Рішення № 83548298, 05.08.2019, Бориславський міський суд Львівської області

Дата ухвалення
05.08.2019
Номер справи
438/232/19
Номер документу
83548298
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 438/232/19

Номер провадження 2/438/234/2019

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

05 серпня 2019 року Бориславський міський суд Львівської області у складі:

головуючого судді Слиша А.Т.,

при секретарі Наминанік О.С.,

за участі позивача ОСОБА_1 ,

представника позивача ОСОБА_2 ,

представника відповідача ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Бориславі за правилами спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до приватного підприємства «Борислав Комфорт», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору управління житлово-комунального господарства та енергозбереження Бориславської міської ради Львівської області про зобов`язання здійснити перерахунок заборгованості зі сплати за житлово-комунальні послуги, -

в с т а н о в и в :

Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом, в якому просить суд: зобов`язати приватне підприємство «Борислав Комфорт» здійснити перерахунок вартості житлово-комунальних послуг у розмірі 1482,14 грн. за неналежне їх надання.

В обґрунтування позову посилається на те, що згідно договору найму житлового приміщення у будинках місцевих Рад депутатів трудящих, державних підприємств і установ, кооперативних і громадських організацій Української РСР з додатком від 05.05.1970р. наймачем квартири АДРЕСА_1 була мати позивача ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 . З 1956 року і по теперішній час вона, позивач, зареєстрована та проживає у цій квартирі. На її адресу періодично надсилаються рахунки-повідомлення ПП «Борислав Комфорт», призначення платежу в цих рахунках вказано утримання житла (квартплата), особовий рахунок № НОМЕР_1 відкритий на неї.

У цих рахунках безпідставно нарахована заборгованістю за житлово-комунальні послуги, які є складовою тарифу, обслуговування димовентиляційних каналів, технічне обслуговування систем водопостачання і водовідведення, поточний ремонт будинку, інші послуги пов`язані із утриманням аварійної служби, сплатою податків, видачею довідок та інше. Відповідно до останнього рахунку-повідомлення № 2150 від 06.02.2019 за вищевказаною квартирою сформувалась заборгованість по утриманні житла у розмірі 1482 грн.14 коп. З цією заборгованістю вона категорично незгодна, вважає її безпідставно нарахованою.

Щодо ненадання належних комунальних послуг ПП «Борислав Комфорт» позивач неодноразово зверталася на адресу відповідача та адресу Бориславської міської ради Львівської області щодо розгляду даної проблеми, а також на «гарячу» урядову лінію.

Листом від 17.10.2018 р. № 20 ПП «Борислав Комфорт» її повідомлено, що відповідач надає в повному обсязі свої послуги при цьому нічим не підтверджуючи факт виконаних робіт.

Позивач зверталася на адресу відповідача для складання акту - претензії. Згідно відповіді ПП «Борислав-Комфорт» від 17 грудня 2018 року відповіді б/н, відповідач відмовився складати акт-претензію. 14 січня 2019 р. вона відправила один примірник акту претензії відповідачу. Повторне звернення від 01 лютого 2019 року щодо складання акту-претензії щодо ненадання послуг, відповідач проігнорував. Більш того відповідач не надає їй, позивачу, жодних документів про виконані роботи, які є складовою тарифу. Позивач разом з двома споживачами послуги підписали акти-претензії. Оскільки позивач не отримав відповіді від відповідача, тому його претензії вважаються визнаними виконавцем.

Звертає увагу, що відповідач з позивачем жодних договорів не укладав, а це суперечить нормам чинного законодавства. Факт надання послуг, свої права на їх надання та їх належну якість відповідач позивачу не надав і розрахунок заборгованості за житлово-комунальні послуги не може бути цим доказом.

Таким чином, у зв`язку з відсутністю між позивачем та відповідачем договору про надання житлово-комунальних послуг, а також відсутністю надання послуг взагалі, у відповідача не має жодних підстав стягнення з позивача сформованої заборгованості.

Ухвалою судді від 01 березня 2019 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження в справі та визначено, що справа буде розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_5 , яка діє на підставі довіреності від 26.03.2019 за №58/5, позовні вимоги підтримали та надали пояснення, аналогічні змісту позовної заяви та відповіді на відзив на позовну заяву від 09.04.2019. Позов просять задоволити.

Представник відповідача ОСОБА_6 М.М ОСОБА_7 у судовому засіданні заперечив проти задоволення позовних вимог, просить відмовити у позові. Вважає, що позов є безпідставним і задоволенню не підлягає. Крім цього, дав пояснення, аналогічні змісту відзиву на позовну заяву від 28.03.2019. Зокрема, пояснив, що у будинку по АДРЕСА_2 відповідач надає такі послуги: обслуговування димовентиляційних каналів, ТОО систем водопостачання і водовідведення, поточний ремонт, інші послуги (аварійна, податки). Послуги по будинку надається постійно та безперебійно про що свідчить оплата мешканців зазначеного будинку відображена у місячному звіті за лютий 2019 року. Позивач, як вбачається із помісячного розрахунку заборгованості, частково оплачує послуги відповідача: з березня 2015 року по травень 2016 року, з вересня 2016 року по квітень 2017 року та з грудня 2017 року по квітень 2018 року.

Факт надання послуг з обслуговування димовентиляційних каналів підтверджують акти №187 від 01.10.2018 року та №37 від 05.03.218 року. При аварійній ситуації відповідач здійснює ремонтні роботи ТО систем водопостачання і водовідведення, однак за час проведення обслуговування будинку жодних аварійних ситуацій не виникало. Поточний ремонт ПП «Борислав комфорт» виконує у разі необхідності. Деякі дрібні роботи по поточному ремонту коридору, вхідних дверей будинку за спірний період проводились, однак через незначну кількість витрачених матеріалів і робочої сили в робочих листках працівників не відображались. Інші послуги (утримання аварійної служби, видача довідок, оплата податків, вивезення твердих побутових відходів) проводиться постійно, це передбачено тарифом на обслуговування будинку відповідно тарифу затвердженого Бориславською міською радою.

Позивач у матеріалах справи подає квитанцію від 14.01.2019 року про відправлення акта-претензії рекомендованим повідомленням відповідачу, однак з даної квитанції не вбачається адреса на яку направлено лист, а також згідно відстеження посилки по трек-коду вказаного у квитанції №8230000091558 роздрукованої з Інтернет мережі, то вбачається, що дата отримання листа ПП «Борислав комфорт» вказана 16.01.2018 року о 20:00 год., з відміткою про вручення за довіреністю, не збігається із режимом роботи підприємства. Даний доказ, свідчать про фактичне неотримання листа ПП «Борислав комфорт», і посилання на акт-претензію, як доказ у суді є нікчемним. Твердження позивача про повторний виклик для складання акту-претензії не підтверджено жодними письмовими доказами у справі.

Вважає акт-претензію щодо ненадання послуг від 14 січня 2019 року не правочинним, оскільки: по -перше, акт підписали три особи ОСОБА_1 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 . Так, позивач є зацікавленою особою і тому її підпис не може бути врахованим, ОСОБА_8 є власником квартири АДРЕСА_3 на якого відкрито особовий рахунок, по даній квартирі власником є ОСОБА_10 . Стосовно третього підписанта ОСОБА_9 він не є ідентифікованою особою, оскільки в матеріалах справи не містяться про нього жодної інформації. По адресі проживання підписантів боргу за послуги з утримання будинку і при будинкової території не має. По-друге, позивач суперечить сам собі, оскільки вимагає зробити перерахунок за період із 01 січня 2015 року по 14 січня 2019 року, а в той же час за спірний період добровільно оплачує послуги з березня 2015 року по травень 2016 року, з вересня 2016 року по квітень 2017 року та з грудня 2017 у сумі 1107,49. По-третє, у акті немає вказано конкретної послуги ненадання, з якого часу вона не надавалось, і на яку суму слід зробити перерахунок вартості послуг. По-четверте, якщо брати до уваги період із 01 січня 2015 року по 14 січня 2019 року то він виходить за межі позовної давності у три роки. По-п`яте, позивач з одного боку хоче зробити перерахунок розміру плати в акті-претензії, а по факту в позовних вимогах просить суд скасувати всю суму боргу, який своєчасно не оплачує.

Третя особа управління житлово-комунального господарства та енергозбереження Бориславської міської ради Львівської області просить розглядати справу без участі представника, за наявними у справі документами, у зв`язку з відсутністю у штаті юриста, про що в.о. начальника Б.М. Романів подано до суду клопотання від 15.04.2019 за №129-жк.

Суд, заслухавши пояснення сторін та їхніх представників, перевіривши доводи, викладені в позовній заяві, відзиві на позов та відповіді на відзив, дослідивши матеріали справи, прийшов до такого висновку.

Відповідно до ч.4 ст.19 ЦПК України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, що виникають з трудових відносин, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Згідно ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Статтею 12 ЦПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставі своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 13 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненнями фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Відповідно до змісту ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно зі ст. 77 ЦПК України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Згідно з ч.1, ч.5, ч.6 ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

За загальними положеннями ЦПК України обов`язок суду під час ухвалення рішення вирішити, чи мали місце обставини (факти), якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються; чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження.

Відносини, що виникають у процесі надання та споживання житлово - комунальних послуг регулюються Законом України «Про житлово - комунальні послуги».

Частиною 1 ст.1 Закону України «Про житлово - комунальні послуги» встановлено, що житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг. Виконавець - суб`єкт господарювання, що надає комунальну послугу споживачу відповідно до умов договору.

Судом встановлено і це підтверджується матеріалами справи, що згідно договору найму житлового приміщення у будинках місцевих Рад депутатів трудящих, державних підприємств і установ, кооперативних і громадських організацій Української РСР з додатком від 05.05.1970р. наймачем квартири АДРЕСА_1 була мати позивача ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.9-11, 13). Як вбачається із світлокопії паспорта позивача ОСОБА_1 , остання зареєстрована 19.11.1974 за адресою: АДРЕСА_4 (а.с.6).

Сторонами не заперечується, що виконавцем, який надає житлово-комунальні послуги по утриманні житла позивача ОСОБА_1 є відповідач ПП «Борислав Комфорт».

Також, сторони не заперечують, що в квартирі АДРЕСА_5 зареєстрована та проживає позивач ОСОБА_1 , що в сукупності встановлених обставин дає підстави вважати, що в розумінні ЗУ «Про житлово - комунальні послуги» позивач є споживачем послуг, які надаються ПП «Борислав Комфорт».

Статтею 5 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" встановлено перелік житлово-комунальних послуг, до яких належать: 1) житлова послуга - послуга з управління багатоквартирним будинком та включає: утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо; купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку; поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку; 2) комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.

Пунктом 1 частини першої статті 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" передбачене право споживача одержувати своєчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством і умовами укладених договорів, при цьому такому праву прямо відповідає визначений пунктом 5 частини 2 статті 7 цього Закону обов`язок споживача оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.

Зокрема, відповідно до ст.7 Закону України «Про житлово - комунальні послуги» споживач має право: 1) одержувати своєчасно та належної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством і умовами укладених договорів; 2) без додаткової оплати одержувати від виконавця житлово-комунальних послуг інформацію про ціни/тарифи, загальну вартість місячного платежу, структуру ціни/тарифу, норми споживання та порядок надання відповідної послуги, а також про її споживчі властивості; 3) на відшкодування збитків, завданих його майну, шкоди, заподіяної його життю або здоров`ю внаслідок неналежного надання або ненадання житлово-комунальних послуг та незаконного проникнення в належне йому житло (інший об`єкт нерухомого майна); 4) на усунення протягом строку, встановленого договорами про надання житлово-комунальних послуг або законодавством, виявлених недоліків у наданні житлово-комунальних послуг; 5) на зменшення у встановленому законодавством порядку розміру плати за житлово-комунальні послуги у разі їх ненадання, надання не в повному обсязі або зниження їхньої якості; 6) на неоплату вартості комунальних послуг (крім постачання теплової енергії) у разі їх невикористання (за відсутності приладів обліку) за період тимчасової відсутності в житловому приміщенні (іншому об`єкті нерухомого майна) споживача та інших осіб понад 30 календарних днів, за умови документального підтвердження відповідно до умов договорів про надання комунальних послуг; 7) отримувати від управителя, виконавців комунальних послуг штраф у розмірі, визначеному договорами про надання відповідних житлово-комунальних послуг, за перевищення нормативних строків проведення аварійно-відновних робіт; 8) на перевірку кількості та якості житлово-комунальних послуг у встановленому законодавством порядку; 9) складати та підписувати акти-претензії у зв`язку з порушенням порядку надання житлово-комунальних послуг, зміною їхніх споживчих властивостей та перевищенням строків проведення аварійно-відновних робіт тощо.

За змістом ч.2 ст.8 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» виконавець зобов`язаний: 2. Виконавець комунальної послуги зобов`язаний: 1) забезпечувати своєчасність надання, безперервність і відповідну якість комунальних послуг згідно із законодавством та умовами договорів про їх надання, у тому числі шляхом створення системи управління якістю відповідно до національних або міжнародних стандартів; 2) готувати та укладати із споживачем договори про надання комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов їх виконання згідно з типовим договором; 3) без додаткової оплати надавати в установленому законодавством порядку необхідну інформацію про ціни/тарифи, загальну вартість місячного платежу, структуру ціни/тарифу, норми споживання та порядок надання відповідної послуги, а також про її споживчі властивості та іншу інформацію, передбачену законодавством; 4) своєчасно проводити підготовку об`єктів житлово-комунального господарства до експлуатації в осінньо-зимовий період; 5) розглядати у визначений законодавством строк претензії та скарги споживачів і проводити відповідні перерахунки розміру плати за комунальні послуги в разі їх ненадання, надання не в повному обсязі, несвоєчасно або неналежної якості, а також в інших випадках, визначених договором про надання комунальних послуг; 6) вживати заходів до ліквідації аварій, усунення порушень якості послуг у строки, встановлені законодавством; 7) виплачувати споживачу штраф за перевищення встановлених строків проведення аварійно-відновних робіт у розмірі, визначеному законодавством; 8) своєчасно реагувати на виклики споживачів, підписувати акти-претензії, вести облік вимог (претензій) споживачів у зв`язку з порушенням порядку надання житлово-комунальних послуг; 9) своєчасно та власним коштом проводити роботи з усунення виявлених неполадок, пов`язаних з наданням комунальних послуг, що виникли з його вини; 10) у разі укладення індивідуальних договорів про надання комунальних послуг здійснювати розподіл загальнобудинкового обсягу послуг між співвласниками багатоквартирного будинку у передбаченому законодавством та договором порядку; 11) інформувати споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги відповідно до законодавства.

Відповідно до ст. 27 Закон України «Про житлово-комунальні послуги» у разі ненадання, надання не в повному обсязі або неналежної якості комунальних послуг споживач має право викликати виконавця комунальних послуг (його представника) для перевірки кількості та/або якості наданих послуг. У разі ненадання, надання неналежної якості послуги з управління багатоквартирним будинком споживач має право викликати управителя для перевірки якості наданих послуг. Порядок перевірки якості надання комунальних послуг та якості послуги з управління багатоквартирним будинком встановлюється Кабінетом Міністрів України, якщо інше не передбачено законом. За результатами перевірки якості надання комунальних послуг або якості послуг з управління багатоквартирним будинком складається акт-претензія, який підписується споживачем та виконавцем комунальної послуги або управителем (щодо послуги з управління багатоквартирним будинком). Виконавець комунальної послуги або управитель (щодо послуги з управління багатоквартирним будинком) зобов`язаний прибути на виклик споживача у строки, визначені в договорі про надання послуги, але не пізніше ніж протягом однієї доби з моменту отримання повідомлення споживача.

Акт-претензія складається виконавцем комунальної послуги або управителем (щодо послуги з управління багатоквартирним будинком) та споживачем і повинен містити інформацію про те, в чому полягало ненадання, надання не в повному обсязі або неналежної якості комунальної послуги або послуги з управління багатоквартирним будинком, дату (строк) її ненадання, надання не в повному обсязі або неналежної якості, а також іншу інформацію, що характеризує ненадання послуг, надання їх не в повному обсязі або неналежної якості.

У разі неприбуття виконавця комунальної послуги або управителя (щодо послуги з управління багатоквартирним будинком) в установлений строк або необґрунтованої відмови підписати акт-претензію такий акт підписується споживачем, а також не менш як двома споживачами відповідної послуги, які проживають (розташовані) в сусідніх будівлях (у приміщеннях - якщо послуга надається у багатоквартирному будинку), і надсилається виконавцю комунальної послуги або управителю (щодо послуги з управління багатоквартирним будинком) рекомендованим листом.

Виконавець комунальної послуги або управитель (щодо послуги з управління багатоквартирним будинком) протягом п`яти робочих днів вирішує питання щодо задоволення вимог, викладених в акті-претензії, або видає (надсилає) споживачу обґрунтовану письмову відмову в задоволенні його претензії. У разі ненадання виконавцем (управителем) відповіді в установлений строк претензії споживача вважаються визнаними таким виконавцем (управителем).

Порядок проведення перевірки відповідності якості надання деяких комунальних послуг та послуг з управління багатоквартирним будинком параметрам, передбаченим договором про надання відповідних послуг, затверджений постановою КМУ від 27 грудня 2018 року №1145 з оновленою формою акту-претензії, що відповідає нормам законодавства з перевірки якості надання послуг з управління багатоквартирним будинком.

Виходячи з предмету позовних вимог, позивач просить суд зобов`язати відповідача здійснити перерахунок вартості житлово-комунальних послуг у розмірі 1482,14 грн. за неналежне їх надання, зокрема згідно доданого до позову акту-претензії від 14.01.2019.

Позивач стверджує, що 17.12.2018 звернулася на адресу відповідача із зверненням щодо складання акту-претензії про ненадання послуг. Згідно відповіді ПП «Борислав Комфорт» від 17.12.2018 року відповідач відмовився складати акт-претензію.

У зв`язку з цим, позивачем направлено відповідачу акт-претензію від 14.01.2019. Так, згідно акту - претензії щодо ненадання послуг від 14.01.2019, складеного споживачами будинку по АДРЕСА_2 квартири АДРЕСА_5 ОСОБА_1 , квартири АДРЕСА_6 ОСОБА_8 та квартири АДРЕСА_7 ОСОБА_9 , споживачі висловили претензії виконавцю ПП «Борислав-Комфорт» щодо ненадання у повному обсязі житлово-комунальних послуг, які є складовою тарифу: обслуговування димовентиляційних каналів, технічне обслуговування систем водопостачання і водовідведення, поточний ремонт будинку, інші послуги пов`язані із утриманням аварійної служби, сплатою податків, видачею довідок та інше в період з 01.01.2015 до 14.01.2019 (а.с.22). До матеріалів справи долучено копію фіскального чеку ЛД ПАТ «Укрпошта» від 14.01.2019, згідно якого рекомендований лист направлено ПП «Борислав-Комфорт» за адресою м.Борислав (а.с.23).

Суд зазначає, що позивачем не підтверджено факту звернення до відповідача від 17.12.2018 щодо складання акту-претензії про ненадання послуг та повторного звернення від 01.02.2019, не додано до матеріалів справи вказані звернення та підтвердження про їх вручення, що позбавляє суд можливості дослідити дані докази на відповідність встановлених законом вимогам.

Відповідач у відзиві на позовну заяву стверджує, що ПП «Борислав комфорт» акт-претензію від 14.01.2019 не отримано. Вважає такий доказ як копія фіскального чеку ЛД ПАТ «Укрпошта» від 14.01.2019 нікчемним, так як в даній квитанції не вказано адреси на яку направлено лист, а також згідно відстеження посилки по трек-коду вказаного у квитанції №8230000091558 роздрукованої з Інтернет мережі вбачається, що дата отримання листа ПП «Борислав комфорт» вказана 16.01.2018 року о 20:00 год., що не збігається із режимом роботи підприємства. В підтвердження графіку роботи відповідача долучає копію наказу №123 від 27.12.2018 «Про затвердження режиму роботи працівників ПП «Борислав Комфорт».

Суд погоджується з твердженням відповідача та не вважає фіскальний чек ЛД ПАТ «Укрпошта» від 14.01.2019 достатнім доказом для встановлення обставин, що мають значення для даної справи, оскільки вказаний чек не підтверджує факту отримання відповідачем акту-претензій від 14.01.2019. Поштового підтвердження про вручення відповідачу ПП «Борислав Комфорт» акту-претензії позивачем до матеріалів справи не подано.

Позивач звертаючись до суду з позовними вимогами здійснити перерахунок вартості житлово-комунальних послуг на підтвердження факту ненадання належних житлово-комунальних послуг як докази зазначає: звернення до Бориславської міської ради Львівської області щодо збільшення оплати за квартирну плату, звернення щодо ремонту покрівлі даху та долучає відповіді на таке звернення; звернення на «гарячу» урядову лінію та на адресу відповідача (а.с.14-19), однак факт ненадання чи надання не в повному обсязі комунальної послуги не може бути підтверджений такими зверненнями. Крім цього, варто зазначити, що законодавством встановлено порядок звернення до виконавця послуг шляхом складання акту – претензії, який повинен містити інформацію про те, в чому полягало ненадання, надання не в повному обсязі або неналежної якості комунальної послуги або послуги з управління багатоквартирним будинком, дату (строк) її ненадання, надання не в повному обсязі або неналежної якості, а також іншу інформацію, що характеризує ненадання послуг, надання їх не в повному обсязі або неналежної якості.

Позивач не надав доказів на підтвердження своїх доводів про те, що мало місце ненадання послуг в повному обсязі відповідачем. Крім того, позивачем у відповідності до вимог ст.ст.12,81 ЦПК України не надано доказів, які б свідчили про нарахування вартості житлово-комунальних послуг, за які саме послуги, та за який період були здійсненні відповідачем, за який позивач просить провести перерахунок нарахованих послуг. В зв`язку з цим, суд позбавлений можливості перевірити доводи позовної заяви та встановити фактичні обставини по справі, а саме: вид та період нарахованих до сплати послуг, а також наявну заборгованість та період її виникнення.

З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є безпідставними, недоведеними та задоволенню не підлягають.

Оскільки позивача на підставі Закону України «Про захист прав споживачів» звільнено від сплати судового збору та у зв`язку із відмовою в задоволенні позову, судові витрати по справі підлягають компенсації за рахунок держави.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 4, 12, 13, 89, 259 ч.6, 263-265, 268, 279 ЦПК України, суд, -

в и р і ш и в:

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до приватного підприємства «Борислав Комфорт», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору управління житлово-комунального господарства та енергозбереження Бориславської міської ради Львівської області про зобов`язання здійснити перерахунок заборгованості зі сплати за житлово-комунальні послуги - відмовити.

Позивач ОСОБА_1 реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 .

Відповідач приватне підприємство «Борислав Комфорт» ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 34119409.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Львівського апеляційного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено 08 серпня 2019 року.

Головуючий суддя А.Т. Слиш