Рішення № 83572079, 12.08.2019, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.08.2019
Номер справи
420/1524/19
Номер документу
83572079
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 420/1524/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 серпня 2019 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Корой С.М., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області до ТОВ «ТРАНСБУД-ПРОЕКТ» про стягнення штрафу,-

ВСТАНОВИВ:

15.03.2019 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області до ТОВ "ТРАНСБУД-ПРОЕКТ", в якому позивач просить суд:

- стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАНСБУД-ПРОЕКТ» (ТОВ «ТРАНСБУД-ПРОЕКТ», 65031, Одеська обл., місто Одеса, пров. Іспанський, будинок 1, корпус 1, приміщення №1, ідентифікаційний код: 35565406) до Державного бюджету штраф у розмірі 57 575,60 грн. (п`ятдесят сім тисяч п`ятсот сімдесят п`ять гривень шістдесят копійок) на рахунок 31116106015007, код класифікації доходів бюджету: 21081100, отримувач - УК у м.Одесі/Малиновськ. р-н/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ): 38016923, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО) - 899998.

- стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАНСБУД-ПРОЕКТ» (ТОВ «ТРАНСБУД-ПРОЕКТ», 65031, Одеська обл., місто Одеса, пров. Іспанський, будинок 1, корпус 1, приміщення №1, ідентифікаційний код: 35565406) до Державного бюджету штраф у розмірі 3400,00 грн. (три тисячі чотириста гривень) на рахунок 31116106015007, код класифікації доходів бюджету: 21081100, отримувач - УК у м.Одесі/Малиновськ. р-н/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ): 38016923, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО) - 899998.

В обґрунтування позовних вимог позивач, з посиланням на фактичні обставини справи щодо проведення Головним управлінням Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області планової виїзної перевірки ТОВ «ТРАНСБУД-ПРОЕКТ» з питань дотримання порядку формування, встановлення та застосування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які товариство надає мешканцям будинку 39/2, корп. 3 по вул. М. Грушевського м. Одеси , за результатами якої складено акт від 20.06.2018 року №558 та щодо здійснення позапланової перевірки дотримання товариством вимог припису «Про виконання законних вимог щодо усунення порушень порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін», за результатами якої складено акт від 31.07.2018 року №715 зазначає наступне.

25 червня 2018 року Головним управлінням прийнято Рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій згідно з яким, до ТОВ «Трансбуд-проект» застосовано штраф у розмірі 57 575,60 грн. та зобов`язано повернути споживачам суму необґрунтовано одержаної виручки у розмірі 74025,60.

06 серпня 2018 року Головним управлінням прийнято Рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій №4, згідно з яким до ТОВ «Трансбуд-проект» застосовано штраф у розмірі 3400, 00 грн.

Посилаючись на положення ч. 2 статті 20 Закону України «Про ціни та ціноутворення», позивач зазначає, що сума необґрунтованої виручки, одержаної суб`єктами господарювання, які на постійній основі надають житлово-комунальні послуги або мають адресного споживача, повертається споживачам.

Факт відсутності відомостей у Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області про виконання відповідачем рішення №2 від 25 червня 2018 року та Рішення №4 від 06 серпня 2018 року зумовив необхідність звернення до суду з даним позовом.

Ухвалою суду від 20.03.2019 року позов залишено без руху та надано позивачу строк на усунення недоліків позову.

04.04.2019 року представник позивача усунув недоліки визначені ухвалою суду.

Ухвалою від 11.04.2019 року Одеським окружним адміністративним судом відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження.

02.05.2019 року від представника відповідача надійшов відзив на позов, в якому ТОВ «ТРАНСБУД-ПРОЕКТ» просить суд залишити позовну заяву Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області без розгляду.

При цьому, у відзиві на позовну заяву наведені доводи та обґрунтування лише щодо порушення позивачем строку звернення до суду.

Ухвалою суду від 07.05.2019 року, яка прийнята на місці та занесена до протоколу судового засідання судом продовжено термін підготовчого провадження по справі на 30 днів та відкладено підготовче засідання.

16.05.2019 року від представника позивача надійшла відповідь на відзив на позовну заяву.

24.05.2019 року від представника відповідача надійшли заперечення, в яких ТОВ «ТРАНСБУД-ПРОЕКТ» просить суд залишити позовну заяву Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області без розгляду.

При цьому, у запереченнях наведені доводи та обґрунтування лише щодо порушення позивачем строку звернення до суду.

Ухвалою суду від 03.07.2019 року судом відмовлено у задоволені клопотання представника відповідача про залишення без розгляду позовної заяви Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області до ТОВ «ТРАНСБУД-ПРОЕКТ» про стягнення штрафу.

Ухвалою суду від 03.07.2019 року, яка прийнята на місці та занесена до протоколу судового засідання судом закрито підготовче провадження по справі та призначено справу до судового розгляду по суті на 18.07.2019 року о 09:40 год.

У судове засідання, призначене на 18 липня 2019 року, сторони не прибули, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлялися належним чином та своєчасно, що підтверджується письмовими доказами, наявними в матеріалах справи.

18.07.2019 року (вх.№25863/19) від позивача надійшла заява про розгляд справи в порядку письмового провадження.

17.07.2019 року (вх. №25619/19) від представника відповідача надійшла заява про відкладення розгляду справи у зв`язку із відрядженням представника ТОВ «ТРАНСБУД-ПРОЕКТ» до м.Києва. При цьому, доказів на підтвердження вказаних доводів до суду не надано.

Ухвалою суду від 18.07.2019 року, яка прийнята на місці та занесена до протоколу судового засідання, судом відмовлено у задоволення клопотання представника відповідач, у зв`язку з неналежним обґрунтуванням заяви.

Відповідно до ч. 3 ст. 194 КАС України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.

За приписами ч.1 ст. 205 КАС України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта (ч. 9 ст. 205 КАС України).

Згідно ч. 4 ст. 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Враховуючи наведене, у зв`язку із неприбуттям у судове засідання 18.07.2019 року всіх учасників справи, належним чином повідомлених про дату, час і місце судового розгляду, та надання представником позивача заяви про розгляд справи за його відсутності, суд дійшов висновку про розгляд справи в порядку письмового провадження за наявними у справі письмовими доказами.

Відповідно до ч. 1 ст. 120 КАС України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок. Згідно з ч.6 ст.120 КАС України якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.

Таким чином, зважаючи на дату відкриття провадження по даній справі, судом приймається рішення по зазначеній справі у межах визначеного строку - 12.08.2019 року.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, відзиву на позов і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 72-79 КАС України, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Товариство з обмеженою відповідальністю «ТРАНСБУД-ПРОЕКТ» (код ЄДРПОУ 35565406) зареєстровано як юридична особа 12.12.2007 року, знаходиться за адресою: 65031, Одеська область, місто Одеса, провулок Іспанський, корпус 1, приміщення №1 та основним видом діяльності товариства є комплексне обслуговування об`єктів.

З матеріалів справи судом встановлено, що Головним управлінням Держпродспоживслужби в Одеській області на підставі колективного звернення мешканців будинку за адресою: м.Одеса, вул..М.Грушевського, 39/2, корп.3 (а.с.10-12), яким згідно договору від 29.01.2015 року про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (а.с.13-14) надає послуги з утримання будинків та споруд відповідач, відповідно до наказу від 18.06.2018 №1582 (а.с.23) та направлення від 18.06.2018 №1212 (а.с.24) здійснений захід державного нагляду (контролю) у суб`єкта господарювання ТОВ «Трансбудпроект» (далі-Товариство) з питань дотримання порядку формування, встановлення та застосування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які Товариство надає мешканцям будинку 39/2, корп. 3 по вул. М. Грушевського м. Одеси , за результатами якого складено акт перевірки характеристик продукції №558 від 20.06.2018 року з додатками (а.с.26-29), яким встановлено порушення відповідачем:

- частини 1 статті 13 Закону України «Про ціни і ціноутворення»;

- пункту 2 статті 7, статті 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»;

- пункту 2 Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги»;

- рішення виконавчого комітету Одеської міської ради від 27.11.2014 №349 «Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинку і споруд та прибудинкової території, розташованих за адресою: м. Одеса, вул. Михайла Грушевського, 39/2 , корп. 3 , для ТОВ «Трансбуд-проект».

Так, перевіркою виявлено застосування вільних цін і тарифів на продукцію (роботи, послуги), в той час як діючим законодавством встановлено державне регулювання шляхом запровадження обов`язкових для застосування суб`єктами господарювання фіксованих цін (тарифів), а саме: товариство при розрахунках із мешканцями вищезазначеного будинку з 01.05.2017 по 31.01.2018 необґрунтовано застосовувало вільний тариф на послуги з утримання будинку і споруд та прибудинкової території у розмірі 5,30 грн. (з ПДВ) за 1 кв. м. загальної площі квартири на місяць, який не був встановлений та затверджений виконавчим комітетом Одеської міської ради згідно з законодавством України. В результаті порушення порядку формування, встановлення та застосування тарифів, товариством була необґрунтовано отримана виручка у розмірі 74025,60грн. за послуги з утримання будинку і споруд та прибудинкової території, які надавалися мешканцям будинку 39/2, корп. 3 по вул. М. Грушевського .

Згідно абзацу 5 частини 1 статті 8 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» орган державного нагляду (контролю) в межах повноважень, передбачених законом, під час здійснення державного нагляду (контролю) має право надавати (надсилати) суб`єктам господарювання обов`язкові для виконання приписи про усунення порушень і недоліків.

Судом встановлено, що для усунення порушень і недоліків, виявлених при перевірці, ТОВ «Трансбуд-проект» було надано припис від 25.06.2018 №1 про виконання законних вимог щодо усунення порушень порядку формування, встановлення та застосування державних (регульованих) цін, яким вимагалося у місячний термін усунути порушення державної дисципліни цін та в триденний термін з моменту виконання припису повідомити Головне управління про вжиті заходи (а.с.31).

Також, Головним управлінням направлено до ТОВ «Трансбуд-проект» лист від 12.07.2018 №5754/09/18 щодо надання інформації про стан виконання рішення від 25.06.2018 №2 про застосування адміністративно-господарських санкцій, які передбачають проведення перерахунків споживачам та сплату штрафу, який як вказує позивач та не заперечується відповідачем отриманий ТОВ «Трансбуд-проект» 19.07.2018 року (а.с.30).

25 червня 2018 року Головним управлінням прийнято Рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій №2 згідно з яким, до ТОВ «Трансбуд-проект» за порушення вимог ч.1 ст.13 Закону України «Про ціни і ціноутворення», п.2 ч.7, ст.31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», п.2 Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 року № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», рішення виконавчого комітету Одеської міської ради від 27.11.2014 року №349 «Про встановлення тарифів на послуги утримання будинку і споруд та прибудинкової території, розташованих за адресою: м.Одеса, вул.Михайла Грушевського, 39/2, корп..3 , для ТОВ «ТРАНСБУД-ПРОЕКТ», на підставі п.6 ч.1 ст.18, п.1 ч.1, ч.2 ст.20 Закону України «Про ціни і ціноутворення», ч.9 ст.7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» застосовано штраф у розмірі 57575,60 грн. та зобов`язано повернути споживачам суму необґрунтовано одержаної виручки у розмірі 74025,60 грн. (а.с.32).

Відповідно до абз. 3 ст. 11 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» суб`єкт господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) зобов`язаний виконувати вимоги органу державного нагляду (контролю) щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства.

Згідно з п.2 ст.20 Закону України «Про ціни і ціноутворення» сума необґрунтованої виручки, одержаної суб`єктами господарювання, які на постійній основі надають житлово-комунальні послуги або мають адресного споживача, повертається споживачам.

Як встановлено судом, в зазначений термін з моменту виконання припису від 25.06.2018 №1 ТОВ «Трансбуд-проект» не повідомило позивач про вжиті заходи щодо усунення порушення державної дисципліни цін.

Судом встановлено, що Головним управлінням Держпродспоживслужби в Одеській області на підставі наказу від 27.07.2018 №2027 (а.с.33) та направлення від 27.07.2018 №1551 (а.с.34) з 30.07.2018 по 31.07.2018 здійснено позапланову перевірку дотримання Товариством вимог припису «Про виконання законних вимог щодо усунення порушень порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін» за результатами якої складено акт №715 від 31.07.2018 року (а.с.39-41), яким встановлено порушення відповідачем: абз.3 ст.11 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Так, перевіркою встановлено, що товариством не виконано вимоги припису від 25.06.2018 №1 щодо усунення порушень порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, а саме: не усунено порушення державної дисципліни цін в частині необґрунтованого застосування вільного тарифу на послуги з утримання будинку і споруд та прибудинкової території у розмірі 5,30грн. (з ПДВ) за 1 кв .м. загальної площі квартири на місяць в період з 01.05.2017 по 31.01.2018 шляхом приведення цін до вимог рішення виконавчого комітету Одеської міської ради від 27.11.2014 №349. Актом встановлено, що на виконання припису, відповідач не повідомив позивача про його виконання в зазначений термін. В результаті, встановлено в акті, Товариством не здійснено у повному обсязі та у встановлений строк припису перерахунків в рахунок майбутніх платежів зайво нарахованих та сплачених мешканцями вищезазначеного будинку коштів в розмірі 74025,60грн. та зайво нарахованих, але не сплачених мешканцями коштів в розмірі 14100,11грн. за період з 01.05.2017 по 31.01.2018 за послуги з утримання будинку і споруд та прибудинкової території, які надавало ТОВ «Трансбуд-проект».

06 серпня 2018 року Головним управлінням прийнято Рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій №4, яким за порушення вимог абз.3 ст.11 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», на підставі п.6 ч.1 ст.18, п.4 ч.1, ч.2 ст.20 Закону України «Про ціни і ціноутворення», ч. ст..4, ч.9 ст.7, ч.1 ст.12 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» застосовано до ТОВ «ТРАНСБУД-ПРОЕКТ» штраф у розмірі 3400,00 грн. (а.с.43).

Згідно з частиною першою статті 16 Закону України "Про ціни і ціноутворення" органами державного контролю (нагляду) та спостереження у сфері ціноутворення (далі - уповноважені органи) є: центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з контролю за цінами; інші органи, визначені законом.

За змістом пункту 1 Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2.09.15 №667, Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства та який реалізує державну політику (...) з контролю за цінами (...).

Відповідно до пункту 1 Положення про Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області, Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області є територіальним органом Держпродспоживслужби та їй підпорядковане.

Пунктами 1, 6, 8 частини 1 статті 18 Закону України "Про ціни і ціноутворення" визначено, що уповноважені органи мають право: проводити у суб`єктів господарювання в установленому порядку планові та позапланові перевірки достовірності зазначеної у документах інформації про формування, встановлення та застосування державних регульованих цін; приймати рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін; звертатися до суду з позовами про стягнення до бюджету коштів у разі прийняття рішення про порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

Пунктом 1 частини першої статті 20 названого Закону визначено, що до суб`єктів господарювання застосовуються адміністративно-господарські санкції за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін - вилучення необґрунтовано одержаної виручки, що становить позитивну різницю між фактичною виручкою від продажу (реалізації) товару та виручкою за цінами, сформованими відповідно до запровадженого способу регулювання (крім тих, що на постійній основі надають житлово-комунальні послуги або мають адресного споживача), та штраф у розмірі 100 відсотків необґрунтовано одержаної виручки.

Статтею 238 Господарського кодексу України визначено, що за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб`єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб`єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.

За змістом частини першої статті 239 Господарського кодексу України органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до суб`єктів господарювання такі адміністративно-господарські санкції: вилучення прибутку (доходу); адміністративно-господарський штраф.

Відповідно до вимог ч. 2 статті 20 Закону України «Про ціни та ціноутворення», суми адміністративно-господарських санкцій зараховуються до державного бюджету.

Згідно інформації, яка міститься в КП «ДСС» Одеського окружного адміністративного суду та інформації, яка міститься в Єдиному державному реєстрі судових рішень, ТОВ «ТРАНСБУД-ПРОЕКТ» не оскаржувало в судовому порядку рішення ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області про застосування адміністративно-господарських санкцій №2 від 25.06.2018 року та №4 від 06.08.02018 року.

З боку відповідача до суду також не було надано доказів оскарження вищевказаної вішень в судовому порядку.

В той же час, протягом усього строку розгляду даної адміністративної справи до суду з боку відповідача не надано доказів виконання товариством обов`язку щодо сплати у встановлений законом строк адміністративно-господарських санкцій за порушення, які вставлені відповідачу.

Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Протягом усього строку розгляду даної адміністративної справи відповідачем не надано до суду відзиву на позовну заяву та будь-яких доказів на спростування наявності підстав для стягнення штрафу в судовому порядку.

Враховуючи вищевикладене, за відсутності добровільної сплати відповідачем суми адміністративно-господарських санкцій у розмірі 57575,60 грн. згідно рішення №2 від 25.06.2018 року та у розмірі 3400,00 грн. згідно рішення№4 від 06.08.2018 року, вказані суми підлягають стягненню з відповідача за рішенням суду.

Таким чином, суд вважає, що позовні вимоги Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь позивача як суб`єкта владних повноважень, а також за відсутністю витрат позивача, пов`язаних із залученням свідків та проведенням експертиз, судові витрати (судовий збір), згідно з ч.2 ст.139 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 2,9,77,90,94,120,139,193,205,241-246,295 КАС України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області до ТОВ "ТРАНСБУД-ПРОЕКТ" про стягнення- задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАНСБУД-ПРОЕКТ» (ТОВ «ТРАНСБУД-ПРОЕКТ», 65031, Одеська обл., місто Одеса, пров. Іспанський, будинок 1, корпус 1, приміщення №1, ідентифікаційний код: 35565406) до Державного бюджету штраф у розмірі 57575,60 грн. (п`ятдесят сім тисяч п`ятсот сімдесят п`ять гривень 60 копійок) на рахунок 31116106015007, код класифікації доходів бюджету: 21081100, отримувач - УК у м.Одесі/Малиновськ. р-н/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ): 38016923, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО) - 899998.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАНСБУД-ПРОЕКТ» (ТОВ «ТРАНСБУД-ПРОЕКТ», 65031, Одеська обл., місто Одеса, пров. Іспанський, будинок 1, корпус 1, приміщення №1, ідентифікаційний код: 35565406) до Державного бюджету штраф у розмірі 3400,00 грн. (три тисячі чотириста гривень 00 копійок) на рахунок 31116106015007, код класифікації доходів бюджету: 21081100, отримувач - УК у м.Одесі/Малиновськ. р-н/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ): 38016923, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО) - 899998.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання до П`ятого апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи:

Позивач - Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області (65042, Одеська обл., місто Одеса, вулиця 7-ма Пересипська, будинок 6, код ЄДРПОУ 40342996).

Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «ТРАНСБУД-ПРОЕКТ» (65031, Одеська обл., місто Одеса, провулок Іспанський, корпус 1, приміщення №1 , код ЄДРПОУ 35565406).

Суддя Корой С.М.

.