Рішення № 83510352, 06.08.2019, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.08.2019
Номер справи
320/1885/19
Номер документу
83510352
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 серпня 2019 року м. Київ № 320/1885/19

Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Колеснікової І.С., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби

у м. Києві та Київській області

про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити певні дії

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 із позовом до Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області, в якому просить суд:

- визнати неправомірними дії Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області щодо відмови ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у видачі паспорта громадянина України;

- зобов`язати Центральне міжрегіональне управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області видати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина України.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що у зв`язку з тим, що він знаходиться в місцях позбавлення волі, його уповноваженим представником подано до Білоцерківського відділу Центрального міжрегіонального управління державної міграційної служби у м. Києві та Київській області заяву щодо оформлення позивачеві паспорта громадянина України. Втім, відповідачем листом від 14.01.2019 №1469 відмовлено у видачі та оформлення позивачеві паспорта з підстав відсутності документів у повному обсязі, посилаючись на пп.5 ст.100 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорту громадянина України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 №302. На думку позивача, відповідачем протиправно відмовлено йому в оформленні та видачі паспорта громадянина України, оскільки уповноваженою особою установи виконання покарань надано всі необхідні документи. Крім того, відмова відповідача у видачі паспорта громадянина України є дискримінацією по відношенню до позивача, оскільки такими діями позбавлено його можливості реалізації прав як громадянина України. Враховуючи викладене, позивач вважає, що він має право на отримання паспорту громадянина України.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 19.04.2019 позовну заяву залишено без руху.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 08.05.2019 відкрито провадження в адміністративній справі; судом постановлено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні без виклику учасників справи та проведення судового засідання; запропоновано відповідачеві подати до суду у п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали про відкриття провадження у справі відзив на позовну заяву (відзив).

28.05.2019 до суду від представника відповідача надійшов письмовий відзив, в якому відповідачем позов не визнано та заперечено проти задоволення позовних вимог з тих підстав, що наданих позивачем документів було недостатньо для прийняття рішення для оформлення та видачі позивачеві паспорта громадянина України. Окрім того, з наданих ОСОБА_1 документів разом із зверненням до Білоцерківського районного відділу ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області підтвердити факт належності до громадянства неможливо у тому числі й через те, що документи містять різне написання прізвища позивача, а саме: ОСОБА_1 та ОСОБА_1 .

До того ж, у наданій відповідачем відмові зазначено про наявність права особи повторного звернення до територіального підрозділу ДМС уповноваженого суб`єкта в разі зміни або усунення обставин, у зв`язку з якими йому було відмовлено в оформленні та видачі паспорта громадянина України. Таким чином, позивачеві необхідно звернутися до Білоцерківського районного відділу ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області та надати передбачені Порядком №302 від 25.03.2015 документи разом із інформацією, яка дасть змогу здійснити відповідні перевірки для ідентифікації особи та перевірки належності до громадянства.

10.07.2019 представником позивача до суду надана відповідь на відзив, згідно якої доказом того, що позивач є громадянином України, є вирок Новозаводського районного суду м. Чернігова від 20.07.2017, в якому зазначено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Сімферопіль, АРК, є громадянином України. Крім того, згідно відомостей Державного реєстру виборців позивач є в реєстрі виборців, що є підтвердженням того, що у позивача був паспорт громадянина України. Щодо розбіжностей в написанні прізвища позивача зазначено, що відповідно до витягу з ДРАЦС громадян №00022492326 від 30.03.2019 усунуто розбіжності та зазначено правильне написання прізвища позивача, а саме « ОСОБА_2 ».

15.07.2019 представником відповідача подано до суду заперечення на відповідь на відзив, в яких викладено пояснення, аналогічні у відзиві на позов.

Відповідно до частини п`ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Учасники справи з клопотанням про розгляд справи у судовому засіданні до суду не звертались.

З урахуванням викладеного, розгляд справи судом здійснено у порядку письмового провадження за наявними у ній матеріалами та доказами.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено таке.

Відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 , виданого повторно Білоцерківським міськрайонним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Київській області 06.07.2018, ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 у м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим (Україна).

Згідно вироку Новозаводського районного суду м. Чернігова від 20.07.2017 ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 15 та частиною другою статті 186 Кримінального кодексу України, призначено йому покарання у виді 4 (чотирьох) років позбавлення волі. Строк відбування покарання постановлено рахувати з часу його затримання, а саме з 04 березня 2017 року.

Відповідно до статті 72 Кримінального кодексу України, зараховано ОСОБА_1 строк попереднього ув`язнення у строк відбування покарання, починаючи з 04 березня 2017 року по 20 червня 2017 року включно, з розрахунку один день попереднього ув`язнення за два дні позбавлення волі.

Матеріали справи свідчать, що ОСОБА_1 відбуває кримінальне покарання в державній установі Білоцерківська виправна колонія (№35).

У зв`язку із втратою позивачем паспорта, державною установою Білоцерківська виправна колонія (№35) направлено до Білоцерківського районного відділу Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби України у м. Києві та Київській області документи щодо оформлення паспорта громадянина України на засудженого ОСОБА_1 .

Відповідно до листа Державної міграційної служби України від 17.08.2018 №6.1-5967/1 за наявними даними Єдиної інформаційно – аналітичної системи управління міграційними процесами ДМС України та за результатами перевірок, проведених територіальними органами ДМС України (крім ДУДМС України в АР Крим, УДМС України в м. Севастополі), відомості про оформлення паспорта громадянина України на ім`я ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відсутні.

Згідно листа Білоцерківського районного відділу Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби України у м. Києві та Київській області від 14.01.2019 №1468 позивачеві на підставі пп.5 п.100 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорту громадянина України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 №302 відмовлено в оформленні та видачі паспорта громадянина України.

Позивач, вважаючи відмову в оформленні та видачі паспорта громадянина України у зв`язку з його втратою безпідставною звернувся до суду для захисту порушеного права.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з такого.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

Згідно статті 5 Закону України «Про громадянство» від 18.01.2001 №2235-III документами, що підтверджують громадянство України, є: паспорт громадянина України; паспорт громадянина України для виїзду за кордон; тимчасове посвідчення громадянина України; дипломатичний паспорт; службовий паспорт; посвідчення особи моряка; посвідчення члена екіпажу; посвідчення особи на повернення в Україну.

Постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 №2503-ХІІ затверджено Положення про паспорт громадянина України (далі - Положення №2503-ХІІ).

Відповідно до пунктів 1 та 2 Положення №2503-ХІІ паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу власника та підтверджує громадянство України. Паспорт громадянина України (далі - паспорт) видається кожному громадянинові України центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства, після досягнення 16-річного віку.

Відповідно до пункту 1 Положення про Державну міграційну службу України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 №360, Державна міграційна служба України (ДМС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ і який реалізує державну політику у сферах міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів.

Згідно пункту 5 вказаного вище Положення, ДМС з метою організації своєї діяльності, зокрема, контролює та координує діяльність територіальних органів та територіальних підрозділів ДМС.

Відповідно до частини другої статті 6 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2004 №1207-VII оформлення документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, громадянам, які проживають на тимчасово окупованій території, здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів, у порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України.

Пункт 3 Порядку оформлення документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, громадянам, які проживають на тимчасово окупованій території України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2014 року №289, визначає, що оформлення і видача паспорта громадянина України та тимчасового посвідчення громадянина України здійснюються територіальними підрозділами ДМС за місцем звернення громадянина або його представника. Оформлення і видача іноземцям та особам без громадянства посвідки на постійне проживання, посвідки на тимчасове проживання, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, посвідчення біженця, проїзного документа біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, та проїзного документа особи, якій надано додатковий захист, здійснюються територіальними органами та підрозділами ДМС за заявою таких осіб за місцем звернення.

Відповідно до частини другої статті 21 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» від 20.11.2012 №5492-VI оформлення, видача, обмін паспорта громадянина України, його пересилання, вилучення, повернення державі та знищення здійснюються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Так, постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 №302 затверджено Порядок оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України (далі - Порядок №302).

Пунктом 1 Порядку №302 визначено, що паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.

У разі втрати або викрадення паспорта особі замість втраченого або викраденого оформляється та видається новий паспорт (пункт 5 Порядку №302).

Документи для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта подаються до центрів надання адміністративних послуг, державного підприємства, що належить до сфери управління ДМС, і його відокремлених підрозділів (далі - уповноважені суб`єкти), територіальних органів та територіальних підрозділів ДМС (пункт 19 Порядку №302).

В свою чергу, пунктом 16 Порядку №302 передбачено, що ДМС має право отримувати інформацію про особу з наявних державних та єдиних реєстрів, інших інформаційних баз, що перебувають у власності держави або підприємств, установ та організацій, в обсязі, необхідному для ідентифікації особи у зв`язку з оформленням (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміном паспорта.

Абзацом 2 пункту 24 Порядку №302 встановлено, що у разі виявлення факту подання не всіх необхідних документів або подання документів, оформлення яких не відповідає вимогам законодавства, територіальний орган ДМС/територіальний підрозділ ДМС, уповноважений суб`єкт інформує заявника про відмову в прийнятті документів із зазначенням підстав такої відмови. За бажанням заявника відмова надається в письмовому вигляді.

Відповідно до пункту 46 Порядку №302 заявник для оформлення паспорта замість втраченого або викраденого подає такі документи: 1) заяву встановленого МВС зразка про втрату або викрадення паспорта зразка 1994 року (далі - заява про втрату паспорта); 2) витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (у разі викрадення паспорта на території України); 3) посвідчення про взяття на облік бездомних осіб (для бездомних осіб); 4) довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб); 5) рішення суду про встановлення особи (для осіб, яких не було встановлено за результатами проведення процедури встановлення особи); 6) документ, що посвідчує особу законного представника/уповноваженої особи, та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника/уповноваженої особи; 7) документи, що підтверджують сплату адміністративного збору, або оригінал документа про звільнення від його сплати. Оригінал документа про звільнення від сплати адміністративного збору повертається заявнику, а до заяви-анкети додається його копія, засвідчена працівником територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб`єкта шляхом проставлення відмітки "Згідно з оригіналом" та підпису із зазначенням його посади, прізвища, ініціалів та дати; 8) документи, що підтверджують відомості для внесення додаткової змінної інформації до безконтактного електронного носія та у паспорт (за наявності таких документів): про місце проживання - довідку органу реєстрації встановленого зразка; про народження дітей - свідоцтва про народження дітей; про шлюб і розірвання шлюбу - свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили, або виданий компетентними органами іноземної держави документ, який згідно з її національним законодавством підтверджує відповідний факт; про зміну імені - свідоцтво про зміну імені, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили, або виданий компетентними органами іноземної держави документ, який згідно з її національним законодавством підтверджує відповідний факт; довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків або повідомлення про відмову від його прийняття; 9) одну фотокартку розміром 10 х 15 сантиметрів для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування із застосуванням засобів Реєстру - для оформлення паспорта особі, яка не може пересуватися самостійно у зв`язку з тривалим розладом здоров`я, що підтверджується медичним висновком відповідного закладу охорони здоров`я, оформленим в установленому порядку, або особі, яка відбуває покарання в установах виконання покарань або перебуває на тривалому стаціонарному лікуванні в закладах МОЗ закритого типу (в разі потреби). Фотокартка повинна відповідати вимогам рекомендацій Міжнародної організації цивільної авіації (IKAO) Doc 9303.

Після прийняття до розгляду заяви-анкети та доданих до неї документів працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС здійснює заходи з ідентифікації особи, на ім`я якої оформляється паспорт (пункт 49 Порядку №302).

Згідно пункту 50 Порядку №302 ідентифікація особи здійснюється на підставі даних, отриманих з баз даних Реєстру. Пошук в Реєстрі інформації щодо особи здійснюється за поданими персональними даними (у тому числі тими, що змінилися). До запровадження органами реєстрації внесення до Реєстру відомостей про місце проживання особи в установленому законодавством порядку відомості про реєстрацію місця проживання, які подаються заявником, перевіряються за даними обліку територіального органу ДМС. Рішення про оформлення паспорта приймається територіальним органом/територіальним підрозділом ДМС за результатами ідентифікації особи та перевірки факту належності особи до громадянства України (у разі оформлення паспорта вперше із застосуванням засобів Реєстру).

Відповідно до пункту 51 Порядку №302 ідентифікація особи, на ім`я якої оформляється паспорт у зв`язку з поданням заяви про втрату паспорта і стосовно якої відсутня інформація в базах даних Реєстру, здійснюється відповідно до наявних державних та єдиних реєстрів, інших інформаційних баз, що перебувають у власності держави або підприємств, установ та організацій. Надсилання запитів для перевірки інформації про особу здійснюється відповідно до пункту 41 цього Порядку.

Після проведення необхідних перевірок за заявою про втрату паспорта, встановлення факту оформлення особі паспорта, який заявлено як втрачений/викрадений, та його реквізитів, ідентифікації особи працівник територіального підрозділу ДМС складає за заявою про втрату паспорта висновок за встановленою МВС формою, який затверджується керівником такого територіального підрозділу ДМС. У висновку зазначаються результати перевірки і прийняте рішення про оформлення паспорта (пункт 60 Порядку №302).

Згідно пункту 62 Порядку №302 у разі коли картотеки заяв про видачу паспорта територіального підрозділу ДМС не збереглися, відсутня будь-яка інформація в наявних даних обліку територіального органу ДМС, проводиться процедура встановлення особи відповідно до пункту 43 цього Порядку.

Так, пунктом 43 Порядку №302 передбачено, що у разі неподання особою, яка досягла 18-річного віку, документів з фотокартками, проводиться процедура встановлення особи шляхом надсилання запитів щодо перевірки документів та інформації, зазначеної заявником у письмовому зверненні, зокрема до МВС, Національної поліції, Мін`юсту, органів ДФС, навчальних закладів, військових частин, військових комісаріатів, установ виконання покарань, для отримання інформації з наявних державних та єдиних реєстрів, інших інформаційних баз, що перебувають у власності держави або підприємств, установ та організацій, у тому числі фотокартки особи, яка дасть змогу ідентифікувати особу. В процесі перевірки береться до уваги вся інформація, яку повідомив заявник.

Одночасно проводиться перевірка за даними обліку територіальних органів та територіальних підрозділів ДМС. Перевірка стосовно осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України проводиться, зокрема, за даними Державного реєстру виборців шляхом надсилання запитів до відповідних відділів ведення Державного реєстру виборців.

Крім того, у виключних випадках за відсутності фотокартки особи та за результатами перевірок, за якими особу не ідентифіковано, з метою встановлення особи проводиться опитування родичів, сусідів, які були зазначені у письмовому зверненні. За результатами їх свідчень складається акт встановлення особи за формою, встановленою МВС.

Строк проведення процедури встановлення особи не повинен перевищувати двох місяців.

Відповідно до пункту 64 Порядку №302 якщо за результатами проведення процедури встановлення особи її не встановлено, приймається рішення про відмову особі в оформленні паспорта, яке доводиться до відома заявника відповідно до пунктів 100 і 101 цього Порядку.

Згідно пункту 100 Порядку №302 територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС має право відмовити особі в оформленні або видачі паспорта, якщо: 1) особа не є громадянином України; 2) особа вже отримала паспорт (у тому числі паспорт зразка 1994 року), який є дійсним на день звернення (крім випадків обміну паспорта у зв`язку з виявленням помилки в інформації, внесеній до нього; звернення для обміну протягом одного місяця до дати закінчення строку дії паспорта; непридатності для подальшого використання); 3) дані, отримані з баз даних Реєстру, картотек, не підтверджують надану заявником інформацію; 4) за видачею паспорта звернувся законний представник, який не має документально підтверджених повноважень на отримання паспорта; 5) особа подала не в повному обсязі документи та інформацію, необхідні для оформлення і видачі паспорта; 6) особу не встановлено за результатами проведення процедури встановлення особи.

У рішенні про відмову в оформленні чи видачі паспорта, яке доводиться до відома заявника в порядку і строки, встановлені законодавством, зазначаються підстави відмови (пункт 101 Порядку №302).

Отже наведені норми Порядку №302 свідчать, що існує певна процедура оформлення органами ДМС паспорта громадянина України, яка включає розгляд заяви-анкети, приймання документів від заявника, ідентифікацію особи та перевірку факту належності особи до громадянства України і прийняття відповідного рішення.

При цьому за результатами перевірки повноти поданих заявником та законодавчо визначених документів, відповідності їх оформлення вимогам законодавства під час їх прийняття від заявника, територіальний орган ДМС/територіальний підрозділ ДМС, може відмовити в їх прийнятті у разі виявлення факту подання не всіх необхідних документів або подання документів, оформлення яких не відповідає вимогам законодавства, про що заявник інформується із зазначенням підстав такої відмови (за бажанням заявника - в письмовому вигляді).

В такому випадку заявник має право повторно звернутися до територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб`єкта в разі зміни або усунення обставин, у зв`язку з якими йому було відмовлено в прийнятті документів.

Подання ж особою документів і інформації, необхідних для оформлення і видачі паспорта, не в повному обсязі, відповідно до пункту 100 Порядку №302, є підставою для прийняття територіальним органом/територіальним підрозділом ДМС рішення про відмову в оформленні чи видачі паспорта.

З огляду на зміст листа Білоцерківського районного відділу Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби в м. Києві та Київській області від 14.01.2019 №1469 вбачається, що він за своєю суттю є рішенням про відмову в оформленні та видачі паспорта ОСОБА_1 в розумінні пункту 100 Порядку №302.

Суд звертає увагу, що згідно частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України саме на відповідача покладено обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності.

Втім, відповідачем не надано доказів на підтвердження обґрунтованості та правомірності прийняття рішення від 14.01.2019 №1469 про відмову в оформленні та видачі паспорта громадянина України ОСОБА_1 замість втраченого.

Як свідчать додані до матеріалів справи докази, ОСОБА_1 є громадянином України, що підтверджується наявними в матеріалах справи доказами, зокрема:

- свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1 , виданого повторно Білоцерківським міськрайонним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Київській області 06.07.2018 ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 у м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим (Україна);

- вироком Новозаводського районного суду м. Чернігова від 20.07.2017, в якому суд, встановлюючи особу підсудного, зазначив, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Сімферопіль, АРК є громадянином України;

- копією анкети арештованого з фото позивача, відповідно до якої: постійним місцем проживання позивача є АДРЕСА_1 ; громадянство: Україна;

- копією відповіді Державної установи «Торецька виправна колонія « 2» щодо місця народження та місця смерті батька позивача – ОСОБА_3 від 15.04.2019 №17/1430 відповідно до якої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженець с. Жовтневе, Білопольського району, Сумської області до засудження мешкав за адресою: АДРЕСА_2 .

Матеріали справи свідчать, що батьками позивача є ОСОБА_3 та ОСОБА_4 (прізвище до шлюбу - ОСОБА_5 ), що підтверджується витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження №00022492505 від 30.03.2019 та витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб №00022492326 від 30.03.2019.

Отже, позивач народився в Україні в м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна ІНФОРМАЦІЯ_4 , батько українець, мати білоруска.

Також, відповідно до повного витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб №00022492326 від 30.03.2019 прізвище « ОСОБА_6 » змінено на « ОСОБА_2 ».

Згідно рішення Європейського суду з прав людини по справі «Смирнов проти Росії» №461133-99 від 24.07.2003 позбавлення громадянина паспорта являє собою втручання в його особисте життя, так як громадяни для реалізації земних благ в повсякденному житті вимушені користуватись паспортом.

Враховуючи встановлені судом обставини щодо належності ОСОБА_1 до громадянства України та відсутність сумнівів щодо ідентифікації особи позивача, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовної вимоги про зобов`язання Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області видати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина України та відповідно задоволення позову в цій частині.

Щодо позовної вимоги про визнання неправомірними дій Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області щодо відмови ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у видачі паспорта громадянина України, суд вважає недоведеними обставини справи щодо протиправної поведінки відповідача щодо відмови у видачі паспорта громадянина України ОСОБА_1 .

Дія - активна поведінка суб`єкта владних повноважень (органу чи посадової особи). Об`єктом оскарження може бути як одноразова, так і триваюча дія, яка порушує права чи інтереси позивача.

Позивач на власний розсуд визначає, чи порушені його права рішеннями, дією або бездіяльністю суб`єкта владних повноважень. Проте ці рішення, дії або бездіяльність повинні бути такими, які породжують, змінюють або припиняють права та обов`язки у сфері публічно-правових відносин. Оскільки наслідком розв`язання публічно-правового спору, по суті, має бути захист порушеного суб`єктивного права позивача, то у разі незгоди з рішенням суб`єкта владних повноважень, вимога про визнання протиправними дій відповідача по винесенню такого рішення не буде мати своїм правовим наслідком захист прав позивача, адже таке право підлягає захисту виключно шляхом пред`явлення позову про оскарження відповідного рішення суб`єкта владних повноважень.

Зважаючи на те, що відмову у видачі паспорту громадянина України оформлено листом від 14.01.2019 №1469, обраний позивачем спосіб захисту права шляхом оскарження дій відповідача щодо відмови у видачі паспорта громадянина України ОСОБА_1 не відповідає його змісту, з огляду на що у задоволенні цієї частини позовних вимог слід відмовити.

Згідно частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Відповідно до частини третьої статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Позивачем за подання позову сплачено судовий збір у розмірі 768,40 грн., що підтверджується квитанцією від 05.04.2019 №18Е7Е338F2, оригінал якої наявний в матеріалах справи.

Отже, приймаючи до уваги часткове задоволення позову, на користь позивача підлягає стягненню судовий збір у сумі 384, 20 грн. за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень - відповідача у справі.

Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 139, 143, 242-246, 250, 255, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

в и р і ш и в:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 (адреса місце перебування: АДРЕСА_3 ) до Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області (код ЄДРПОУ 42552598, адреса місцезнаходження: 02152, м. Київ, Дніпровський район, вул. Березняківська, буд.4-А) про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити певні дії, - задовольнити частково.

2. Зобов`язати Центральне міжрегіональне управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області видати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина України.

3. В іншій частині позовних вимог – відмовити.

4.Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області (код ЄДРПОУ 42552598, адреса місцезнаходження: 02152, м. Київ, Дніпровський район, вул. Березняківська, буд.4-А) на користь ОСОБА_1 (адреса місце перебування: АДРЕСА_3 ) судовий збір в сумі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня його проголошення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Колеснікова І.С.

Дата виготовлення і підписання повного тексту рішення - 06 серпня 2019 року