Постанова № 835608, 12.07.2007, Господарський суд Хмельницької області

Дата ухвалення
12.07.2007
Номер справи
5/3696-а
Номер документу
835608
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 79-57-10, факс 79-58-82

_______________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"12" липня 2007 р. Справа № 5/3696-А

за позовом управління Пенсійного фонду України в Красилівському районі Хмельницької області, м. Красилів

до приватного підприємця ОСОБА_1, м. Красилів

про стягнення 235,32 грн.

Суддя Грамчук І.В.

Представники сторін:

від позивача - Пилипчук Н. Ю. - за довіреністю № 16 від 24.05.2007 р.

від відповідача - не з'явився

Постанова приймається 12.07.2007 р., оскільки через хворобу судді судове засідання 04.07.2007 р. не відбулося.

Суть спору:

Позивач - управління Пенсійного фонду України в Красилівському районі, м. Красилів, звернувся до суду з позовною заявою про стягнення з відповідача - приватного підприємця ОСОБА_1, м. Красилів, 235,32 грн. заборгованості по сплаті фіксованого розміру страхового внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Повноважний представник позивача у попередньому судовому засіданні 14.06.2007 р. позовні вимоги підтримав та наполягав на їх задоволенні, обґрунтовуючи останні обставинами викладеними у позовній заяві та доданих до неї документах. Представник також, вказав на неможливість врегулювання спору до судового розгляду справи та необхідність закінчення підготовчого провадження.

Відповідач, незважаючи на належне повідомлення про дату, час та місце засідання суду (повідомлення про вручення поштового відправлення (рекомендоване) № НОМЕР_2), повноважного представника не направив, причин неявки не повідомив, вимог ухвали суду про відкриття провадження в адміністративній справі від 31.05.2007 р. не виконав, письмового заперечення проти позову не надав.

Враховуючи викладене, суд вважав за необхідне закінчити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду на 04.07.2007 р. (ухвала від 18.06.2007 р.).

04.07.2007 р. представник позивача до суду прибув, відповідач не з'явився, відповідно до повідомлення про вручення поштового відправлення (рекомендоване) № НОМЕР_1 ухвалу від 18.06.2007 р. та повістку про виклик останнім отримано 26.06.2007 р.

Розглядом матеріалів справи встановлено наступне.

ОСОБА_1, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_3 - суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа.Підприємець є страхувальником та платником страхових внесків, зобов'язаний подавати звітність територіальному органу Пенсійного фонду України у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом, а також зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Управлінням ПФУ в Красилівському районі, м. Красилів відповідно до п. 4 ч. 8 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” № 1058 від 09.07.2003 р.; абз. 8 п. 8 ст. 45 Закону України „Про державний бюджет України на 2005 рік” № 2285 від 23.12.2004 р., п. 2 ст. 48, п. 4 Прикінцевих положень Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2005 рік” та деяких інших законодавчих актів України” № 2505 від 25.03.2005 р. та Закону України „Про вирішення питання щодо заборгованості суб'єктів господарської діяльності, які застосовують особливі умови оподаткування, обліку та звітності, у зв'язку з неперерозподілом Державним казначейством України частини податків до Пенсійного фонду України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування на випадок безробіття протягом 2004 року - І кварталу 2005 року” № 3583 від 16.03.2006 р. та на підставі даних державної податкової інспекції у м. Хмельницькому (відомості про сплату єдиного фіксованому податку фізичними особами за І квартал 2005 р.) проведено розрахунок належних до сплати сум фіксованого розміру страхового внеску з урахуванням частини єдиного податку, про що складено відповідний акт.

Згідно акту належна до сплати сума фіксованого страхованого внеску, що підлягає сплаті відповідачем складає 235,32 грн. Дана сума заборгованості відповідає картці особового рахунку громадянина-підприємця (фізичної особи).

Відповідно до вимог Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” 16.02.2007 р. позивачем було виставлено відповідачу вимогу про сплату боргу № Ф-8, яку відповідно до підпису на поштовому повідомленні останнім отримано 23.02.2007 р.

Зважаючи на те, що добровільному порядку суму боргу (протягом встановленого десятиденного строку з дня отримання вимоги) приватним підприємцем сплачено не було, позивач звернувся до суду з позовною заявою про стягнення з відповідача 235,32 грн. заборгованості.

Аналізуючи обставини справи, судом враховується наступне:

За змістом ст. 58 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 р. Пенсійний фонд є органом, який провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та підготовляє документи для її виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій.

Відповідно до прикінцевих положень та преамбули вказаного Закону цей Закон набирає чинності з 01.01.2004 р., зміна умов і норм загальнообов'язкового державного пенсійного страхування здійснюється виключно шляхом внесення змін до цього Закону. Крім того, згідно ст. 5 цього Закону передбачено, що Закон регулює відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону. Виключно цим Законом визначається, зокрема, платники страхових внесків, їх права та обов'язки; порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками.

При цьому згідно ст. ст. 14 та 15 зазначеного Закону страхувальниками і відповідно платниками страхових внесків відповідно до цього Закону є: роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.

На виконання зазначеного Закону в п. 2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного Фонду України, затвердженого Постановою Правління Пенсійного Фонду України № 21-1 від 19.12.2003р. наведено такий же перелік платників страхових внесків.

З врахуванням викладеного суд приходить до висновку, що відповідач як суб'єкт підприємницької діяльності, який обрав особливий спосіб оподаткування єдиним податком є страхувальником і платником страхових внесків.

Судом враховується, що відповідно до ч. 4 ст. 18 зазначеного Закону страхові внески не включаються до складу податків, інших обов'язкових платежів, що складають систему оподаткування, на ці внески не поширюється податкове законодавство. Натомість згідно п.6 ст. 17 Закону платник страхових внесків зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Відповідно до п. 6 ст. 20 даного Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

За приписами ст. 45 Закону України „Про державний бюджет України на 2005 р.” в редакції чинній з 23.12.2004 р. по 22.03.2005 р., установлено на 2005 рік фіксований розмір страхових внесків на загальнообов'язкове державне страхування для фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та членів сімей зазначених фізичних осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, у розмірі мінімального страхового внеску, визначеного Законом України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

При цьому Законом України № 1058-IV також визначено, що фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, придбання спеціального торгового патенту), та члени сімей зазначених фізичних осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, на період дії законодавчих актів з питань особливого способу оподаткування сплачують страхові внески в порядку, визначеному цим Законом у фіксованому розмірі.

З 14.04.2006 р. набрав чинності Закон України „Про вирішення питання щодо заборгованості суб'єктів господарської діяльності, які застосовують особливі умови оподаткування, обліку та звітності, у зв'язку з неперерозподілом Державним казначейством України частини податків до Пенсійного фонду України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування на випадок безробіття протягом 2004 року - І кварталу 2005 року” № 3583 від 16.03.2006 р., яким врегульовано питання сплати фіксованої ставки на рівні різниці між встановленою ставкою внеску та частиною єдиного або фіксованого податку, що не надійшли до Пенсійного фонду.

Суд зважає на те, що вимоги зазначених нормативно - правових актів позивачем дотримано при обрахунку заборгованості відповідача по сплаті фіксованого розміру страхового внеску в сумі 235,32 грн.

При цьому судом також враховується, що позивачем дотримано вимоги ст.106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” за змістом якої, суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків. Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити вказані суми. У разі, якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.

На підтвердження позовних вимог позивачем надано необхідні докази про наявність заборгованості відповідача та вжиття заходів її стягнення з врахуванням вимог Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

При цьому вимогу про сплату заборгованості у встановленому законодавством порядку не оскаржено та не скасовано. Доказів про сплату заборгованості суду не подано.

За таких обставин, позовні вимоги обґрунтовані, підтвердженні матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 167, 254-259, п.п. 6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, Суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов управління Пенсійного фонду України в Красилівському районі, м. Красилів до приватного підприємця ОСОБА_1, м. Красилів про стягнення 235,32 грн. задоволити.

Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_3) на користь управління Пенсійного фонду України в Красилівському районі (м. Красилів, вул. Центральна, 38а, код ЄДРПОУ 00439606) заборгованість в розмірі 235,32 грн. (двісті тридцять п'ять гривень 32 копійки).

Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до Житомирського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи

Суддя І.В. Грамчук

Віддрук. 3 прим.:1 -до справи,2 -позивачу,3 -відповідачу.