
Дата документу 08.08.2019
Справа № 501/1404/19
2-а/501/74/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 серпня 2019 року м. Чорноморськ Одеської області
Іллічівський міський суд області у складі:
головуючого судді - Смирнова В.В.,
за участі секретаря судового засідання - Кочкіної О.В.,
Справа № 501/1404/19
розглянувши у порядку письмового провадження в залі суду в місті Чорноморськ Одеської області справу за адміністративним позовом:
позивача: ОСОБА_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1
відповідача: Головного управління національної поліції в Одеській області, місцезнаходження: 65014, м. Одеса, вул. Єврейська, буд. 12, ЄДРПОУ №40108740
заінтересована особа: поліцейський СІПП Чорноморського ВП Овідіопольського ВП - Шевченко О.Г., місцезнаходження: 68000, Одеська область, м. Чорноморськ, вул. Хантадзе, буд. 13
предмет та підстави позову: про визнання протиправною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності серія ДПО18 № 002826 від 06.05.2019 року,учасники справи - не з`явилися
негайно після закінчення судового розгляду, перебуваючи в нарадчій кімнаті, ухвалив рішення про наступне:
І виклад позиції позивача та відповідача.
10.05.2019 року року ОСОБА_1 (далі позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управлянні національної поліції в Одеській області (далі відповідач), заінтересована особа поліцейський СІПП Чорноморського ВП Овідіопольського ВП Шевченко О.Г., в якому просить скасувати постанову про адміністративне правопорушення ДПО18 №002826 від 06.05.2019 року.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що оскаржуваною постановою позивача притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.3 ст. 122 Кодексу України про адміністративне правопорушення (далі КУпАП) та накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 510 гривень. Позивач вважає, що ці обставини вигадані поліцейським і не відповідають дійсності. Зокрема, він порушень Правил дорожнього руху України не допускав, оскільки, 06.05.2019 року позивач рухався на своєму автомобілі марки «NISSANNOTE», державний номер НОМЕР_1 , по вул. Паркова у м. Чорновморськ., по напрямку руху до вул. Хантадзе. На проти пам`ятника загиблим воїнам у другій світовій війні, у спеціально облаштованому місті для паркування транспортних засобів, він зупинив свій автомобіль з метою забрати своїх дітей, які були у парку на відпочинку. Працівниками Чорноморського ВП Овідіопольського ВП ГУНП в Одеській області було складено постанову про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.
ІІ. Заяви ( клопотання) учасників справи.
Позивач в судове засідання не з`явився, надіслав заяву про розгляд справи без його участі, в заяві зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі (а.с. 14).
Відповідач в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. (а.с. 21).
ІІІ. Інші процесуальні дії у справі.
Ухвалою Іллічівського міського суду Одеської області від 24.05.2019 року відкрито провадження по справі (а.с. 18).
Судом на підставі частини четвертої статті 229 КАС у зв`язку з неявкою у судове засідання у судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
ІV. Обставини, встановлені Судом, та зміст спірних правовідносин.
Постановою про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованого не в автоматичному режимі серії ДПО18 № 002826 від 06.05.2019 року (а.с.4) позивача визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 статті 122 КУпАП та накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 510 гривень.
Виходячи із змісту оскаржуваної постанови, особою, яка її винесла, було встановлено, що 06.05.2019 року біля 18:15 годин він керував транспортним засобом «NISSANNOTE» н/з № НОМЕР_1 ,та на вул. Паркова у м. Чорноморськ порушив правила зупинки транспортного засобу (а.с. 4).
V. Оцінка Суду.
Як встановлено ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Згідно ч.1 ст.9 цього Кодексу розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Так, в даній справі на підтвердження вини ОСОБА_1 у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення в матеріалах справи наявна лише копія оскаржуваної постанови.
В свою чергу згідно із статтею 251КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото-і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Отже, в даних правовідносинах, позивач ОСОБА_1 надав фотознімки з місце правопорушення.
Відповідно по п. 15.1 Правил Дорожнього руху зупинка і стоянка транспортних засобів на дорозі повинні здійснюватись у спеціально відведених місцях чи на узбіччі.
Відповідно до частини другої статті 77 КАС в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
При цьому, якщо учасник справи без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які він посилається, суд вирішує справу на підставі наявних доказів (частина п`ята статті 77 КАС).
Таким чином, Суд звертає увагу на те, що для того, щоб особа була притягнута до адміністративної відповідальності необхідно довести наявність в її діях (бездіяльності) складу та події адміністративного правопорушення.
А в силу принципу презумпції невинуватості, діючого при розгляді справ про адміністративні правопорушення, всі сумніви у винності особи, що притягується до адміністративної відповідальності, тлумачяться на її користь, а недоведена вина прирівнюється до доведеної невинуватості.
Названі обставини не дають змоги Суду однозначно оцінити дії ОСОБА_1 як такі, що містять склад адміністративного правопорушення передбаченого частиною третьою статті 122 КУпАП.
Відповідно до положень статті 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням не інакше як на підставах та у порядку, встановлених законом.
Таким чином, на підставі викладеного, Суд приходить до висновку, що вказана постанова підлягає скасуванню.
З цих підстав, керуючись статтями 1-3, 77, 241-246, 268-271, 286 Кодексу адміністративного судочинства України, Суд,
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до Головного управління національної поліції в Одеській області, заінтересована особа: поліцейський СІПП Чорноморського ВП Овідіопольського ВП - Шевченко О.Г. про визнання протиправною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності серія ДПО18 № 002826 від 06.05.2019 року - задовольнити.
Скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ДПО18 № 002826 від 06.05.2019 року, винесену поліцейським СІПП Чорноморського ВП Овідіопольського ВП Шевченко О.Г за частино.3 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 .
Скасувати накладене адміністративне стягнення з ОСОБА_1 у вигляді штрафу в розмірі 510 гривень.
Копію рішення невідкладно надіслати учасникам справи, оскільки вони не були присутні під час його проголошення.
Судове рішення за наслідками розгляду справи набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі його оскарження з моменту проголошення судового рішення апеляційної інстанції.
Апеляційні скарги на судове рішення можуть бути подані протягом десяти днів з дня його проголошення.
позивача: ОСОБА_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1
відповідача: Головного управління національної поліції в Одеській області, місцезнаходження: 65014, Одеська область, м. Одеса, вул. Єврейська, буд. 12, ЄДРПОУ №40108740
Суддя Іллічівського міського суду
Одеської області В.В. Смирнов