
Справа № 420/3872/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 серпня 2019 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Корой С.М., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, третя особа: Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки про визнання протиправними бездіяльності і дій та зобов`язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
01 липня 2019 року до суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, третя особа: Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, в якому позивач просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність, дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, місцезнаходження якого є: м.Одеса, 65107, вул. Канатна, 83, ідентифікаційний ЄДРПОУ 20987385, у перерахунку та виплаті раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 (місце проживання якого: АДРЕСА_1 , облікова картка платника податків НОМЕР_1 ), на підставі довідки від 22.05.2019 року №1-24.2.2/2743/19 «Про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій», за посадою заступника керівника польотів районного диспетчерського центру РСП, наданої Державним підприємством обслуговування повітряного руху України;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області, місцезнаходженням якого є: м.Одеса, 65107, вул. Канатна, 83, ідентифікаційний ЄДРПОУ 20987385, здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , місце проживання якого: АДРЕСА_1 , із розрахунку 86 відсотків від грошового забезпечення для обчислення пенсії з 01.01.2019 року на підставі довідки від 22.05.2019 року №1-24.2.2/2743/19 «Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху» та від 26.04.2019 року №383 «Про затвердження переліків назв посад та розмірів окладів військовослужбовців за прирівняними посадами» за прирівняною посадою заступника керівника польотів районного диспетчерського центру РСП, наданої Державним підприємством обслуговування повітряного руху України, без обмежень максимального розміру пенсії в сумі 30818,10 грн.
Ухвалою суду від 08.07.2019 року позов залишено без руху та надано позивачу строк на усунення недоліків позову.
15.07.2019 року та 22.07.2019 року представник позивач подав до суду заяви ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про уточнення позовних вимог на усунення недоліків, які визначені ухвалою суду.
Так, у вказаних уточненнях позивач просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, місцезнаходження якого є: м.Одеса, 65107, вул. Канатна, 83, ідентифікаційний ЄДРПОУ 20987385, щодо не здійснення перерахунку та виплати раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), на підставі довідки про розмір грошового забезпечення №1-24.2.2/2743/19 від 22.05.2019 року, за посадою заступника керівника польотів районного диспетчерського центру РСП;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області, місцезнаходженням якого є: м.Одеса, 65107, вул. Канатна, 83, ідентифікаційний ЄДРПОУ 20987385, здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), із розрахунку 86 відсотків від грошового забезпечення для обчислення пенсії починаючи з 18.07.2018 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення №1-24.2.2/2743/19 від 22.05.2019 року за посадою заступника керівника польотів районного диспетчерського центру РСП, наданої Державним підприємством обслуговування повітряного руху України, без обмежень максимального розміру пенсії в сумі 30818,10 грн.
В обґрунтування позовних вимог у позовній заяві зазначено, що позивач був військовослужбовцем з 1973 року та наказом Міністра оборони України від 19.10.1999 р. № 600 відряджений у розпорядження Державного підприємства обслуговування повітряного руху України (далі - Украерорух), де проходив службу на різних посадах та отримував грошове забезпечення. Наказом заступника Міністра оборони України від 27.10.2005 року №45 ОСОБА_1 звільнений у запас. Позивач зазначає, що наказом директора Одеського РСП від 21.11.2005 р. № 92/к він виключений зі списків особового складу Одеського РСП (регіонального структурного підрозділу) Державного підприємства обслуговування повітряного руху України з посади заступника керівника польотів Одеського РСП.
У позовній заяві зазначено, що відповідно до наказів Державного підприємства обслуговування повітряного руху України №19 від 11.01.021 року та №38 від 26.04.2019 року» розмір грошового забезпечення за нормами чинними з 01.01.2019 року за прирівняною посадою: заступника керівника польотів районного диспетчерського центру РСП підвищився та Державне підприємство обслуговування повітряного руху України надало ОСОБА_1 довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій від 22.05.2019 року №1-24.2.2/2743/19.
Як зазначено у позові, вказана довідка надійшла до позивача та була ним спрямовано до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, однак, відповідач відмовив у здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_1 на її підставі.
Вказані обставини, на думку позивача, свідчать про протиправну бездіяльність відповідача, з якими позивач не погоджується.
Окрім того, в обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що перерахунок пенсії є обов`язком, а не правом відповідача та не залежить від встановлення процедури такого перерахунку.
Зважаючи на вищевикладене та посилаючись на положення ст. 43, ст.51, ст.55, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», абз.9 п.3 постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45, наказ Міністра оборони України від 14.08.2014 року №530, п4. постанови Кабінету Міністрів України від 19.07.1999 року №1281 «Про створення об`єднання цивільно-військової системи організації повітряного руху України», наказ Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 26.11.2010 року №653/о, п.433, п.80 Положення про проходження військової служби відповідними категоріями військовослужбовців, затвердженого Указом Президента України від 7 листопада 2001 року № 1053/2001, Постанову Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", позивач просить суд задовольнити позовні вимоги.
Ухвалою від 22.07.2019 року Одеським окружним адміністративним судом відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження, визначеними ст.263 КАС України та зобов`язано відповідача надати до суду матеріали пенсійної справи ОСОБА_1 .
Вказаною ухвалою судом також встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву та роз`яснено, що відповідно до ч. 3 ст. 263 КАС України в даній категорії справи, заявами по суті справи є позов та відзив.
26.07.2019 року (вх. №27059/19) від позивача до суду надійшло клопотання про долучення до матерів справи судових рішень, згідно з переліком, який у ньому наведено.
30.07.2019 року (вх. №27413/19) від позивача надійшла заява про виправлення описки, в якій ОСОБА_1 просив правильним терміном початку перерахунку його пенсії вважати дату, яка зазначена у довідці, а саме: 01.01.2019 року.
07.08.2019 року (вх. №28351/19) від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області вважає позовні вимоги ОСОБА_1 необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню, оскільки довідка №1-24.2.2/2743/19 не відповідає вимогам Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 №45.
Також, у відзиві на позову заяву відповідач, з посиланням на положення Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 р. №1166-VII, яким внесені зміни до частини другої статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та змінено до 70% максимальний розмір пенсії від сум грошового забезпечення, зазначає, що похідні вимоги позивача щодо здійснення перерахунку пенсії за минулий час із розрахунку 86% грошового забезпечення є безпідставними.
У відзиві також зазначено, що розмір пенсії не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.
Зважаючи на вищевикладене, відповідач просить суд відмовити у задоволенні позовний ОСОБА_1
07.08.2019 року (вх. №8359/19) від представника відповідача надійшли матеріали пенсійної справи позивача.
Так, дана адміністративна справа розглядається судом за правилами спрощеного позовного провадження в порядку ст.263 КАС України.
Згідно ч.2 ст.263 КАС України справи, визначені частиною першою цієї статті, суд розглядає у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч.1 ст.120 КАС України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок. Згідно з ч.6 ст.120 КАС України якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.
З урахуванням положень ч.1 ст.120, ст.263 КАС України, останнім днем для вирішення даної справи є 21.08.2019 року.
Отже, дана адміністративна справа вирішується судом 12.08.2019 року у межах строку, визначеного ст. 263 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, відзиву на позов і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 72-79 КАС України, судом встановлено наступні факти та обставини.
ОСОБА_1 з 1973 року проходив військову службу.
Судом встановлено, що наказом Міністерства оборони України від 19 жовтня 1999 року №600 о/с підполковника ОСОБА_1 , начальника чергової зміни відряджено у розпорядження Одеського регіонального центру управління повітряним рухом Державного підприємства обслуговування повітряного руху України (а.с.15).
Згідно Наказу Міністерства оборони України від 27 жовтня 2005 року №45 підполковника ОСОБА_1 заступника керівника польотів районного диспетчерського центру Одеського регіонального структурного підрозділу Державного підприємства обслуговування повітряного руху України звільнено з військової служби у запас за п.п."а" п.67 Положення про проходження служби особами офіцерського складу, прапорщиками (мічманами) Збройних Сил України (за віком) (а.с.16). У вказаному наказі зазначено, що вислуга років позивача у ЗС: календарна - 32 років 02 місяці.
Наказом Одеського регіонального структурного підрозділу Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 21 листопада 2005 року №92/к, підполковника ОСОБА_1 заступника керівника польотів районного диспетчерського центру Одеського регіонального структурного підрозділу Державного підприємства обслуговування повітряного руху України з 01 грудня 2005 р. звільнено з посади та виключено зі списків особового складу підприємства. У вказаному наказі зазначено, що вислуга років позивача у ЗС: календарна - 32 років 03 місяці (а.с.17).
Судом встановлено, що позивач - ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеської області, та отримує пенсію, призначену з урахуванням Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у розмірі 86% грошового забезпечення.
22.05.2019 року Державним підприємством обслуговування повітряного руху України видано ОСОБА_1 довідку «Про розмір грошового забезпечення №1-24.2.2/2347/19, про те, що відповідно до наказу Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 11.01.2019 року №19 «Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовцям, відрядженим до Украерохуру» та від 26.04.2019 року №383 «Про затвердження переліку назв посад та розмірів окладів військовослужбовців за прирівняними посадами» розмір грошового забезпечення за нормами, чинними з 01.01.2019 року за прирівняною посадою заступника керівника польотів районного диспетчерського центру РСП становить: 35835,00 грн. (посадовий оклад 21075, 00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням підполковник 1410, 00 грн., надбавка за вислугу років (50 відсотків) 11242,50 грн., надбавка за роботу з відомостями, які становлять державну таємницю розмірі 10% від ПО 2107,50 грн.) (а.с.19).
Як стверджує позивач, основний розмір пенсії, з урахуванням вищевказаної довідки, за методикою розрахунку відповідача повинен складати 30818,10 грн.
28.05.2019 року та 03.06.2019 року позивач звертався до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області із зверненнями, в яких просив здійснити перерахунок його пенсії на підставі вищевказаної довідки (а.с.20-21). До вказаних звернень ОСОБА_1 додавав копію довідки «Про розмір грошового забезпечення №1-24.2.2/2347/19 від 22.05.2019 року.
У відповідь на вказані звернення, 11.06.2019 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області на адресу позивача направлено лист №1175/Г-11, 1183/Г-11 (а.с.22), в якому зазначено про оскільки згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 повідомлення Міністерства оборони України про підстави перерахунку пенсій колишнім військовослужбовцям відповідно до наказів Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 13.07.2018 року №41 «Про затвердження Положення про порядок виплати грошового забезпечення та інших виплат військовослужбовцям Збройних Сил України, відрядженим до Украероруху» та від 11.01.2019 року №19 «Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовцям, відрядженим до Украерохуру» до Пенсійного фонду України не надходило, для проведення перерахунку пенсії на підставі виданої Державним підприємством обслуговування повітряного руху України довідки «Про розмір грошового забезпечення №1-24.2.2/2347/19 від 22.05.2019 року підстави відсутні.
Також, у листі зазначено про право на оскарження вказаного рішення до Пенсійного фонду України або в судовому порядку.
Таким чином, як вбачається з вищевикладеного, підставою для нездійснення перерахунку пенсії позивача, було відсутність повідомлення Міністерства оборони України про підстави перерахунку пенсій колишнім військовослужбовцям.
Вважаючи бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо не здійснення перерахунку та виплати раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 , на підставі довідки про розмір грошового забезпечення №1-24.2.2/2743/19 від 22.05.2019 року, за посадою заступника керівника польотів районного диспетчерського центру РСП протиправною, позивач звернувся до суду з даною позовною заявою.
Вирішуючи даний публічно-правовий спір, суд виходить з наступного.
Згідно із ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Так, ч. 2 ст. 2 КАС України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч.4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" законодавство про пенсійне забезпечення базується на Конституції України, складається з Основ законодавства України про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, цього Закону, законів України "Про недержавне пенсійне забезпечення", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", міжнародних договорів з пенсійного забезпечення, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України (далі - закони про пенсійне забезпечення), а також інших законів та нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до законів про пенсійне забезпечення, що регулюють відносини у сфері пенсійного забезпечення в Україні.
Згідно з п.11 ч.1 ст.11 цього Закону загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню підлягають військовослужбовці (крім військовослужбовців строкової служби), поліцейські, особи рядового і начальницького складу, у тому числі ті, які проходять військову службу під час особливого періоду, визначеного законами України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" та "Про військовий обов`язок і військову службу".
Пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 19 липня 1999 року № 1281 "Про створення об`єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху України" встановлено, зокрема, що грошове та матеріальне забезпечення військовослужбовців, відряджених до Украероруху, потрібно здійснювати у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2001 року №104 "Про порядок і норми грошового та матеріального забезпечення військовослужбовців Збройних Сил, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації, інших військових формувань, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби, відряджених до державних органів, установ та організацій".
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2001 № 104 "Про порядок і норми грошового та матеріального забезпечення військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, органів і установ виконання покарань, відряджених до органів виконавчої влади та інших цивільних установ", з метою впорядкування грошового і матеріального забезпечення військовослужбовців Збройних Сил, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації, інших військових формувань, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби, відряджених до державних органів, установ та організацій, Кабінет Міністрів України, встановлено, що військовослужбовцям, особам начальницького складу органів внутрішніх справ та Державної кримінально-виконавчої служби, відрядженим до державних органів, установ та організацій, виплачується грошове та здійснюється матеріальне забезпечення, передбачене законодавством для військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації, особового складу органів внутрішніх справ та Державної кримінально-виконавчої служби.
При цьому грошове забезпечення виплачується виходячи з окладів за посадами, займаними зазначеними особами в державних органах, установах та організаціях, до яких вони відряджені, інших виплат, установлених для відповідних працівників цих органів, установ та організацій, а також окладів за військовими (спеціальними) званнями і надбавки за вислугу років у розмірах і порядку, визначених законодавством для військовослужбовців, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби.
Відповідно до пункту 80 Положення про проходження військової служби відповідними категоріями військовослужбовців, затвердженого Указом Президента України від 7 листопада 2001 року № 1053/2001, пенсійне забезпечення звільнених у запас або у відставку відряджених військовослужбовців здійснюється на загальних підставах, передбачених законодавством для військовослужбовців.
Суд зазначає, що відповідно до ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, яким присвоєні чергові військові (спеціальні) звання під час перебування їх у запасі або у відставці, раніше призначені їм пенсії з урахуванням нових присвоєних військових (спеціальних) звань не перераховуються.
З аналізу даних положень статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" вбачається, що підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб`єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 № 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Порядок №45).
Згідно пункту 1 Порядку №45 пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п.2 цього Порядку Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та м. Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).
Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Пунктом 3 Порядку №45 передбачено, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Особам, що відряджалися для виконання службових обов`язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв`язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, перерахунок пенсій провадиться на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, виданих зазначеними органами, установами, організаціями і підприємствами.
Зазначені довідки надсилаються до державних органів, у яких особи проходили службу до відрядження, а їх уповноважені органи подають довідки у п`ятиденний строк головним управлінням Пенсійного фонду України.
Пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" передбачено, що керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, надано право установлювати посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою, у відповідних випадках.
Постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" керівникам державних органів надано право у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, установлювати посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою, у розмірах визначених затвердженими цією постановою, схемами згідно з відповідними додатками за аналогічними посадами.
Таким чином, Кабінет Міністрів України делегував керівникам державних органів право визначати розміри посадових окладів працівників державних органів, у тому числі Державного підприємства обслуговування повітряного руху України.
Отже, враховуючи те, що Кабінет Міністрів України делегував керівникам державних органів, в тому числі, й керівнику Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, право визначати розміри посадових окладів, суд вважає, що наказ Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 11.01.2019 року №19 «Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовцям, відрядженим до Украерохуру» та від 26.04.2019 року №383 «Про затвердження переліку назв посад та розмірів окладів військовослужбовців за прирівняними посадами», якими підвищено розмір грошового забезпечення військовослужбовців, відряджених до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, є підставою для перерахунку пенсії позивача відповідно до частини третьої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", оскільки підвищує розмір грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, на умовах та у порядку, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Вказані висновки суду узгоджуються із правовою позицією щодо застосування зазначених норм права, висловленою Верховним Судом України у постанові від 05 липня 2016 року у справі 461/2167/14-а, від 13 липня 2016 року у справі № 638/2700/14-а, від 06 липня 2016 року у справі №2-а/638/70/15, від 10 травня 2016 року у справі 522/19979/14-а, та Верховним Судом у постановах від 24 квітня 2018 року у справі № 461/939/17 та від 10 липня 2018 року у справі № 461/6479/16-а, від 16 жовтня 2018 року у справі №522/16882/18, від 06 листопада 2018 року у справі №522/3093/18, в яких містяться висновки про те, що пенсія військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху, підлягає перерахунку відповідно до частини третьої статті 63 Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у зв`язку зі зміною розміру грошового забезпечення на підставі наказу державного органу, якому Кабінет Міністрів України делегував своє право визначити розміри посадових окладів, тобто на підставі наказу Украероруху.
В свою чергу, відповідач не здійснюючи перерахунок пенсії позивача на підставі довідки від 22.05.2019 року №1-2422.2/2743/19 обґрунтовує це тим, що вказані вище накази не є підставою для перерахунку пенсії, що, зважаючи на вищевикладене не ґрунтується на чинному законодавстві.
Відповідно до ч.5, ч.6 ст.13 Закону України "Про судоустрій та статус суддів" висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, є обов`язковими для всіх суб`єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права. Висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, враховуються іншими судами при застосуванні таких норм права.
Згідно з ч.5 ст.242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, та постанови Кабінету Міністрів України від 02.11.2006 N 1522 "Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян" регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджений Постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 N 3-1 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за N 135/13402 (далі - Порядок 3-1).
Відповідно до п.23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Згідно з п. 24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Водночас, абзацом 1 пункту 4 Порядку №3-1 встановлено, що заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем його проживання.
Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку, повідомляють орган ПФУ.
Аналогічні висновки викладені у постанові Верховного суду від 23.10.2018 року по справі №742/3316/16-а, в якій суд дійшов висновку, що «пенсіонер органів внутрішніх справ, у разі виникнення підстав для перерахунку пенсії, має право самостійно отримати довідку про складові грошового забезпечення, а тому відмова відповідача видати позивачу довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії є протиправною».
Тобто, перерахунок пенсії за цим Законом провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також, за додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Отже, враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позивач як пенсіонер Міністерства оборони України, у разі виникнення підстав для перерахунку пенсії, має право і самостійно звернутись до органу пенсійного фонду із заявою про перерахунок його пенсії.
В свою чергу, після надання позивачем з відповідною заявою про перерахунок довідки про грошове забезпечення позивача від 22.05.2019 року №1-24.2.2/2743/19, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області не було здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 .
За таких обставин, зважаючи на вищевикладені висновку суду, суд дійшов висновку про обґрунтованість вимог позивача частині визнання протиправно бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо не здійснення перерахунку та виплати раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення №1-24.2.2/2743/19 від 22.05.2019 року, за посадою заступника керівника польотів районного диспетчерського центру РСП.
При цьому вирішуючи вимоги позивача про зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , із розрахунку 86 відсотків від грошового забезпечення для обчислення пенсії починаючи з 01.01.2019 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення №1-24.2.2/2743/19 від 22.05.2019 року за посадою заступника керівника польотів районного диспетчерського центру РСП, наданої Державним підприємством обслуговування повітряного руху України, без обмежень максимального розміру пенсії в сумі 30818,10 грн., суд виходить з наступного.
Положення статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» про те що максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність доповнено згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» № 848-VIII від 24 грудня 2015 року.
Зазначене положення в цілому визнано неконституційним відповідно до рішення Конституційного Суду України № 7-рп/2016 від 20 грудня 2016 року.
Згідно із пунктом другим резолютивної частини Рішення № 7-рп/2016, зокрема, частина сьома статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» втратила чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
Таким чином, з 20 грудня 2016 року відсутня частина сьома статті 43 в Законі України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» № 1774-VIII, який прийнятий 06 грудня 2016 року, вперше опублікований в газеті «Голос України» 27 грудня 2016 року та набрав чинності відповідно до прикінцевих положень з 01 січня 2017 року, у частині сьомій статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» слова і цифри «у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року» замінено словами і цифрами «по 31 грудня 2017 року».
Таким чином, буквальне розуміння змін внесених Законом України № 1774-VIII з урахуванням рішення Конституційного Суду України № 7-рп/2016 від 20 грудня 2016 року дозволяє стверджувати, що у Законі України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» відсутня частина сьома статті 43, а внесені до неї зміни, що полягають у зміні слів і цифр є нереалізованими.
Це означає, що стаття 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» не передбачала положення про те, що максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів.
Отже, внесені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 6 грудня 2016 року №1774 до частини 7 зазначеної статті, яка визнана неконституційною і втратила чинність, зміни (щодо періоду, протягом якого діють обмеження пенсії), самі по собі не створюють підстав для такого обмеження.
Даний висновок узгоджується із позицією, що викладена в постановах Верховного Суду від 3 жовтня у справі № 127/4267/17 та від 16 жовтня 2018 року у справі № 522/16882/17.
Як вже вказано вище, стаття 63 Закону №2262-ХІІ визначає як обов`язкову підставу для здійснення перерахунку пенсії - підвищення грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом. Ця норма також делегує Кабінету Міністрів України визначення умов, порядку та розмірів перерахунку пенсії за цим Законом.
Кабінет Міністрів України у Порядку №45 визначив, що перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права.
Як зазначено у довідці, виданій Державним підприємством обслуговування повітряного руху України видана ОСОБА_1 довідку «Про розмір грошового забезпечення №1-24.2.2/2347/19, відповідно до наказу Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 11.01.2019 року №19 «Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовцям, відрядженим до Украерохуру» та від 26.04.2019 року №383 «Про затвердження переліку назв посад та розмірів окладів військовослужбовців за прирівняними посадами» розмір грошового забезпечення за нормами, чинними з 01.01.2019 року за прирівняною посадою заступника керівника польотів районного диспетчерського центру РСП становить: 35835,00 грн. (посадовий оклад 21075, 00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням підполковник 1410, 00 грн., надбавка за вислугу років (50 відсотків) 11242,50 грн., надбавка за роботу з відомостями, які становлять державну таємницю розмірі 10% від ПО 2107,50 грн.).
Таким чином, розмір грошового забезпечення позивача змінено саме з 01.01.2019 року, а отже саме з цієї дати має бути здійснено відповідним перерахунок пенсії ОСОБА_1 .
Щодо доводів відповідача про те, що перерахунок пенсії проводиться управлінням з урахуванням максимального розміру пенсії, який не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення, відповідно статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та Закону України Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні від 27.03.2014 року №1166-VII, яким було внесено зміни до ч. 2 ст. 13 Закону №2262, суд зазначає, що стаття 13 Закону №2262-ХІІ регулює порядок призначення пенсій, а стаття 63 визначає підстави, умови і порядок їх перерахунку.
Зміни до статті 63 Закону №2262-ХІІ ні Законом №3668-VI, ні Законом №1166-VII у частині підстав, умов, розміру або порядку перерахунку пенсій не вносилися.
Постанова КМУ №45 і Постанова КМУ №103 також не містять жодних положень про зміну відсоткового значення розміру призначених пенсій при їх перерахунку.
Згідно з ч. 1 ст. 6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Статтею 22 Конституції України встановлено, що права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
При вирішені даного спору застосуванню підлягають положення ст. 58 Конституції України, за змістом якої, Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.
В той же час, системний аналіз наведених норм права дає підстави для висновку, що внесені Законом №3668-VІ та Законом №1166-VII зміни до статті 13 Закону №2262-ХІІ щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії за вислугу років військовослужбовцям та особам, які мають право на пенсію за цим Законом у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм здійснення перерахунку пенсії за вислугу років є норми статті 63 Закону №2262-ХІІ, яка змін у зв`язку з прийняттям Закону №3668-VІ та Закону №1166-VII не зазнала.
Таким чином, при перерахунку пенсії позивачу, має застосовуватися норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, оскільки змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення, натомість відсоткове значення розміру основної пенсії, яке обчислювалося при її призначенні відповідно до наявної у позивача вислуги років, є незмінним.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 04.02.2019 року у справі № 240/5401/18 (№Пз/9901/58/18).
Згідно з п.23 ч.1 ст.4 КАС України похідна позовна вимога - вимога, задоволення якої залежить від задоволення іншої позовної вимоги (основної вимоги).
Зважаючи на вищевикладені висновки суду щодо відсоткового розміру пенсії позивача при перерахунку та щодо наявності підстав для її обмеження максимальним розміром, оскільки вимога позивача про зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , із розрахунку 86 відсотків від грошового забезпечення для обчислення пенсії починаючи з 01.01.2019 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення №1-24.2.2/2743/19 від 22.05.2019 року за посадою заступника керівника польотів районного диспетчерського центру РСП, наданої Державним підприємством обслуговування повітряного руху України, без обмежень максимального розміру пенсії в сумі 30818,10 грн, є похідною вимогою від вимоги про визнання протиправними дій відповідача щодо відмови у здійсненні перерахунку суд вважає, що вона також є обґрунтованою та підлягає задоволенню.
При цьому, такий перерахунок на переконання суду має бути здійснено з урахуванням вже здійснених виплат.
Відповідно до положень ст.9 Конституції України, ст. 6 КАС України та ст.17, ч.5 ст.19 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди та органи державної влади повинні дотримуватись положень Європейської конвенції з прав людини та її основоположних свобод 1950 року, застосовувати в своїй діяльності рішення Європейського суду з прав людини з питань застосування окремих положень цієї Конвенції.
Відповідно до ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
Відповідно до пункту d Декларації про майбутнє Європейського суду з прав людини від 26.04.2011 р.: Установити і зробити передбачуваними для всіх сторін публічні правила стосовно застосування статті 41 Конвенції, включаючи рівень справедливого відшкодування, котрого слід очікувати за різних обставин.
Згідно зі ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно зясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.
Згідно положень ст. 75 КАС України, достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. При цьому в силу положень ст. 76 КАС України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Таким чином, особливістю адміністративного судочинства є те, що обов`язок доказування в спорі покладається на відповідача орган публічної влади, який повинен надати суду всі матеріали, які свідчать про його правомірні дії.
Відповідно до ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Оцінивши кожен доказ, який є у справі щодо його належності, допустимості, достовірності та їх достатності і взаємного зв`язку у сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає, що позовна заява позивача ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області підлягає задоволенню.
Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі "Серявін та інші проти України" від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).
При цьому, суд зазначає, позивач своїй у позовній заяві також просив суд встановити відповідачу тридцятиденний строк з моменту набрання постанови законної сили, для подання до суду звіту про виконання даного рішення.
Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Згідно платіжного доручення №821 від 01.07.2019 року. позивачем сплачено судовий збір за подання вказаного адміністративного позову у розмірі 768,40 грн.
З урахуванням задоволення позовної заяви, суд доходить висновку, що судовий збір у розмірі 768,40 грн. підлягає стягненню на користь позивача з відповідача за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень.
Щодо встановлення строку для подання до суду звіту про виконання рішення, суд зазначає наступне.
Відповідно до ст.382 КАС України передбачено, що суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Наведені процесуальні приписи не є імперативними, передбачають диспозитивну поведінку суду щодо зобов`язання суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Отже, суд вважає, що зобов`язання відповідача надати такий звіт, - це право суду, а не його обов`язок, а тому при розгляді даної справи, суд не вбачає підстав для зобов`язання відповідача подати звіт про виконання судового рішення, оскільки відсутні підстави вважати, що відповідач ухилятиметься від виконання рішення суду у цій справі.
Керуючись ст.ст. 2, 3, 5, 6, 8, 9, 14, 22, 139, 241, 242-246, 250, 255, 263, 295, КАС України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, третя особа: Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки про визнання протиправними бездіяльності і дій та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо не здійснення перерахунку та виплати раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення №1-24.2.2/2743/19 від 22.05.2019 року, за посадою заступника керівника польотів районного диспетчерського центру РСП.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області, здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , із розрахунку 86 відсотків від грошового забезпечення для обчислення пенсії починаючи з 01.01.2019 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення №1-24.2.2/2743/19 від 22.05.2019 року за посадою заступника керівника польотів районного диспетчерського центру РСП, наданої Державним підприємством обслуговування повітряного руху України, без обмежень максимального розміру пенсії в сумі 30818,10 грн. з урахуванням вже здійснених виплат.
Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 768,40 грн. (сімсот шістдесят вісім гривень 40 копійок).
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання до П`ятого апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи:
Позивач - ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_2 , ІПН НОМЕР_1 );
Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (місцезнаходження: 65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83; код ЄДРПОУ 20987385);
Суддя С.М. Корой
.