
Справа №460/3948/19
Провадження №1-кс/460/886/19
УХВАЛА
/про арешт майна/
05.08.2019 року м.Яворів
Слідчий суддя Яворівського районного суду Львівської області Карпин І.М., з участю секретаря судового засідання Мельник Є.Є., розглянувши клопотання слідчого СВ Яворівського ВП ГУ НП у Львівській області капітана поліції Гадуп?яка Б.С. про арешт тимчасово вилученого майна по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019140350000715 від 24.07.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України,
в с т а н о в и в :
05.08.2019 слідчий СВ Яворівського ВП ГУ НП у Львівській області за погодженням з прокурором звернувся з клопотанням до слідчого судді Яворівського районного суду Львівської області про арешт майна. В обґрунтування клопотання зазначає, що слідчим відділенням Яворівського ВП ГУНП у Львівські області проводиться досудове розслідування по матеріалах кримінального провадження, відомості про яке внесено 24 липня 2019 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019140350000715, з правовою кваліфікацією кримінального правопорушення за ч.2 ст.367 КК України. В ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_1 , працюючи на посаді Шклівського селищного голови в період з 2002 по 2010 роки, будучи службовою особою органу місцевого самоврядування 4-ї категорії 7-го рангу, що уповноважена на здійснення організаційно-розпорядчих функцій, вчинила неналежне виконання службових обов`язків, через несумлінне ставлення до них, внаслідок чого було спричинено тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.
Так, ОСОБА_1 рішенням №2 сесії Шклівської селищної ради від 13.04.2006, призначена на посаду Шклівського селищного голови. Відповідно до ч.4 ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільський, селищний, міський голова, зокрема, забезпечує здійснення у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади; організує в межах, визначених цим Законом, роботу відповідної ради та її виконавчого комітету.
Згідно ст.12 Земельного кодексу України до повноважень сільських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу.
Статтею 181 Земельного кодексу України визначено, що землеустрій - це сукупність соціально-економічних та екологічних заходів, спрямованих на регулювання земельних відносин та раціональної організації території адміністративно-територіальних одиниць, суб?єктів господарювання.
Основним завданням землеустрою є, зокрема, встановлення на місцевості меж земельних ділянок власників і землекористувачів. Землеустрій передбачає також складання проектів відведення земельних ділянок, встановлення в натурі (на місцевості) меж земельних ділянок (ст.ст. 183,184 Кодексу).
Віднесення земель до тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі рішень органів державної влади та органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень, ст.20 Земельного кодексу України.
До земель житлової та громадської забудови належать земельні ділянки в межах населених пунктів, які використовуються для розміщення житлової забудови, громадських будівель і споруд інших об`єктів загального користування, ст.38 Земельного кодексу України.
Статтею 122 вищенаведеного кодексу (із змінами) визначено повноваження органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо передачі земельних ділянок у власність або користування.
Підстави, порядок та норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам регламентовано статтями 116, 118, 121 Земельного кодексу України.
Статтею 50 Закону України «Про землеустрій» передбачено, що проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок складаються, в тому числі, в разі формування нових земельних ділянок.
Відповідно до зазначеної статті проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок включають, разом з іншими матеріалами, викопіювання з кадастрової карти (плану) або інші графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки (у разі формування земельної ділянки); кадастровий план земельної ділянки; матеріали перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість).
Проекти землеустрою погоджуються та затверджуються в порядку, встановленому Земельним кодексом України.
Статтею 186 Земельного кодексу України встановлено, що проекти створення нових землеволодінь і землекористувань (проекти землеустрою) після погодження їх у встановленому порядку розглядаються і затверджуються відповідними органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.
Згідно п.12 Перехідних положень Земельного кодексу України до розмежування земель державної та комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями (крім земель, переданих у приватну власність, та земель, зазначених в абзаці третьому цього пункту) в межах населених пунктів здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.
Зокрема, у ході досудового розслідування встановлено факти неналежного виконання ОСОБА_1 службових обов`язків, які полягали в неналежному розгляді поданих технічних матеріалів з надання у власність земельної ділянки, а саме: підписанні і скріпленні гербовою печаткою Шклівської селищної ради кадастрового плану земельної ділянки, акту встановлення і узгодження меж, викопіювання схеми розташування земельної ділянки, із недостовірними даними щодо розташування земельних ділянок в межах населеного пункту Шкло Яворівського району, та подачі таких матеріалів для подальшого їх погодження, що, в свою чергу, призвело до незаконного вилучення із земель державної власності 10-х земельних ділянок загальною площею 1,4903 га та вартістю 1611730 грн.
Так, у травні 2007 року ОСОБА_1 , виконуючи свої службові обов`язки, будучи головою Шклівської селищної ради, на підставі рішення сесії Шклівської селищної ради Яворівського району Львівської області №346 від 16.01.2007 «Про передачу земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель, споруд та ведення особистого селянського господарства» щодо передачі ОСОБА_2 у власність земельної ділянки загальною площею 0,22 га, з яких 0,15 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд та 0,7 га для ведення особистого селянського господарства в смт. АДРЕСА_1 , прийняла до розгляду технічну документацію із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку ОСОБА_2 , за адресою: АДРЕСА_1 , площею 0,15 га, для будівництва житлового будинку, господарських будівель та споруд.
При цьому, ОСОБА_1 , неналежно виконуючи свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, без неналежного розгляду вищевказаної технічної документації, зокрема без встановлення фактичного місця розташування ділянки, її цільового призначення та не переконавшись у тому, що земельна ділянка дійсно знаходиться в межах смт.Шкло Яворівського району Львівської області та може надаватись у приватну власність органом місцевого самоврядування для будівництва житлового будинку, господарських будівель та споруд, а саме Шклівською селищною радою, маючи реальну можливість та будучи зобов`язаною встановити такі дані, перебуваючи у приміщенні Шклівської селищної ради, що знаходиться за адресою вул.Гагаріна, 1 смт.Шкло Яворівський район Львівська область, всупереч вимогам ст. 38, п.12 Перехідних положень ЗК України, 18.05.2007, протягом 2007 року, завірила особистим підписом та скріпила гербовою печаткою Шклівської селищної ради, викопіювання місця розташування земельної ділянки, акт встановлення і узгодження меж земельної ділянки, що відводилась у власність ОСОБА_2 , кадастровий план земельної ділянки, згідно яких земельна ділянка що відводиться, розташована в межах смт. Шкло Яворівського району Львівської області.
В той же час, вищеописана земельна ділянка знаходилась за межами населеного пункту смт. Шкло на території Шклівської селищної ради та відповідно до п.12 Перехідних положень Земельного кодексу України (в редакції на момент прийняття рішення), належала до земель державної власності й могла надаватись у власність відповідним органом виконавчої влади, а не органом місцевого самоврядування. Відповідно, погодження документації з відведення такої ділянки фізичній особі для ведення особистого селянського господарства посадовими особами Шклівської селищної ради, а також головою Шклівської селищної ради Яворівського району Львівської області ОСОБА_1 здійснюватися не могло.
Викопіювання місця розташування земельної ділянки, акт встановлення і узгодження меж земельної ділянки із недостовірними даними щодо розташування земельної ділянки в межах смт. Шкло Яворівського району, після їх погодження головою Шклівської селищної ради Кіт Л.С., в складі технічної документації з відведення земельної ділянки, в порушення ст.ст.12, 83 п.2 Земельного кодексу України, стали підставою для викреслення територіальними органами Центру державного земельного кадастру, підписання, реєстрації та видачі державного акту на право власності на землю серії НОМЕР_1 на ім`я ОСОБА_2 на земельну ділянку площею 0,1500 га для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель.
Таким чином, діяння ОСОБА_1 , що полягало у підписанні і скріпленні гербовою печаткою Шклівської селищної ради викопіювання місця розташування земельної ділянки, акту встановлення і узгодження меж земельної ділянки, із недостовірними даними щодо місця розташування земельної ділянки, призвело до подальшого виготовлення державного акту на право власності на земельні ділянки та неправомірної їх передачі у власність ОСОБА_2 для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель.
Внаслідок цього із земель державної власності було неправомірно вилучено земельну ділянку загальною площею 0,1500 га та вартістю 86 400 гривень, чим спричинено тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.
Таким чином, ОСОБА_1 обґрунтовано підозрюється у вчиненні службової недбалості, тобто у неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.
Окрім цього, у січні 2008 року ОСОБА_1 , виконуючи свої службові обов`язки, будучи головою Шклівської селищної ради, на підставі рішення сесії Шклівської селищної ради Яворівського району Львівської області №658 від 26.09.2007 «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва житлового будинку, господарських будівель і споруд» стосовно надання дозволу ОСОБА_3 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність площею 0,1500 га, для будівництва житлового будинку, господарських будівель та споруд, прийняла до розгляду технічну документацію із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку ОСОБА_3 , за адресою: АДРЕСА_1 , площею 0,1500 га., для будівництва житлового будинку, господарських будівель та споруд.
При цьому, ОСОБА_1 , неналежно виконуючи свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, без неналежного розгляду вищевказаної технічної документації, зокрема без встановлення фактичного місця розташування ділянки, її цільового призначення та не переконавшись у тому, що земельна ділянка дійсно знаходиться в межах смт. Шкло Яворівського району Львівської області та може надаватись у приватну власність органом місцевого самоврядування для будівництва житлового будинку, господарських будівель та споруд, а саме Шклівською селищною радою, маючи реальну можливість та будучи зобов`язаною встановити такі дані, перебуваючи у приміщенні Шклівської селищної ради, що знаходиться за адресою: вул. Гагаріна, 1 смт. Шкло Яворівський район Львівська область, всупереч вимогам ст. 38, п.12 Перехідних положень ЗК України, 18.05.2007, протягом 2008 року, завірила особистим підписом та скріпила гербовою печаткою Шклівської селищної ради, викопіювання місця розташування земельної ділянки, план земельної ділянки, акт встановлення і узгодження меж земельної ділянки, що відводилась у власність ОСОБА_3 , кадастровий план земельної ділянки, згідно яких земельна ділянка що відводиться, розташована в межах смт. Шкло Яворівського району Львівської області.
В той же час, вищеописана земельна ділянка знаходилась за межами населеного пункту смт. Шкло на території Шклівської селищної ради та відповідно до п.12 Перехідних положень Земельного кодексу України (в редакції на момент прийняття рішення), належала до земель державної власності й могла надаватись у власність відповідним органом виконавчої влади, а не органом місцевого самоврядування. Відповідно, погодження документації з відведення такої ділянки фізичній особі для ведення особистого селянського господарства посадовими особами Шклівської селищної ради, а також головою Шклівської селищної ради Яворівського району Львівської області ОСОБА_1 здійснюватися не могло.
Викопіювання місця розташування земельної ділянки, план земельної ділянки, акт встановлення і узгодження меж земельної ділянки, що відводилась у власність ОСОБА_3 , кадастровий план земельної ділянки із недостовірними даними щодо розташування земельної ділянки в межах смт. Шкло Яворівського району, після їх погодження головою Шклівської селищної ради Кіт Л ОСОБА_4 С., в складі технічної документації з відведення земельної ділянки, в порушення ст.ст.12, 83 п.2 Земельного кодексу України, стали підставою для викреслення територіальними органами Центру державного земельного кадастру, підписання, реєстрації та видачі державного акту на право власності на землю серії НОМЕР_2 на ім`я ОСОБА_3 на земельну ділянку площею 0,1499 га для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель.
Таким чином, діяння ОСОБА_1 , що полягало у підписанні і скріпленні гербовою печаткою Шклівської селищної ради викопіювання місця розташування земельної ділянки, плану земельної ділянки, акту встановлення і узгодження меж земельної ділянки, що відводилась у власність ОСОБА_3 , кадастрового плану земельної ділянки, із недостовірними даними щодо місця розташування земельної ділянки, призвело до подальшого виготовлення державних актів на право власності на земельні ділянки та неправомірної їх передачі у власність ОСОБА_3 для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель за межами смт АДРЕСА_1 .
Внаслідок цього із земель державної власності було неправомірно вилучено земельну ділянку загальною площею 0,1499 га та вартістю 258 400 гривень, чим спричинено тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.
Таким чином, ОСОБА_1 обґрунтовано підозрюється у вчиненні службової недбалості, тобто у неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.
Поряд з цим, у вересні 2008 року ОСОБА_1 , виконуючи свої службові обов`язки, будучи головою Шклівської селищної ради, на підставі рішення сесії Шклівської селищної ради Яворівського району Львівської області №660 від 26.09.2007 «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва житлового будинку, господарських будівель і споруд» стосовно надання дозволу ОСОБА_5 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність площею 0,1500 га, для будівництва житлового будинку, господарських будівель та споруд, прийняла до розгляду технічну документацію із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку ОСОБА_5 , за адресою: АДРЕСА_1 , для будівництва житлового будинку, господарських будівель та споруд площею 0,1500 га.
При цьому, ОСОБА_1 , неналежно виконуючи свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, без неналежного розгляду вищевказаної технічної документації, зокрема без встановлення фактичного місця розташування ділянки, її цільового призначення та не переконавшись у тому, що земельна ділянка дійсно знаходиться в межах смт. Шкло Яворівського району Львівської області та може надаватись у приватну власність органом місцевого самоврядування для будівництва житлового будинку, господарських будівель та споруд, а саме Шклівською селищною радою, маючи реальну можливість та будучи зобов`язаною встановити такі дані, перебуваючи у приміщенні Шклівської селищної ради, що знаходиться за адресою вул. Гагаріна, 1, смт. Шкло, Яворівський район, Львівська область, всупереч вимогам ст. 38, п.12 Перехідних положень ЗК України, 18.05.2007, протягом 2008 року, завірила особистим підписом та скріпила гербовою печаткою Шклівської селищної ради, викопіювання місця розташування земельної ділянки, план земельної ділянки, акт встановлення і узгодження меж земельної ділянки, що відводилась у власність ОСОБА_5 , кадастровий план земельної ділянки, згідно яких земельна ділянка що відводиться, розташована в межах смт АДРЕСА_1 Яворівського району Львівської області.
В той же час, вищеописана земельна ділянка знаходилась за межами населеного пункту смт. Шкло на території Шклівської селищної ради та відповідно до п.12 Перехідних положень Земельного кодексу України (в редакції на момент прийняття рішення), належала до земель державної власності й могла надаватись у власність відповідним органом виконавчої влади, а не органом місцевого самоврядування. Відповідно, погодження документації з відведення такої ділянки фізичній особі для ведення особистого селянського господарства посадовими особами Шклівської селищної ради, а також головою Шклівської селищної ради Яворівського району Львівської області ОСОБА_1 здійснюватися не могло.
Викопіювання місця розташування земельної ділянки, план земельної ділянки, акт встановлення і узгодження меж земельної ділянки, що відводилась у власність ОСОБА_5 , кадастровий план земельної ділянкиіз недостовірними даними щодо розташування земельної ділянки в межах смт. Шкло Яворівського району, після їх погодження головою Шклівської селищної ради Кіт Л ОСОБА_4 С., в складі технічної документації з відведення земельної ділянки, в порушення ст.ст.12, 83 п.2 Земельного кодексу України, стали підставою для викреслення територіальними органами Центру державного земельного кадастру, підписання, реєстрації та видачі державного акту на право власності на землю серії НОМЕР_3 на ім`я ОСОБА_5 на земельну ділянку площею 0,1499 га для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель.
Таким чином, діяння ОСОБА_1 , що полягало у підписанні і скріпленні гербовою печаткою Шклівської селищної ради викопіювання місця розташування земельної ділянки, плану земельної ділянки, акту встановлення і узгодження меж земельної ділянки, що відводилась у власність ОСОБА_5 , кадастрового плану земельної ділянки, із недостовірними даними щодо місця розташування земельної ділянки, призвело до подальшого виготовлення державних актів на право власності на земельні ділянки та неправомірної їх передачі у власність ОСОБА_5 для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель за межами смт АДРЕСА_1 .
Внаслідок цього із земель державної власності було неправомірно вилучено земельну ділянку загальною площею 0,1500 га та вартістю 222 271 гривень, чим спричинено тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.
Таким чином, ОСОБА_1 обґрунтовано підозрюється у вчиненні службової недбалості, тобто у неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.
Також, у квітні 2010 року ОСОБА_1 , виконуючи свої службові обов`язки, будучи головою Шклівської селищної ради, на підставі рішення сесії Шклівської селищної ради Яворівського району Львівської області №2158 від 29.12.2009 «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд» стосовно надання дозволу ОСОБА_6 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність площею 0,1500 га, для будівництва житлового будинку, господарських будівель в АДРЕСА_1 , прийняла до розгляду технічну документацію із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку ОСОБА_6 за адресою: АДРЕСА_1 , для будівництва житлового будинку, господарських будівель та споруд, площею 0,1500 га.
При цьому, ОСОБА_1 , неналежно виконуючи свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, без неналежного розгляду вищевказаної технічної документації, зокрема без встановлення фактичного місця розташування ділянки, її цільового призначення та не переконавшись у тому, що земельна ділянка дійсно знаходиться в межах смт.Шкло Яворівського району Львівської області та може надаватись у приватну власність органом місцевого самоврядування для будівництва житлового будинку, господарських будівель та споруд, а саме Шклівською селищною радою, маючи реальну можливість та будучи зобов`язаною встановити такі дані, перебуваючи у приміщенні Шклівської селищної ради, що знаходиться за адресою вул. Гагаріна, 1 смт.Шкло Яворівський район Львівська область, всупереч вимогам ст. 38, п.12 Перехідних положень ЗК України, 18.05.2007, протягом 2008 року, завірила особистим підписом та скріпила гербовою печаткою Шклівської селищної ради, викопіювання місця розташування земельної ділянки, проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, акт №3 узгодження меж землекористування на місцевості, згідно яких земельна ділянка що відводиться, розташована в межах смт. Шкло Яворівського району Львівської області.
В той же час, вищеописана земельна ділянка знаходилась за межами населеного пункту смт. Шкло на території Шклівської селищної ради та відповідно до п.12 Перехідних положень Земельного кодексу України (в редакції на момент прийняття рішення), належала до земель державної власності й могла надаватись у власність відповідним органом виконавчої влади, а не органом місцевого самоврядування. Відповідно, погодження документації з відведення такої ділянки фізичній особі для ведення особистого селянського господарства посадовими особами Шклівської селищної ради, а також головою Шклівської селищної ради Яворівського району Львівської області ОСОБА_1 здійснюватися не могло.
Викопіювання місця розташування земельної ділянки, проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, акт №3 узгодження меж землекористування на місцевості із недостовірними даними щодо розташування земельної ділянки в межах смт. Шкло Яворівського району, після їх погодження головою Шклівської селищної ради Кіт Л.С., в складі технічної документації з відведення земельної ділянки, в порушення ст.ст.12, 83 п.2 Земельного кодексу України, стали підставою для викреслення територіальними органами Центру державного земельного кадастру, підписання, реєстрації та видачі державного акту на право власності на землю серії НОМЕР_4 на ім`я ОСОБА_6 на земельну ділянку площею 0,1500 га для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель.
Таким чином, діяння ОСОБА_1 , що полягало у підписанні і скріпленні гербовою печаткою Шклівської селищної ради викопіювання місця розташування земельної ділянки, плану земельної ділянки, акту встановлення і узгодження меж земельної ділянки, що відводилась у власність ОСОБА_6 , кадастрового плану земельної ділянки, із недостовірними даними щодо місця розташування земельної ділянки, призвело до подальшого виготовлення державних актів на право власності на земельні ділянки та неправомірної їх передачі у власність ОСОБА_6 для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель за межами смт АДРЕСА_1 району.
Внаслідок цього із земель державної власності було неправомірно вилучено земельну ділянку загальною площею 0,1500 га та вартістю 221 710 гривень, чим спричинено тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.
Таким чином, ОСОБА_1 обґрунтовано підозрюється у вчиненні службової недбалості, тобто у неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.
Окрім цього, у жовтні 2010 року ОСОБА_1 , виконуючи свої службові обов`язки, будучи головою Шклівської селищної ради, на підставі рішення сесії Шклівської селищної ради Яворівського району Львівської області №2291 від 29.12.2009 «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд» стосовно надання дозволу ОСОБА_7 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність площею 0,15 га, для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в АДРЕСА_1 , прийняла до розгляду технічну документацію із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку ОСОБА_7 , за адресою: АДРЕСА_1 , для будівництва житлового будинку, господарських будівель та споруд, площею 0,15 га.
При цьому, ОСОБА_1 , неналежно виконуючи свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, без неналежного розгляду вищевказаної технічної документації, зокрема без встановлення фактичного місця розташування ділянки, її цільового призначення та не переконавшись у тому, що земельна ділянка дійсно знаходиться в межах смт. Шкло Яворівського району Львівської області та може надаватись у приватну власність органом місцевого самоврядування для будівництва житлового будинку, господарських будівель та споруд, а саме Шклівською селищною радою, маючи реальну можливість та будучи зобов`язаною встановити такі дані, перебуваючи у приміщенні Шклівської селищної ради, що знаходиться за адресою вул. Гагаріна, 1, смт. Шкло, Яворівський район, Львівська область, всупереч вимогам ст. 38, п.12 Перехідних положень ЗК України, 18.05.2007, протягом 2008 року, завірила особистим підписом та скріпила гербовою печаткою Шклівської селищної ради, проект відведення земельної ділянки, акт узгодження зовнішніх меж землекористування гр. ОСОБА_7 , кадастровий план земельної ділянки, згідно яких земельна ділянка що відводиться, розташована в межах смт. Шкло Яворівського району Львівської області.
В той же час, вищеописана земельна ділянка знаходилась за межами населеного пункту смт. Шкло на території Шклівської селищної ради та відповідно до п.12 Перехідних положень Земельного кодексу України (в редакції на момент прийняття рішення), належала до земель державної власності й могла надаватись у власність відповідним органом виконавчої влади, а не органом місцевого самоврядування. Відповідно, погодження документації з відведення такої ділянки фізичній особі для ведення особистого селянського господарства посадовими особами Шклівської селищної ради, а також головою Шклівської селищної ради Яворівського району Львівської області ОСОБА_1 здійснюватися не могло.
Проект відведення земельної ділянки, акт узгодження зовнішніх меж землекористування гр. ОСОБА_7 , кадастровий план земельної ділянки із недостовірними даними щодо розташування земельної ділянки в межах смт. Шкло Яворівського району, після їх погодження головою Шклівської селищної ради Кіт Л ОСОБА_4 С., в складі технічної документації з відведення земельної ділянки, в порушення ст.ст.12, 83 п.2 Земельного кодексу України, стали підставою для викреслення територіальними органами Центру державного земельного кадастру, підписання, реєстрації та видачі державного акту на право власності на землю серії НОМЕР_5 на ім`я ОСОБА_7 на земельну ділянку площею 0,1500 га для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель.
Таким чином, діяння ОСОБА_1 , що полягало у підписанні і скріпленні гербовою печаткою Шклівської селищної ради, плану земельної ділянки, акту встановлення і узгодження меж земельної ділянки, що відводилась у власність ОСОБА_7 , кадастрового плану земельної ділянки, із недостовірними даними щодо місця розташування земельної ділянки, призвело до подальшого виготовлення державних актів на право власності на земельні ділянки та неправомірної їх передачі у власність ОСОБА_7 для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель за межами смт АДРЕСА_1 .
Внаслідок цього із земель державної власності було неправомірно вилучено земельну ділянку загальною площею 0,1500 га та вартістю 125 243 гривень, чим спричинено тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.
Таким чином, ОСОБА_1 обґрунтовано підозрюється у вчиненні службової недбалості, тобто у неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.
Також, у жовтні 2010 року ОСОБА_1 , виконуючи свої службові обов`язки, будучи головою Шклівської селищної ради, на підставі рішення сесії Шклівської селищної ради Яворівського району Львівської області №2749 від 27.08.2010 «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд» стосовно надання дозволу ОСОБА_8 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність площею 0,1415 га, для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в смт. АДРЕСА_1 , прийняла до розгляду технічну документацію із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку ОСОБА_8 , за адресою: АДРЕСА_1 , для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, площею 0,1415 га.
При цьому, ОСОБА_1 , неналежно виконуючи свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, без неналежного розгляду вищевказаної технічної документації, зокрема без встановлення фактичного місця розташування ділянки, її цільового призначення та не переконавшись у тому, що земельна ділянка дійсно знаходиться в межах смт. Шкло Яворівського району Львівської області та може надаватись у приватну власність органом місцевого самоврядування для будівництва житлового будинку, господарських будівель та споруд, а саме Шклівською селищною радою, маючи реальну можливість та будучи зобов`язаною встановити такі дані, перебуваючи у приміщенні Шклівської селищної ради, що знаходиться за адресою вул. Гагаріна, 1 смт. Шкло Яворівський район Львівська область, всупереч вимогам ст. 38, п.12 Перехідних положень ЗК України, 18.05.2007, протягом 2008 року, завірила особистим підписом та скріпила гербовою печаткою Шклівської селищної ради, проект відведення земельної ділянки, акт узгодження зовнішніх меж землекористування ОСОБА_8 , кадастровий план земельної ділянки, згідно яких земельна ділянка що відводиться, розташована в межах смт. Шкло Яворівського району Львівської області.
В той же час, вищеописана земельна ділянка знаходилась за межами населеного пункту смт. Шкло на території Шклівської селищної ради та відповідно до п.12 Перехідних положень Земельного кодексу України (в редакції на момент прийняття рішення), належала до земель державної власності й могла надаватись у власність відповідним органом виконавчої влади, а не органом місцевого самоврядування. Відповідно, погодження документації з відведення такої ділянки фізичній особі для ведення особистого селянського господарства посадовими особами Шклівської селищної ради, а також головою Шклівської селищної ради Яворівського району Львівської області ОСОБА_1 здійснюватися не могло.
Проект відведення земельної ділянки, акт узгодження зовнішніх меж землекористування ОСОБА_8 , кадастровий план земельної ділянки із недостовірними даними щодо розташування земельної ділянки в межах смт. Шкло Яворівського району, після їх погодження головою Шклівської селищної ради Кіт Л.С., в складі технічної документації з відведення земельної ділянки, в порушення ст.ст.12, 83 п.2 Земельного кодексу України, стали підставою для викреслення територіальними органами Центру державного земельного кадастру, підписання, реєстрації та видачі державного акту на право власності на землю серії НОМЕР_6 на ім`я ОСОБА_8 на земельну ділянку площею 0,1415 га для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель.
Таким чином, діяння ОСОБА_1 , що полягало у підписанні і скріпленні гербовою печаткою Шклівської селищної ради, плану земельної ділянки, акту встановлення і узгодження меж земельної ділянки, що відводилась у власність ОСОБА_8 , кадастрового плану земельної ділянки, із недостовірними даними щодо місця розташування земельної ділянки, призвело до подальшого виготовлення державних актів на право власності на земельні ділянки та неправомірної їх передачі у власність ОСОБА_8 для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель за межами смт АДРЕСА_1 .
Внаслідок цього із земель державної власності було неправомірно вилучено земельну ділянку загальною площею 0,1415 га та вартістю 118 146 гривень, чим спричинено тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.
Таким чином, ОСОБА_1 обґрунтовано підозрюється у вчиненні службової недбалості, тобто у неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.
Поряд з цим, у жовтні 2010 року ОСОБА_1 , виконуючи свої службові обов`язки, будучи головою Шклівської селищної ради, на підставі рішення сесії Шклівської селищної ради Яворівського району Львівської області №2744 від 27.08.2010 «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в АДРЕСА_1 маси АДРЕСА_2 )» стосовно надання дозволу ОСОБА_9 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність площею 0,1500 га, для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд в смт. АДРЕСА_2 , прийняла до розгляду технічну документацію із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку ОСОБА_9 , за адресою: АДРЕСА_2 , для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, площею 0,1500 га.
При цьому, ОСОБА_1 , неналежно виконуючи свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, без неналежного розгляду вищевказаної технічної документації, зокрема без встановлення фактичного місця розташування ділянки, її цільового призначення та не переконавшись у тому, що земельна ділянка дійсно знаходиться в межах смт. Шкло Яворівського району Львівської області та може надаватись у приватну власність органом місцевого самоврядування для будівництва житлового будинку, господарських будівель та споруд, а саме Шклівською селищною радою, маючи реальну можливість та будучи зобов`язаною встановити такі дані, перебуваючи у приміщенні Шклівської селищної ради, що знаходиться за адресою вул.Гагаріна, 1, смт. Шкло Яворівський район Львівська область, всупереч вимогам ст. 38, п.12 Перехідних положень ЗК України, 18.05.2007, протягом 2008 року, завірила особистим підписом та скріпила гербовою печаткою Шклівської селищної ради, проект відведення земельної ділянки, акт узгодження зовнішніх меж землекористування ОСОБА_9 , кадастровий план земельної ділянки, згідно яких земельна ділянка що відводиться, розташована в межах смт.Шкло Яворівського району Львівської області.
В той же час, вищеописана земельна ділянка знаходилась за межами населеного пункту смт. Шкло на території Шклівської селищної ради та відповідно до п.12 Перехідних положень Земельного кодексу України (в редакції на момент прийняття рішення), належала до земель державної власності й могла надаватись у власність відповідним органом виконавчої влади, а не органом місцевого самоврядування. Відповідно, погодження документації з відведення такої ділянки фізичній особі для ведення особистого селянського господарства посадовими особами Шклівської селищної ради, а також головою Шклівської селищної ради Яворівського району Львівської області ОСОБА_1 здійснюватися не могло.
Проект відведення земельної ділянки, акт узгодження зовнішніх меж землекористування ОСОБА_9 , кадастровий план земельної ділянки із недостовірними даними щодо розташування земельної ділянки в межах смт. Шкло Яворівського району після їх погодження головою Шклівської селищної ради Кіт Л.С., в складі технічної документації з відведення земельної ділянки, в порушення ст.ст.12, 83 п.2 Земельного кодексу України, стали підставою для викреслення територіальними органами Центру державного земельного кадастру, підписання, реєстрації та видачі державного акту на право власності на землю серії НОМЕР_7 на ім`я ОСОБА_9 на земельну ділянку площею 0,1415 га для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель.
Таким чином, діяння ОСОБА_1 , що полягало у підписанні і скріпленні гербовою печаткою Шклівської селищної ради, плану земельної ділянки, акту встановлення і узгодження меж земельної ділянки, що відводилась у власність ОСОБА_9 , кадастрового плану земельної ділянки, із недостовірними даними щодо місця розташування земельної ділянки, призвело до подальшого виготовлення державних актів на право власності на земельні ділянки та неправомірної їх передачі у власність ОСОБА_9 для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель за межами смт АДРЕСА_1 .
Внаслідок цього із земель державної власності було неправомірно вилучено земельну ділянку загальною площею 0,1450 га та вартістю 125 243 гривень, чим спричинено тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.
Таким чином, ОСОБА_1 обґрунтовано підозрюється у вчиненні службової недбалості, тобто у неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.
Поряд з цим, у січні 2011 року ОСОБА_1 , виконуючи свої службові обов`язки, будучи головою Шклівської селищної ради, на підставі рішення сесії Шклівської селищної ради Яворівського району Львівської області №135 від 21.01.2011 «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в смт. Шкло АДРЕСА_3 масив АДРЕСА_2 стосовно надання дозволу ОСОБА_10 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність площею 0,1500 га, для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд в смт. АДРЕСА_2 , прийняла до розгляду технічну документацію із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку гр. ОСОБА_10 , за адресою: АДРЕСА_2 , для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, площею 0,1489 га.
При цьому, ОСОБА_1 , неналежно виконуючи свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, без неналежного розгляду вищевказаної технічної документації, зокрема без встановлення фактичного місця розташування ділянки, її цільового призначення та не переконавшись у тому, що земельна ділянка дійсно знаходиться в межах смт. Шкло Яворівського району Львівської області та може надаватись у приватну власність органом місцевого самоврядування для будівництва житлового будинку, господарських будівель та споруд, а саме Шклівською селищною радою, маючи реальну можливість та будучи зобов`язаною встановити такі дані, перебуваючи у приміщенні Шклівської селищної ради, що знаходиться за адресою вул. Гагаріна, 1, смт. Шкло, Яворівський район, Львівська область, всупереч вимогам ст. 38, п.12 Перехідних положень ЗК України, 18.05.2007, протягом 2008 року, завірила особистим підписом та скріпила гербовою печаткою Шклівської селищної ради, викопіювання місця розташування земельної ділянки, згідно якого земельна ділянка що відводиться, розташована в межах смт. Шкло Яворівського району Львівської області.
В той же час, вищеописана земельна ділянка знаходилась за межами населеного пункту смт. Шкло на території Шклівської селищної ради та відповідно до п.12 Перехідних положень Земельного кодексу України (в редакції на момент прийняття рішення), належала до земель державної власності й могла надаватись у власність відповідним органом виконавчої влади, а не органом місцевого самоврядування. Відповідно, погодження документації з відведення такої ділянки фізичній особі для ведення особистого селянського господарства посадовими особами Шклівської селищної ради, а також головою Шклівської селищної ради Яворівського району Львівської області ОСОБА_1 здійснюватися не могло.
Викопіювання місця розташування земельної ділянки із недостовірними даними щодо розташування земельної ділянки в межах смт. Шкло Яворівського району, після його погодження головою Шклівської селищної ради Кіт Л.С., в складі технічної документації з відведення земельної ділянки, в порушення ст.ст.12, 83 п.2 Земельного кодексу України, стали підставою для викреслення територіальними органами Центру державного земельного кадастру, підписання, реєстрації та видачі державного акту на право власності на землю серії НОМЕР_8 на ім`я ОСОБА_10 на земельну ділянку площею 0,1489 га для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель.
Таким чином, діяння ОСОБА_1 , що полягало у підписанні і скріпленні гербовою печаткою Шклівської селищної ради, викопіювання місця розташування земельної ділянки із недостовірними даними щодо місця розташування земельної ділянки, призвело до подальшого виготовлення державних актів на право власності на земельні ділянки та неправомірної їх передачі у власність ОСОБА_10 для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель за межами смт АДРЕСА_1 Яворівського району.
Внаслідок цього із земель державної власності було неправомірно вилучено земельну ділянку загальною площею 0,1489 га та вартістю 150 697 гривень, чим спричинено тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.
Таким чином, ОСОБА_1 обґрунтовано підозрюється у вчиненні службової недбалості, тобто у неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.
Також, у березні 2010 року ОСОБА_1 , виконуючи свої службові обов`язки, будучи головою Шклівської селищної ради, на підставі рішення сесії Шклівської селищної ради Яворівського району Львівської області №2109 від 29.12.2009 «Про затвердження матеріалів вибору місця розташування земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд в смт АДРЕСА_1 та надання дозволу на розроблення проекту її відведення» стосовно надання дозволу ОСОБА_11 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на складання державного акту на право її власності площею 0,1500 га, для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд в смт. АДРЕСА_1 масив АДРЕСА_4 , прийняла до розгляду технічну документацію із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку ОСОБА_11 , за адресою: АДРЕСА_4 , для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, площею 0,1500 га.
При цьому, ОСОБА_1 , неналежно виконуючи свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, без неналежного розгляду вищевказаної технічної документації, зокрема без встановлення фактичного місця розташування ділянки, її цільового призначення та не переконавшись у тому, що земельна ділянка дійсно знаходиться в межах смт. Шкло Яворівського району Львівської області та може надаватись у приватну власність органом місцевого самоврядування для будівництва житлового будинку, господарських будівель та споруд, а саме Шклівською селищною радою, маючи реальну можливість та будучи зобов`язаною встановити такі дані, перебуваючи у приміщенні Шклівської селищної ради, що знаходиться за адресою АДРЕСА_5 . Гагаріна, 1, смт. Шкло Яворівський район Львівська область, всупереч вимогам ст. 38, п.12 Перехідних положень ЗК України, 18.05.2007, протягом 2008 року, завірила особистим підписом та скріпила гербовою печаткою Шклівської селищної ради, акт узгодження меж земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, проект відведення земельної ділянки, кадастровий план земельної ділянки, згідно яких земельна ділянка що відводиться, розташована в межах смт. Шкло Яворівського району Львівської області.
В той же час, вищеописана земельна ділянка знаходилась за межами населеного пункту смт. Шкло на території Шклівської селищної ради та відповідно до п.12 Перехідних положень Земельного кодексу України (в редакції на момент прийняття рішення), належала до земель державної власності й могла надаватись у власність відповідним органом виконавчої влади, а не органом місцевого самоврядування. Відповідно, погодження документації з відведення такої ділянки фізичній особі для ведення особистого селянського господарства посадовими особами Шклівської селищної ради, а також головою Шклівської селищної ради Яворівського району Львівської області ОСОБА_1 здійснюватися не могло.
Акт узгодження меж земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, проект відведення земельної ділянки, кадастровий план земельної ділянки із недостовірними даними щодо розташування земельної ділянки в межах смт. Шкло Яворівського району, після його погодження головою Шклівської селищної ради Кіт Л.С., в складі технічної документації з відведення земельної ділянки, в порушення ст.ст.12, 83 п.2 Земельного кодексу України, стали підставою для викреслення територіальними органами Центру державного земельного кадастру, підписання, реєстрації та видачі державного акту на право власності на землю серії НОМЕР_9 на ім`я ОСОБА_11 на земельну ділянку площею 0,1500 га для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель.
Таким чином, діяння ОСОБА_1 , що полягало у підписанні і скріпленні гербовою печаткою Шклівської селищної ради, плану земельної ділянки, акту встановлення і узгодження меж земельної ділянки, що відводилась у власність ОСОБА_11 , кадастрового плану земельної ділянки, із недостовірними даними щодо місця розташування земельної ділянки, призвело до подальшого виготовлення державних актів на право власності на земельні ділянки та неправомірної їх передачі у власність ОСОБА_11 для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель за межами смт АДРЕСА_1 району.
Внаслідок цього із земель державної власності було неправомірно вилучено земельну ділянку загальною площею 0,1500 га та вартістю 151 810 гривень, чим спричинено тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.
Таким чином, ОСОБА_1 обґрунтовано підозрюється у вчиненні службової недбалості, тобто у неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.
Окрім цього, у лютому 2010 року ОСОБА_1 , виконуючи свої службові обов`язки, будучи головою Шклівської селищної ради, на підставі рішення сесії Шклівської селищної ради Яворівського району Львівської області №2434 від 26.03.2010 «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в АДРЕСА_6 . АДРЕСА_1 стосовно надання дозволу ОСОБА_12 на розроблення містобудівної документації та проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність площею 0,1500 га, для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд в смт. АДРЕСА_1 масив АДРЕСА_4 ), прийняла до розгляду технічну документацію із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку ОСОБА_12 , за адресою: АДРЕСА_4 , для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, площею 0,1500 га.
При цьому, ОСОБА_1 , неналежно виконуючи свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, без неналежного розгляду вищевказаної технічної документації, зокрема без встановлення фактичного місця розташування ділянки, її цільового призначення та не переконавшись у тому, що земельна ділянка дійсно знаходиться в межах смт. Шкло Яворівського району Львівської області та може надаватись у приватну власність органом місцевого самоврядування для будівництва житлового будинку, господарських будівель та споруд, а саме Шклівською селищною радою, маючи реальну можливість та будучи зобов`язаною встановити такі дані, перебуваючи у приміщенні Шклівської селищної ради, що знаходиться за адресою вул. Гагаріна, 1 смт. Шкло Яворівський район Львівська область, всупереч вимогам ст. 38, п.12 Перехідних положень ЗК України, 18.05.2007, протягом 2008 року, завірила особистим підписом та скріпила гербовою печаткою Шклівської селищної ради, викопіювання місця розташування земельної ділянки, акт встановлення та узгодження меж земельної ділянки, проект відведення земельної ділянки, кадастровий план земельної ділянки, згідно яких земельна ділянка що відводиться, розташована в межах смт. Шкло Яворівського району Львівської області.
В той же час, вищеописана земельна ділянка знаходилась за межами населеного пункту смт. Шкло на території Шклівської селищної ради та відповідно до п.12 Перехідних положень Земельного кодексу України (в редакції на момент прийняття рішення), належала до земель державної власності й могла надаватись у власність відповідним органом виконавчої влади, а не органом місцевого самоврядування. Відповідно, погодження документації з відведення такої ділянки фізичній особі для ведення особистого селянського господарства посадовими особами Шклівської селищної ради, а також головою Шклівської селищної ради Яворівського району Львівської області ОСОБА_1 здійснюватися не могло.
Викопіювання місця розташування земельної ділянки, акт встановлення та узгодження меж земельної ділянки, проект відведення земельної ділянки, кадастровий план земельної ділянки із недостовірними даними щодо розташування земельної ділянки в межах смт. Шкло Яворівського району, після його погодження головою Шклівської селищної ради Кіт Л.С., в складі технічної документації з відведення земельної ділянки, в порушення ст.ст.12, 83 п.2 Земельного кодексу України, стали підставою для викреслення територіальними органами Центру державного земельного кадастру, підписання, реєстрації та видачі державного акту на право власності на землю серії НОМЕР_10 на ім`я ОСОБА_12 на земельну ділянку площею 0,1500 га для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель.
Таким чином, діяння ОСОБА_1 , що полягало у підписанні і скріпленні гербовою печаткою Шклівської селищної ради, плану земельної ділянки, акту встановлення і узгодження меж земельної ділянки, що відводилась у власність ОСОБА_12 , кадастрового плану земельної ділянки, із недостовірними даними щодо місця розташування земельної ділянки, призвело до подальшого виготовлення державних актів на право власності на земельні ділянки та неправомірної їх передачі у власність ОСОБА_12 для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель за межами смт АДРЕСА_1 .
Внаслідок цього із земель державної власності було неправомірно вилучено земельну ділянку загальною площею 0,1500 га та вартістю 151 810 гривень, чим спричинено тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.
Таким чином, ОСОБА_1 обґрунтовано підозрюється у вчиненні службової недбалості, тобто у неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.
Відповідно до листа відділу в Яворівському районі Головного управління Дергеокадастру у Львівській області № 8-13-0.36-322/120-18 від 23.08.2018 вбачається, що:
- земельна ділянка, площею 1500 га, кадастровий номер НОМЕР_11 , власник ОСОБА_2 ;
- земельна ділянка, площею 1499 га, кадастровий номер НОМЕР_12 , власник ОСОБА_3 (переоформив гр. ОСОБА_13 , 2009 р.);
- земельна ділянка, площею 1500 га, кадастровий номер НОМЕР_13 , власник ОСОБА_5 (переоформив гр. ОСОБА_14 , 2017 р.);
- земельна ділянка, площею 1500 га, кадастровий номер НОМЕР_14 , власник ОСОБА_6 ;
- земельна ділянка, площею 1500 га, кадастровий номер НОМЕР_15 , власник ОСОБА_7 ;
- земельна ділянка, площею 1415 га, кадастровий номер НОМЕР_16 , власник ОСОБА_8 ;
- земельна ділянка, площею 1500 га, кадастровий номер НОМЕР_17 , власник ОСОБА_9 ;
- земельна ділянка, площею 1489 га, кадастровий номер НОМЕР_18 , власник ОСОБА_10 ;
- земельна ділянка, площею 1500 га, кадастровий номер НОМЕР_19 , власник ОСОБА_11 ;
- земельна ділянка, площею 1500 га, кадастровий номер НОМЕР_20 , власник ОСОБА_12 згідно даних Національної кадастрової системи розміщені за межами населених пунктів.
Окрім цього, проведеною перевіркою та відповідно до Акту перевірки вимог земельного законодавства за об`єктом - земельної ділянки, що була проведена Головним управлінням Держгеокадастру у Львівській області від 07.12.2018 № 1168- ДК/1189/АП/09/01/18, вищевказані земельні ділянки, які фактично розташовані за межами населених пунктів, із порушенням порядку відведення та передачі земельної ділянки у власність, неправомірно передано у приватну власність із порушенням вимог ст. ст. 12, 20, 118, 122 та пункту X «Перехідних положень» Земельного Кодексу України, ст. 28 ЗУ «Про землеустрій», «Порядку ведення Поземельної книги і Книги записів про державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі», затвердженого Наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 09.09.2009 №1021. «Вимог до структури, змісту та формату оформлення результатів робіт із землеустрою в електронному вигляді (обмінного файлу)», затвердженої Наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 02.11.2009 №573, «Тимчасового порядку ведення державного реєстру земель» (Із змінами) затвердженого наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 02.07.2003.
Постановою від 25 липня 2019 року вище перелічені земельні ділянки визнано речовими доказами.
Зважаючи на наявність підстав, які вказують на незаконність набуття у власність згаданих земельних ділянок та протиправність їх вибуття з власності держави, шляхом вчинення кримінального правопорушення, виникла необхідність в накладені арешту на дані земельні ділянки, з метою запобігання подальшого їх відчуження особами, у володінні яких вони перебувають, тому просить слідчого суддю клопотання задовольнити накласти арешт на вказані земельні ділянки.
Слідчий Гадуп?як Б ОСОБА_15 . та власники земельних ділянок в судове засідання не з?явилися, їхнє неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання.
Дослідивши матеріали клопотання, вважаю, що клопотання підлягає частково до задоволення, виходячи з наступного.
Слідчим суддею встановлено, що ОСОБА_1 підозрюється в тому, що працюючи на посаді Шклівського селищного голови в період з 2002 по 2010 роки, будучи службовою особою органу місцевого самоврядування 4-ї категорії 7-го рангу, що уповноважена на здійснення організаційно-розпорядчих функцій, вчинила неналежне виконання службових обов`язків, через несумлінне ставлення до них, внаслідок чого було спричинено тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.
Так, ОСОБА_1 рішенням №2 сесії Шклівської селищної ради від 13.04.2006, призначена на посаду Шклівського селищного голови. Відповідно до ч.4 ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільський, селищний, міський голова, зокрема, забезпечує здійснення у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади; організує в межах, визначених цим Законом, роботу відповідної ради та її виконавчого комітету.
Зокрема, у ході досудового розслідування встановлено факти неналежного виконання ОСОБА_1 службових обов`язків, які полягали в неналежному розгляді поданих технічних матеріалів з надання у власність земельної ділянки, а саме: підписанні і скріпленні гербовою печаткою Шклівської селищної ради кадастрового плану земельної ділянки, акту встановлення і узгодження меж, викопіювання схеми розташування земельної ділянки, із недостовірними даними щодо розташування земельних ділянок в межах населеного пункту Шкло Яворівського району, та подачі таких матеріалів для подальшого їх погодження, що, в свою чергу, призвело до незаконного вилучення із земель державної власності 10-х земельних ділянок загальною площею 1,4903 га та вартістю 1611730 грн.
Відомості про дане кримінальне правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24 липня 2019 року за № 12019140350000715, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України.
Постановою слідчого СВ Яворівського ВП ГУ НП у Львівській області Гадуп?яка Б.С. від 25.07.2019 земельна ділянка, площею 1500 га, кадастровий номер НОМЕР_11 , власник ОСОБА_2 ; земельна ділянка, площею 1499 га, кадастровий номер НОМЕР_12 , власник ОСОБА_3 (переоформив гр. ОСОБА_13 , 2009 р.); земельна ділянка, площею 1500 га, кадастровий номер НОМЕР_13 , власник ОСОБА_5 (переоформив гр. ОСОБА_14 , 2017 р.); земельна ділянка, площею 1500 га, кадастровий номер НОМЕР_14 , власник ОСОБА_6 ; земельна ділянка, площею 1500 га, кадастровий номер НОМЕР_15 , власник ОСОБА_7 ; земельна ділянка, площею 1415 га, кадастровий номер НОМЕР_16 , власник ОСОБА_8 ; земельна ділянка, площею 1500 га, кадастровий номер НОМЕР_17 , власник ОСОБА_9 ; земельна ділянка, площею 1489 га, кадастровий номер НОМЕР_18 , власник ОСОБА_10 ; земельна ділянка, площею 1500 га, кадастровий номер НОМЕР_19 , власник ОСОБА_11 ; земельна ділянка, площею 1500 га, кадастровий номер НОМЕР_20 , власник ОСОБА_12 визнано речовими доказами в кримінальному провадженні №12019140350000715 від 24.07.2019.
Відповідно до ч.1, ч.2 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
Клопотання слідчого про арешт майна подано з додержанням вимог ст. 171 КПК України.
Згідно з ч.2 ст. 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Відповідно до ч.1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Зважаючи на викладене в сукупності з обставинами кримінального провадження, слідчий суддя переконаний, що для ефективного проведення слідства орган досудового розслідування має потребу у збереженні цього майна, що є доказом кримінального правопорушення, до встановлення фактичних обставин вчинення злочину. Застосування зазначеного заходу забезпечення кримінального провадження щодо майна будь-якої особи є виправданим та необхідним у кримінальному провадженні, оскільки сприятиме досягненню мети щодо швидкого, повного та неупередженого досудового розслідування, а також запобігатиме настанню будь-яких негативних наслідків. Слідчим суддею враховується, що на цьому етапі кримінального провадження потреби досудового розслідування виправдовують таке втручання у права та інтереси власника майна з метою забезпечення кримінального провадження.
Згідно з ч.11 ст.170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Відповідно до ч.4 ст. 173 КПК України у разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд застосовує найменш обтяжливий спосіб арешту майна.
Тому з урахуванням наведеного та вимог ч.2 ст.173 КПК України клопотання про арешт земельних ділянок підлягає до задоволення шляхом заборони їх відчуження.
Керуючись ст.ст. 170-173, 372 КПК України, слідчий суддя,
у х в а л и в:
Клопотання слідчого про арешт майна задовольнити.
Накласти арешт на земельні ділянки, які розміщені поблизу смт. Шкло в Яворівському районі Львівської області, зокрема:
- земельну ділянку, площею 1500 га, кадастровий номер НОМЕР_11 , власник ОСОБА_2 ;
- земельну ділянку, площею 1499 га, кадастровий номер НОМЕР_12 , власник ОСОБА_3 (переоформив гр. ОСОБА_13 , 2009 р.);
- земельну ділянку, площею 1500 га, кадастровий номер НОМЕР_13 , власник ОСОБА_5 (переоформив гр. ОСОБА_14 , 2017 р.);
- земельну ділянку, площею 1500 га, кадастровий номер НОМЕР_14 , власник ОСОБА_6 ;
- земельну ділянку, площею 1500 га, кадастровий номер НОМЕР_15 , власник ОСОБА_7 ;
- земельну ділянку, площею 1415 га, кадастровий номер НОМЕР_16 , власник ОСОБА_8 ;
- земельна ділянка, площею 1500 га, кадастровий номер НОМЕР_17 , власник ОСОБА_9 ;
- земельну ділянку, площею 1489 га, кадастровий номер НОМЕР_18 , власник ОСОБА_10 ;
- земельну ділянку, площею 1500 га, кадастровий номер НОМЕР_19 , власник ОСОБА_11 ;
- земельну ділянку, площею 1500 га, кадастровий номер НОМЕР_20 , власник ОСОБА_12 шляхом заборони їх відчуження.
Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя І.М.Карпин