
Справа №560/956/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 липня 2019 року м. Дубровиця
Суддя Дубровицького районного суду Рівненської області Сидоренко З.С., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Управління державного агентства рибного господарства у Рівненській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , непрацюючого, проживаючого в АДРЕСА_1 .
за ч. 4 ст.85 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
в с т а н о в и в:
16 червня 2019 року о 17 год. 30 хв. ОСОБА_1 , без дозволу на спеціальне використання водних біоресурсів, на водоймі поблизу с. Берестя Дубровицького району Рівненської області здійснював лов водних біоресурсів промисловим знаряддям лову, а саме: сіткою з жилки в кількості 1 шт., при цьому риби не зловив.
Вказаними діями ОСОБА_1 , порушив пункти 3.15 Правил любительського і спортивного рибальства та ст. 17 Закону України "Про тваринний світ", за що відповідальність передбачена за ч. 4 ст. 85 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився. Згідно поданої заяви, просить розгляд справи провести без його участі. При цьому, вказана заява написана ОСОБА_2 і на підтвердження достовірного прізвища, останній надав копію паспорта серії НОМЕР_1 на ім`я ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Повно, всебічно та об`єктивно дослідивши матеріали справи, суд приходить наступного висновку.
Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог ст. 10 КУпАП, адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Частиною 1 ст. 251 КУпАП передбачено, що доказами по справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, нормі стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, а також іншими документами.
Істотною ознакою презумпції невинуватості, що закріплена ст. 7 КУпАП є те, що ніхто не зобов`язаний доводити свою невинуватість у вчиненні протиправного діяння. З цього випливає, що обов`язок доводити вину особи покладається на обвинувача, тобто на органи та посадових осіб, які встановили факт скоєння протиправного вчинку і порушили провадження в справі.
Згідно зі ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Судом встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення №001630 від 16 червня 2019 року складений відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Однак згідно копії паспорта, яка долучена до матеріалів справи, останній виданий на ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Згідно вимог ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
А тому, враховуючи вищезазначені обставини справи, суд приходить до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення серії ПнРУ №4401704 від 30 серпня 2018 року не може бути прийнятий як належний та допустимий доказ вини ОСОБА_2 , а також бути підставою для притягнення його до адміністративної відповідальності, а тому провадження у даній справі слід закрити за відсутністю в діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв`язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись п.1 ст.247, ст.ст. 284, 287, 294 КУпАП,
п о с т а н о в и в:
Закрити провадження в справі щодо ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 85 КУпАП за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Дубровицький районний суд Рівненської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: підпис.
З оригіналом згідно
Голова Дубровицького
районного суду Сидоренко З.С.