
Справа № 505/1504/17
УХВАЛА
06 серпня 2019 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Андрухів В.В., розглянувши адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до міського голови м. Подільська Одеської області Іванова Анатолія Павловича, Подільської міської ради Одеської області, за участю третіх осіб: першого заступника міського голови м. Подільська Одеської області Понепалюк Тетяни Степанівни , заступника Подільського міського голови Одеської області Корчового Анатолія Васильовича , заступника Подільського міського голови Одеської області Музичук Олени Валеріївни, секретаря Подільської міської ради Одеської області Волошиної Галини Іванівни, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_5 про визнання рішень незаконними, -
ВСТАНОВИВ:
19.06.2017 року ОСОБА_1 звернувся до Котовського міськрайонного суду Одеської області з позовом до Голови Котовської міської ради Одеської області Іванова Анатолія Павловича про визнання дій голови Котовської міської ради Одеської області Іванова А.П. та Подільської міської ради в Одеській області по внесенню на голосування проекту рішення 17 сесії VII скликання № 219-235 "Про бюджет м.Подільська на 2016 рік", а також подальшого підписання незаконними, визнати рішення 17 сесії VII скликання №219-235 "Про бюджет м.Подільська на 2016 рік" незаконним та таким, що порушує права громадян України, визнання незаконним рішення на 17 сесії VII скликання №219-235 «Про бюджет м. Подільська на 2016 рік»; зобов`язати Подільського міського голову в Одеській області щодо прийнятого рішення 17 сесії VII скликання № 219-235 "Про бюджет м.Подільська на 2016 рік" про повернення коштів від осіб, які отримали відповідно до цього рішення, грошові кошти до місцевого бюджету.
Ухвалою Котовського міськрайонного суду Одеської області від 20.07.2017 року на підставі ч.1 ст.22, ч.3 ст.32 КАС України, вказаний позов було передано на розгляд Красноокнянського районного суду Одеської області.
10.08.2017 року зазначена справа надійшла до Красноокнянського районного суду Одеської області.
Ухвалою Красноокнянського районного суду Одеської області від 14.08.2017 року адміністративний позов ОСОБА_1 залишено без руху, надано строк для усунення недоліків до 31.08.2017 року.
На виконання ухвали суду про залишення позову без руху позивачем подано уточнений адміністративний позов від 31.08.2017 року, згідно якого позивач просить суд: визнати дії відповідача, які полягають у самовільному, всупереч чинному законодавству призначенні собі, своїм численним заступникам і секретарю надбавок до посадових окладів у шалених розмірах незаконними та такими, що порушують права громадян; зобов`язати відповідача, його заступників і секретаря повернути незаконно отримані кошти у якості надбавок до посадових окладів у шалених розмірах до міського бюджету.
Після усунення недоліків позовної заяви ухвалою від 10.10.2017 року було відкрито провадження по справі.
Ухвалою суду від 30.10.2017 року залучено до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, першого заступника міського голови м.Подільська Понепалюк Т.С., заступників Подільського міського голови Одеської області Корчового А.В., Музичук О.В., секретаря Подільської міської ради Одеської області Волошину Г.І.
Ухвалою від 26.02.2018 року суддею Криворучком П.В. залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_5 , і через залучення до участі у справі останнього, який є колишнім підлеглим головуючого судді, суддею Криворучком П.В. 26.02.2018 року винесено ухвалу, якою задоволено самовідвід головуючого судді.
27.02.2018 року було проведено повторний автоматизований розподіл судової справи і головуючим суддею визначено Чеботаренко О.Л.
Ухвалою судді Красноокнянського районного суду Одеської області Чеботаренко О.Л. від 03.03.2018 року згідно ч.8 ст.29 КАС України адміністративну справу передано за підсудністю до Одеського окружного адміністративного суду.
11.04.2018 року адміністративна справа надійшла до Одеського окружного адміністративного суду.
Ухвалою від 12.04.2018 року суддею Єфіменком К.С. прийнято до свого провадження вказану справу та призначено підготовче засідання.
18.10.2018 року позивачем подано уточнення до позову, відповідно до якого останній просить: визнати незаконним рішення Котовської міської ради від 27.01.2016 року та визнати незаконним рішення Котовської міської ради від 27.04.2016 року. Також позивач зазначає другим відповідачем Подільську міську раду Одеської області.
15.11.2018 року позивачем подано уточнення до позову, які є ідентичними до уточнень, викладених позивачем у заяві від 18.10.2018 року.
Ухвалою суду від 27.12.2018 року, постановленою без видалення до нарадчої кімнати, прийнято до провадження заяву позивача про уточнення позову та залучено співвідповідачем Подільську міську раду.
У тому ж засіданні 27.12.2018 року ОСОБА_1 зазначив, що просить розглядати нову редакцію позову.
Ухвалою від 26 липня 2019 року задоволено заяву головуючого по справі судді Єфіменка К.С. про самовідвід від 26.07.2019 року. Відведено суддю Єфіменка К.С. від подальшого розгляду справи №505/1504/17. Передано справу у відділ з надання судово-адміністративних послуг та аналітичної роботи Одеського окружного адміністративного суду для її її автоматичного перерасподілу.
Згідно Протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 29.07.2019 року, зазначена справа передана на розгляд судді Андрухіву В.В.
Вирішуючи питання щодо прийняття справи до свого провадження, суд зазначає наступне.
Відповідно до абз. 1 ч.2 ст.99 КАС України (у редакції Закону № 2747-IV від 06.07.2005 року, чинній на момент подачі позову), для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно ст.100 КАС України (у редакції Закону № 2747-IV від 06.07.2005 року, чинній на момент подачі позову), адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
15 грудня 2017 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" від 03.10.2017 року № 2147-VIII.
Вказаним Законом вводиться в дію нова редакція Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону № 2147-VIII від 03.10.2017 року), який визначає юрисдикцію та повноваження адміністративних судів, встановлює порядок здійснення судочинства в адміністративних судах.
Відповідно до пункту 10 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України від 15.12.2017 року, справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Відповідно до п.12 ч.1 Розділу VII Перехідних положень КАС України в чинній редакції, заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Враховуючи, що позов ОСОБА_1 поданий з порушенням вимог ч.2 ст.99 КАС України (у редакції Закону № 2747-IV від 06.07.2005 року, чинній на момент подачі позову), наслідком чого передбачалося залишення позову без розгляду за правилами ст.100 КАС України у тій же редакції, і Кодексом адміністративного судочинства України в чинній на даний час редакції Закону № 2147-VIII від 03.10.2017 року також встановлені строки звернення до суду з позовом та наслідки їх недотримання позивачем, позов ОСОБА_1 може бути залишено без руху за правилами чинного на даний час Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч.6 ст.161 КАС України у чинній редакції, у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Згідно ч.13 ст.171 КАС України, суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст.123 КАС України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо факт пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду буде виявлено судом після відкриття провадження в адміністративній справі і позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, суд залишає позовну заяву без розгляду.
Як вбачається з уточненої позовної заяви від 18.10.2018 року та від 15.11.2018 року, позивач просить: визнати незаконним рішення Котовської міської ради від 27.01.2016 року та визнати незаконним рішення Котовської міської ради від 27.04.2016 року.
Тобто, з моменту прийняття оскаржуваних рішень до моменту заявлення вимог про визнання їх незаконними минуло більше шести місяців. При цьому з позовом у первісній редакції позивач звернувся до суду 19 червня 2017 року, що також поза межами шестимісячного строку звернення до суду.
Таким чином, позов підлягає залишенню без руху з наданням позивачу 10-денного строку для усунення недоліків позову шляхом подання до суду заяви про поновлення строку звернення до суду з доказами поважності причин його пропуску.
Керуючись ст.ст. 123, 161, 171, 248, 256, 293 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до міського голови м. Подільська Одеської області Іванова Анатолія Павловича, Подільської міської ради Одеської області, за участю третіх осіб: першого заступника міського голови м. Подільська Одеської області Понепалюк Тетяни Степанівни , заступника Подільського міського голови Одеської області Корчового Анатолія Васильовича , заступника Подільського міського голови Одеської області Музичук Олени Валеріївни, секретаря Подільської міської ради Одеської області Волошиної Галини Іванівни, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_5 , про визнання рішень незаконними - залишити без руху.
Надати позивачу для усунення недоліків позовної заяви 10-денний строк з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя В.В. Андрухів