Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
05 лютого 2010 року 09:48 № 2а-17352/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Вєкуа Н.Г. при секретарі судового засідання Руденко О.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Чернівці
до Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення в особі Чернівецької філії
про стягнення заборгованості в розмірі 475 206 грн. 28 коп.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Державна податкова інспекція у м. Чернівці (надалі ДПІ у м. Чернівці, позивач) звернулась до суду з позовом про стягнення з Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення в особі Чернівецької філії (надалі відповідач) 475 206 грн. 28 коп. податкової заборгованості.
Представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не було сплачено у строк узгоджені суму податкового зобов’язання з податку на прибуток, податку на додану вартість, збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, податку з власників транспортних засобів, комунального податку. В результаті, позивачем на підставі п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України від 21.12.2000р. №2181-ІІІ “Про порядок погашення зобов”язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” зі змінами та доповненнями (далі –Закон України №2181) до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції в розмірі 475 206 грн. 28 коп. Дані податкові повідомлення-рішення були оскаржені в судовому порядку до суду першої та апеляційної інстанції, однак судами прийнято рішення, у відповідності до яких податкові повідомлення-рішення визнано правомірними.
Представник відповідача проти позову заперечив, пояснивши що він не може бути відповідачем в даній справі, так як перевірка, на підставі висновків якої були прийняті вищевказані податкові повідомлення-рішення, проводилася стосовно Державного підприємства «Чернівецький обласний радіотелевізійний передавальний центр»(далі –ДП «Чернівецький обласний радіотелевізійний передавальний центр»), а Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення не є його правонаступником, тому не несе відповідальності по його зобов’язанням.
В судовому засіданні представником позивача заявлено клопотання про уточнення позовних вимог, шляхом зміни назви відповідача, а саме: замінити «Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення в особі Чернівецького обласного радіотелевізійного передавального центру»на «Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення в особі Чернівецької філії», дане клопотання судом задоволено.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, адміністративний суд, -
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство «Чернівецький обласний радіотелевізійний передавальний центр»зареєстроване виконавчим комітетом Чернівецької міської ради 24.01.1996р. № рішення –42С та включено до ЄДРПОУ 05.02.1996р., код –01189809, свідоцтво про державну реєстрацію серії А00 №354405, у відповідності до довідки про включення до ЄДРПОУ №118 органом управління є - Державний комітет зв’язку та інформатизації України.
Відповідно до Наказу від 20.07.2006р. №751 Міністерства транспорт та зв’язку України від 20.07.2006р. №751 «Про реорганізацію підприємств, що входять до складу Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення»(далі –Наказ №751, копія в матеріалах справи), Чернівецький обласний радіотелевізійний передавальний центр реорганізовано шляхом приєднання в якості відокремленого підрозділу (філії) до Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, та вставлено, що останній є правонаступником прав та обов’язків підприємств, одним з яких є Чернівецький обласний радіотелевізійний передавальний центр.
Наказом Міністерства транспорт та зв’язку України від 30.10.2006р. №139 «Про створення філій Концерну радіомовлення радіозв’язку та телебачення»на виконання п. 4.4. Наказу №751, створено відокремлені підрозділи - філії Концерну радіомовлення радіозв’язку та телебачення, зокрема, Чернівецьку філію.
Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення діє на підставі статуту (копія в матеріалах справи). Відповідно до п. 3.2 ст. 3 нової редакції Статуту Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, концерн є правонаступником прав та обов’язків державних підприємств, що входили до його складу та реорганізовані відповідно до Наказу №751, одним з яких є Чернівецький обласний радіотелевізійний передавальний центр.
Таким чином, після прийняття наказу №751 Чернівецький обласний радіотелевізійний передавальний центр входить до складу Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення в якості Чернівецької філії Концерну радіомовлення радіозв’язку та телебачення, яка діє на підставі положення, затвердженого Наказом Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення №165 від 25.06.2009р. (далі - Положення). Відповідно п. 1.9 Положення філія не є юридичною особою. Відповідно до ч. 3 ст. 95 Цивільного кодексу України, філії та представництва не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення.
Рішенням Чернівецької міської ради від 09.10.2007р. №766/19 "Про оформлення права власності на об’єкти нерухомого майна" вирішено оформити право державної власності на нежилі будівлі в цілому, що перебувають в господарському віданні Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення як правонаступника Державного підприємства "Чернівецький обласний радіотелевізійний передавальний центр".
Як вбачається з акту приймання - передачі активів та пасивів, підписаного членами комісії з припинення ДП "Чернівецький обласний радіотелевізійний передавальний центр" (код ЄДРПОУ 01189809) та Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, в особі президента Антоненка Анатолія Миколайовича, правонаступником ДП "Чернівецький обласний радіотелевізійний передавальний центр" є Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, до якого переходять все майно, права та обов’язки ДП «Чернівецький обласний радіотелевізійний передавальний центр».
Так, ДПІ у м. Чернівці було проведено перевірку своєчасності сплати узгодженого податкового зобов’язання, за результатами якої складено акт №2778/15-1/01189809 від 19.07.2007р., висновками якої встановлено порушення п.п.5.3. п.5.3 ст. 5, п.п.17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України №2181, а саме: несвоєчасна сплата узгодженої суми податкового зобов’язання з податку на прибуток, податку на додану вартість, збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, податку з власників транспортних засобів, комунального податку. На підставі висновків вказаного акту перевірки, ДПІ у м. Чернівці прийнято податкові повідомлення-рішення від 28.08.2007р. №001345151/0 від 28.08.2007р. №001346151/0, від 28.08.2007р. №001346151/0від 28.08.2007р. №001347151/0, від 28.08.2007р. №001348151/0, від 28.08.2007р. №001349151/0, від 28.08.2007р. №001350151/0, від 28.08.2007р. №001351151/0, від 28.08.2007р. №001352151/0. якими до відповідача було застосовано штрафні (фінансові) санкції в загальному розмірі 475 206 грн. 28 коп.
Відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України №2181 податкове зобов'язання - це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Згідно п.5.1. статті 5 Закону України № 2181, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
У відповідності до п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України №2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 зазначеного Закону для подання податкової декларації.
Підпункт 5.4.1. п.5.4. статті 5 Закону України № 2181 в свою чергу передбачає, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України №2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Вищевказані податкові повідомлення-рішення були оскаржені платником податків до суду. Так, ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 22.04.2009р. залишено без змін постанову Господарського суду Чернівецької області від 15.06.2008р., якою залишено без задоволення позовну заяву про скасування вищевказаних податкових повідомлень-рішень.
Пунктом 1.3 статті 1 Закону України №2181 передбачено, що податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
У відповідності до п.п.6.2.1. п. 6.2 ст. 6 Закону України №2181, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до пп. "а" пп. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк.
Відповідно до п. "б" пп. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" друга податкова вимога направляється не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
За таких обставин, позивачем рекомендованим листом з повідомленням про вручення було надіслано на адресу відповідача першу податкову вимогу про сплату податкового боргу № 1/992 від 15.07.2009р., на суму 457 206 грн. 28 коп. та другу податкову вимогу № 2/1167 від 14.08.2009р. (копії в матеріалах справи), яка була отримана відповідачем 20.08.2009р., про що свідчить копія корінця поштового відправлення.
Відповідно до пп. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 цього Закону джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами, є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.
Так, ДПІ у м. Чернівці прийнято рішення від 18.09.2009 р. №166 про застосування заходів погашення податкового боргу платника податків за рахунок його активів (копія в матеріалах справи).
Підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" встановлено, що підставою для примусового стягнення активів платників податків в рахунок погашення його податкового боргу є виключно рішення суду.
З урахуванням того, що узгоджена сума податкового зобов’язання в розмірі 457 206 грн. 28 коп. станом на дату розгляду справи набула статусу податкового боргу концерну. Беручи до уваги те, що позивачем було вжито всіх передбачених Законом України №2181 заходів з погашення податкового боргу відповідача, які, в свою чергу, не дали позитивного результату, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача заборгованості в сумі 457 206 грн. 28 коп.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158-163 КАС України, адміністративний суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення у особі Чернівецької філії (ЄДРПОУ 01190043) до Державного бюджету України (р/р 040161400712 УДК в Обласному відділенні НБУ, код ЄДРПОУ - 21432838) податкову заборгованость в розмірі 475206 (чотириста сімдесят п’ять тисяч двісті шість) гривень 28 копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Н.Г. Вєкуа
Дата складення та підписання постанови в повному обсязі –10.02.2010р.