р., а декларація фактично подана 08.02.2019р.,чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 , у вчиненому підтверджується також протоколом про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, №78/2019 від 10.07.2019 року, роздрукованою з офіційного сайту Національного агентства з питань запобігання корупції відомістю про час подання декларації, письмовими поясненнями та іншими матеріалами справи в їх сукупності.
Таким чином, факт скоєння ОСОБА_1 , вказаного у протоколі правопорушення, знайшов своє підтвердження, а у суду не виникло сумнівів щодо наявності в діях ОСОБА_1 , складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки останнім в судове засідання будь-яких допустимих та належних доказів про спростування доказів, які наявні у справі не надавалися.
При накладенні стягнення за адміністративні правопорушення у відповідності до вимог ст. 33 КУпАП враховуються характер вчинених правопорушень, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставини, що пом`якшують відповідальність - це щире розкаяння винного, обставин що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, не вбачається.
Аналізуючи викладене необхідно застосувати до ОСОБА_1 , за вчинення зазначеного адміністративного правопорушення такий вид адміністративного стягнення як штраф в межах, установлених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У відповідності до вимог ст. 40-1 КУпАП у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення у провадженні по справі про адміністративне правопорушення особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» №3674-VI від 08.07.2011 року (із наступними змінами).
На підставі вищенаведеного та керуючись ст. ст. 33-36, 40-1, 172-6, 221, 283-284, 294 КУпАП,ст. 45 Закону України " Про запобігання корупції ", ст. 4 Закону України «Про судовий збір» №3674-VI від 08.07.2011 року (із наступними змінами), суд, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. 00 коп., в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок на рахунок: 31211256026001 (отримувач: ГУК у м. Київ/м. Київ/22030106, код отримувача (за ЄДРПОУ) 37993783, МФО 899998).
Постанова є обов`язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у зазначений строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Постанову може бути звернуто до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня винесення постанови шляхом подання апеляційної скарги до Черкаського апеляційного суду через Маньківський районний суд Черкаської області.
СуддяВ. Л. Маренюк