Постанова № 83505021, 06.08.2019, Соснівський районний суд м. Черкас

Дата ухвалення
06.08.2019
Номер справи
712/8806/19
Номер документу
83505021
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 712/8806/19

Провадження № 3/712/2048/19

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 серпня 2019 року, суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Бащенко С.М., з участю адвоката Пропадущого А.В., особи, відносно якої складено протокол - ОСОБА_1 ,розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , посада на момент вчинення: головний спеціаліст - державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Черкаської області відділу екологічного контролю водних ресурсів та атмосферного повітря Державної екологічної інспекції у Черкаській області, проживаючої: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,

за ст. 172-6 ч. 1 КпАП України, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 , будучи звільненою 20.20.2017 із посади головного спеціаліста - державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Черкаської області відділу екологічного контролю водних ресурсів та атмосферного повітря Державної екологічної інспекції у Черкаській області та відповідно до підпункту «в» пункту 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону, без поважних причин, несвоєчасно подала декларацію суб`єкта, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Вона ж, будучи звільненою 20.20.2017 із посади головного спеціаліста - державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Черкаської області відділу екологічного контролю водних ресурсів та атмосферного повітря Державної екологічної інспекції у Черкаській області та відповідно до підпункту «в» пункту 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону, без поважних причин, несвоєчасно подала декларацію після припинення повноважень особи, уповноваженої на виконання функцій держави бо місцевого самоврядування, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, вину у вчиненні правопорушень визнала та пояснила, що не мала умислу порушувати антикорупційне законодавство, а пропустила строк подачі декларації, в зв`язку з необізнаністю законодавства, оскільки перебувала в декретній відпустці та технічними проблемами при подачі декларації.

Представник правопорушника - адвокат Пропадущий А.В. заявив клопотання про закриття провадження по справі у зв`язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.

Прокурор в судовому засіданні протоколи про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підтримав та просив притягнути останню до адміністративної відповідальності, оскільки нею були порушені вимоги антикорупційного законодавства.

Заслухавши думку прокурора, особи, відносно якої складено протокол, адвоката, вивчивши матеріали справи, суддя приходить до наступного висновку.

В ході розгляду справи встановлено, що відповідно до наказу Державної екологічної інспекції у Черкаській області № 82-О від 01.08.2014 ОСОБА_1 переведено на посаду головного спеціаліста - державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Черкаської області відділу екологічного контролю водних ресурсів та атмосферного повітря Державної екологічної інспекції у Черкаській області.

Відповідно до наказу Державної екологічної інспекції у Черкаській області № 42-О від 10.10.2017 ОСОБА_1 звільнено з Державної екологічної інспекції у Черкаській області за угодою сторін.

Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про державну службу», державний службовець зобов`язаний додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції.

Пунктом 5 ч. 2 ст. 32 Закону України «Про державну службу», передбачено, що на державних службовців поширюються обмеження, передбачені Законом України «Про запобігання корупції».

Отже, державний службовець є суб`єктом вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, та на нього розповсюджуються обмеження, передбаченні ч. 1 ст. 45 Закону.

Законом передбачено чотири типи декларацій суб`єкта декларування:

1) щорічна декларація, яка подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року;

2) декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, що подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб`єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.

Декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб`єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день, що передує дню подання декларації. Під раніше поданими деклараціями розуміються як декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, так і декларації, що були подані відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»;

3) декларація суб`єкта декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, що подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року;

4) декларація суб`єкта декларування, який є особою, що претендує на зайняття посад, зазначених у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону, що подається до призначення або обрання особи на посаду. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому особа подала заяву на зайняття посади (участь у конкурсі), якщо інше не передбачено законодавством, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Відповідно до ч.2 ст.45 Закону суб`єкт декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, повинен подати декларацію.

Якщо звільнення відбувається з ініціативи працівника, то така декларації подається до припинення повноважень, але не пізніше дня звільнення.

Таким чином, граничним терміном подачі декларації ОСОБА_1 , як особою, що припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування є 31.03.2018 року.

За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб ОСОБА_1 несвоєчасно, без поважних причин, подала, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, яка припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, лише 04.04.2018 року.

Крім того, ОСОБА_1 була звільнена з посади за угодою сторін, а тому декларацію перед звільненням повинна була подати не пізніше дня звільнення. Враховуючи, що ОСОБА_1 була звільнена з посади 20.10.2017 року, то строк, передбачений законом - 20.10.2017 року. А за даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб ОСОБА_1 несвоєчасно, без поважних причин, подала, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, лише 27.10.2017 року.

Суддя вважає, що клопотання адвоката про закриття провадження по справі у зв`язку з закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності не підлягає до задоволення, оскільки датами вчинення правопорушення є 27.10.2017 року та 04.04.2018, а датою виявлення правопорушення - момент з`ясування всіх необхідних даних, за якими можливо встановити всі необхідні ознаки складу правопорушення, тобто 27.06.2019 року.

Отже, суддя приходить до висновку, що ОСОБА_1 , будучи звільненою 20.10.2017 року із посади головного спеціаліста - державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Черкаської області відділу екологічного контролю водних ресурсів та атмосферного повітря Державної екологічної інспекції у Черкаській області та відповідно до підпункту «в» пункту 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону, без поважних причин, несвоєчасно подала декларацію суб`єкта, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, оскільки граничний термін подачі був 20.10.2017, а декларація фактично подана 27.10.2017, та декларацію після припинення повноважень особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, оскільки граничний термін подачі був 31.03.2018 року, а декларація фактично подана 04.04.2018 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

При призначенні покарання суддя враховує фактичні обставини справи, дані про особу порушника, і вважає можливим призначити стягнення у вигляді мінімального штрафу.

Керуючись ст. 284, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, суддя -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України і застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 384 грн. 20 коп., який зарахувати на рахунок отримувача 31211256026001, отримувач коштів : ГУК у м.Києві / м.Київ 22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО ) : 899998, код класифікацій доходів бюджету 22030106.

Постанова судді може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Суддя Соснівського

районного суду м. Черкаси С.М.Бащенко