
Справа № 266/2988/19
Провадженя№ 3/266/1146/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 серпня 2019 року м. Маріуполь
Суддя Приморського районного суду м. Маріуполя Шишилін О.Г., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, продавець, яка мешкає: АДРЕСА_1
за ст. 160 ч. 1 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
14.05.2019 року о 11 год. 30 хв. за адресою пр.. Будівельників, 21 у Приморському районі ОСОБА_1 здійснювала торгівлю з рук, овочами без документів на право торгівлі у цьому місці.
ОСОБА_1 не з`явилася до судового засідання, хоча про час та місце слухання справи була повідомлена належним чином.
Крім того, згідно ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують рішення Європейського суду з прав людини як джерело права.
Разом із тим, рішенням Європейського суду з прав людини від 03 квітня 2008 року у справі «Пономарьов проти України» наголошено, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Оскільки ОСОБА_1 про розгляд справи повідомлено належним чином і від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, а також не повідомлено суд про причини неявки, а також беручи до уваги практику Європейського суду з прав людини, відповідно до якої сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правам та неухильно виконувати процесуальні обов`язки, суд прийшов до висновку визнати причину неявки ОСОБА_1 не поважною і розглянув справу за її відсутністю на підставі наявних в справі матеріалів.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про таке.
Закон України «Про благоустрій населених пунктів» є спеціальним законом, який визначає правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою населених пунктів і спрямований на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини.
Відповідно до ст. 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», до повноважень сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить, зокрема, затвердження правил благоустрою територій населених пунктів.
Згідно із ст. 34 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» Правила благоустрою території населеного пункту нормативно-правовий акт, яким установлюються вимоги щодо благоустрою території населеного пункту.
Правила розробляються на підставі Типових правил благоустрою території населеного пункту для всіх сіл, селищ, міст і затверджуються відповідними органами місцевого самоврядування.
Правила включають, зокрема, порядок здійснення благоустрою та утримання територій об`єктів благоустрою; порядок розміщення малих архітектурних форм; порядок здійснення самоврядного контролю у сфері благоустрою населених пунктів.
Нормативно-правовим актом, обов`язковим для виконання на території міста Маріуполя, яким встановлюється порядок благоустрою та утримання об`єктів благоустрою міста Маріуполя, визначаються правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні основи благоустрою міста Маріуполя є Правила благоустрою території міста Маріуполя, затверджені рішенням Маріупольської міської ради від 21 червня 2011 року №6/8-616 (далі Правила).
Відповідно до 15.1 Правил на об`єктах благоустрою забороняється, зокрема, самовільно встановлювати засоби зовнішньої реклами, вивіски, торговельні лотки, павільйони, кіоски, металеві гаражі тощо.
Контроль у сфері благоустрою міста Маріуполя спрямований на забезпечення дотримання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та підпорядкування, фізичними особами підприємцями, а також громадянами, у тому числі іноземцями та особами без громадянства, вимог Закону України «Про благоустрій населених пунктів», цих Правил, інших нормативно-правових актів (п. 17.1 Правил).
Розділом 18 Правил передбачена відповідальність за порушення правил благоустрою.
Відповідно до п. 44 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до виключної компетенції міських рад належить встановлення відповідно до законодавства правил з питань благоустрою території населеного пункту, забезпечення в ньому чистоти і порядку, торгівлі на ринках, додержання тиші в громадських місцях, за порушення яких передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно зі ст. 3 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» система благоустрою населених пунктів включає: управління у сфері благоустрою населених пунктів; визначення суб`єктів та об`єктів у сфері благоустрою населених пунктів; організацію благоустрою населених пунктів; стандартизацію і нормування у сфері благоустрою населених пунктів; фінансове забезпечення благоустрою населених пунктів; здійснення державного, самоврядного і громадського контролю у сфері благоустрою населених пунктів; встановлення відповідальності за порушення законодавства у сфері благоустрою населених пунктів.
Частиною першою статті 160 КУпАП передбачена відповідальність за торгівлю в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під`їздах, скверах та в інших невстановлених місцях.
Об`єктом правопорушення, передбаченого указаною статтею, є суспільні відносини у сфері торгівельної діяльності.
Суб`єктом складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.160 КУпАП, можуть бути як фізичні особи так і особи, що займаються підприємницькою діяльністю.
Пунктом 7 Порядку провадження торгівельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15червня 2006 року № 833, визначено торгівельні об`єкти.
Торгівля поза означеними у п. 7 Порядку об`єктами є об`єктивною стороною правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 160 КУпАП.
Отже, у разі здійснення торгівлі у невстановленому місці та за відсутності відповідного дозволу на розміщення торгового лотка (палатки) у такому місці наступає відповідальність, передбачена ч. 1 ст.160 КУпАП.
Як вбачається із доданих до протоколу документів, ОСОБА_1 уклала трудовий договір з ФОП ОСОБА_2 яка має право на здійснення роздрібної торгівлі зокрема фруктами й овочами в спеціалізованих магазинах.
Відповідного дозволу на розміщення торгового лотка (палатки) за адресою: АДРЕСА_2 . АДРЕСА_3 пр.. АДРЕСА_4 21 до матеріалів справи не додано.
З огляду на викладене, враховуючи, що торгівлю на проспекті Будівельників, 21 у м. Маріуполь Пєдус О. ОСОБА_3 здійснено без відповідного дозволу та не у місці, яке спеціально відведене для здійснення такої торгівлі, надавши юридичну оцінку діям ОСОБА_1 , суд вважає, що їх слід кваліфікувати за ч.1 ст.160 КУпАП України як здійснення торгівлі з рук продуктами харчування у невстановленому місці та за відсутності відповідного дозволу на розміщення торгового лотка (палатки) у такому місці.
При встановлених обставинах, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення доведена повністю.
Відповідно до ст.. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
З урахуванням характеру скоєного правопорушення, ставлення до скоєного і ступеню вини, даних про особу правопорушника та обставин пом`якшувальних і обтяжливих відповідальність, керуючись ст. ст. 283-284 КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (іпн НОМЕР_1 ) визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 160 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 17 гривень (розрахунковий рахунок № 31116106005051 ГУДКСУ в Донецькій області, МФО 899998, ЄДРПОУ 37989721, одержувач платежу Маріуп. УК/м. Маріуполь/ 21081100, код платежу 21081100) без конфіскації предмету торгівлі.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (іпн НОМЕР_1 ) судовий збір у розмірі 384,20 грн. на користь держави з наступними реквізитами (отримувач коштів: Маріуп. УК/Приморс. р-н/ 22030101, код ЄДРПОУ 37989721, банк отримувача Казначейство, код банку отримувача (МФО): 899998, розрахунковий рахунок № НОМЕР_2 ).
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Строк пред`явлення постанови до виконання 3 місяці з дня її винесення.
Суддя: Шишилін О. Г.