Постанова № 83508781, 07.08.2019, Лиманський міський суд Донецької області (до 25.04.2025 - Краснолиманський міський суд Донецької області)

Дата ухвалення
07.08.2019
Номер справи
236/3027/19
Номер документу
83508781
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

м. Лиман Справа № 236/3027/19

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 серпня 2019 року суддя Краснолиманського міського суду Донецької області, Саржевська І. В., розглянувши матеріали, які надійшли з Лиманського відділення поліції Слов`янського відділу поліції в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився с. Дробишеве Краснолиманського району Донецької області, громадянина України, який працює майстром лісу Лиманського лісгоспу Дробишевського лісництва, місце проживання: АДРЕСА_1 ,

за ст. 124, 122-4 КУпАП, розглянуто у присутності порушника, якому роз`яснено права, передбачені ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП, та адвоката Грецького В.Г., клопотань не заявлено,

ВСТАНОВИЛА:

26.04.2019 року о 22 годині 00 хвилин, ОСОБА_1 в смт. Дробишеве, Лиманського району, Донецької області, по вул. Магістральній, біля консервного заводу, не доїжджаючи до залізничного переїзду 58 м, керував транспортним засобом автомобілем ВАЗ 21093 з державним номерним знаком НОМЕР_1 , не врахував дорожньої обстановки, не дотримався безпечного бокового інтервалу та скоїв наїзд на пішохода. В результаті ДТП пішохід отримав тілесні ушкодження. Тобто, ОСОБА_1 порушив п. 13.1 Правил дорожнього руху України, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 26.04.2019 року о 22 годині 00 хвилин в смт. Дробишеве, Лиманського району, Донецької області, по вул. Магістральній, біля консервного заводу, не доїжджаючи до залізничного переїзду 58 м, керував транспортним засобом автомобілем ВАЗ 21093 з державним номерним знаком НОМЕР_1 , не врахував дорожньої обстановки, не дотримався безпечного бокового інтервалу та скоїв наїзд на пішохода, після чого залишив місце вчинення ДТП. Тобто, ОСОБА_1 порушив п. 10.9, 2.10 Правил дорожнього руху України, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 122-4 КУпАП.

Враховуючи, що судом одночасно розглядаються матеріали про вчинення ОСОБА_1 кількох адміністративних правопорушень, суддя вважає доцільним здійснювати їх спільний розгляд.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину свою у вчиненні зазначених правопорушень визнав повністю, розкаявся, просив його суворо не карати.

Зазисник Грецький В.Г. в судовому засіданні підтримав позицію ОСОБА_1 .

Суддя, дослідивши матеріали про адміністративні правопорушення, прийшла до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124, 122-4 КУпАП, підтверджується його поясненнями в судовому засіданні, поясненнями які містяться в протоколах про адміністративні правопорушення, даними протоколів про адміністративні правопорушення серії БР № 017890 від 01.08.2019 року, серії БР № 017891 від 01.08.2019 року, складеними інспектором СРПП № 2 Лиманського відділення поліції Слов`янського відділу поліції ГУНП в Донецькій області, постановою про закриття кримінального провадження від 25.07.2019 року, витягом ЄРДР № 12019050420000297 від 27.04.2019 року з правовою кваліфікацією кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 286 КК України, протоколом огляду місця ДТП від 27.04.2019 року, схемою до протоколу огляду місця ДТП від 27.04.2019 року, протоколом огляду транспортного засобу від 27.04.2019 року, висновками експертів № 2/19-139 від 29.05.2019 року, № 2/19-140 від 29.05.2019 року, № 48 від 12.07.2019 року.

Частиною 5 статті 38 КУпАП передбачено, у разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через місяць з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Таким чином, в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124, 122-4 КУпАП.

На виконання вимог ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на порушника за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124, 122-4 КУпАП, враховую характер вчинених адміністративних правопорушень, особу порушника: вік та соціальне положення, ступінь його вини та відношення до скоєних адміністративних правопорушень, відсутність обставин, що пом`якшують чи обтяжують покарання.

За таких обставин, дотримуючись принципу співвідношення між тяжкістю вчинених адміністративних правопорушень та заходом державного примусу, наявності негативних наслідків скоєних адміністративних правопорушень, а саме: потерпіла ОСОБА_2 , 2003 року народження (пішохід), отримала легкі тілесні ушкодження, що спричинили короткочасний розлад здоров`я, як потребуючи для свого лікування строк більш 6, але менш 21 доби; правопорушник залишив місце ДТП, вважаю за необхідне та достатнє застосувати до порушника адміністративне стягнення, із застосуванням ст. 36 КУпАП, в межах санкції статті 124 КУпАП, у виді позбавлення права керування транспортними засобами, оскільки саме такий вид стягнення, враховуючи вищевикладені обставини, буде достатньою мірою відповідальності для виховання особи, що вчинила дані адміністративні правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також в повній мірі забезпечить запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, та повністю відповідатиме меті його застосування.

Також відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника стягується судовий збір в розмірі 384,20 гривень.

Керуючись ст. 124, 122-4, 283-284, 36, 38 КУпАП,

ПОСТАНОВИЛА:

Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124, 122-4 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення із застосуванням ст. 36 КУпАП у виді позбавлення права керування транспортними засобами на строк 6 (шість) місяців.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , в дохід держави (рахунок одержувача: 31213206005564, ЄДРПОУ: 37894853, МФО: 899998, одержувач: УК м. Лиман/отг м. Лиман/22030101, Банк одержувача: Казначейство України (ЕАП) судовий збір в розмірі 384,20 (триста вісімдесят чотири грн. 20 коп.) гривень.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення через Краснолиманський міський суд до Донецького апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги.

Суддя -