
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 серпня 2019 року м. Київ № 320/2508/19
Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Колеснікової І.С., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до Броварського об`єднаного управління Пенсійного фонду України
Київської області
про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити
певні дії
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 із позовом до Броварського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області, в якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення Броварського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області від 03.05.2019 про відмову у призначенні пенсії ОСОБА_1 за віком як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС із зменшенням пенсійного віку на 8 років, встановленого ст. 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", на підставі частини першої статті 55 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";
- зобов`язати Броварське об`єднане управління Пенсійного фонду України Київської області з 04.04.2019 призначити та виплачувати ОСОБА_1 пенсію за віком як учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС із зменшенням пенсійного віку на 8 років, встановленого ст. 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", на підставі частини першої статті 55 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";
- допустити негайне виконання рішення суду в частині виплати пенсії у межах суми стягнення за один місяць.
Позовні вимоги обґрунтовані протиправністю дій відповідача, які полягали у відмові призначити позивачеві пенсії за віком як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». На думку позивача, ним надано достатньо доказів на підтвердження обставин участі у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та, як наслідок, наявності права на призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку, у зв`язку з чим позовні вимоги просить задовольнити в повному обсязі.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 24.05.2019 відкрито провадження в адміністративній справі; судом постановлено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні без виклику учасників справи та проведення судового засідання; витребувано від відповідача копії документів, на підставі яких було винесено рішення від 03.05.2019 про призначення пенсії позивачеві та письмові пояснення щодо не зарахування позивачеві до трудового стажу період його роботи в ТОВ «Броварське АТП 13262» відповідно до довідки від 24.01.2017; запропоновано відповідачеві подати до суду у п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали про відкриття провадження у справі відзив на позовну заяву (відзив).
Відповідачем позов не визнано, 14.06.2019 подано до суду відзив на позов, в якому проти задоволення позовних вимог заперечено в повному обсязі та зазначено, що спірне рішення відповідача є правомірним, оскільки надані позивачем для розгляду документи не підтверджують роботу позивача у зоні відчуження, так як довідка №4 від 24.01.1997 не є первинним документом, в якому містяться відомості про періоди роботи позивача в зоні відчуження, а тому вона не може слугувати підставою для зниження пенсійного віку відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Крім того, відповідно до результату звірки підстав видачі довідки форми №122 (про періоди перебування на ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи), яка дає право на пенсію за віком як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС №4 від 24.01.2017 у відомостях про нарахування заробітної плати відмітка про виплату за роботу в зоні відчуження відсутня, як і відсутні відрядження та маршрутні листи. Отже, на думку відповідача, участь позивача у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС не підтверджена, у зв`язку з чим, право на достроковий вихід на пенсію згідно статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» відсутнє.
Відповідно до частини п`ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Учасники справи з клопотанням про розгляд справи у судовому засіданні до суду не звертались.
Відтак, розгляд справи судом здійснено у порядку письмового провадження за наявними у ній матеріалами та доказами.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено таке.
ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 р., що підтверджується посвідченням учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році серія НОМЕР_1 (категорія 2).
Відповідно до трудової книжки НОМЕР_2 та довідки №4 від 24.01.2017 ОСОБА_1 у період з 15.09.1987 про 13.09.1990 працював водієм 3 класу у Броварському АТП 13262 та з 22.09.1987 по 07.10.1987 приймав безпосередню участь на роботах по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
12.03.2019 позивач звернувся до відповідача із заявою про призначення йому пенсії за віком зі зменшенням пенсійного віку на 8 років як учаснику ліквідації наслідків аварії Чорнобильської катастрофи 2-ї категорії згідно статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Рішенням Броварського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області від 03.05.2019 позивачеві відмовлено у призначенні пенсії на пільгових умовах зі зменшенням пенсійного віку з тих підстав, що згідно наданих позивачем для розгляду документів неможливо підтвердити роботу позивача у зоні відчуження, оскільки довідка №4 від 24.01.1997 не є первинним документом, в якому містяться відомості про періоди роботи гр. ОСОБА_1 у зоні відчуження, а тому вона не може слугувати підставою для зниження пенсійного віку відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Не погоджуючись із вказаною відмовою відповідача, позивач звернувся з даним позовом до суду.
Надаючи правову оцінку правовідносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає таке.
При вирішенні спору суд виходить з того, що згідно статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Згідно статті 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років по 31 грудня 2017 року, що у свою чергу спростовує доводи відповідача в цій частині.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 45 вказаного Закону, пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку, а саме: пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.
Згідно частини першої статті 15 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" №796-XII від 28.02.1991 (далі – Закон №796-XIІ) підставами для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є період роботи (служби) у зоні відчуження, що підтверджено відповідними документами.
Відповідно до пункту 5 Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.1997 №51 учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження з 1 липня 1986 року до 31 грудня 1986 року від 1 до 5 календарних днів, у 1987 році - від 1 до 14, у 1988-1990 роках - не менше 30 календарних днів, на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або на їх будівництві - не менше 14 календарних днів у 1986 році видаються відповідні посвідчення.
В пункті 10 цього Порядку уточняється на підставі яких документів видається посвідчення. Зокрема, встановлено, що посвідчення видаються учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС на підставі одного з таких документів: а) посвідчення про відрядження в зону відчуження; б) військового квитка і довідки командира військової частини або архіву про участь у ліквідації наслідків аварії у зоні відчуження; в) довідки про підвищену оплату праці в зоні відчуження (із зазначенням кількості днів і населеного пункту).
Верховний Суд у постановах від 23.05.2018 у справі №398/3509/16-а та від 27.02.2018 у справі №344/9789/17 висловив правовий висновок щодо застосування положень статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Верховним Судом вказано, що єдиним документом, що підтверджує статус учасника ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС та надає право користування пільгами, встановленими Законом №796-ХІІ, зокрема, призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій, є посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" та "Потерпілий від Чорнобильської катастрофи". Довідки про період роботи (служби) у зоні відчуження, про евакуацію, відселення, самостійне переселення, про період проживання та роботи на забруднених територіях тощо є лише підставами для визначення в установленому порядку статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС або потерпілих від Чорнобильської катастрофи.
Таким чином, наявність у особи посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є вичерпним доказом участі особи в заходах по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Відповідно до частини п`ятої статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норми права, викладені в постановах Верховного Суду.
Частиною 6 статті 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 02.06.2016 №1402-VII передбачено, що висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, враховуються іншими судами при застосуванні таких норм права.
Суд наголошує, що Закон надає особам право на отримання пенсії зі зниженням віку на 10 років за умови роботи в зоні відчуження з моменту аварії до 1 липня 1986 року не залежно від кількості робочих днів, а з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - не менше 5 календарних днів.
Як було встановлено судом, позивач є ліквідатором наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1 від 04.12.1992 та має право на пільги і компенсації, встановлені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». При цьому, вказане посвідчення є дійсним та підстав для проведення перевірки достовірності його видачі та/або скасування дії цього посвідчення судом під час розгляду даної справи не встановлено.
Отже, органом, який видав позивачу посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році, категорії 2 серії НОМЕР_1 , підтверджено правомірність набуття позивачем статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році.
На підтвердження того факту, що ОСОБА_1 працював у період 1987 року у зоні відчуження позивачем до Броварського об`єднаного управління Пенсійного Київської області було надано довідку копію трудової книжки, в якій зазначено, що позивач з 15.09.1987 по 13.09.1987 працював водієм 3 класу у Броварському АТП 13262 та довідку №4 від 24.01.2017, видану Броварським АТП 13262, відповідно до якої ОСОБА_1 був безпосередньо занятий на роботах, передбачених Постановою ЦК КПСС, Ради Міністрів СССР і ВЦСПС від 29.10.1987 року № 1497-378 і Постановою Ради Міністрів від 05.06.1986 року № 665-19, які дають право на державну пенсію на пільгових умовах у відповідності до списку № 1, затвердженому Постановою Ради Міністрів СССР від 22.08.1956 року № 1173 з 22.09.1987 по 07.10.1987.
Суд вважає, що позивачем було подано достатньо документів для підтвердження періоду його роботи в зоні відчуження.
Отже, в ході розгляду справи судом підтверджено факт участі позивача у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що дає йому право на призначення пенсії на пільгових умовах зі зниженням пенсійного віку відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Таким чином, на підставі наявних у справі доказів суд вважає, що позивачем надано достатньо документів для підтвердження факту, що він приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС для призначення йому пенсії зі зменшенням пенсійного віку на 8 років відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Суд дійшов висновку, що відповідачем не було враховано документально підтверджених відомостей про період участі позивача у роботах по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, у зв`язку з чим останнім необґрунтовано прийнято рішення про відсутність у позивача права на призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку.
Частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що Броварського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області від 03.05.2019 про відмову у призначенні пенсії ОСОБА_1 за віком як учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС із зменшенням пенсійного віку на 8 років, встановленого ст. 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", на підставі ст. 55 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"є протиправним та підлягає скасуванню.
Щодо дати призначення пенсії, суд зазначає, що відповідно до пункту 1 частини першої статті 45 Закону №1058-IV пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку: пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.
У пункті 5 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.2005, днем звернення за пенсією вважається день приймання органом, що призначає пенсію, заяви про призначення, перерахунок, відновлення або переведення з одного виду пенсії на інший.
З матеріалів справи слідує, що заяву про призначення пенсії позивачем подано до відповідача 12.03.2019.
Отже, днем звернення позивача за пенсією вважається 12.03.2019, відтак звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.
Позивач 03.04.1967 року досяг пенсійного віку згідно статті 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» на пільгових умовах зі зниженням пенсійного віку відповідно до ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на 8 років.
Отже, суд дійшов висновку про те, що днем звернення позивача за пенсією є день подання заяви (12.03.2019) до відповідача про призначення пенсії за віком на пільгових умовах, що відповідає положенням п. 5 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.2005, тому відповідно днем призначення позивачу пенсії є день, наступний за днем досягнення пенсійного віку, тобто 04.04.2019.
Частиною першою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 77 КАС України зазначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, коли судом здійснюється розгляд справ про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, у яких обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Оскільки судом встановлено право позивача на призначення йому пенсії із зниженням пенсійного віку відповідно до частиною першою статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», рішення відповідача від 03.05.2019 про відмову у призначенні пенсії ОСОБА_1 як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС зі зменшенням пенсійного віку на 8 років є протиправним та підлягає скасуванню.
Відповідно до частини першої статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право звернутися до суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Згідно пункту четвертого частини першої статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може містити вимогу про зобов`язання відповідача суб`єкта владних повноважень вчинити певні дії.
За приписами пункту 4 частини другої статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі задоволення позову суд може прийняти постанову про зобов`язання відповідача вчинити певні дії.
Аналізуючи дані положення Кодексу, можна дійти висновку, що законодавством передбачено право суду у випадку встановлення порушення прав позивача зобов`язувати суб`єкта владних повноважень приймати рішення або вчиняти певні дії.
Приймаючи до уваги встановлення судом протиправність рішення від 03.05.2019 про відмову у призначенні пенсії ОСОБА_1 як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС зі зменшенням пенсійного віку на 8 років, суд вважає за необхідне задовольнити позовну вимогу про зобов`язання Броварського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області призначити та виплачувати ОСОБА_1 пенсію за віком як учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС із зменшенням пенсійного віку на 8 років, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", на підставі статті 55 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з 04.04.2019.
Системно проаналізувавши приписи законодавства України, що були чинними на момент виникнення спірних правовідносин між сторонами, зважаючи на взаємний та достатній зв`язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.
Суд, крім того, зазначає, що відповідно до пункту 1 частини першої статті 371 КАС України, негайно виконуються рішення суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів у межах суми стягнення за один місяць.
Відтак, суд вважає за необхідне, рішення суду звернути до негайного виконання у межах виплати пенсії за один місяць.
Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Згідно положень статті 5 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI «Про судовий збір» позивач звільнений від сплати судового збору. Таким чином, судовий збір відшкодуванню не підлягає.
Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
в и р і ш и в:
1. Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_3 , адреса місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Броварського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області (код ЄДРПОУ 37892505, адреса місцезнаходження: 07400, Київська область, м. Бровари, бул. Незалежності, буд.11) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії – задовольнити в повному обсязі.
2. Визнати протиправним та скасувати рішення Броварського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області від 03.05.2019 про відмову у призначенні пенсії ОСОБА_1 за віком як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС із зменшенням пенсійного віку на 8 років, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", на підставі статті 55 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
3. Зобов`язати Броварське об`єднане управління Пенсійного фонду України Київської області з 04.04.2019 призначити та виплачувати ОСОБА_1 пенсію за віком як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС із зменшенням пенсійного віку на 8 років, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", на підставі статті 55 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
4. Допустити до негайного виконання судове рішення в частині виплати пенсії ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_3 ) з Броварського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області (код ЄДРПОУ 37892505, адреса місцезнаходження: 07400, Київська область, м. Бровари, бул. Незалежності, буд.11) у межах суми стягнення пенсії за один місяць.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня його проголошення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Колеснікова І.С.
Дата виготовлення і підписання повного тексту рішення - 06 серпня 2019 року