Рішення № 83572149, 07.08.2019, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.08.2019
Номер справи
640/5404/19
Номер документу
83572149
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 серпня 2019 року м. ПолтаваСправа № 640/5404/19

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Костенко Г.В.,

за участю:

секретаря судового засідання - Ніценко А.О.,

представника відповідача - Чорного І.Т.,

розглянув у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної служби геології та надр України до Товариства з обмеженою відповідальністю "Азов Петролеум ЛЛС" про анулювання спеціального дозволу на користування надрами,

В С Т А Н О В И В:

29.03.2019 Державна служба геології та надр України звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Азов Петролеум ЛЛС", в якому просить припинити право користування надрами шляхом анулювання спеціального дозволу на користування надрами №6049 від 05 травня 2015 року, наданого Товариству з обмеженою відповідальністю "Азов Петролеум ЛЛС" (код ЄДРПОУ 37994478).

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що Товариство з обмеженою відповідальністю "АЗОВ ПЕТРОЛЕУМ ЛЛС" порушило законодавство в сфері надрокористування, а саме: відповідач протягом 180 календарних днів не приступив до користування надарами, у зв`язку з чим, на думку позивача, наявні усі підстави для анулювання спеціального дозволу на користування надрами.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 08.05.2019 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 23.05.2019 справу №545/2902/18 передано за підсудністю до Полтавського окружного адміністративного суду.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 25.06.2019 справу прийнято до провадження.

15.07.2019 відповідачем поданий відзив на позовну заяву, в якому зазначає, що видобуток корисних копалин (промислова розробка родовища) запланований тільки на І квартал 2025 року. А отже, позивач безпідставно анулював спеціальний дозвіл підприємству відповідача, у зв`язку з чим просить у задоволенні позову відмовити повністю.

Представник позивача в судове засідання не прибув, хоча був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи належним чином, подав до суду заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження.

В судовому засіданні представник відповідача проти позову заперечував, підтримав доводи, викладені у відзиві на позовну заяву.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що у задоволенні позову необхідно відмовити з наступних підстав.

Судом встановлено, що Товариству з обмеженою відповідальністю "АЗОВ ПЕТРОЛЕУМ ЛЛС" надано спеціальний дозвіл на користування надрами № 6049 від 05.05.2015 року з метою видобування вуглеводів на Білосарайській ділянці, включаючи Морське родовище та структуру Невелика, знаходиться в північно-східній частині ельфу Азовського моря в 50 км на південний схід від м. Бердянськ.

На адресу Державної служби геології та надр України надійшов лист Державної фіскальної служби України № 1259015/99-99-12-03-04-16 від 26.07.2017, в якому ДФС повідомила, що за результатами аналізу податкових декларацій та розрахунків з рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводної сировини, ДФС визначила перелік суб`єктів господарювання, які є власниками спеціальних дозволів на користування надрами, але не нарахували податкові зобов`язання з рентної плати протягом 2015-2016 років і І півріччя 2017 року, у зв`язку з чим є підстави для припинення права надрокористування вказаним у додатку до цього листа суб`єктам господарювання на підставі п. 6 ст. 26 Кодексу України про надра.

Листом від 13.09.2017 № 13/09-1 відповідач надав інформацію з поставлених в листі від 01.09.2017 питань та надав документальне підтвердження вказаної інформації. Тобто відповідь була надана і надана була у визначений Держгеонадра строк. Крім того, Товариство вказаним листом звертало увагу Держгеонадра України на той факт, що ліцензійна площа знаходиться близько до зони проведення АТО і що це обумовлює форс-мажорність виконання пошукових, геологорозвідувальних та експлуатаційних робіт, адже загальновідомими є факти обмеження судноплавства в Керченській протоці та в Азовському морі, до яких вдається РФ, однак, як ми бачимо, такі загально відомі обставини були проігноровані Держгеонадра України, що призвело, окрім іншого, безпідставному зупиненню дії спеціального дозволу на користування надрами і відповідно, к зупиненню виконання робіт на ліцензійній площі.

23.10.2017 Товариством було отримано листа Держгеонадра від 19.10.2017 №23155/03/14-17, в якому було вказано, що наказом Держгеонадра від 17.10.2017 №448 було зупинено дію спеціального дозволу на користування надрами №6049 від 05.05.2015 у "зв`язку з порушенням Надрокористувачем умов користування надрами, передбачених дозволом або угодою про умови користування ділянкою надр" і надано 10 календарних днів для усунення порушень.

Листом від 29.01.2018 за №29/01-1 Надрокористувач повторно звертався до Держгеонадра з проханням поновити дію спеціального дозволу на користування надрами №6049 від 05.05.2015 у зв`язку з тим, що жодних порушень умов користування надрами з вини Товариства допущено не було.

20.02.2018 Товариством було отримано лист Держгеонадра від 15.02.2018 №2552/03/14-18, яким Надрокористувача було поінформовано про те, що питання щодо подальшої дії спеціального дозволу на користування надрами № 6049 від 05.05.2015 буде розглянуто на найближчому засіданні Комісії з питань надрокористування і про результати такого розгляду Товариство повідомлять додатково.

У зв`язку з тим, що відповідач не надав позивачу запитуваної інформації, Державна служба геології та надр України звернулась до суду з даним позовом щодо анулювання спеціального дозволу на користування надрами.

Суд при вирішенні даного спору звертає увагу на наступне.

Спірні правовідносини в даній адміністративній справі регулюються Кодексом України про надра, Порядком надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №615 від 30.05.2011 (далі - Порядок № 615).

Згідно з пунктом 23 Порядку № 615, право користування надрами припиняється з підстав та у порядку, передбаченому Кодексом України про надра та Законом України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності".

Статтею 26 Кодексу України про надра визначені підстави для припинення права користування надрами.

Так, право користування надрами припиняється у разі: 1) якщо відпала потреба у користуванні надрами; 2) закінчення встановленого строку користування надрами; 3) припинення діяльності користувачів надр, яким їх було надано у користування; 4) користування надрами з застосуванням методів і способів, що негативно впливають на стан надр, призводять до забруднення навколишнього природного середовища або шкідливих наслідків для здоров`я населення; 5) використання надр не для тієї мети, для якої їх було надано, порушення інших вимог, передбачених спеціальним дозволом на користування ділянкою надр; 6) якщо користувач без поважних причин протягом двох років, а для нафтогазоперспективних площ та родовищ нафти та газу - 180 календарних днів не приступив до користування надрами; 7) вилучення у встановленому законодавством порядку наданої у користування ділянки надр.

В даному випадку, як вбачається з доданих до відзиву документів, зупинення дії спеціального дозволу на користування нафтогазоносними надрами № 6049 від 05.05.2015 року мало місце за поданням Державної фіскальної служби України, тобто за поданням органу, який не входить до переліку органів, подання яких, відповідно до приписів спеціального закону, є підставою для зупинення дії спеціального дозволу на користування нафтогазоносними надрами.

Крім того, слід зазначити, що зупинення дії вищевказаного спеціального дозволу на користування нафтогазоносними надрами (документу дозвільного характеру) фактично призводить до зупинення виконання Відповідачем на наданій йому у користування ділянці надр цільових робіт, передбачених відповідним дозволом (див. ст. 26 закону України "Про нафту і газ").

Закон України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (ст. 4 ч. 5) прямо визначає, що "виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду".

Отже, Держгеонадра України зупинило дію спеціального дозволу на користування надрами № 6049 від 05.05.2015 з порушенням передбаченої законом України "Про нафту і газ" та законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" процедури.

Крім того, як вбачається з листа ДФС від 25.07.2017 за №12590/5/99-99-12-03-04-16, припущення ДФС про те, що ТОВ "АЗОВ ПЕТРОЛЕУМ ЛЛС" не приступило до користування надрами протягом 180 днів з дати видачі спеціального дозволу, базуються на тому, що ТОВ "АЗОВ ПЕТРОЛЕУМ ЛЛС" не нараховувало плату за користування надрами для видобування вуглеводневої сировини у період 2015-перше півріччя 2017 року.

Однак, відповідно до приписів статті 252 Податкового кодексу України (в редакції, що діяла на дату звернення ДФС та на дату зупинення спеціального дозволу на користування надрами) об`єктом оподаткування рентною платою за користування надрами для видобування корисних копалин по кожній наданій у користування ділянці надр, що визначена у відповідному спеціальному дозволі, є обсяг товарної продукції гірничого підприємства - видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), що є результатом господарської діяльності з видобування корисних копалин у податковому (звітному) періоді.

При цьому відповідно до пункт 252.6. статті 252 ПК України "базою оподаткування рентною платою за користування надрами для видобування корисних копалин є вартість обсягів видобутих у податковому (звітному) періоді корисних копалин (мінеральної сировини), яка окремо обчислюється для кожного виду корисної копалини (мінеральної сировини) для кожної ділянки надр на базових умовах поставки (склад готової продукції гірничого підприємства)".

Відповідно до Угоди про умови користування надрами та Програми робіт в редакції від 14 вересня 2016 року, видобуток корисних копалин (промислова розробка родовища) запланований тільки на І квартал 2025 року. При цьому задля здійснення промислової розробки родовища окрім іншого, потрібно підготувати проект розробки родовища та ОВНС, а також здійснити ряд інших заходів, таких як підрахунок запасів та затвердити його в ДКЗ.

Отже, відповідно до Угоди про умови користування надрами та Програми робіт в редакції від 14.09.2016 року ТОВ "АЗОВ ПЕТРОЛЕУМ ЛЛС" не здійснювало та не повинно було здійснювати видобутку вуглеводневої сировини на відповідній ліцензійній площі, а відповідно - не мало обов`язку нараховувати та сплачувати рентну плату за користування надрами з метою видобування корисних копалин.

Тому, твердження ДФС України і, фактично, Позивача про те, що ТОВ "АЗОВ ПЕТРОЛЕУМ ЛЛС" без поважних причин не приступило до користування надрами протягом 180 днів з дати видачі спеціального дозволу на користування надрами - не відповідають дійсності та спростовуються документами, копії яких додаються до відзиву та які були в розпорядженні Держгеонадра України на дату зупинення дії спеціального дозволу на користування надрами № 6049 від 05.05.2015 - на 17.10.2017. Відповідні документи, які свідчать про належне надрокористування ТОВ "АЗОВ ПЕТРОЛЕУМ ЛЛС", також були в розпорядженні Держгеонадра України та додатково направлялися Товариством на вимогу Держгеонадра України.

Крім того, як вбачається з наказу Держгеонадра України № 448 від 17.10.2017, дія спеціального дозволу на користування надрами № 6049 від 05.05.2015 була зупинена відповідно до приписів п. 22 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами (Постанова КМ України № 615) та абзацу 2 частини 1 статті 26 Закону України "Про нафту і газ", тобто у зв`язку з "порушенням користувачем нафтогазоносними надрами або уповноваженим ним виконавцем робіт умов спеціального дозволу на користування нафтогазоносними надрами або угоди про умови користування нафтогазоносними надрами". При цьому в Додатку до наказу № 448 від 17.10.2017 в якості порушення, яке начебто було допущено ТОВ "АЗОВ ПЕТРОЛЕУМ ЛЛС" зазначено абзац другий частини другої статті 20 закону України "Про нафту і газ". Тобто Держгеонадра України зупинило дію спеціального дозволу на користування надрами № 6049 у зв`язку з "незабезпеченням повноти геологічного вивчення, раціонального комплексного використання і охорони нафтогазоносних надр згідно з угодою про умови користування нафтогазоносними надрами та програмою робіт" або у зв`язку з порушенням Товариством "вимог законодавства України, чинних стандартів, правил, норм виконання робіт, пов`язаних з користуванням нафтогазоносними надрами" (в залежності від того, який з вказаних абзаців вважати другим). Однак які саме вимоги законодавства, які стандарти, правила чи норми виконання робіт були порушені ТОВ "АЗОВ ПЕТРОЛЕУМ ЛЛС" чи яким чином було не забезпечено повноту геологічного вивчення тощо нафтогазоносних надр… Держгеонадра України не вказало в наказі № 448 від 17.10.2017 чи в додатку до нього. Більш того, на безпосередні запити Відповідача з приводу того, які саме порушення в його діяльності мають місце - Держгеонадра України не надавало відповіді.

У відповіді на адвокатський запит від 21.11.2018 №18-375-0738-001, яка була надана листом від 29.11.2018 №24036/03/14-18 за підписом т.в.о. Голови Держгеонадра України - О. В. Кирилюка Держгеонадра України зазначило, що відповідачем не надано Звіт про виконання морських детальних сейсморозвідувальних робіт МВХ СГТ на Білосарайській площі Азовського моря; не подало до Держгеонадра України Звіт за 2016 рік про виконання програми робіт; не надало протоколи ЦКР Міненерговугілля щодо затвердження проектних документів в установленому порядку та проектні документи.

З огляду на вищенаведене, як вказує Держгеонадра України у відповіді на адвокатський запит, - дія спеціального дозволу на користування надрами № 6049 від 05.05.2015 - була зупинена наказом № 448 від 17.10.2017.

ТОВ "АЗОВ ПЕТРОЛЕУМ ЛЛС" надавало Звіти про виконання Програми робіт за 2015-2017 роки. Вказані Звіти містили інформацію про те, що виконання робіт підтверджується Звітом про виконання морських детальних сейсморозвідувальних робіт МВХ СГТ на Білосарайській площі Азовського моря, однак вказаний Звіт - то є фінальним документом, який складається по завершенні етапу виконання робіт, що визначений у Програмі робіт. І відповідно до приписів пункту 2 Програми робіт в редакції від 14.09.2016 року - термін закінчення етапу робіт "Підготовка матеріалів для проведення сейсмічних робіт для уточнення геологічної будови родовища і подальшого закладання нових свердловин" - ІІ квартал 2018 року, а отже вказаний Звіт про виконання морських детальних сейсморозвідувальних робіт МВХ СГТ на Білосарайській площі Азовського моря в принципі, фізично не міг бути поданий разом із Звітом про виконання Програми робіт у 2015 році, чи разом з листом Товариства від 13.09.2017 року № 13/09-1.

Отже, вказана вище підстава для зупинення дії спеціального дозволу на користування надрами № 6049 від 05.05.2015 - ненадання в листі Товариства від 13.09.2017 №13/09-1 Звіту про виконання морських детальних сейсморозвідувальних робіт МВХ СГТ на Білосарайській площі Азовського моря, який є фінальним документом по етапу робіт, якій мав би завершитися лише зі спливом ІІ кварталу 2018 року - є фактично надуманою.

ТОВ "АЗОВ ПЕТРОЛЕУМ ЛЛС" своєчасно та в повному обсязі подавало Звіти про виконання Програми робіт: Звіт за 2015 рік було подано листом Відповідача від 03.02.2016 №03/02-1, який було отримано Держгеонадра України 05.02.2016 року (вхідний № 2331/13/14-16). Звіт за 2016 рік (лист Відповідача від 01.02.2017 №01/02-1) - було отримано Держгеонадра України 03.02.2017 року (вхідний № 3230/02/14-17). Звіт за 2017 рік Відповідач подав листом від 02.02.2018 №02/02-1.

Отже, вказана вище підстава для зупинення дії спеціального дозволу на користування надрами № 6049 від 05.05.2015 року - також не відповідає дійсності та спростовується документами, які є в розпорядженні Держгеонадра України та копії яких додаються до відзиву.

Стосовно ненадання проектних документів та протоколів ЦКР Міненерговугілля слід зазначити, таке - відповідно до Програми робіт в редакції від 14.09.2016 етап робіт "Складання проекту на розробку родовища та ОВНС" має закінчитися в четвертому кварталі 2019 року. Наказом Міненерговугілля № 821 від 17.12.2015 затверджено Порядок затвердження проектів розробки родовищ (покладів) нафти і газу. Відповідно до приписів вказаного Порядку проекти розробки затверджує Міненерговугілля України з урахуванням пропозицій Центральної комісії з питань розробки газових, газоконденсатних, нафтових родовищ Міністерства енергетики та вугільної промисловості України (ЦКР Міненерговугілля). Відповідно до п. 6 вказаного Порядку наданий користувачем нафтогазоносними надрами проект розробки розглядається на черговому засіданні ЦКР Міненерговугілля і за результатами висновку експертизи та обговорення має бути прийнято рішення щодо рекомендації проекту розробки до затвердження або направлення його на доопрацювання. При цьому структурний підрозділ Міненерговугілля України, до повноважень якого належить вирішення питань у сфері нафтогазового комплексу, на підставі рішення ЦКР Міненерговугілля протягом 5 робочих днів готує проект наказу Міненерговугілля України про затвердження проекту розробки і не пізніше ніж протягом 5 робочих днів з дня прийняття наказу надсилає користувачу нафтогазоносними надрами його копію та виписку з протоколу ЦКР Міненерговугілля.

Отже, з наведеного вбачається, що протокол ЦКР щодо затвердження проекту розробки родовища вуглеводнів так само як і проект розробки в принципі не могли бути в наявності на 17.10.2017 року - на дату зупинення дії спеціального дозволу на користування надрами № 6049 від 05.05.2015, оскільки відповідний етап робіт мав відбуватися тільки в 2019 році. Таким чином вимога Держгеонадра України надати в вересні 2017 року проектні рішення, затверджені ЦКР Міненерговугілля (протоколи ЦКР Міненерговугілля), при тому що такі роботи відповідно до Програми робіт в редакції від 14.09.2016 року мали б виконуватися лише в 2019 році, є безпідставною та передчасною і її невиконання обумовлено об`єктивними обставинами, а посилання Відповідача на проектні документи в листуванні з Позивачем було помилковим.

Товариство з обмеженою відповідальністю "АЗОВ ПЕТРОЛЕУМ ЛЛС" є власником спеціального дозволу на користування нафтогазоносними надрами № 6049 від 05.05.2015. Відповідно до приписів Закону України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" спеціальний дозвіл на користування нафтогазоносними надрами є документом дозвільного характеру (п. 130. Додатку до вищевказаного Закону).

Приписами спеціального закону - Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" передбачено судовий порядок анулювання документу дозвільного характеру і наведено перелік підстав, за наявності яких у Позивача виникатиме право звернутися до суду з позовом про анулювання спеціального дозволу на користування надрами, зокрема, однією з таких підстав є: "здійснення суб`єктом господарювання певних дій щодо провадження господарської діяльності або видів господарської діяльності, на які отримано документ дозвільного характеру, з порушенням вимог законодавства, щодо яких дозвільний орган видавав припис про їх усунення із наданням достатнього часу для їх усунення" (ст. 41 ч. 7).

Саме ця підстава наведена Позивачем у позові як така, що обґрунтовує звернення до Суду, а також "порушення ст. 26 Кодексу України про надра" .

Проте слід зазначити, що ТОВ "АЗОВ ПЕТРОЛЕУМ ЛЛС" не отримувала від Позивача жодного припису про усунення "порушень", про наявність яких стверджує Позивач, а Позивачем такі приписи не видавалися.

Закон України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" визначає, що виключно законами встановлюється, окрім іншого, перелік порушень, які є підставою для видачі органом державного нагляду (контролю) припису, розпорядження або іншого розпорядчого документа (ст. 4 ч. 4 вказаного закону). При цьому зі статті 7 (ч. 8) вищевказаного закону України, вбачається, що припис, як обов`язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб`єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства видається виключно за результатами здійснення перевірки. При чому - і видається і підписується посадовою особою органу державного нагляду (контролю), яка здійснювала перевірку.

В даному ж випадку жодної перевірки діяльності ТОВ "АЗОВ ПЕТРОЛЕУМ ЛЛС" з боку Позивача здійснено не було. Лише в лютому 2019 року Позивач намагався здійснити плановий захід державного нагляду - планову перевірку відповідно до наказу Держгеонадра України № 22 від 10.01.2019 року, проте перевіряючи не були допущені до її проведення у зв`язку з невиконанням приписів Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", про що було складено Акт № 24/6049 про недопущення до перевірки від 04.02.2019 року, зміст якого і підтверджує, що жодної перевірки (як планової, так і не планової) щодо діяльності Відповідача не провадилося в принципі (посвідчена копія Акту - додається).

Право користування надрами припиняється органом, який надав надра у користування, а у випадках, передбачених пунктами 4, 5, 6 цієї статті, у разі незгоди користувачів, - у судовому порядку.

Законодавством України можуть бути передбачені й інші випадки припинення права користування надрами.

Плата за користування надрами передбачена статтею 28 Кодексом України про надра.

Згідно із цією статтею, користування надрами є платним, крім випадків, передбачених статтею 29 цього Кодексу. Плата справляється за користування надрами в межах території України, її континентального шельфу і виключної (морської) економічної зони.

Плата за користування надрами справляється у вигляді:

1) рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин;

2) рентної плати за користування надрами в цілях, не пов`язаних з видобуванням корисних копалин.

За видачу спеціальних дозволів на користування надрами справляється відповідний збір.

Рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин та обов`язок її сплати встановлюються також розділом ІХ Податкового кодексу України.

Як вбачається з матеріалів справи, єдиною підставою для звернення до суду з позовом про припинення права державного підприємства "Нігинський кар`єр" на користування надрами шляхом анулювання спеціального дозволу, на яку посилається позивач при обґрунтуванні позовних вимог, є наявність у відповідача станом на 01.08.2015 року податкового боргу з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин.

Жодних інших підстав, які визначені вищенаведеними статтями Кодексу України про надра, позивачем наведено не було.

З цього приводу суд зазначає, наступне.

Аналізуючи вищезазначені норми законодавства, суд приходить до висновку, що у законодавстві, що регулює питання використання надр, немає прямої вказівки на анулювання спеціального дозволу на користування надрами на підставі факту існування заборгованості по сплаті податків та зборів.

Тому, враховуючи те, що позивачем не наведено інших підстав для анулювання спеціального дозволу на користування надрами № 6049 від 05.05.2015, а також те, що припинення права відповідача на користування надрами шляхом анулювання спеціального дозволу є крайнім заходом, суд дійшов висновку, що в задоволенні адміністративного позову необхідно відмовити у повному обсязі.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Суд при вирішенні спору враховує приписи статті 77 КАС України, відповідно до якої кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу та в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи наведене вище, суд вважає позовні вимоги не обґрунтованими, не доведеними матеріалами справи, та такими, у задоволенні яких належить відмовити.

Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України,

В И Р І Ш И В:

Відмовити в задоволенні позову Державної служби геології та надр України до Товариства з обмеженою відповідальністю "АЗОВ ПЕТРОЛЕУМ ЛЛС" про анулювання спеціального дозволу на користування надрами повністю.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 03.10.2017 року.

Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Повне рішення складено 12 серпня 2019 року

Головуючий суддя Г.В. Костенко