Постанова № 83490761, 07.08.2019, Криничанський районний суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
07.08.2019
Номер справи
178/1011/19
Номер документу
83490761
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КРИНИЧАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 178/1011/19

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 серпня 2019 року Криничанський районний суд Дніпропетровської області в складі:

головуючого судді Цаберябого Б.М.,

при секретарі Янченко Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Кринички за участю прокурора Кунашнього А.А. справу про адміністративне правопорушення відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився у м. Кам`янське / Дніпродзержинськ / Дніпропетровської області, громадянина України, депутата Аулівської селищної ради Криничанського району Дніпропетровської області сьомого скликання, проживаючого по АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 КпАП України

В С Т А Н О В И В :

Згідно рішення першої сесії Аулівської селищної ради Дніпропетровської області «Про визнання повноважень депутатів Аулівської селищної ради» № 02-01/VII від 19 грудня 2016 року визнано повноваження депутатів Аулівської селищної ради, в тому числі депутата виборчого округу №10 ОСОБА_1.

Відповідно до ч.З ст.8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», на депутата селищної ради поширюються вимоги та обмеження, передбачені Законом України «Про запобігання корупції».

Таким чином, ОСОБА_1 будучи депутатом селищної ради та відповідно до п. п. «б» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», є суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного закону.

Відповідно до вимог ст.68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

У відповідності до статті 1 вказаного Закону суб`єкти декларування -особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті З цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до п.9 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. З цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті З цього Закону, зобов`язані, щорічно до першого квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національного агентства з питань запобігання корупції.

У відповідності до ст.12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належить до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.

Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції (далі по тексту Національне агентство) від 10 червня 2016 року № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи, зокрема другий етап починається з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб`єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Рішенням Національного агентства від 18 серпня 2016 року № 1 «Про внесення змін до деяких рішень Національного агентства з питань запобігання корупції щодо функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», внесені зміни у підпункт 1 пункту 1 Рішення НАЗК від 10 червня 2016 року № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за №958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», а саме: слова та цифри «15 серпня 2016 року» змінити словами та цифрами «01 вересня 2016 року». Таким чином система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи, перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року та другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року.

Отже, ОСОБА_1 , подаючи декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування зобов`язаний був подати щорічну декларацію за 2018 рік до 00 год. 00 хв. 01 квітня 2019 року.

Встановлено, що ОСОБА_1 будучи депутатом Аулівської селищної ради, у минулому, на виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції», подавав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік 28 березня 2018 року, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua, тобто даним фактом підтверджено обізнаність ОСОБА_1 , з порядком роботи реєстру та його вміння користуватися ним при заповненні та подачі декларації.

Крім того, встановлено, що згідно даних акредитованого центру сертифікації ключів ПАТ КБ «ПриватБанк» за інтернет-посиланням https://acsk.privatbank.ua/certs ОСОБА_1 до 01.04.2019 мав два діючих електронних цифрових підписи для входу до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування - строк дії яких з 03 січня 2019 року по 03 січня 2020 року, тобто вказаний суб`єкт декларування мав можливість вчасно, тобто до 00 год. 00 хв. 01 квітня 2019 року, подати щорічну декларацію за 2018 рік.

Однак, відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search) встановлено, що ОСОБА_1 опублікував щорічну декларацію за 2018 рік лише о 15 год. 42 хв. 01 квітня 2019 року, тобто поза межами строку встановленого для подачі щорічної декларації.

Згідно з офіційною відповіддю голови Національного агентства з питань запобігання корупції Корчак Н. М. від 02 березня 2017 № 03-05/4886/17 на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України щодо роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб`єктами декларування документів до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

ОСОБА_1 , будучи депутатом Аулівської селищної ради Дніпропетровської області сьомого скликання та згідно пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за правопорушення пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст.45 даного Закону, пункту 2 частини першої Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року № 2 "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15 липня 2016 року № 958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18 серпня 2016 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 серпня 2016 року № 1153/29283, перебуваючи за місцем мешкання за адресою: АДРЕСА_1 , несвоєчасно, а саме о 15 год. 42 хв. 01 квітня 2019 року, без поважних причин подав щорічну декларацію за 2018 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом вчинення відповідних дій спрямованих на подачу та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Заслухавши ОСОБА_1 який підтвердив викладене в протоколі про адміністративне правопорушення від 17 липня 2019 року; дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КпАП України.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України підтверджується:

*Копією листа управління представництва інтересів держави в суді прокуратури Дніпропетровської області вх. № 1892 від 24.04.2019, з додатком; / а. с. 9-10 /;

*Копією листа до Аулівської селищної ради вих. № 4208/39/103/02-2019 від 06.05.2019 / а. с. 11-12 /;

*Копією листа Аулівської селищної ради вх. №3252 від 03.07.2019 / а. с. 13/;

*Копією рішення першої сесії Аулівської селищної ради Дніпропетровської області «Про визнання повноважень депутатів Аулівської селищної ради» № 02-01/VII від 19.12.2016 / а. с. 14 /;

*Копією протоколу №11 засідання Аульської селищної виборчої комісії Криничанського району Дніпропетровської області від 13.12.2016 / а. с. 15-16 /;

*Копією постанови № 24 Аульської селищної виборчої комісії Криничанського району Дніпропетровської області від 13.12.2016 / а. с. 17-18 /;

*Поясненнями ОСОБА_1 / а. с. 19-20 /;

*Копією паспорту громадянина України та ідентифікаційного номеру ОСОБА_1 / а. с. 21 /;

*Роздруківками профілю, моїх документів, моїх повідомлень з особистого кабінету Єдиного державного реєстру декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції / а. с. 22-24 /

*Роздруківками повідомлень з електронної адреси ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 / а. с. 25-30 /;

*Рапортом старшого оперуповноваженого МРВ № 4 управління захисту економіки в Дніпропетровській області ДЗЕ НП України майора поліції

Бондаренка О.Л. від 04.07.2019 / а. с. 31 /;

*Рапортом старшого оперуповноваженого МРВ №4 управління захисту економіки в Дніпропетровській області ДЗЕ НП України майора поліції Бондаренка О.Л. від 04.07.2019 / а. с. 32 /;

*Копією витягу з офіційного веб-сайта АЦСК ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК», щодо ОСОБА_1 / а. с. 33 /;

*Рапортом старшого оперуповноваженого МРВ №4 управління захисту економіки в Дніпропетровській області ДЗЕ НП України майора поліції Бондаренка О.Л. від 04.07.2019 / а. с. 34 /;

*Копією витягу з Єдиного державного реєстру декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search) ОСОБА_1 / а. с. 35-44 /;

*Рапортом старшого оперуповноваженого МРВ №4 управління захисту економіки в Дніпропетровській області ДЗЕ НП України майора поліції Бондаренка О.Л. від 04.07.2019 / а. с. 45 /;

*Копією витягу з ІПС «Армор», щодо ОСОБА_1 / а. с. 46-47 /;

*Копією листа до КНП «ЦПМСД» Аулівської селищної ради вих. №4209/39/103/02-2019 від 06.05.2019 / а. с. 48-49 /;

*Листом КНП «ЦПМСД» Аулівської селищної ради / а. с. 50 /;

*Копією відповіді голови Національного агентства з питань запобігання корупції Корчак Н. М. від 30.05.2017 №95-17/17315/17 / а. с. 51-53 /;

*Копією відповіді голови Національного агентства з питань запобігання корупції Корчак Н. М. від 02.03.2017 № 93-05/4886/17 / а. с. 54 /;

*Копією листа Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності від 11.09.2018 №04-18/10-1584 / а. с. 55-56 /;

*Копією відповіді голови Національного агентства з питань запобігання корупції Корчак Н. М. від 06.02.2019 №44-01/8418/19 / а. с. 57-58 /;

*Копією листа до прокуратури Дніпропетровської області вих. №6766/39/103/03-2019 від 05.07.2019 / а. с. 59 /;

*Листом прокуратури Дніпропетровської області вх. №3588 від 17.07.2019 та іншими матеріалами, які є додатками до цього протоколу / а. с. 60 /.

Ураховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, відсутність обтяжуючих обставин, вважає, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.

Відповідно до ст.40-1 КпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст.ст. ч. 1 ст. 172-6, 221, 284 КпАП України суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розміні п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 384,20 гривень судового збору на користь Державної судової адміністрації України, отримувач коштів ГУК у м.Києві, код класифікації доходів бюджету 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувач Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 899998, рахунок отримувача 31211256026001.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Дніпровського апеляційного суду протягом десяти днів з дня ухвалення постанови або з дня отримання її копії.

Суддя:

Б. М. Цаберябий