Рішення № 83510129, 06.08.2019, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.08.2019
Номер справи
320/2262/19
Номер документу
83510129
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 серпня 2019 року м. Київ № 320/2262/19

Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Колеснікової І.С., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Броварського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської

області

про визнання правомірним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 із позовом до Броварського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області, в якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення Броварського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області від 02.06.2018 № 69 про відмову у призначенні пенсії ОСОБА_1 на пільгових умовах зі зниженням пенсійного віку за списком № 2 згідно пункту "б" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення";

- зобов`язати Броварське об`єднане управління Пенсійного фонду України Київської області зарахувати ОСОБА_1 трудовий стаж роботи з 15.12.1983 по 12.04.1995 до стажу, що дає право на пенсію на пільгових умовах згідно "б" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" за списком № 2, призначити та виплатити пенсію за віком на пільгових умовах зі зниженням пенсійного віку за списком № 2 згідно пункту "б" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" з 12.12.2017;

- допустити негайне виконання рішення суду в частині виплати пенсії у межах суми стягнення за один місяць.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено про відсутність у відповідача законних підстав для відмови у призначенні позивачеві пільгової пенсії, оскільки ним надано всі необхідні документи для такого призначення, а основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка і лише в разі її відсутності, або відсутності в ній відповідних записів, трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, зокрема уточнюючих довідок підприємств. У зв`язку з цим позивач вважає, що рішення відповідача про відмову у призначенні пенсії ОСОБА_1 на пільгових умовах зі зниженням пенсійного віку за списком № 2 згідно пункту "б" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" є протиправним, а тому має бути скасоване.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 08.05.2019 відкрито провадження в адміністративній справі; судом постановлено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні без виклику учасників справи та проведення судового засідання; витребувано від відповідача копії документів на підставі яких винесено рішення від 02.06.2018 №69 про відмову у призначенні пенсії позивачеві; письмові пояснення щодо не зарахування позивачу до трудового стажу період його роботи в ВАТ «Капітанівський цукровий завод» за Списком №2; запропоновано відповідачеві подати до суду у п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали про відкриття провадження у справі відзив на позовну заяву (відзив).

Відповідач позов не визнав, 28.05.2019 представником відповідача подано до суду відзив на позов, в якому проти задоволення позовних вимог заперечено в повному обсязі та зазначено, що рішенням комісії №9/23 від 27.04.2018 за наданими документами підтверджено стаж роботи ОСОБА_1 в шкідливих та важких умовах праці за списком №2 на посаді електрозварника ручного зварювання, терміном 2 роки 10 місяців 04 дні. Втім, згідно записів в трудовій книжці не можливо зарахувати до загального стажу період роботи з 15.12.1983 по 12.04.1995, оскільки відсутня печатка при звільненні. Додаткових документів позивачем не надано, а тому загальний стаж роботи позивача становить 19 років 06 місяців 09 днів. На думку представника відповідача, що під час прийняття спірного рішення Броварське об`єднане управління Пенсійного фонду України Київської області діяло на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені законодавством України та просив суд відмовити в задоволенні позову. Основним обґрунтування правомірності прийняття спірного рішення представником відповідача зазначено, що за записами в трудової книжки неможливо визначити період зайнятості повного робочого дня на роботах в шкідливих умовах праці.

Відповідно до частини п`ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Учасники справи з клопотанням про розгляд справи у судовому засіданні до суду не звертались.

Відтак, розгляд справи судом здійснено у порядку письмового провадження за наявними у ній матеріалами та доказами.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено таке.

ОСОБА_1 є громадянином України, що підтверджується паспортом громадянина України серії НОМЕР_1 , виданим Новомиргородським РВ УМВС України в Кіровоградській області 22.09.2000.

Відповідно до атестату №3412, виданого 18.07.1980 ОСОБА_1 у період з 01.09.1978 по 18.07.1980 навчався в міському професійно – технічному училищі №10 смт. Капітанівка Кіровоградської області за професією різник буряка, електрозварювальник.

Згідно даних трудової книжки НОМЕР_2 позивач з 01.09.1978 до 18.07.1980 навчався в Капітанівському ПТУ №10; з 17.07.1980 по 04.11.1981 працював електрозварником 3-го розряду на Капітанівському цукровому заводі; 04.11.1981 був звільнений від роботи у зв`язку зі службою в Радянській армії; з 10.11.1981 по 20.1.1983 проходив службу в рядом Радянської армії; з 15.12.1983 по 12.04.1995 працював електрозварником 3-го розряду на Капітаніському цукровому заводі; 20.11.1995 по 11.04.1997 працював електрозварником 3-го розряду в КСП «Капітанівський цукрокомбінат»; з 28.12.1999 по 24.06.2000 позивачу здійснювалась виплата допомоги по безробіттю відповідно до Закону України «Про зайнятість населення»; з 20.09.2001 по 06.03.2002 працював підсобним робітником цегельного виробництва на час на час виробництва цегли; з 28.03.2002 по 27.05.2002 позивачеві здійснювалась виплата допомоги по безробіттю згідно Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування»; з 28.05.2002 по 28.10.2002 працював знімачем – укладальником цегли на час цегельного виробництва в ТОВ «АПО Капітанівське»; з 11.11.2002 позивачеві здійснювалась виплата допомоги по безробіттю згідно Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування»; з 01.05.2005 по 30.06.2005 працював на посаді електрозварювальника у ТОВ «Квіти – Сервіс»; з 02.12.2005 до 15.12.2009 працював електрозварником ручного зварювання цеху; з 04.01.2010 по 01.04.2011 працював електрозварювальником у ТОВ «Квіти – Сервіс»; з 04.04.2011 по 15.03.2012 працював електрозварювальником 5 розряду цех виробництва.

02.03.2018 позивачем подано до Броварського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області заяву про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до списку №2 згідно пункту «б» частини першої статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Разом із вказаною заявою позивачем було подано копію паспорту, коду, військового квитка, диплому про навчання, трудової книжки.

Рішенням Броварського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області №69 від 02.06.2018 відмовлено позивачеві у призначенні пенсії, обґрунтовано тим, що згідно наданих позивачем документів, до стажу роботи на пільгових умовах за списком №2 можливо зарахувати лише 2 роки 10 місяців 04 дні. Період роботи з 15.12.1983 по 12.04.1995 неможливо зарахувати до загального стажу, оскільки відсутня печатка при звільненні. Також відповідачем зазначено, що загальний стаж роботи позивача складає 19 років 06 місяців 09 днів, а тому позивачеві відмовлено у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах з 12.12.2017 у зв`язку з відсутністю необхідного пільгового та страхового стажу.

Не погоджуючись із вказаною відмовою відповідача, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку правовідносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає таке.

Згідно частини першої статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Відповідно до частини другої цієї статті Конституції, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно вимог статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Призначення, виплата та перерахунок призначеної пенсії регулюється Законами України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-ХІІ (далі - Закон № 1788) та «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі - Закон № 1058).

Статтею 1 Закону №1788 передбачено, що громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв`язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.

Пунктом «б» частини першої статті 13 Закону № 1788 встановлено, що на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

Згідно пункту 3 Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 №383, при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями, незалежно від дати внесення їх до Списків, за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.1992 р. та результатами атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.1992 року.

Необхідними умовами для виникнення у особи права на пенсійне забезпечення на пільгових умовах відповідно до пункту «б» статті 13 Закону № 1788 є констатація факту перебування особи на посаді або виконання нею робіт, що містяться у Списку №2, а також документальне підтвердження зайнятості працівника за відповідною професією за результатами атестації умов праці, яке полягає у наявності результатів атестації відповідного робочого місця за умовами праці.

Таким чином, правовою підставою для виникнення в особи права на пенсійне забезпечення на пільгових умовах відповідно до пункту «б» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» є набуття нею відповідного стажу при виконанні робіт, передбачених Списком №2.

Пунктом 1.6 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» передбачено право на звернення за призначенням пенсії в будь-який час після виникнення права на пенсію або не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.

Відповідно до правил п. 2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року №22-1, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за №1566/11846, для оформлення пенсії за віком необхідно зібрати та подати до органу пенсійного фонду:

- заяву про призначення пільгової пенсії за віком

- паспорт громадянина України та документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків

- документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637.

Згідно пункту 1 статті 48 Кодексу законів про працю України трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника.

Відповідно до статті 62 Закону № 1788 основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637 затверджений Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній (далі - Порядок №637), відповідно до п. п. 1, 2 якого основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. У разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків.

Відповідно до п. 20 Порядку № 637 у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників. У разі відсутності правонаступника підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установленої для окремих категорій працівників, здійснюється у порядку, визначеному Пенсійним фондом України за погодженням з Мінпраці та Мінфіном.

Аналіз наведених норм свідчить про те, що основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка. Проте, якщо у трудовій книжці не зазначені відомості про умови праці та характер виконуваної роботи, то для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.

Аналогічну позицію викладено у рішенні Верховного Суду від 27.02.2018 у справі №172/718/17.

Додаткові документи, а саме: довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи, подаються у випадках відсутності трудової книжки (п. 3 Постанови КМ України «Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній» № 637 від 12.08.1993 р.).

Порядок ведення трудових книжок регулюється Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджений Наказом Мінпраці та соцполітики №58 від 29.03.1993.

Згідно вимог п. 2.2 даної Інструкції, до трудової книжки вносяться: відомості про працівника: прізвище, ім`я та по батькові, дата народження; відомості про роботу, переведення на іншу постійну роботу, звільнення; відомості про нагородження і заохочення: про нагородження державними нагородами України та відзнаками України, заохочення за успіх у роботі та інші заохочення відповідно до чинного законодавства України; відомості про відкриття, на які видані дипломи, про використані винаходи і раціоналізаторські пропозиції та про виплачені у зв`язку з цим винагороди.

Пунктом 2.4 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників встановлено, що усі записи в трудовій книжці про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагороди та заохочення вносяться власником або уповноваженим ним органом після видання наказу (розпорядження), але не пізніше тижневого строку, а в разі звільнення - у день звільнення і повинні точно відповідати тексту наказу (розпорядження).

Записи виконуються акуратно, ручкою кульковою або з пером, чорнилом чорного, синього або фіолетового кольорів, і завіряються печаткою запис про звільнення, а також відомості про нагородження та заохочення.

Як слідує із фактичних обставин справи, трудова книжка позивача містить належним чином здійснені записи щодо роботи у вищевказані періоди на вищезазначених підприємствах.

Відповідно до запису №5 в трудовій книжці НОМЕР_2 , позивач 15.12.1983 був прийнятий електрозварником 3 – го розряду на Капітанівському цукровому заводі.

Згідно запису №6 у вказаній трудовій книжці позивача 12.04.1995 звільнено за власним бажанням, про що винесено наказ №85 а від 19.04.1995.

Вищевказані записи у трудовій книжці посвідчені підписом начальника.

Механізм підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установленої для окремої категорії працівників у разі ліквідації підприємства, установи та організації без визначення правонаступника встановлює «Порядок підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років», затверджений Постановою правління Пенсійного фонду України № 18-1 від 10.11.2006, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 24.11.2006 за № 1231/13105.

Тобто, закон та інші нормативні акти, які регулюють правовідносини сторін чітко встановлюють порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії і єдиним документом, який підтверджує цей стаж є трудова книжка.

З викладеного вбачається, що стаж роботи позивача, що дає право на пенсію на пільгових умовах згідно пункту «б» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» за списком №2 підтверджений записами у трудовій книжці.

Доказів, які б свідчили про недостовірність записів у трудовій книжці відповідачем суду не надано, а тому суд вважає, що відповідачем безпідставно не взято до уваги період роботи позивача з 15.12.1983 по 12.04.1995 в ВАТ «Капітанівський цукровий завод» для зарахування до трудового стажу через відсутність інформації щодо сплати страхових внесків.

Щодо ненадання позивачем відповідачеві уточнюючої пільгової довідки за період з 15.12.1983 по 12.04.1995 на Капітанівськовому цукровому заводі, судом встановлено, що згідно довідки державного реєстратора апарату районної державної адміністрації Відкрите акціонерне товариство «Капітанівський цукровий завод» 21.12.2009 було знято з обліку на підставі ухвали Господарського суду Кіровоградської області від 26.11.2009 у справі №10/165 внаслідок ліквідації юридичної особи – банкрута, правонаступник відсутній.

Згідно статті 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років по 31 грудня 2017 року, що у свою чергу спростовує доводи відповідача в цій частині.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 45 вказаного Закону, пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку, а саме: пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.

Суд вважає, що відповідач, відмовляючи у зарахуванні до пільгового стажу вищевказаного періоду роботи для призначення пенсії за віком на пільгових умовах, виходячи з того, що позивачем не надані уточнюючі довідки про пільговий період роботи, діяв недобросовісно та необґрунтовано, не врахував усіх обставин та положень законодавства, що мають значення для призначення пенсії по списку №2, як наслідок, допустив неналежний розгляд поданої позивачем заяви і документів та, відповідно, прийняв необґрунтоване рішення про відмову у призначенні пенсії.

В силу правил статті 5 КАС України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1- 4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

Відповідно до статей 9, 77 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Разом з тим, відповідач як суб`єкт владних повноважень не надав суду доказів на підтвердження правомірності свого рішення.

Статтею 90 КАС України передбачено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення.

Відповідно до частини четвертої статті 245 Кодексу адміністративного судочинства, у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов`язати відповідача - суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

З урахуванням тієї обставини, що оскаржуване рішення відповідача не ґрунтується на дискреційних повноваженнях, оскільки судом викладено висновки щодо необхідності зарахування позивачу пільгового стажу, який надає право на пенсію за віком на пільгових умовах, і відповідач не може діяти в іншій спосіб, суд вважає за необхідне зобов`язати відповідача зарахувати ОСОБА_1 трудовий стаж роботи з 15.12.1983 по 12.04.1995 до стажу, що дає право на пенсію на пільгових умовах згідно пункту "б" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" за списком №2, призначити та виплатити пенсію за віком на пільгових умовах зі зниженням пенсійного віку за списком №2 згідно пункту "б" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Щодо дати призначення та виплати пенсії позивачеві, суд зазначає, що відповідно до пункту 1 частини першої статті 45 Закону №1058-IV пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку: пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.

У пункті 5 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.2005, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 р. за №1566/11846, днем звернення за пенсією вважається день приймання органом, що призначає пенсію, заяви про призначення, перерахунок, відновлення або переведення з одного виду пенсії на інший.

Відповідно до пункту 1.6 цього Порядку звернення за призначенням пенсії може здійснюватися в будь-який час після виникнення права на пенсію або не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.

На момент звернення позивача до Обухівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області із заявою про призначення пенсії (02.03.2018) позивачеві виповнилось 56 років (11.12.2017), тобто позивач завчасно звернувся із заявою про призначення пенсії до управління пенсійного фонду.

11.12.2017 позивачеві виповнилося 56 років, отже, відповідно днем призначення позивачу пенсії є день, наступний за днем досягнення пенсійного віку, тобто 12.12.2017.

Системно проаналізувавши приписи законодавства України, що були чинними на момент виникнення спірних правовідносин між сторонами, зважаючи на взаємний та достатній зв`язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.

Суд, крім того, зазначає, що відповідно до пункту 1 частини першої статті 371 КАС України, негайно виконуються рішення суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів у межах суми стягнення за один місяць.

Відтак, суд вважає за необхідне, рішення суду звернути до негайного виконання у межах виплати пенсії за один місяць.

Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Під час звернення до суду позивачем сплачено судовий збір на суму 768 грн. 40 коп., що підтверджується квитанцією №29827 від 06.05.2019, оригінал якої міститься в матеріалах справи.

Оскільки адміністративний позов підлягає задоволенню, суд вважає за необхідне стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Броварського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області витрати по сплаті судового збору у розмірі 768 грн. 40 коп.

Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242-246, 250, 255,262,295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

в и р і ш и в:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_3 , адреса місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Броварського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області (код ЄДРПОУ 37892505, адреса місцезнаходження: 07400, Київська область, м. Бровари, бул. Незалежності, буд.11) про визнання правомірним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії – задовольнити в повному обсязі.

2. Визнати протиправним та скасувати рішення Броварського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області від 02.06.2018 №69 про відмову у призначенні пенсії ОСОБА_1 на пільгових умовах зі зниженням пенсійного віку за списком №2 згідно пункту "б" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

3. Зобов`язати Броварське об`єднане управління Пенсійного фонду України Київської області зарахувати ОСОБА_1 трудовий стаж роботи з 15.12.1983 по 12.04.1995 до стажу, що дає право на пенсію на пільгових умовах згідно пункту "б" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" за списком №2, призначити та виплатити пенсію за віком на пільгових умовах зі зниженням пенсійного віку за списком №2 згідно пункту "б" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" з 12.12.2017.

4. Допустити до негайного виконання судове рішення в частині виплати пенсії ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_3 , адреса місце проживання: АДРЕСА_1 ) з Броварського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області (код ЄДРПОУ 37892505, адреса місцезнаходження: 07400, Київська область, м. Бровари, бул. Незалежності, буд.11) у межах суми стягнення пенсії за один місяць.

5. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Броварського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області (код ЄДРПОУ 37892505, адреса місце знаходження: 07400, Київська область, м. Бровари, бул. Незалежності, буд.11) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_3 , адреса місце проживання: АДРЕСА_1 ) судовий збір в сумі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня його проголошення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Колеснікова І.С.

Дата виготовлення і підписання повного тексту рішення - 06 серпня 2019 року