Постанова № 8356807, 25.11.2009, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.11.2009
Номер справи
2а-10828/09/0470
Номер документу
8356807
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

копія

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Категорія статобліку 6.6.4 Справа № 2-а-10828/09/0470

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 листопада 2009 року м. Дніпропетровськ

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Єфанової О.В.

при секретарі Попович Н.М.

за участю представників:

позивача Михайленко О.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпронафтопостач»

про стягнення заборгованості,-

в с т а н о в и в:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська (далі ДПІ) з проханням стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпронафтопостач» на користь державного бюджету заборгованість з податку на додану вартість, з податку на прибуток та з комунального податку.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що співробітниками ДПІ було проведено невиїзні документальні перевірки з питань своєчасності надання податкової декларації по податку на додану вартість, за результатами якої встановлено заборгованість у сумі 2855,77грн., перевірку з питань своєчасності сплати податку на прибуток - встановлено заборгованість в сумі 2580,93 грн., а також підприємством надано на адресу ДПІ податковий розрахунок комунального податку, який не сплачено,тому сума боргу з цього податку становить 19,55 грн. Відповідач зазначену заборгованість у визначені законом терміни не погасив, що стало підставою для звернення з відповідним позовом до суду.

Відповідач заперечень на позовну заяву та повноважного представника у судове засідання не направив. Про час і місце розгляду справи відповідач повідомлявся належним чином. Однак на адресу суду повернувся конверт з потовою відміткою «за зазначеною адресою не проживає». Частиною 1 ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» передбачено, що якщо відомості, які внесені до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою. Крім того, згідно цього ж Закону на юридичну та фізичну особу підприємця покладено обовязок вносити зміни до Єдиного державного реєстру підприємців установ та організацій України у разі зміни місця проживання, місцезнаходження фізичної особи підприємця або юридичної особи відповідно. Згідно із ч.8 ст.35 Кодексу адміністративного судочинства України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою вказаною у довідці з Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України, тому суд вважає, що він здійснив всіх заходів для повідомлення відповідача про судовий розгляд справи.

Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача відповідно до положень ст.128 КАС України.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

З матеріалів справи виходить, що Виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради зареєстровано Товариство з обмеженою відповідальністю «Дніпронафтопостач», видано Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи та присвоєно Ідентифікаційний код юридичної особи №33185046.

З липня по жовтень 2008 року підприємством надано до ДПІ декларації, згідно до яких сума з податку на додану вартість становить 5932 грн.

23.10.08 співробітниками ДПІ було проведено невиїзну документальну перевірку з питань своєчасності надання податкової декларації по податку на додану вартість, про що складно акт №793/152/33185046. На підставі акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення №0007731600 від 27.10.08 на загальну суму 170 грн., яке отримано представником підприємства.

Станом на 30.07.08 підприємство мало переплату у сумі 44,85 грн. Протягом 2008-2009 року підприємством було сплачено 3258,15 грн.: 30.09.08 - 599 грн. 30.10.08 - 2659,03 грн. 30.01.09 - 0,12 грн. Тому основний борг з податку на додану вартість становить: 6102 грн. - 3258,15 грн. - 3265,12 грн. = 2799 грн.

Відповідно до норм ст. 16 Закону України "Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" на суму податкового боргу нарахована пеня у сумі 56,77 грн. Тому сума заборгованості з податку на додану вартість станом на 11.06.09 становить: 2799 грн. + 56,77 грн. = 2855,77 грн.

07.11.08 співробітниками ДПІ було проведено невиїзну документальну перевірку з питань своєчасності сплати податку на прибуток, про що складно акт №354. За декларацією від 07.08.2008 року сума з податку на прибуток, що підлягає сплаті до бюджету становить 3253 грн.. На підставі акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення №0011761501 від 07.11.08 на загальну суму 141,84 грн., яке отримано представником підприємства.

Станом на 30.07.08 підприємство мало переплату у сумі 104,62 грн. Протягом 2008-2009 року підприємством було сплачено 709,29 грн.: 21.10.08р. 709,2 грн. 30.01.09р. 0,09 грн. Тому основний борг з податку на прибуток становить 3394,84 грн. 104,62 грн. 709,29 грн. = 2580,93 грн.

Відповідно до норм ст. 16 Закону України "Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами" на суму податкового боргу нарахована пеня у сумі 17,59 грн. Тому сума заборгованості з податку на прибуток станом на 11.06.09р. становить: 2580,93 грн. + 17,59 грн. = 2598,52 грн.

03.11.08р. підприємством було надано на адресу ДПІ податковий розрахунок комунального податку, в якому визначило суму податку до сплати у розмірі 20,4 грн. Станом на 19.11.08 підприємство мало переплату у розмірі 0,85 грн. Тому сума боргу з комунального податку становить: 20,4 грн. - 0,85 грн. = 19,55 грн.

Відповідно до абз. 1 п.5.1 ст. 5 Закону України "Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Згідно п.п.5.3.1. п. 5.3 ст. 5. Закону України "Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

На виконання до п.п. 6.2.3. п.6.2. ст.6 положень Закону України від 12.12.2000 р. №2181 «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондами» 01.08.08р. було сформовано першу податкову вимогу № 1/1935, яка була направлена на адресу підприємства та отримана представником підприємства.

05.09.08 була сформована друга податкова вимога №2/2257, яка була направлена на адресу підприємства та отримана представником підприємства.

10.10.08 ДПІ винесено рішення №001440 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.

Частиною 3 ст.9 Закону України від 25.06.91 №1251-ХІІ "Про систему оподаткування" (із змінами та доповненнями) регламентовано обов'язок юридичної особи щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) та припинення такого обов'язку із сплатою податку, збору (обов'язкового платежу) або його скасуванням або списанням податкової заборгованості відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Сума податкового боргу ТОВ «Дніпронафтопостач» на цей час не скасована і не списана.

Діями (бездіяльністю) відповідача порушено ст. 67 Конституції України, яка передбачає обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом, а також п. 3 ч. 1 Закону України від 25.06.91 №1251-ХІІ "Про систему оподаткування" (із змінами та доповненнями), який встановлює обовязок платника податків сплачувати належні суми податків і зборів у встановлений законом термін.

Згідно п. п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України 2181-ІІІ, активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкового боргу виключено за рішенням суду (господарського суду).

Суд при вирішенні справи встановив, що відповідно до п.11 ч.1 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

На підставі викладеного суд доходить висновку, що позовні вимоги повністю доведені та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 11, 70, 71, 94, 158-163, 186, 254 КАС України суд, -

п о с т а н о в и в:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпронафтопостач» в рахунок погашення заборгованості :

- з податку на додану вартість суму в розмірі 2855,77 грн. (на р/р 31118029700004 код платежу 14010100 в ГУДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, отримувач платежу УДКУ Бабушкінського району м. Дніпропетровська.)

- з податку на прибуток суму в розмірі 2598,52 грн. (на р/р 31116009700004 код платежу 11021000 в ГУДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, отримувач платежу УДКУ Бабушкінського району м. Дніпропетровська.)

- з комунального податку суму в розмірі 19,55 грн. (на р/р 33216828500004 код платежу 16010200 в ГУДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, отримувач платежу УДКУ Бабушкінського району м. Дніпропетровська.)

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження відповідно статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України з дня складення в повному обсязі, та подальшої подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови складений 30.11.2009р.

Суддя (підпис) О.В. Єфанова

З оригіналом згідно

Суддя О.В. Єфанова