Постанова № 83583441, 06.08.2019, Ізяславський районний суд Хмельницької області

Дата ухвалення
06.08.2019
Номер справи
675/1379/19
Номер документу
83583441
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 675/1379/19

Провадження№ 3/675/372/2019

П О С Т А Н О В А

про направлення адміністративних матеріалів

для належного оформлення

06 серпня 2019 року суддя Ізяславського районного суду Хмельницької області Янішевська О. С.,

розглянувши матеріали, які надійшли від Славутського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , жителя АДРЕСА_1 ,

за ст. 130 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

в с т а н о в и л а :

Зі змісту протоколу № 2502 про адміністративне правопорушення серії БД № 390782 від 11 червня 2019 року вбачається, що ОСОБА_1 обвинувачується у тому, що 11 червня 2019 року о 20 год. 30 хв. в м. Славуті Хмельницької області по вул. Привокзальній, 29, керував мотоциклом «Musstang MT 110-2», державний реєстраційний номер НОМЕР_1 в стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан сп`яніння проводився у чергового лікаря Славутської ЦРЛ.

У судовому засіданні особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, пред`явила власний паспорт громадянина України серії НОМЕР_2 , виданий Ізяславським РВ УМВС України в Хмельницькій області 14 червня 2006 року, у якому зазначено рік народження ОСОБА_1 «1988», тоді як у протоколі № 2502 про адміністративне правопорушення серії БД № 390782 від 11 червня 2019 року зазначено рік народження ОСОБА_1 «1998», особа встановлювалась за системою АПС «АРМОР», що унеможливлює ідентифікацію особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Перевіривши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до виписаних у ст. ст. 252, 254, 255, 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення положень, протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого Кодексом України про адміністративні правопорушення, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення. У ньому, крім іншого, зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Згідно вимог ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення ніхто неможе бутипідданий заходувпливу взв`язкуз адміністративнимправопорушенням інакшеяк напідставах ів порядку,встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

У порушення приписів ч. ч. 2, 3 ст. 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п. 4 Розділу ІХ Наказу Міністерства внутрішніх справ від 07 листопада 2015року № 1395, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 10 листопада 2015 року за № 1408/27853 «Про затвердження Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі», п. п. 4, 6 Постанови Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1103 «Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду» у протоколі про адміністративне правопорушення відсутні відомості про проведення огляду поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом, наслідки проведення такого огляду, позицію особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, щодо проведення такого огляду.

Враховуючи вищенаведене, формулювання обвинувачення є неконкретним, що позбавляє особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, ефективно захищатися від пред`явленого їй обвинувачення і робить неможливим об`єктивний розгляд справи.

За таких обставин приходжу до висновку, що вказана справа підлягає поверненню Славутському ВП ГУНП в Хмельницькій області для усунення вказаних недоліків.

Керуючись ст. ст. 130 ч. 1, 221, 256, 276, 278, 283, 284, 290, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

п о с т а н о в и л а :

Адміністративні матеріали про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, повернути до Славутського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій област (30000 м. Славута Хмельницької області, вул. Козацька, 33) для усунення виявлених недоліків.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: О. С. Янішевська