
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
08 серпня 2019 року м. Київ № 640/14929/19
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Шейко Т.І,
розглянувши матеріали адміністративної справи
за позовомОСОБА_1 доЦентральної виборчої комісії Українипровизнання дій протиправними та зобов`язання вчинити діїВ С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Центральної виборчої комісії України, у якому просив:
- визнати дії відповідача з оприлюднення 7 серпня 2019 року результатів виборчого процесу позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року вчинені з порушенням вимог статті 76 Конституції України, статті 1 Закону України «Про вибори народних депутатів України» такими, що не забезпечують кількість обраних 450 народних депутатів, тобто - протиправними;
- зобов`язати Центральну виборчу комісію України забезпечити результати позачергових виборів народних депутатів 21 липня 2019 року, які відповідають кількісному результату визначеному статтею 76 Конституції, а саме 450 обраних народних депутатів, що дасть можливість утворення Конституційного складу Верховної Ради України ІХ скликання на що позивач, як виборець та громадянин має Конституційне право та інтерес.
Згідно з пунктом 4 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Частиною 2 статті 22 КАС України апеляційному адміністративному суду в апеляційному окрузі, що включає місто Київ, як суду першої інстанції підсудні справи щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності Центральної виборчої комісії (окрім визначених частиною четвертою цієї статті), дій кандидатів на пост Президента України, їх довірених осіб.
Згідно з частиною 5 статті 11 Закону України «Про вибори народних депутатів України» виборчий процес включає такі етапи:
1) висування кандидатів у депутати;
2) утворення виборчих комісій (крім Центральної виборчої комісії);
3) реєстрація кандидатів у депутати;
4) проведення передвиборної агітації;
5) утворення спеціальних виборчих дільниць, що існують на тимчасовій основі;
6) складання списків виборців, їх перевірка та уточнення;
7) голосування;
8) підрахунок голосів виборців та встановлення підсумків голосування;
9) встановлення результатів виборів депутатів та їх офіційне оприлюднення;
10) припинення повноважень окружних та дільничних виборчих комісій.
Статтею 100 Закону України «Про вибори народних депутатів України» передбачено, що центральна виборча комісія не пізніш як на п`ятий день з дня встановлення результатів виборів офіційно оприлюднює результати виборів депутатів у газетах «Голос України» та «Урядовий кур`єр». Список обраних депутатів публікується із зазначенням в алфавітному порядку їх прізвища, власного імені (усіх власних імен), по батькові (за наявності), року народження , освіти, посади (заняття), місця роботи, місця проживання, партійності, суб`єкта висування, виборчого округу (загальнодержавний чи номер одномандатного), у якому обраний депутат.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем оскаржуються саме дії Центральної виборчої комісії України щодо оприлюднення результатів виборів.
Враховуючи вищенаведене та статті 98 та 99 Закону України «Про вибори народних депутатів України» встановлення результатів виборів передує такому обов`язку Центральної виборчої комісії України, як оприлюднення результатів виборів, а тому спір у справі №640/14929/19 підлягає розгляду апеляційним адміністративним судом в апеляційному окрузі, що включає місто Київ, як судом першої інстанції.
Отже, з огляду на наведені приписи статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України та статті 100 Закону України «Про вибори народних депутатів», в їх сукупності, за правилами інстанційної юрисдикції адміністративна справа № 640/14929/19 підлягає розгляду Шостим апеляційним адміністративним судом (згідно Указу Президента «Про ліквідацію апеляційних адміністративних судів та утворення апеляційних адміністративних судів в апеляційних округах» від 29 грудня 2017 року), як судом першої інстанції.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Керуючись статтями 22, 29, 241, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Центральної виборчої комісії України про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії - передати на розгляд до Шостого апеляційного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Шостого апеляційного адміністративного суду у дводенний строк з дня її проголошення за правилами, встановленими статтями 29, 278 КАС України.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII «Перехідні положення» КАС України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу
Суддя Т.І. Шейко