
05.08.2019 Справа № 756/9174/19
Номер справи 756/9174/19
Номер провадження 3/756/4349/19
П О С Т А Н О В А
Іменем України
05 серпня 2019 року суддя Оболонського районного суду м. Києва Яценко Н.О., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , громадянина України, директора ПП «Творча майстерня «Престиж» який проживає за адресою: АДРЕСА_1
за 1. ст.1631 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
в с т а н о в и в:
Зі змісту протоколу № 80 про адміністративне правопорушення, складеного 30 травня 2019 року головним державним ревізором - інспектором ГУ ДФС у м. Києві Данілевич А.А. вбачається, що ОСОБА_1 як директор ПП «ТВОРЧА МАЙСТЕРНЯ ПРЕСТИЖ» вчинено правопорушення, передбачене ч.1 ст.163-1 КУпАП, а саме допущено порушення п.188-1 ст.188, п.201 .4 ст.201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-УІ із змінами та доповненнями, що відображено в акті перевірки від 30.05.2019 №364/26-15-14-02-01/31902622. Місце вчинення зазначено м.Київ, пр.Г.Сталінграда,6, корп.4 літера А.
ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснив, що свою вину у вчиненні правопорушення він не визнає, оскільки на результати перевірки були подані заперечення, які були розглянуті Головним управлінням ДФС у м.Києві та була призначена документальна позапланова виїзна перевірка підприємства, яка проводилася з 27.06.2019 по 04.07.2019.
По результатам позапланової виїзної документальної перевірки видана довідка 11.07.2019 за № 499/27-15-14-02-01/31902622 згідно з якою порушень податкового законодавства не встановлено.
Заслухавши пояснення особи, відносно якої складено протокол, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Згідно диспозиції ч.1 ст.163-1 КУпАП відповідальність за вказаною статтею настає у випадку відсутності податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 не містить об`єктивну сторону правопорушення, а містить посилання на акт перевірки та посилання на норми Податкового кодексу України, також в ньому не зазначено дату вчинення правопорушення.
Відповідно до п.14.1.7 Податкового кодексу України оскарження рішень контролюючих органів - оскарження платником податку податкового повідомлення - рішення про визначення сум грошового зобов`язання платника податків або будь-якого рішення контролюючого органу в порядку і строки, які встановлені цим Кодексом за процедурами адміністративного оскарження, або в судовому порядку.
Згідно з п.54.3.2. п.54.3 ст.54 Податкового кодексу України контролюючий орган зобов`язаний самостійно визначити суму грошових зобов`язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, зокрема, якщо дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов`язань, суми бюджетного відшкодування та/або від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.
Зі змісту п.54.5 ст.54 Податкового кодексу України вбачається, що якщо згідно з нормами цієї статті сума грошового зобов`язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов`язання і має право оскаржити зазначену суму в порядку, встановленому цим Кодексом.
Згідно з п.55.1 ст.55 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення про визначення суми грошового зобов`язання платника податків або будь-яке інше рішення контролюючого органу може бути скасоване контролюючим органом вищого рівня під час проведення процедури його адміністративного оскарження та в інших випадках у разі встановлення невідповідності таких рішень актам законодавства.
Пунктом 56.15 ст.56 Податкового кодексу України визначено, що скарга, подана із дотриманням строків, визначених пунктом 56.3 цієї статті, зупиняє виконання платником податків грошових зобов`язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні (рішенні), на строк від дня подання такої скарги до контролюючого органу до дня закінчення процедури адміністративного оскарження. Протягом зазначеного строку податкові вимоги з податку, що оскаржується, не надсилаються, а сума грошового зобов`язання, що оскаржується, вважається неузгодженою.
З наданих суду доказів убачається, що директором ПП «ТМ «Престиж» ОСОБА_1 було подано до Головного управління ДФС у м.Києві заперечення до Акту документальної позапланової виїзної перевірки Приватного підприємства «Творча майстерня «ПРЕСТИЖ» від 30.05.2019 за № 364/26-15-14-02-01/31902622.
Відповідно до довідки від 11.07.2019 № 449/26-15-14-02-01/31902622 «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки Приватного підприємства «Творча майстерня «Престиж» проведеною перевіркою не встановлено використання пільг з податку на додану вартість та несвоєчасного подання Декларації в податку на додану вартість. Перевіркою пунктів 3.1.1.3.1.2 плану перевірки порушень не встановлено.
Вказане свідчить про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, що згідно п.1 ст.247 КУпАП є підставою для закриття провадження у справі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 163-1 ч.1, 247 п.1 КУпАП,
п о с т а н о в и в:
Провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.163-1 КУпАП відносно ОСОБА_1 закрити у зв`язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Оболонський районний суд міста Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя